od kiedy?

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

od kiedy?

Postprzez Tequilla » 2008-09-07, 20:47

kiedy moge wysłac moją suczke na szkolenie? wiemy ,ze nie poradzimy sobie z jej szkoleniem:/ i jak by ktos wiedział w Poznaniu albo okolicach,gdzie i za ile szkolą psy i czy dobrze?
I jak wyglada szkolenie psa?
Avatar użytkownika
Tequilla
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-10, 19:41
psy: Beneński Pies Pasterski -Tequilla

Re: od kiedy?

Postprzez Hekate » 2008-09-07, 21:09

jak tylko Tequilla skończy okres szczepień możecie się zapisać do psiego przedszkola ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: od kiedy?

Postprzez agusia » 2008-09-07, 21:53

Ja już wiem, że im wcześniej tym lepiej ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: od kiedy?

Postprzez Busola » 2008-09-07, 22:44

szkolenie - natychmiast :-) , takie domowe oczywiście, a psie przedszkole jak wyżej :mrgreen:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: od kiedy?

Postprzez Anna Rozalska » 2008-09-08, 10:14

Na pierwszy spacer można juz isć do psiego przedszkola a potem w wieku 7,8 miesiecy na kurs PT.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: od kiedy?

Postprzez Ewa » 2008-09-08, 11:26

Tequilla a skąd jesteś? Wiem ,że szkolenie jest gdzieś na malcie, jak chcesz to mogę się dowiedzieć ;-) A związek robi wiosenne i jesienne kursy PT :-) I tak jak przedmówcy napisali szkolenie domowe natychmiast, bo bernusie niestety szybko rosną :-( i potem jest problem utrzymać takiego "maluszka" :mrgreen:
Ewa
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:30
Lokalizacja: Ryczywół

Re: od kiedy?

Postprzez klodia » 2008-09-08, 12:34

Jeśli chodzi o szkoły w Poznaniu, to znam cztery: szkoła Na Woli, Cywil, ABC i Akademia Psa Pracującego.
My idziemy do tej ostatniej, bo tam stosują tylko metody pozytywne (w tym klikanie), a na tym bardzo mi zależało. Poza tym pracują z psami terapeutami, współpracują z Fundacją Mały Piesek Zuzi, co też świadczy o fajnym podejściu. Pierwsze spotkanie mamy w środę, więc nie mam jeszcze zbyt wiele informacji. Wiem, że to nie będzie takie typowe psie przedszkole. Kurs nazywa się "Pies w Rodzinie" i adresowany jest do psów w każdym wieku (moja Goja ma 4 miesiące). Obejmuje takie rzeczy, jak m.in. chodzenie na luźnej smyczy, podstawowe komendy, noszenie kagańca, przygotowanie do zabiegów pielęgnacyjnych. Cena: 500 zł.
Gdybym musiała wybrać inną szkołę, to chyba poszłabym Na Wolę. Słyszałam dobre opinie, ale stosują bardziej "klasyczne" metody. Podobnie jest w Cywilu. A o ABC słyszałam raczej negatywne opinie.
Avatar użytkownika
klodia
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 17:54
Lokalizacja: Poznań
psy: Goja (Cytra Ered Luin)

Re: od kiedy?

Postprzez Tequilla » 2008-09-08, 15:06

aha...dzięki jak bedziesz juz po pierwszym spotkaniu to wdzięczna byłabym o relacje:P
no własnie...nam strsznie trudno ja w domu szkolic...i nie wiemy jak sie do tego zabierac bo jest strsznie uparta i odrazu pokazuje nie zadowolenie jak jej cos kaze....! jako tako nauczyłam ja podoawac łape...alee cięzko cięzko...
a moze znacie jakąs lekture w internecie? która by mi pomogła w szkoleniu?
własnie mieszkamy w lasach daleko od mista i ciezko byłby nam ja wozic do psiego przedszkola:;/
dziękuje za odpowiedzi;)
Avatar użytkownika
Tequilla
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-10, 19:41
psy: Beneński Pies Pasterski -Tequilla

Re: od kiedy?

Postprzez klodia » 2008-09-08, 15:12

http://www.szkoleniepsow.fora.pl/
Tu masz wszystkie informacje w jednym :-) Znajdziesz tam info o lekturach, szkołach, ćwiczeniach i sposobach rozwiązywania problemów. Bardzo polecam. Można czytać, pisać, pytać, a odpowiedzi udzielą bardzo doświadczeni i pozytywnie zakręceni szkoleniowcy.
Avatar użytkownika
klodia
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 17:54
Lokalizacja: Poznań
psy: Goja (Cytra Ered Luin)

Re: od kiedy?

Postprzez Hekate » 2008-09-08, 21:05

http://members.westnet.com.au/b-m/index.html
książka do przeczytania w necie o szkoleniu klikierem, powodzenia
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: od kiedy?

Postprzez Guard » 2008-11-21, 18:40

klodia napisał(a):Jeśli chodzi o szkoły w Poznaniu, to znam cztery: szkoła Na Woli, Cywil, ABC i Akademia Psa Pracującego.
My idziemy do tej ostatniej, bo tam stosują tylko metody pozytywne (w tym klikanie), a na tym bardzo mi zależało. Poza tym pracują z psami terapeutami, współpracują z Fundacją Mały Piesek Zuzi, co też świadczy o fajnym podejściu. Pierwsze spotkanie mamy w środę, więc nie mam jeszcze zbyt wiele informacji. Wiem, że to nie będzie takie typowe psie przedszkole. Kurs nazywa się "Pies w Rodzinie" i adresowany jest do psów w każdym wieku (moja Goja ma 4 miesiące). Obejmuje takie rzeczy, jak m.in. chodzenie na luźnej smyczy, podstawowe komendy, noszenie kagańca, przygotowanie do zabiegów pielęgnacyjnych. Cena: 500 zł.
Gdybym musiała wybrać inną szkołę, to chyba poszłabym Na Wolę. Słyszałam dobre opinie, ale stosują bardziej "klasyczne" metody. Podobnie jest w Cywilu. A o ABC słyszałam raczej negatywne opinie.


Mnie też interesuje, czy już rozpoczeliście kurs?? Czy jesteście - OBOJE zadowoleni ? Stoję przed wyborem kursu dla naszej maludy, a szczerze powiedziawszy, to "Na woli" jak dla naszych ras to tak sobie mi odpowiada. Może gdybym miała innego psa, ale ze szwajcarem wolę trochę inne metody. Będę wdzięczna za informację.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: od kiedy?

Postprzez AT » 2008-11-21, 19:41

Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: od kiedy?

Postprzez klodia » 2008-11-22, 13:07

My zbliżamy się już do końca kursu i z całą pewnością mogę powiedzieć, że oboje jesteśmy bardzo zadowolone :-) Metody, co dla mnie najważniejsze, tylko pozytywne. No i efekty widać. Oprócz zajęć praktycznych było też kilka teoretycznych. Trenerzy baaaardzo mili, kompetentni, doświadczeni. Zawsze znajdą sposób na psiaka ;-) Służą pomocą nie tylko na zajęciach, można pisać maile w razie pytań czy problemów. My np. mamy kilka spraw, których nie da się rozwiązać tak szybko (skakanie na ludzi z radości, chcemy też przejść trening klatkowy), trenerka powiedziała, że nawet po zakończeniu kursu zostaniemy w stałym kontakcie, będę mogła przyjeżdżać na inne grupy i ćwiczyć. Także dla mnie super szkoła.
Żeby nie było tak słodko, to wspomnę o jednym małym minusie - są problemy lokalowe. Jak jest ładna pogoda to oczywiście ćwiczymy na placu, ale jak pada albo mocno wieje to na razie nie mieliśmy gdzie się podziać. Ale to też ma być załatwione w najbliższym czasie.

Na kursie jest kilka osób, które zaczęły kurs Na Woli i zrezygnowały. Nie te metody.
Avatar użytkownika
klodia
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 17:54
Lokalizacja: Poznań
psy: Goja (Cytra Ered Luin)

Re: od kiedy?

Postprzez damcyk1 » 2008-11-22, 18:57

czyli najlepiej już teraz mój piesek ma 10 tygodni mogę z nim już iść gdzieś??
Avatar użytkownika
damcyk1
 
Posty: 208
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-11, 21:24
Lokalizacja: Kozy
psy: Ximon - "NASZA RADOSC"

Re: od kiedy?

Postprzez Guard » 2008-11-22, 19:06

Dzięki za odpowiedź. Postanowione, my zaczynamy, jak Wy skończycie. Szkołę na Woli znam, bo chodziły tam dwie nasze starsze szwajcarki. Metody mnie nie przekonały, stąd poszukiwałam innego kursu.
Napiszemy, jak już się czegoś nauczymy.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: od kiedy?

Postprzez Guard » 2008-11-22, 19:08

damcyk1 napisał(a):czyli najlepiej już teraz mój piesek ma 10 tygodni mogę z nim już iść gdzieś??

Podstawa to szczepienia, jak już wszystkie są to mozna ruszać w świat. Sadząc po wieku Twojego maleństwa, to chyba jeszcze trochę brakuje do kompletu szczepień.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: od kiedy?

Postprzez damcyk1 » 2008-11-22, 20:32

tak ,a przedszkole??
Avatar użytkownika
damcyk1
 
Posty: 208
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-11, 21:24
Lokalizacja: Kozy
psy: Ximon - "NASZA RADOSC"

Re: od kiedy?

Postprzez Guard » 2008-11-22, 20:59

damcyk1 napisał(a):tak ,a przedszkole??

Nie wiem, bo nie znam takiego typowego przedszkola, jak ma to np. miejsce w Niemczech, gdzie spotykają się szczeniaki od ósmego tygodnia życia. W tamtym kraju to niepisana powinnosć właściciela. Oczywiście wszystkie maluszki uczestniczące w tych zajęciach nie mają kompletu szczepień. Ale wszystkie są w tym samym wieku. Ja osobiście bym się bała brać udział w zajęciach w gronie większej liczby psów nie mając kompletu szczepień.
Być może są takie typowe przedszkola w Polsce, gdzie spotykają się maluszki w tak młodym wieku, ale w mojej Poznańskiej okolicy szukałam i bez rezultatu.
Ostatnio edytowano 2008-11-26, 08:31 przez Guard, łącznie edytowano 1 raz
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: od kiedy?

Postprzez klodia » 2008-11-26, 00:08

Chciałam tylko sprostować swoją wypowiedź - od dziś w Akademii Psa Pracującego nie ma już nawet problemu lokalowego. Zmieniliśmy miejsce spotkań, mamy dach nad głową i park zaraz obok, także możemy ćwiczyć i na dworze, i w pomieszczeniu. :-D
Avatar użytkownika
klodia
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 17:54
Lokalizacja: Poznań
psy: Goja (Cytra Ered Luin)

Re: od kiedy?

Postprzez Guard » 2008-11-26, 08:32

klodia napisał(a):Chciałam tylko sprostować swoją wypowiedź - od dziś w Akademii Psa Pracującego nie ma już nawet problemu lokalowego. Zmieniliśmy miejsce spotkań, mamy dach nad głową i park zaraz obok, także możemy ćwiczyć i na dworze, i w pomieszczeniu. :-D

To już spotkania nie są na Smochowicach????
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Następna strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron