I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez nugatika » 2008-07-25, 11:34

Beata z Fioną są the best!!! :-D
I Wy o tym dobrze wiecie!

Już na zawody się prosze jakieś zapisywać!!!! :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez Beata i Fiona » 2008-07-25, 14:44

Dzięki wszystkim :mrgreen: :oops:

o zawodach myślałam ;-) nawet dużo, ale po pierwsze wszystkie daleko :-/ (najbliżej z obedience to chyba Wrocław), po drugie zaczęłam z Fionką dosyć późno bo jak skończyła 9 mieś i tak jakoś jej w krew nie weszło :-P lubi i chce, ale to nie jest to ... a pogoda i zmęczenie też się dają we znaki,
ze szkoleniem było ciekawie :lol: przedszkole: no dobra opuściliśmy może 3 zajęcia, po roku poszliśmy na PT: to tak byliśmy na co drugich :-P (na teście końcowym 195/200), za rok znowu PT: dołączyliśmy do innej grupy w ok 7/8 zajęciach, i po 2 czy 3 spotkaniach eksternistyczny - 198/200 :->
pomijając charakter mojej ukochanej suczki hodowlanej ( :evil: ) uparta!! ...a jakie ma wyczucie chwili , mówie wam - szczególnie z cieczkami :evil: :lol: :lol:

miałyśmy jeden występ w Rybniku '07 na turnieju PT, nawet udało się 1 miejsce drużynowe zdobyć (niewielka w tym nasza zasługa :-P wogóle się zdziwiłam jak mnie do drużyny zaprosili ), spartaczyłyśmy zostawanie i dość dużo punktów poleciało, ale reszta nienajgorzej - wkońcu to był nasz pierwszy raz :mrgreen:
no cóż, Fionce to chyba z zawodami dam spokój (choć większość startujących ma powyżej 5 lat - to się jeszcze zobaczy :-P )

ale malutkiej nie popuszczę ;-)
Ostatnio edytowano 2008-07-25, 15:04 przez Beata i Fiona, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez EwaM » 2008-07-25, 15:02

Tak czy inaczej Fionka jest cudna,zdolna,mądra i w ogole naj...Gratulujemy umiejętności i podziwiamy :!: :lol:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez AT » 2008-07-25, 23:12

Beatko ja Was proszę w miarę możliwości jeździcie na zawody - przecież nie o wygrane chodzi ale o to żeby pokazać jak fajnie razem wyglądacie (a rezultaty pewnie przyjdą prędzej czy później) no i pokażecie jak fajnie z bernem można pracować - bo wciąż tego mało niestety i zapomina się, że to pies do roboty jest a nie do tapirowania futra ;-)
Naprawdę miło się na Was patrzy mam nadzieję, że na żywo Was kiedyś pooglądam :-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez aniart » 2008-08-28, 09:22

DO BEATKI od Fiony
Super te filmiki-nasz Dżeki ( 8- mcy )chodzi tak samo przy nodze z moją ośmioletnią Anią,waruje,zostaje,itd.(może kiedyś pochwalimy się na jakiejś wystawie-na razie podziwiają Anię i psa sąsiedzi-szczególnie jak nosi jej w pysku tornister czy worek ze szkoły lub zakupy ze sklepu )
ale proszę forumowiczów o radę-jak nauczyć żeby nie rzucał aportu pod nogi lecz trzymał w pysku
będę bardzo wdzięczny za każde wskazówki
psa szkolę sam więc proszę wybaczyć może trochę naiwne pytanie
z góry dziękuję-odpisujcie choćby na pryw. pocztę
Avatar użytkownika
aniart
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-10, 22:22
psy: Dżeki

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez Beata i Fiona » 2008-08-28, 10:27

dzięki :mrgreen:

u nas było tak:
Fionka na smyczy, aport rzucony gdzieś blisko - komenda - i kiedy psiak łapie apotr i się odwraca szybciutko łapiemy pysio i przytrzymujemy w nim aport mówiąc 'trzymaj' albo coś w tym stylu, i podprowadzamy tak psa kilka kroków do siebie, czekamy aż usiądzie, dalej przytrzymujemy i chwalimy, najlepiej odrazu wypluwanie też na komendę ;-)
po kilku próbach można coraz delikatniek przytrzymywać, i w końcu przestać.
Jeśli widzimy że piesek chce go wypluć poprostu dajemy komendę :->

i tak na przykład: 'siad' - rzucamy - 'aport' - 'trzymaj' 'trzymaj' (powolutku i uspakajająco) - 'do mnie' (opcjonalnie) - 'trzymaj - 'siad' - 'trzymaj' - czekamy chwilkę (od kilku sekund, w miarę treningu coraz dłużej) - 'daj' albo 'puść i cały czas chwalimy, potem smaczek i mizainko :mrgreen:

muszę przyznać że do niektórych osobników trzeba mieć anielską cierpliwość :lol:
życzę powodzenia i czekam na wieści ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez aniart » 2008-08-28, 12:41

i jeszcze jedno pytanie- czy na zawodach z posłuszeństwa komendy do psa są narzucone tzn. aport /a nie przynieś ,do mnie/a nie noga itp. bo my używamy własnych,nieszablonowych komend
Avatar użytkownika
aniart
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-10, 22:22
psy: Dżeki

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez Beata i Fiona » 2008-08-28, 15:08

aniart napisał(a):i jeszcze jedno pytanie- czy na zawodach z posłuszeństwa komendy do psa są narzucone tzn. aport /a nie przynieś ,do mnie/a nie noga itp. bo my używamy własnych,nieszablonowych komend

mogą być własne ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez frappe » 2009-05-07, 23:56

frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez izu » 2009-05-08, 09:58

Beatko!! CUUUUUUDOWNIE!!! :shock: :lol: My z Demi jesteśmy dopiero po kilku zajęciach na PT i widzę że daleeeeeeka nas czeka jeszcze droga ;-) chociaż nie powiem, dziewczyna się stara i nawet zbiera pochwały :->

Naprawdę pięknie Wam to wychodzi - też myslę, że warto spróbować na zawodach!!
Powodzenia!
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez Beata i Fiona » 2009-05-08, 15:17

zawody są naprawdę fajne - tyle że w Polsce wszystkie są w lecie :-/ a przynajmniej przy letniej pogodzie
zastanawialiśmy się nad Łodzią, ale na miejscu, z 25 stopniami w cieniu daliśmy spokój :-P bernusia nie ma co w taką pogodę ruszać z miejsca, co innego n. ONki, albo belgi :-P ( te to już wogole jak nakręcone, szczególnie maliniaki)
ale fajnie sobie posluchać co też mądrego mówią inny i pooglądać wspaniałe psy w pracy, jeszcze napomknę że najstarszy mistrz świata IPO ma 10 lat :shock:
biorąc pod uwagę zmęczenie materiałem - zrobienie schematu z psem rocznym to pikuś, z psem 3-letnim - fajna zabawa, z psem 5-letnim naprawdę dobra robota, z psem 8 letnim kawał ciężkiej pracy, a z psem 10 letnim - mistrzostwo w prowadzeniu psa!
no bo komu chciało by się w kółko robić to samo i jeszcze się z tego cieszyć ;-)

filmik całkiem ciekawy ;-) ale doszłam do wniusku że nie mogłabym być sędzią :-P ani wystaw ani pracy ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez grafi » 2009-05-08, 17:44

Nasz trener Sławek tzn. trener Beriego na mistrzostwach świata :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=ZCyuRNIseYs

A Fionka rewelacja :mrgreen: Przed Berim jeszcze dłuuuuuga droga.
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez AT » 2009-05-08, 23:54

Beata i Fiona napisał(a):filmik całkiem ciekawy ;-) ale doszłam do wniusku że nie mogłabym być sędzią :-P ani wystaw ani pracy ...

Ja też - tej parze dałabym maximum nie patrząc na nic tylko na ogon :mrgreen: sama radość :mrgreen:

Beatko teraz są zawody w Bydgoszczy można było się zgłosić na wystawę i na zawody ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: I berny moga byc mistrzami posłuszeństwa

Postprzez Szilkowa » 2009-05-09, 23:19

Beata dawaj do Zielonej na zawody ! :mrgreen:
My z Szilą mamy w planach się pokazać ( mam nadzieje ze od lepszej strony :lol: :-P ) :->
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości