Czemu sikam w nowym domku?

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez Aksel » 2012-01-20, 14:56

Witajcie!!
Mój piesek ma 5 miesięcy jest u Nas w domku od 3 dni. I siusia na dywany jak tylko gdzieś zniknę np wyjdę z pokoju bądź jak odkurzam :) Czy to możliwe że on się stresuje?? Na początku obsiusiał swoje legowisko , a nawet kawałek legowiska które miał w domu rodzinnym!! Pomożecie?
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez Aga-2 » 2012-01-20, 15:59

Najlepszy sposób, to na czas przyzwyczajania pieska do nowego domu zwińcie dywany, usuńcie legowisko i wszelkie "szmatki" z podłóg. Jeśli piesek w hodowli był przyzwyczajony do sikania na przykład na podkłady, to wszystkie miękkie wyściółki podłóg będzie traktował jak toaletę.
Trzeba pieska wyprowadzać często na zewnątrz, żeby się wysiusiał. Zawsze po spaniu i po jedzeniu. Sprawdź jak często potrzebuje się załatwiać i zapewnij mu możliwość wyjścia z domu. Po załatwieniu potrzeb we właściwym miejscu, można go jeszcze dodatkowo zmotywować podając smaczka.
Jak już załapie o co Ci chodzi i gdzie jest miejsce do siusiania, to z czasem dywany będą mogły wrócić na podłogę.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez Aksel » 2012-01-21, 10:27

Bardzo dziękuję za radę!! Na pewno skorzystam:)
Aksel
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-19, 10:06
psy: Aksel

Re: Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez Tańka » 2012-01-21, 17:37

Muszę cię "pocieszyć", że mój Yoki lał w domu do 6 miesiąca... ;> Uzbrójcie się w cierpliwość. Nauczy się <okok>
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez goslava » 2012-01-29, 21:43

a ja wam powiem ze jestem w mega szoku, ponad miesiac mam bernusia i jak to zwykle bywa sikala i kupała gdzie popadlo a w szczegolnosci u corek i od jakis kilku dni poprostu przestala i teraz wola po swojemu na dwor, nigdy mi sie to nie przydazylo zebym tak szybko psiaka przyzwyczaila na dwor, jednak berny to nadzwyczaj madre psiaki :radocha2:
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Re: Czemu sikam w nowym domku?

Postprzez Berrn » 2012-03-18, 12:32

Tak tak. U mnie też tak było po miesiącu nauczona przestała posikiwać w domu,a za kolejny miesiąc czy dwa znowu jej wróciło i teraz jeśli się nie przypilnuje to znowu posikuje od czasu do czasu w domku... :(
Avatar użytkownika
Berrn
 
Posty: 44
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-16, 13:02
psy: Negri


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości