Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Moderator: Aga-2

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez BoBer » 2011-07-21, 22:32

Widzisz Barbel… przy takim postępowaniu jak sugeruje Barbapapa istnieje problem…,
każdy mógłby podrobić ocenę bądź ją unieważnić… dopisując krzyżyk w każdej innej kratce…
albo obca nieznana nikomu osoba mogłaby wpisać dowolnie inną sumę w arkuszu rozliczeniowym
widząc zaparafowane skreślenie bądź zakreślenie… nie wiem czy o to ma być wyjściem
z ewentualnych opresji np. podatkowych…?
Nie podejmowałem w tej kwestii dyskusji i niechęcę tego robić… zwracam tylko uwagę,
że w przytoczonych przez Barbapapę przykładach reguły są określone z góry…
Co do postępowania hodowli, może i tak jest sam widziałem listę godnych na molosach...

Julian cała ta dyskusja mniej więcej toczy się w następujący sposób…, po wystawie w W-wie
kilka osób niedosłyszących, nierozumiejących tego co się działo (np. kreska która słyszała
pierwotnie wing tail, a po poście Ducha słyszała już zdecydowanie knick tail- a dla ścisłości dodam,
że mowa jest o kink tail-u), bądź nie obecnych w ogóle na wystawie… wydało wyrok na DODĘ…,
nawet nie dając szansy jej zbadania, a właścicielka z automatu stała się kombinatorką
o sobie już nie wspomnę...
Problem zaczął się, kiedy poprosiłem osoby wątpiące (a przecież tak znamienicie znające się na Bernach,
wszelkiej maści przepisach i etyce hodowlanej, że nawet bez dotykania… nie wspomnę o prześwietleniach,
są w stanie kwalifikować psy do hodowli bądź nie…) o przybycie ze swoimi super hodowlanymi sukami
na prześwietlenie DODY i przy okazji chciałem sprawdzić jak to jest z wartością tego co mówią…,
jak to się ma do ich postępowania… tego co rozpowiadają w koło… robiąc ludziom wodę z mózgu…
Różnica między mną, a nimi jest chociażby taka, że ja daję im przynajmniej szansę…
(takim szlachetnym BoBerem jestem…, ba nawet miarkę nie swoją stosuję…),
a w konsekwencji tego postępowania konkretne wnioski się nasuwają… np. dla mnie
w przypadku E.Ś. jest już wszystko jasne.

Co do Klubu… to jest Klub Molosów i Szwajcarskich Psów Pasterskich…, może najpierw w nim należałoby popracować…, to może udałoby się wydzielić szwajcary…, przydałoby się pokazać chęci posiadania Klubu…
Natomiast jeśli chodzi o Klub- zbierankę 100 podpisów… no cóż… jeśli podpisy są zbierane kilka lat… to jak chciałbyś zebrać 100 składek w ciągu roku…
Jeśli jeszcze nikt Tobie nie powiedział… to ja pierwszy wyłuszczę… „to znacząco podnosi koszty hodowania…”
Poza tym kluby mogą wprowadzić restrykcje…, a tak nikt nie działa w klubach więc nie ma nawet pomysłów
na różne akcje…, a jeśli już to zapewne ten ktoś wszystkich obraża i staje się wrogiem…

anitax i julka213 o poziomach... lubi rozpisywać się kreska… nie ja…
natomiast zdecydowanie uważam, że coś jest nie tak…
Bo jeśli Wam coś nie odpowiada w tym wątku, to po co go czytacie i po co w nim zabieracie głos…?
Nie musicie tutaj zaglądać…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2011-07-21, 23:41

Przepraszam,użyłem niemieckiego określenia knick i powinienem konsekwentnie napisać,,knick rute''.Jest to jednak ta sama wada co kink tail.
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez jbeata » 2011-07-21, 23:52

Pan BoBer napisał...anitax i julka213 o poziomach... lubi rozpisywać się kreska… nie ja…
natomiast zdecydowanie uważam, że coś jest nie tak…
Bo jeśli Wam coś nie odpowiada w tym wątku, to po co go czytacie i po co w nim zabieracie głos…?
Nie musicie tutaj zaglądać…

Pozdrawiam
Wasz BoBer[/quote]


Nie musimy ale chcemy :-)
Bo jest demokracja p.BoBer <tak> i każdy może czytać co chce, zabierać głos i zaglądać tutaj.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez BoBer » 2011-07-22, 00:24

Duchu spokojnie…, sedno w tym iż kresta nie załapała „Knickrute”…

jbeata to wytłumacz jeszcze innym..., że ta demokracja to we wszystkie strony działa…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez kreska » 2011-07-22, 12:41

BoBer napisał(a):Duchu spokojnie…, sedno w tym iż kresta nie załapała „Knickrute”…

jbeata to wytłumacz jeszcze innym..., że ta demokracja to we wszystkie strony działa…

Pozdrawiam
Wasz BoBer

Bober, kwestia pisowni jest malo istotna a tak na marginesie to gdzie napisalam wing? <mysli> o moja lotnosc nie musisz sie obawiac <okok> sedno lezy gdzie indziej, zapraszam do mojej pierwszej wypowiedzi w temacie przyczyny braku oceny Dody a potem zerknij jeszcze raz w karte oceny i napisz nam co widzisz bo ja nadal to samo złamany ogon prowadzacy do dyskwalifikacji <bezrady2> przepraszam lekko zalamany :-> ktory krzyzyk jest poprawnie zaznaczony a , ktory nie to jak dla mnie malo istotne <faja>
Moim "bledem" w tym przypadku bylo przekazanie faktu wiec nie robie nikomu "wody z muzgu"czego nie moge powiedziec o tobie bo przynajmniej 2 razy doposciles sie klamstwa , raz piszac o zaskoczeniu problemami z ogonem (byc moze SzM ma przed toba jakies tajemnice ;> )2 raz piszac o przebiegu oceny, wszystkie psy byly oceniane w biegu, Doda po ocenie ruchu zostala wymacana i zeszla z ringu a dokladnie zbiegla z niego podczas gdy obsluga wreczala karte ocen SzM i tym samym nie przeszliscie wstepnej "selekcji".
Nikt wyroku nie wystawil bo kazdy jest omylny sedzia rowniez, zapraszam do ponownego przeczytania ze zrozumieniem mojego postu ktory pojawil sie przed twoimi wynurzeniami <okok>
Juz to pisalam w innym watku...mozesz zaklinac rzeczywistosc i tak jej nie zmienisz, a odkrecanie kota ogonem sprawia przyjemnosc chyba tylko tobie <okok>
W kwestii przeswietlen jeszcze raz dziekuje, zapraszam za 1,5 roku kiedy to zamierzam potwierdzic stan aktualny <okok> moze w tym czasie przeswietlisz swoje "podworko" , tylko jak tak dalej pojdzie to bedziesz musial daleko jezdzic i robic to korespondencyjnie <okok> przez twoje irracjonalne pomysly nie zamierzam narazac zdrowia mojego psa poddajac go bez powodu kolejnej narkozie, zeby tylko udawadniac wszystkim twoja glupote bo inaczej tych insynuacji nie mozna nazwac<tak>
Pozatym nie wiadomo co jej sie jeszcze moze przytrafic w miedzy czasie <mysli> moze tez uszkodzi sobie ogon wiec na wszelki wypadek wole jej oszczedzic niepotrzebnych obciazen <okok>
Z mojej strony EOT.
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Elmo » 2011-07-22, 13:12

Kreska, dokładnie! P. BoBerek sobie wymyślił prześwietlenia Waszych suk, bo uważa, że na pewno jest z nimi coś nie tak. Nie ważne, że wygrywają na ringach. I co? Wy macie narażać Berny na tres, dla zachcianki BoBera? Paranoja.
BoBer... zajmij się lepiej swoim podwórkiem... bo jak widać to Twoja DODA ma problem...
P.S. Będę pisała, co mi się będzie podobało i gdzie mi się będzie podobało. Mam prawo do wyrażania swojej opinii, a Ty jak masz z tym problem... to trudno.
EOT
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Robert34 » 2011-07-22, 13:40

P.S. Będę pisała, co mi się będzie podobało i gdzie mi się będzie podobało. Mam prawo do wyrażania swojej opinii, a Ty jak masz z tym problem... to trudno.
EOT

julka213 wtakim razie pozwulcie też na wyrażanie swojej opini Boberowi na temat waszych hodowli oraz psów , bo mnie się wydaje że próbujecie go uciszyć a jak to nie przynosi skutku to wręcz zastraszyć !!!
Bober rzucił wam rękawcę myślałem że ją ktoś podniesie ale widać na chlapaniu jęzorem się zakończy
Robert34
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-18, 21:02
Lokalizacja: Sypniewo
psy: TETE A TETE - JARZĘBINA CZERWONA Duch Wrzosowisk

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Aga-2 » 2011-07-22, 14:00

Robert34 napisał(a):w takim razie pozwulcie też na wyrażanie swojej opini Boberowi na temat waszych hodowli oraz psów , bo mnie się wydaje że próbujecie go uciszyć a jak to nie przynosi skutku to wręcz zastraszyć !!!
Bober rzucił wam rękawcę myślałem że ją ktoś podniesie ale widać na chlapaniu jęzorem się zakończy


Niech Bober wyraża swoje opinie na temat naszych hodowli ile wlezie. Niech to jednak robi kulturalnie i MERYTORYCZNIE. Jeśli Bober z góry zakłada że wszyscy hodują źle, to niech się nie oburza, że w końcu ktoś nie wytrzymał i pokazał coś, co się i Boberowi w hodowli nie udało.
Proszę, Robercie, napisz, w jaki sposób ktokolwiek się stara Bobera "zastraszyć". Może ja czegoś nie doczytałam, coś mi umknęło może...

A co do "rzucania rękawicy"... Masz na myśli to kontrolne prześwietlenie grupowe :?: Wytłumacz to jaśniej, bardzo proszę.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Elmo » 2011-07-22, 14:11

Robert34 napisał(a):P.S. Będę pisała, co mi się będzie podobało i gdzie mi się będzie podobało. Mam prawo do wyrażania swojej opinii, a Ty jak masz z tym problem... to trudno.
EOT

julka213 wtakim razie pozwulcie też na wyrażanie swojej opini Boberowi na temat waszych hodowli oraz psów , bo mnie się wydaje że próbujecie go uciszyć a jak to nie przynosi skutku to wręcz zastraszyć !!!
Bober rzucił wam rękawcę myślałem że ją ktoś podniesie ale widać na chlapaniu jęzorem się zakończy

Tak właściwie, to powiem Ci, że ja nie mam żadnej hodowli :roll: Mogłoby mnie w tym temacie nie być, bo właściwie mnie on nie dotyczy. Ale spójrz proszę, że P. BoBer nie tylko w tym wątku obraża hodowców... Chcę jedynie uświadomić mu, iż to co robi, może zaboleć innych :-/ Tu powinna toczyć się kulturalna dyskusja, a nie "jeżdżenie" po sobie <blee>
Co masz na myśli pisząc, "na chlapaniu jęzorem się zakończy"? Ten pomysł na zbiorowy przegląd psów? Oświeć mnie proszę.
A co do tego, że "... to wręcz zastraszyć" to nie na podstawie czego doszedłeś do takiego wniosku? Chyba, że mi coś umknęło- to przepraszam <tak>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez diapcio » 2011-07-22, 21:23

BoBer napisał(a):Julian cała ta dyskusja mniej więcej toczy się w następujący sposób…, po wystawie w W-wie
kilka osób niedosłyszących, nierozumiejących tego co się działo (np. kreska która słyszała
pierwotnie wing tail, a po poście Ducha słyszała już zdecydowanie knick tail- a dla ścisłości dodam,
że mowa jest o kink tail-u), bądź nie obecnych w ogóle na wystawie… wydało wyrok na DODĘ…,
nawet nie dając szansy jej zbadania, a właścicielka z automatu stała się kombinatorką
o sobie już nie wspomnę...
Pozdrawiam
Wasz BoBer

Panie BoBer to jest juz regula na tym forum, ze najwiecej wyrokow wydaja ci, ktorzy najmniej wiedza o danej sytuacji;))

Barbel napisał(a):Licencje na hodowanie mają może 3-4 hodowle w naszym wesolutkim kraju i ABSOLUTNIE NIKT WIECEJ.... No i trzeba tym wszystkim durnym szaraczkom wbic raz na zawsze do głowy, zeby sie nie tykały hodowania. ABSOLUTNIE.

Dokladnie tak samo jest w Duzych!! 3-4 hodowle a cala reszta to beeeee..Niewazne, ze niektorym zalezy zeby dobierane psy byly ZDROWE i zeby byla nowa krew..Wazne sa tylko te konkretne hodowle! Ta zawisc jest niestety wszedzie!! To przykre, bo podobno liczy sie dla nas-forumowiczow dobro psow!
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez diapcio » 2011-07-22, 21:26

A i jeszcze jedno..Najlepsze na wystawach sa te falszywe "caluski" i "jakiego pieknego masz psa/suke"..A miedzy soba potem--"niech sie przewroci".."skus baba na dziada".."a dobrze jej/mu tak"..
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez qbav » 2011-07-22, 21:37

diapcio napisał(a):Dokladnie tak samo jest w Duzych!! 3-4 hodowle a cala reszta to beeeee..Niewazne, ze niektorym zalezy zeby dobierane psy byly ZDROWE i zeby byla nowa krew..Wazne sa tylko te konkretne hodowle!


Agnieszka kogos konkretnego masz na mysli ? Chetnie poslucham plotek, moze byc na priv ;>
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-07-23, 07:56

Niestety,to nie są plotki,to szczera prawda :evil:
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-07-23, 08:05

Forum powinno służyć fachową pomocą i poszerzaniem wiedzy o danej rasie , a od plotek jest ,,Pudelek".
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez Megan » 2011-07-23, 09:37

Gratulacje :]
Avatar użytkownika
Megan
 
Posty: 1198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-12, 06:55
Lokalizacja: Katowice
psy: Haszczak Megan, (w przyszłości berneńczyk)

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez diapcio » 2011-07-23, 14:04

Kuba Marzenka ma racje to nie sa plotki tylko szczera prawda..Jesli mam cos do powiedzenia to mowie na forum, a plotkowac na ucho nie bede. Wybacz
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez qbav » 2011-07-23, 17:10

Agnieszka, mimo iz poznalem osobiscie wiekszosc z was, wieksze animozje nie rzucily mi sie w oczy, hodowca nie jestem i informacji z drugiego obiegu nie posiadam dlatego temat mnie zainteresowal i wlasnie chcialem abys kontynuowala na forum, jezeli zaczelas ciekawy watek i ucinasz w pol zdania mowiac o ukladach i nieformalnym podziale na hodowle ok i te nie ok. to oczekiwalbym ciagu dalszego :-D za slowem priv byl jeszcze zadziorny usmieszek ;> ktory mial byc badziej prowokacja niz checia obrabiania czyjejs d... na osobnosci.

a tak wyszlo ze Ty i Marzena cos wiecie ale nie powiecie i w tym momencie przychodzi mi na mysl taki filmik <juhu>
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez diapcio » 2011-07-23, 19:41

Kuba mysle ze nie tylko ja i Marzenka o tym wiemy... ja cytuje pewne wypowiedzi innych forumowiczow i zgadzam sie z nimi, biorac pod uwage takie czy inne wydarzenia..A Twoj filmik..coz...nie wydaje mi sie, zeby byl akurat w moim wypadku na miejscu i mysle ze Marzenki tez..Mam duzo do powiedzenia, ale powiem to wtedy kiedy bede uwazala, ze to ten moment..A na razie zacytuje tez popularny fragment filmu-Killer--"Wiem, ale nie powiem"--fragmentu z yuotube nie zamieszcze, bo wole ten czas spedzic na spacerze z dzieckiem i pieskami, niz szukac prowakacyjnych filmikow. Pozdrawiam...Zreszta mysle, ze mozesz wykonac pare telefonow i tez bedziesz bogatszy o "szwajcarskiego pudelka"..
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez diapcio » 2011-07-23, 19:43

[quote="qbav"]Agnieszka, mimo iz poznalem osobiscie wiekszosc z was, wieksze animozje nie rzucily mi sie w oczy,
Przeczytaj moje poprzednie posty o caluskach, i "kibicowaniu" oraz niewybrednych miedzy soba komentarzach...
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Warszawa - CACIB - 16.07.11r

Postprzez qbav » 2011-07-24, 22:39

diapcio napisał(a):A na razie zacytuje tez popularny fragment filmu-Killer--"Wiem, ale nie powiem"--fragmentu z yuotube nie zamieszcze, bo wole ten czas spedzic na spacerze z dzieckiem i pieskami, niz szukac prowakacyjnych filmikow.


Taa trochę za bardzo off-topic zabrnęliśmy, to w końcu watek warszawskiej wystawy ...
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości