Częstochowa CWC-16.10.2011

Moderator: Aga-2

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Romked » 2011-10-17, 21:47

Fotka i filmik z porównania psów. Henri van't Stokerybos; Nathaniel O Mój Ty Smutku i pies nie ujęty w katalogu, nie wiem jak ma na imię.



obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Romked » 2011-10-17, 22:11

jbeata napisał(a):Dla zainteresowanych :-D


Dzięki za fotki. Zapiszę sobie na dysku. Czy możesz mi przesłać w pełnym rozmiarze na email domowy?
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jbeata » 2011-10-17, 23:48

Ok Romked :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-10-18, 10:59

Tak Barbel ,to porównanie o BOBA.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jack » 2011-10-18, 19:46

Z racji tego, że po raz pierwszy byliśmy na wystawie z psem jako wystawcy chcemy się podzielić z Wami swoimi negatywnymi spostrzeżeniami i zapytać czy tak jest zawsze, czy tylko na tej wystawie tak było?

1.Przy wejściu na stadion nikt niczego nie sprawdzał, nikt od nas nic nie chciał: ani potwierdzenia ani o zgrozo książeczki zdrowia psa! Nie widzieliśmy nigdzie jakiejkolwiek kontroli. Teoretycznie mógł wejść każdy z każdym psem (również nie biorącym udziału w wystawie lub bez ważnego szczepienia przeciw wściekliźnie). Organizatorzy zadbali tylko o opłaty parkingowe i bilety wstepu dla osób towarzyszących (inkasenci działali na parkingu).

2.Druga sprawa to identyfikacja psów przez sędziów. Nie widzieliśmy na ringach, aby sędzia w jakikolwiek sposób sprawdzał tożsamośc psa. Czy to się odbywa tylko na zasadzie zaufania? Dżentelmeńskiej umowy? Nie tak trudno w skrajnym przypadku wyobrazić sobie podstawienie innego psa (przykładowo celem zdobycia uprawnień hodowlanych).
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Elmo » 2011-10-18, 20:06

Odniosę się do I części pytania :]
Niczego od Was nie chcieli? Dziwne, ale niczego takiego nie zauważyłam. Wejście było makabrycznie oznaczone, jednak stała przy nim pani sprawdzająca książeczkę zdrowia psa, szczepienie przeciw wściekliźnie <tak>


Nie podobała mi się organizacja wystawy. Malutkie ringi, że o sędzim bernów nie wspomnę. Moja ocena jest subiektywna, to jasne, jednak "sędzia" zdawał się być znudzony wystawą. Nie miał tłumacza, nie mógł dogadać się z asystentką. Na przemian mówił łamaną polszczyzną, niemieckim. W końcu nie wiem, czy mam psa za krótkiego, czy za długiego <głupek>
Co nie zmienia faktu, że serdecznie gratuluję zwycięzcom. Szczególnie naszemu konkurentowi <tak>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-10-18, 20:07

Witam.
Sprawdzane były książeczki przez lekarza weterynarii,odnosząc się do Twojego pierwszego punktu,to rzeczywiście widziałam ,będąc na spacerze z psem,że inni wchodzili na teren wystawy opłotkami,tak ,aby nie spotkać się z lekarzem.
Co do punktu 2,nigdy nie spotkałam się ze sprawdzaniem tożsamości u psów ,przez sędziów.Duże nigdy nie występują licznie na wystawach,to niewielka rodzina,i raczej się znamy,dlatego Twoje pytanie ,jest dla mnie dziwne.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Barbel » 2011-10-18, 20:10

jack napisał(a):Z racji tego, że po raz pierwszy byliśmy na wystawie z psem jako wystawcy chcemy się podzielić z Wami swoimi negatywnymi spostrzeżeniami i zapytać czy tak jest zawsze, czy tylko na tej wystawie tak było?

1.Przy wejściu na stadion nikt niczego nie sprawdzał, nikt od nas nic nie chciał: ani potwierdzenia ani o zgrozo książeczki zdrowia psa! Nie widzieliśmy nigdzie jakiejkolwiek kontroli. Teoretycznie mógł wejść każdy z każdym psem (również nie biorącym udziału w wystawie lub bez ważnego szczepienia przeciw wściekliźnie). Organizatorzy zadbali tylko o opłaty parkingowe i bilety wstepu dla osób towarzyszących (inkasenci działali na parkingu).

2.Druga sprawa to identyfikacja psów przez sędziów. Nie widzieliśmy na ringach, aby sędzia w jakikolwiek sposób sprawdzał tożsamośc psa. Czy to się odbywa tylko na zasadzie zaufania? Dżentelmeńskiej umowy? Nie tak trudno w skrajnym przypadku wyobrazić sobie podstawienie innego psa (przykładowo celem zdobycia uprawnień hodowlanych).

Co do pierwszego - no tak, to bywa rzadko - raczej stoją weci i sprawdzają paszporty a i potwierdzenia zgłoszenia sie trzyma w garsci bo uprawnia to do bezpłatnego wejscia.
Co do drugiego - w zyciu nie widziałam sedziego z czytnikiem czipów! No po to są oglądajacy i konkurencja, a i wpisy pod fotami na Forum by dobrze wiedziec jak dany pies wygląda . Pamiętam jak przed laty było podejrzenie, ze jeden pan wystawił sobie 2 suki pod tym samym imieniem - oj szumu było szumu... ( chyba jeszcze na poprzednim Forum). Mimo pozornego podobienstwa poszczególne osobniki roznia sie zdecydowanie miedzy sobą i stały bywalcy bez trudu je rozpoznają. Przykład mielismy ostatnio, kiedy Jurek Benowy rozpoznał po gębusi Pierra z CG jego przodka, piszac, ze gdzieś juz te gebę widział ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jack » 2011-10-18, 20:24

Marzena.zlotanimfa napisał(a):Witam.
Sprawdzane były książeczki przez lekarza weterynarii,odnosząc się do Twojego pierwszego punktu,to rzeczywiście widziałam ,będąc na spacerze z psem,że inni wchodzili na teren wystawy opłotkami,tak ,aby nie spotkać się z lekarzem.
Co do punktu 2,nigdy nie spotkałam się ze sprawdzaniem tożsamości u psów ,przez sędziów.Duże nigdy nie występują licznie na wystawach,to niewielka rodzina,i raczej się znamy,dlatego Twoje pytanie ,jest dla mnie dziwne.


Aby była jasność: niczego nikomu nie zarzucam ani nie inputuję. Pytam aby się dowiedzieć.
Na teren wystawy wchodziliśmy nie opłotkami, ale tu gdzie wszyscy , tuż obok budynku w którym mieścił się sekretariat i gdzie odbierało się katalogi około godz. 9.15
Moje pytanie 2. nie dotyczy tylko DSPP czy BPP, ale ma charakter ogólny, dotyczy wszystkich ras. Nie jest podszyte jakimiś personalnymi podejrzeniami. Dla mnie nie jest dziwne, zwyczajne szukanie wiedzy, spowodowane zdziwieniem.
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez dominikrac » 2011-10-18, 23:20

Gratulacje dla wszystkich chociaż pogoda dopisała bo w zabrzu nie bardzo naprawdę fajne zdjęcia
dominikrac
 
Posty: 52
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-12, 18:50
Lokalizacja: Racibórz
psy: Orson

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jbeata » 2011-10-19, 08:35

Romked napisał(a):
jbeata napisał(a):Dla zainteresowanych :-D


Dzięki za fotki. Zapiszę sobie na dysku. Czy możesz mi przesłać w pełnym rozmiarze na email domowy?

Przesłałam, doszły Ci?
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez KasiaT » 2011-10-19, 09:36

Moje wielkie gratulacje wszystkim lokatowym :okok: -piękna fotorelacja <okok> ,a w szczególności majowym i Poli :puchar:
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-10-19, 11:33

jack napisał(a): Aby była jasność: niczego nikomu nie zarzucam ani nie inputuję. Pytam aby się dowiedzieć.
Na teren wystawy wchodziliśmy nie opłotkami, ale tu gdzie wszyscy , tuż obok budynku w którym mieścił się sekretariat i gdzie odbierało się katalogi około godz. 9.15
Moje pytanie 2. nie dotyczy tylko DSPP czy BPP, ale ma charakter ogólny, dotyczy wszystkich ras. Nie jest podszyte jakimiś personalnymi podejrzeniami. Dla mnie nie jest dziwne, zwyczajne szukanie wiedzy, spowodowane zdziwieniem.

Wiesz co, masz zdecydowanie rację. Co do wejścia bez sprawdzenia papierów, to chyba mieliście szczęście, bo mnie to się nigdy nie udało ;)
Natomiast podzielam Twoją opinię odnośnie sprawdzania oznakowania psów. Pies wchodzący na ring powinien być sprawdzony, czy jest to aby ten pies, który stoi w katalogu.
Ania, nie obarczaj konkurencji ani widzów obowiązkiem pilnowania kto jest kto :mrgreen: Nie zawsze się wszyscy znają. Jedziesz na wystawę za granicę i co? Ani nikt Ciebie, ani Ty zwykle nikogo nie znasz. Ani w realu ani ze zdjęcia.
Pamiętacie sytuację z wystawy w Rumunii, w której uczestniczyła Ania Czakowa? Wstawiła zdjęcie psa, który w katalogu figurował jako Co-Flying Star from Orsina's Land. To jednak z całą pewnością nie był ten pies, choć numer startowy na to by wskazywał, według tego co sprawdzała Ania w katalogu...
My byliśmy w lecie na wystawie w Niemczech i też nikt nie sprawdzał, czy Tara to Tara. Gdybym podstawiła inną sukę, wiekowo do Tary zbliżoną, to pewnie by się nikt nie zorientował ;)
No, chyba żebym potem zdjęcia z wystawy wstawiła na forum, to mogło by mi się nie upiec ;>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jack » 2011-10-19, 12:26

Cieszy, że wejścia z psami na teren wystaw bez sprawdzania szczepień są jednak incydentalne :]
Może nas i wielu wielu innych nikt nie sprawdzał, bo zostaliśmy na drodze skierowani na ten drugi parking przy zalewie. Następnie w nieznanym miejscu nie wiadomo gdzie iść, oznakowanie jeśli było to niezbyt zauważalne, więc poszliśmy w stronę widocznego budynku sekretariatu, bo wszyscy z psami tam zmierzali :)) Postaliśmy w kolejce po katalogi i weszliśmy na płytę stadionu razem z innymi wystawcami, zdziwieni, że nie ma kontroli. Może od strony pierwszego parkingu, tego od strony Konopisk było jakieś inne, główne wejście i tam stał lekarz?
Organizatorzy powinni chyba na przyszłość stworzyć nieco szczelniejszy system wejść, jeśli mieli za mało personelu może zagrodzić niekontrolowane wejścia? <mysli>
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-10-19, 14:54

Ciekawi mnie czemu tak się obawiasz tych ewentualnie nieszczepionych psów... <mysli>
Psy są obecnie szczepione dwukrotnie częściej niż zaleca producent szczepionek p.wściekliźnie, bo tak założył kiedyś nasz ustawodawca, że polski pies ma być szczepiony rok w rok. Po paru latach szczepień pies ma już tak wysoki poziom przeciwciał, że spokojnie mógłby nawet parę kolejek opuścić, a mimo to pewnie nie miałby szansy zachorować.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez jack » 2011-10-19, 19:56

Nie wiedziałem o tym, Aga-2 dziękuję uprzejmie za wyjaśnienia. ;)
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez E.Ś. » 2011-10-20, 09:19

Początkiem tego roku w Przeciszowie , Gmina Oświęcim , pies pogryzł swojego właściciela. Lekarz podjął obserwacje przeciwko wściekliznie. Na trzeci dzień obserwacji właściciel znalazł martwego psa....
Przytomny lekarz przekazał zwłoki psa do badania na wściekliznę- wynik : pozytywny na wirusa wścieklizny !

....pies był rok wcześniej szczepiony przeciwko wściekliznie...
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-10-20, 14:53

Może to zależy od rodzaju szczepionki i jej jakości... :?:
"Nowoczesne" szczepionki mają gwarancję na 2 lata i w takich też odstępach czasu są szczepione psy w krajach Europy Zachodniej.
Też jest kwestia wieku psa. U szczenięcia, po pierwszym, czy nawet drugim szczepieniu zwykle spada poziom przeciwciał i wtedy zarażenie się jest teoretycznie możliwe.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez E.Ś. » 2011-10-20, 16:34

wszystko ma wpływ, nawet warunki przechowywania szczepionki.
W naszym kraju Ustawowo jest nakaz szczepienia psów p/wściekliznie co rok i jest prowadzona ścisła ewidencja szczepionych psiaków przez lek.wet. Myślę , ze obowiązek wynika z tego iż co rok to właściciele pamiętają, że ma przyjśc z psem na szczepienie, a gdy by było co 2-3 lata to mieli byśmy misz maż i większośc psów była by nie szczepiona przeciwko wściekliznie.

Moim zdaniem powinna byc możliwośc odstąpienia od szczepienia przeciwko wściekliznie , po wcześniejszym badaniu poziomu przeciwciał p/wściekliznie (oczywiście przy wysokim mianie przeciwciał) ...
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez mysia.x » 2011-10-21, 09:22

GRATULACJE!!!! :radocha2: :radocha2: dla wszytkich futrzastych i łysych :radocha2: (i ludziowatych :lol: )



wiece coś może na temat klasy mł. DSPP :] :]
Kl.mł.psy
-Bax Salto Neris-
-Wobler Caveat Actor-
Kl.pośr.
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron