Pierwsza cieczka // zaczęła niszczyć wszystko...

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Pierwsza cieczka // zaczęła niszczyć wszystko...

Postprzez Frances_B » 2012-06-03, 17:55

Mam pytanie... otóż Giga 15.05 dostała pierwszej cieczki (20.06 skończy rok). Do tej pory, gdy wychodziliśmy zachowywała się ok, natomiast od 2 tygodni niszczy absolutnie wszystko. Czy to może mieć związek z cieczką i mogę mieć nadzieję, że jej to minie ? A może coś innego przychodzi Wam do głowy ?
Do tej pory nic nie niszczyła i byłam nawet zdziwiona, że jest taka grzeczna. A teraz jest dramat... Podpowiedzcie mi, co mam robić w tej sytuacji... :sciana:
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Pierwsza cieczka // zaczęła niszczyć wszystko...

Postprzez mkczar » 2012-06-19, 11:19

Napewno zmiany hormonalne związane z wiekiem i cieczką mają wpływ na zachowanie psa. Samo nic nie przechodzi, raczej się nasila. musisz pozbawić ja elementów do niszczenia i być stanowczą w komunikacji z psem - co wolno, a czego nie. I co znaczy niszczy wszystko?
Avatar użytkownika
mkczar
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 09:08
Lokalizacja: Wołomin/Warszawa
psy: Agar, Morito, Frida, Tequila, Muskari
Hodowla: Leśny Wiatr

Re: Pierwsza cieczka // zaczęła niszczyć wszystko...

Postprzez Ella » 2012-06-19, 21:50

Frances,napisz proszę,czy to "niszczenie wszystkiego"przez twoją suczkę dalej ma miejsce.Nie napisałaś nic bliżej-co niszczy,jak dlugo była wtedy sama itd. Poważnie się obawiam,bo mam 6 miesięczną suczkę DSPP i niedługo też nas czeka pierwsza cieczka. <mysli>
Powiem szczerze,że po raz pierwszy słyszę, że suka podczas cieczki nagle zaczyna coś niszczyć,a wcześniej tego nie robiła.Moja poprzednia suczka raczej była wtedy osowiała i więcej czasu spędzała na legowisku.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Pierwsza cieczka // zaczęła niszczyć wszystko...

Postprzez Gosia1812 » 2012-06-20, 08:02

Mam podobne spostrzeżenia jak Ella. Kajka pierwszą cieczkę przechodziła bardzo dobrze, nie zauważyłam jakiegoś pobudzenia. O niszczeniu nie było mowy. Dużo czasu spędzała na legowisku lub u naszych stóp czekając na pieszczoty. Strasznie była wtedy milusińska. :-D

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości