lęk psa, czy to minie ?

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Postprzez nugatika » 2007-07-06, 17:10

albo po prostu brak checi, zeby skoczyc na te 3 wystawy, zrobic zdjecie i zaliczyc testy psychiczne... :-/
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Ania Gd » 2007-07-06, 18:46

Nadal zastanawia dlaczego szczeniak w wieku 12 tygodni waży zaledwie 8,5 kg.
Brakuje jej 40% masy ciała.
To baaaardzo dużo.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez tomy » 2007-07-09, 09:13

Nie potrafię wytłumaczyć dlacxzego Aza wazy 9 kg w tym wieku. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Chciałem także napisać ze w ten weekend Azę zabrałem do domu zeby zwidziła wszystkie konty. Ale ona i tak wolała spac na dworzu. Musze tez zaznaczyc ze juz sie tak nie boi ( nie wiem dlaczego tak szybka zmiana ). Nawet szczeka i warczy jak przechodzi ktos obcy obok działki. ( nie zawsze ale bardzo często ) . jestem starsznie zaskoczony ze jest juz odwazniejsza .. pewniejsza itp. Wszystko idzie ku dobremu.

W ten weekend kupiłem jej szelki i pierwszy raz wyszła poza swój teren , poza nasza działkę. Jak na razie nie jest zadowolona z szelek ale pochodziłem z nia 2x 15 minut i mysle ze będzie dobrze :-)

Moze za jakis miesiąc wybuore sie z Azą na szkolenie na Psa Towarzyszącego. Albo sprobuje szkolic sam.
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Przemo » 2007-07-09, 10:05

Na szkolenie to kazdy powinien pojsc, uwazam ze szkolenie powinno byc przykazane
Tommy poszukaj pisego przedszkola. A juz teraz ja troche szkol bo im pozniej tym trudniej.
Zas na szkoleniu to tylko bys wtedy doszliwowal i poprawil ewentualne bledy.
A jak juz znajdziesz rtakie przedszkole popytaj ludzi czy ktos niemieszka blisko ciebie moze psiaki buy sie spotykaly a Aza nie byla by sama. Ja jak chodzilem z Bera to pytalem ale niestety mi sie nie udalo. Wszyscy mieszkali min 10 km odemnie. ...
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Ania od Berena » 2007-07-10, 12:30

Żaba napisał(a):Ania gd, nie wiem czy to bylo do mnie "Żaba- ludzie potrafia sie bronic, a psy nie" , Nie wiem co to mialoby znaczyc..... moze mi wyjasnisz :-) . Pozdrawiam


Każdy widzi w podpisie Ani swój login ;0
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Przemo » 2007-07-10, 13:14

Ania od Berena napisał(a):
Żaba napisał(a):Ania gd, nie wiem czy to bylo do mnie "Żaba- ludzie potrafia sie bronic, a psy nie" , Nie wiem co to mialoby znaczyc..... moze mi wyjasnisz :-) . Pozdrawiam


Każdy widzi w podpisie Ani swój login ;0


potwierdzam :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Ania Gd » 2007-07-10, 14:12

Tak Żabko
To są takie moje "indywidualne (imienne) Przesłania do Wszystkich Forumowiczów"
ale u każdego wyświetla się wyłącznie tak jakby było pisane bezpośrednio do niego.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez tomy » 2007-07-11, 11:23

zeby zakończyć juz ten wątek ... chciabłym poinformować ze problem lęku juz nie istnieje ( czasami sie jeszcze przestraszy Azunia ) ale teraz strasznie pilnuje swojego terenu ( czyli naszej całej działki ) i szczeka na przechodzących ludzi ( co nieukrywam mnie cieszy ) ... ale dostałem informację od innych uzytkowników zeby jak najwięcej mój pies kontaktował sie z innym ludzmi. Aleto nie zmienia faktu ze mnie cieszy jak mój piesek szczeka na obcych :D

pozdr for all
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2007-07-11, 11:25

Z ludzmi i innymi psami tez. Tomy, a tam gdzie chcesz isc na szkolenie z psem, nie prowadza psiego przedszkola? Bo probowalam cos znalesc w inetrnecie, ale jakos bez powodzenia...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-07-11, 11:40

Nie zapominajmy tylko, ze szczeniak szczekajacy na obcych nie robi tego z pewnosci siebie i checi obrony czegokolwiek lecz ze strachu... Tomy masz jeszcze baaardzo duzo pracy przed soba...
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez olunia » 2007-07-11, 12:35

mój psiak do 5 mc ludzi nie zauważał na drodze kompletnie ich olewał teraz podlatuje troche cos "pogada" :mrgreen: troche pobuczy po prostu nie można jeszcze tego nazwać szczekaniem a jak tylko ktoś podejdzie to ze szczęścia troche sika :roll: :oops:
Avatar użytkownika
olunia
 
Posty: 692
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-24, 13:40
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez meggy » 2007-07-11, 12:39

WITAM :mrgreen: Tomy jesli twoja mala zalapie ze szczekanie ci odpowiada ,jesli wyczuje ze ciebie to cieszy to juz jej tak zostanie :mrgreen: Wiem bo przerabialam na swojej chwalilam chwalilam i zawsze gdy trzeba szczeka -jako jedyna z naszego stadka! Reszta czasem ja wspiera ,ale to ona jest dzwoneczkiem i chwala jej za to :mrgreen: POWODZENIA
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez tomy » 2007-07-11, 13:01

Asiu napisałas "Nie zapominajmy tylko, ze szczeniak szczekajacy na obcych nie robi tego z pewnosci siebie i checi obrony czegokolwiek lecz ze strachu... "

jestem przkonany ze włąsnie w tej sytuacji Aza nie szczeka ze strachu .... czesto lezy przy nas na tarasie i jest całkowicie bezpieczna i jak widzi kogos obcego , kto przechodzi przy naszym ogrodzeniu to od razu reaguje :-)

Ale wiem ze przede mna jeszcze długa droga w wychowywaniu pasiaka. ( ale cieszę sie jak widze ze jest jej coraz lepiej )


Od wczoraj zacząłem tyez ja szkolic i nawet mi to weychodzi ;-) najpier proste komendy "siad" i td ... ale cieszy mnie to ze jest tak inteligentnym psem .



pozdr
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości