Dobre szkoły

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Re: Dobre szkoły

Postprzez Bobik » 2011-01-24, 22:29

Zacząłem kiedyś czytać książkę Cesara Milana - tytułu nie pomnę. Może właśnie Zaklinacz Psów. Niestety nie dowiedziałem się z niej za wiele o jego metodach szkolenia, bo większość pierwszych 100 stron zajmował opis jego dzieciństwa, zwykłego dnia w jego stacjonarnym ośrodku szkolenia psów w Kaliforni (dotarłem do lunchu), wymienienie osób, którym pomógł, etc. Na resztę już mi nie starczyło cierpliwości i książka powędrowała na półkę. Nie było na niej napisane, że to biografia. Dobrze, że w tym wątku znalazł się odnośnik z jakimś opisem jego metod. Pewnie są ludzie, którym ten człowiek pomógł, bo chyba nie opiera swojego sukcesu wyłącznie na sławie i statusie celebryty. W każdym razie, ciekawe studium przypadku.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Dobre szkoły

Postprzez maat » 2011-01-24, 22:59

Anna Przybylak napisał(a):No i zaczyna się towarzystwo wzajemnej adoracji ..

Ono się nie zaczyna, ono trwa od ładnych paru lat :)
A tak serio, to znam Przemka, który pytanie zadał, znam jego podejście do psów - łagodne i mądre, znam Jego doświadczenie i dlatego poradziłam jak poradziłam.
Nie uczłowieczam psów, ale nie widzę sensu stosowania jakiejkolwiek przemocy, ani fizycznej ani psychicznej, jeśli nie ma mocnych powodów
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości