samochody

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

samochody

Postprzez snoopy » 2012-07-13, 17:13

dziękuje na kurs się już zapisaliśmy :-D ale mam jeszcze jeden problem bo mały jak tylko widzi jadące samochody to chce je gonić szczeka warczy i dosłownie się na nie rzuca jest to problem ponieważ mieszkamy w mieście i mogę spokojnie z nim stanąć na pasach jak jest czerwone światło bo wariuje ludziom dookoła wydaje się to śmieszne :roll: ale ja się trochę boję że kiedyś mi pod samochód wleci <uoee> :-? :-/ pomóżcie ,doradcie to znaczy wiem ze na kursie mi w tym pomogą ale proszę o jakieś rady na razie zanim zaczniemy chodzić na kurs <bezrady2> <skromny>
Avatar użytkownika
snoopy
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-06, 20:25
Lokalizacja: poznań
psy: entlebucher

Re: samochody

Postprzez Renata.P » 2012-07-13, 21:10

Na kursie na pewno pomogą,na razie możesz mieć w kieszeni smakołyki i odwracaj uwagę psa,u mnie to działa,dlatego,ze moje to obzartuchy.Do jakiej grupy się zapisałaś bo też planuję kontynuować z Aronem lub Castro,tylko jeszcze nie wiem kiedy będę czasowa :-D
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: samochody

Postprzez baksak » 2012-07-13, 21:27

Może powinnaś go z takim miejskim otoczeniem zapoznawać stopniowo. Jeśli boi się jadących samochodów to niech najpierw przyjrzy im się z daleka, np. na ulicy gdzie jest mniejszy ruch. Może najpierw powinien podejść do stojącego samochodu z pracującym silnikiem? Jeśli się boi zostaw go parę kroków dalej pod czyjąś opieką i do takiego auta podejdź sama, poklep je pokręć się przy nim - pokaż Snoopiemu, że to nic takiego strasznego.
Ruchliwa ulica może być dla niego wielkim stresem, tym bardziej, że możliwe, że miał jakieś przykre przejścia z samochodami?
Jeśli na siłę wciągniesz go w takie miejsce to takie zachowania się utrwalą i pogorszą. Postaw się w jego sytuacji - boi się i nie wie biedak co ma zrobić - a ty go "na siłę" zatrzymujesz w takim przerażającym dla niego miejscu.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: samochody

Postprzez mkczar » 2012-07-13, 21:38

Spróbuj też wyuczyć w nim komendę np. "siad" (to pewnie będzie na szkoleniu). Zacznij w pewnej odległości od ulicy, kiedy widzisz nadjeżdżający samochód wydaj mu komendę (żeby np. był tyłem do samochodu, potem bokiem) i nagródź go ( np. smakołyk, głaskanie, może być zabawa w przeciąganie itp. w zależności co dla twojego psa jest nagrodą), stopniowo zmniejszaj odległość do ulicy. Ćwiczenie zawsze na smyczy !!!
Avatar użytkownika
mkczar
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 09:08
Lokalizacja: Wołomin/Warszawa
psy: Agar, Morito, Frida, Tequila, Muskari
Hodowla: Leśny Wiatr

Re: samochody

Postprzez kreska » 2012-07-14, 00:46

generalnie odwracaj jego uwage (uprzedzajac jego reakcje)od zjawisk lub przedmiotów wywolujacych negatywne zachowanie;)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości