Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Moderator: Aga-2

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez gunisia » 2011-02-28, 11:56

Gratulacje dla wszystkich :)
Avatar użytkownika
gunisia
 
Posty: 211
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-07, 22:32
psy: Bernolki i Landseerki

wydzielone z: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez BoBer » 2011-03-08, 21:10

Pozwolę sobie na ocenę wydarzeń z tej wystawy…, zgodnie z duchem jaki prezentują
zazwyczaj osoby ujęte w tej ocenie…
Meggy ale na tej fotce:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

wcale korzystniej nie wyglądacie…, wystraszoną sukę ciągniesz za głowę…
Ona powinna zostać zdyskwalifikowana za to! Poza tym wzorzec mówi o tym iż berneńczyk
ma czarny płaszcz, a nie otwartą sierść i taki pies powinien dostać ocenę niehodowlaną…,
a tu proszę najgorsza suka w stawce wygrywa klasę… , niemożliwe staje się możliwe…!
Aż zrobię statystykę zwycięstw Meggy, może to wyjaśni ten nieoczekiwany tryumf…,
Ciekaw też jestem, czy następny taki sukces będzie w Legionowie…, czy też Częstochowie…?

Dziwi mnie też ocena doskonała kulawego Tomka, któremu oferuję zapłatę za prześwietlenia przede wszystkim bioder i kolan w Warszawie…, na cyfrówce…
sądzę że wykonam tym samym wielką sprawę dla niego…,
bo właścicielka jest zbyt pochłonięta czarną listą… i niema czasu na niego…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez dorciaj » 2011-03-08, 22:27

Bober - bardzo proszę o przedstawienie wiarygodnych źródeł potwierdzających przedstawione przez Ciebie informację. W przeciwnym razie post zostanie usunięty jako naruszający regulamin forum.

Regulamin Forum napisał(a):2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem

Użytkownicy, którzy nie zastosują się do powyższego otrzymają ostrzeżenia a następnie zostaną zbanowani.

Ostrzeżenia:
Po 3 ostrzeżeniach następuje blokada pisania postów na tydzień,
po 5 ostrzeżeniach zablokowana zostaje możliwość pisania postów,
po 6 ostrzeżeniach zostaje zablokowana możliwość wejścia na Forum
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez BoBer » 2011-03-08, 22:39

dorciaj nie byłaś na wystawie w Rzeszowie więc nie jesteś tego w stanie sprawdzić...
nie widziałaś że Tomek kulał i powłuczył tylną lewą nogą...,
nie widziałaś też otwartej sierści u DŻEZ Majowy Skarbiec... resztę widać na zdjęciach...

Poza tym chyba nie chcesz stwierdzić że nie mam prawa wypowiadać swoich ocen...?

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez allam » 2011-03-08, 22:48

BoBer, chętnie czytam Twoje wypowiedzi, ale tym razem mam wrażenie, że są w niewłaściwym miejscu. Polemizujesz z oceną sędziego, więc swoje uwagi powinieneś kierować do niego. Nikt sam swoim psom miejsc nie przyznaje, więc tego typu wypowiedź to zwykła napaść na wystawiającego. Mam wrażenie, że takie zachowanie Tobie nie przystoi :-(
PS
Nie znam się na psach, oceniam Twoją wypowiedź.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez meggy » 2011-03-08, 22:49

Nigdy nie wdawaj sie w dyskusje z idiotą
Bo sprowadzi Cię do swojego poziomu
i wygra z Tobą doświadczeniem.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez dorciaj » 2011-03-08, 23:24

BoBer napisał(a):dorciaj nie byłaś na wystawie w Rzeszowie więc nie jesteś tego w stanie sprawdzić...
nie widziałaś że Tomek kulał i powłuczył tylną lewą nogą...,
nie widziałaś też otwartej sierści u DŻEZ Majowy Skarbiec... resztę widać na zdjęciach...

Poza tym chyba nie chcesz stwierdzić że nie mam prawa wypowiadać swoich ocen...?

Pozdrawiam
Wasz BoBer


BoBer - ja nie odnoszę się do treści Twojej wypowiedzi lecz do formy.
Przyjmuję zatem do wiadomości, że wypowiedziałeś swoją ocenę.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mysia.x » 2011-03-08, 23:58

Drogi BoBerku

Moim zdaniem P. Mariola się spisała było wszystko ok. :->
Nie chce sie wtrącać ale to nie miłe co piszesz i właściciele psiaków i suczek mogą czuć sie urażeni :-/
Jeśli masz jakieś uwagii które mogą kogoś obrazic może lepiej by było gdybyś pozostawił je w swoich myślach.....
Uwież tak by było lepiej... :-?
Ja tez czasem sie nie zgadzam z wynikami wystawa (choć Rzeszów według mnie był suuuper :mrgreen: w Jarosławiu było trochę kłamstwa... :-/ ale i tak wygrali najlepsi :mrgreen: ) ale zachowuje to dla siebie :shock:
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez BoBer » 2011-03-09, 00:09

Z sędzią rozmawiałem w ringu, po porównaniu i wyborze NJwR i dopytałem się jak to jest,
że NJwR zdobywa suka na ocenę co najwyżej dobrą i uzasadniłem swoje pytanie…
Sędzia odpowiedział:
„że ta suka teraz tak wygląda…, jest w takim okresie… tzn. za 2 miesiące będzie zajefajna.”
Zrozumiałem, że sędzia nie prorok i pewnie to wie.
Dlatego nie dyskutuję z sędzią bo odpowiedź od niego otrzymałem i znam jego uzasadnienie.

Raczej interesuje mnie stanowisko wystawcy…, który nota bene jakoś tak bezkarnie sugeruje kumoterstwo
w ringach wystawowych, wciągając w to także dzieci uczestniczące w forum… (bez żadnej reakcji ze strony adminów), a tu proszę taki niewyjaśniony klocek…
Nie powiem…, liczyłem na rozsądną i rzeczową odpowiedź… ale nie dostałem jej.
Cóż każdy ma swoje Waterloo...

Nawet nie będę dociekał czy tym razem meggy rozumie swoją wypowiedź… albo czy jej sens zrozumiały jest
dla admina…, po prostu szkoda prądu na to.
Jeszcze taka uwaga do adminów, wracając do sugestii meggy nt. kumoterstwa,
to chyba tą wiedzę gdzieś posiadła…, chciałbym poznać te źródła i liczę na pomoc w tej kwestii
choćby ze strony dorciaj (będzie to odmiana dla tego ciągłego odwiedzania kosza).

Natomiast co do Tomka to sprawa jest jasna, staram się pomóc…, przejęty jestem…,
może jego noga utknęła gdzieś…, albo spadł biedaczek z jakiejś szafki…, kto to wie...
Takie domysły nie są chyba czymś złym na tym forum…?

Dorciaj co prawda jestem inżynierem i moim językiem/pismem jest głównie rysunek...,
ale nie sądzę aby moja forma wypowiedzi była aż tak parzszywa jak ją odebrałaś...

Pozdrawiam
Wasz BoBer

PS.
allam dla mnie jest to zrozumiałe, że w moim życiu wszystko podlega cudzej ocenie,
czy tego chcę, czy nie…
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mysia.x » 2011-03-09, 00:14

BoBer czyli rozumiem że Verni ci sie bardziej podobał (czyli budowa sierść i takie tam?) niż Dżez ????
Moim zdaniem pieknioszki z nich oraz bardzo dobrana para :lol: :mrgreen:
Co nie pani Gosiu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kto wie kto wie :lol: :mrgreen: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mon04 » 2011-03-09, 00:40

Panie BoBer, pozwolę sobię na krótką polemikę.
Co do wzorca, który Pan powołuje powyżej, proszę wczytać się w pozycji: Berner Sennenhund (45) (Bouvier bernois) na http://www.fci.be/nomenclature.aspx. Rozwieje to z pewnością Pańskie wątpliwości odnośnie pewnych niuansów, takich jak płaszcze lub inne okrycia wierzchnie.
Co do oceny stawki na podstawie zdjęcia. Podpis elektroniczny już jest, może zróbmy wystawy online, na pewno Fakt i Super Express da patronat. Moim zdaniem, na tej fotce wszystkie suczki mają zbyt mało bieli na klatce piersiowej :)
Co do całokształtu Pana oceny: w pełni skorelowana z Pana dotychczasową postawą merytoryczną na ringu w roli asystenta. !!! Żenada !!!
mon04
 
Posty: 404
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-28, 11:17
Lokalizacja: Kozienice
psy: Agis[*],Hunter,Gabi,Arwena,Abrahms i Cannon:)
Hodowla: Wzgórze Agisa

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez allam » 2011-03-09, 10:35

BoBer napisał(a):PS.
allam dla mnie jest to zrozumiałe, że w moim życiu wszystko podlega cudzej ocenie,
czy tego chcę, czy nie…

Ja nie oceniam faktów z Twojego życia. Ja się wypowiedziałam jedynie na temat Twojej wypowiedzi (i żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie wypowiadam się na temat, czy Twoje uwagi są słuszne, czy nie, bo się na tym nie znam).
Uważam, że "posumowanie" wyników wystawy w taki sposób jest skandaliczne.
Nie zgadzasz się z oceną sędziego - Twoje prawo. Ale nie masz prawa z tego powodu "napadać" na osoby wystawiające - nie one oceniały. Możesz napisać skargę na sędziego, załączyć materiał dowodowy, poinformować o tym na forum. Twoje prawo. ;-) A to co Ty zrobiłeś to po prostu chamstwo (insynuacje, sugestie, pomówienia, oszczerstwa).
Ja nie wiem, czy te psy były ocenione prawidłowo, może masz rację a może nie. Ale tak długo, jak długo wyniki tej wystawy są obowiązujące są zgodne ze stanem faktycznym. Masz uprawnienia, żeby je podważyć :?:
Panie inżynierze - jeżeli czegoś nie da się ocenić na podstawie miary czy wagi - podlega subiektywnej ocenie. Jeżeli Tobie się to nie podoba zrezygnuj z wystaw, po co się stresować :?:

edit. Nie mam emocjonalnego stosunku do "napadniętych". W przypadku meggy wiem o kogo chodzi, w tym drugi przypadku nie mam pojęcia.
Ja po prostu chamstwu mówię NIE. Zresztą nie po raz pierwszy. Mogę być różnie odbierana, ale mnie nie interesują zagadnienia . Reaguję tylko na chamstwo w każdej postaci - może to nic nie da, ale ja się na nie nie godzę. I to jest moje prawo :!:
Bo ja mam wrażenie, że jest to kontynuacja pozakulisowych rozgrywek, które przenosisz na forum.

edit. Usunęłam przykład bez związku z tematem ;-)
Ostatnio edytowano 2011-03-09, 13:07 przez allam, łącznie edytowano 2 razy
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez dorciaj » 2011-03-09, 11:51

BoBer napisał(a):Dorciaj co prawda jestem inżynierem i moim językiem/pismem jest głównie rysunek...,
ale nie sądzę aby moja forma wypowiedzi była aż tak parzszywa jak ją odebrałaś...


BoBer - Twoja forma wypowiedzi jest parszywa i nie do przyjęcia na tym forum.
I ciało administracyjne takiej formy wypowiedzi na tym forum sobie nie życzy :!:

BoBer napisał(a): liczę na pomoc w tej kwestii
choćby ze strony dorciaj (będzie to odmiana dla tego ciągłego odwiedzania kosza).


Jeśli Twoje wypowiedzi przestaną mieć znamiona poza-forumowych pomyj - bardzo chętnie pomogę Ci w wyjaśnieniu dręczących Cię kwestii.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez kreska » 2011-03-09, 12:33

No coz widocznie typ bernenczyka powloczacego nozka jest teraz na topie bo dzien pozniej Tomek rowniez wpadl w oko innemu zagranicznemu sedziemu :-D Byc moze sedzia tez mial miekkie serce i poprostu zrobil to z litosci ;-)
Jak to mi kiedys odpowiedziales na pytanie o francuza.....ocena wygladu psa jest subiektywna? :-) wiec tym razem byla ona rozbiezna z Twoja :roll:
Jesli chodzi o argumentacje wyboru lokatowych suk w mlodziezy to pozwole sobie napisac bo zasluzenie lub tez nie, znalazlam sie w grupie wyroznionych wlascicieli...wszystkie suki w stawce byly za mocne i za ciezkie, szczegolnie w ruchu ; Fibi troszke za płytka łopatka, Bersettka nie zwiazana i za luzna, Dzez wygrala z racji najmniejszych gabarytow i ruchu, sedzina zwrocila uwage na gorsza wzgledem konkurencji okrywe wlosowa.
Zycze sukcesow i do zobaczenia na kolejnej wystawie :-D uwielbiam Twoje posty :lol:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-03-09, 13:59

Przepraszam, ja tak nie a propos... co to znaczy "płytka łopatka" :?:
Nie mogę też sobie wyobrazić, żeby łopatka mogła być "głęboka" :roll: ...
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez kreska » 2011-03-09, 16:16

Aga-2 napisał(a):Przepraszam, ja tak nie a propos... co to znaczy "płytka łopatka" :?:
Nie mogę też sobie wyobrazić, żeby łopatka mogła być "głęboka" :roll: ...

napisalam doslownie tak jak okreslila to sedzina ;-) z tlumaczenia zrozumialam ze chodzi o szersza, czyli siegajaca glebiej w kierunku klatki piersiowej :-) .

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-03-09, 16:26

kreska napisał(a):napisalam doslownie tak jak okreslila to sedzina ;-)

Tak się właśnie spodziewałam... ;-)
kreska napisał(a):z tlumaczenia zrozumialam ze chodzi o szersza, czyli siegajaca glebiej w kierunku klatki piersiowej :-)

Ciekawe czy miała na myśli słabe kątowanie w stawie ramiennym, czy też nieprawidłowy kształt łopatki... :roll:
Wygląda na to, że niektórych polskich sędziów też trzeba "tłumaczyć", bo nie zawsze wiadomo o co im chodzi mimo, że niby mówimy w tym samym języku :-? ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez kreska » 2011-03-09, 18:53

Tlumaczyc trzeba i to niejednokrotnie :roll: ja siebie tez musze tlumaczyc :lol: katowanie mamy dobre, budowe lopatki prawidlowa, chyba ze ktos ma rentgen w oczach i widzi cos wiecej :-) ale sedzina nie stwierdzila zadnych nieprawidlowosci :roll: bardziej sklanialabym sie ku teorii ze lopatka jest obrosnieta miesniami (naramienny cz.łopatkowa, naramienny cz.barkowa, trojgłowy ramienia gł.dluga i trojglowy ramienia gł. boczna) a my mase miesniowa mamy srednia, przez co lopatka z boku moze wydawac sie plytsza ;-) .
Zapraszam do oględzin na wystawie ;-) .

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Barbapapa » 2011-03-09, 21:55

kreska napisał(a):niestety lokat nie znam bo musialysmy pedzic z Tomkiem do weta

To co się stało? :-( rozumiem że albo jakiś drobiazg, albo dobry wet, że tak szybko postawił na nogi Tomka. :?:
Wszystkiego najlepszego dla wystawiających. Gratulki za i za te mniej i za te więcej wygrane. :-D
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Zuzanda » 2011-03-09, 22:11

Barbapapa napisał(a):
kreska napisał(a):niestety lokat nie znam bo musialysmy pedzic z Tomkiem do weta

To co się stało? :-( rozumiem że albo jakiś drobiazg, albo dobry wet, że tak szybko postawił na nogi Tomka. :?:
Wszystkiego najlepszego dla wystawiających. Gratulki za i za te mniej i za te więcej wygrane. :-D

Tomek miał zapalenie ucha , :roll:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron