Pocenie się łap czy to normalne

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Pocenie się łap czy to normalne

Postprzez karasiew » 2007-06-29, 08:41

witam!!!
mojemu atosowi bardzo się pocą opuchy bo na ciemnych płytkach i na polbruku zostają mokre ślady a poprzedni pies nie pocił się nie wiem czy to normalny objaw.Czy po prostu teraz trafiłam potliwy egzemplarz.
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Postprzez Holka » 2007-06-29, 09:49

Mojemu Bostonowi tez sie poca :) mamy jasne kafelki w domu i sa slady, nie zawsze sie da to zmyc ... :(

Wydaje mi sie, ze to normalne, ale jesli ktos wie cos na ten temat to chetnie poczytam :)
Avatar użytkownika
Holka
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-05, 21:50
Lokalizacja: Chwalęcice

Postprzez Ania Gd » 2007-06-29, 09:52

Dziewczyny
jakbyście w takich karaułach w takim upale biegały też byście się spociły
i to pewnie bardziej hi hi hi

A tak na poważnie.
W skórze psa wystepuje znacznie mniej gruczołów potowych niż np. u człowieka,
dlatego wspomaga się on ziajaniem podaczas upałów. Gruczoły potowe u psów to dwa typy gruczołów: gruczoly apokrynowe ( rozmieszczone na całym ciele) i ekrynowe ( nos i poduszki lap).
Apokrynowe gruczoły potowe produkują wydzielinę, która po rozłożeniu przez bakterie tworzy charakterystyczny "psi" zapach. Jednak te gruczoły w ogóle nie biorą udziału w regulacji cieplnej.
Psy mają też merokrynowe gruczoły potowe na podeszwach łap i na nieowłosionych partiach brzucha. Wydzielina z nich (głównie woda) pomaga utrzymać powierzchnię łap miękka i elastyczną.
Nadmierne ciepło zmusza psa do produkowania większej ilości potu z gruczołów na łapach co powoduje, ze zostawia on mokre ślady łap!

A więc fakt, że psu się pocą łapki świadczy o jego zdrowiu i prawidłowo działającym systemie termoregulacji.
Gdyby łapki były suche i szorstkie, byłby to powód do niepokoju.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Cefreud » 2007-06-29, 12:08

ha,powiedz to mojej podłodze.... ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości