15.09.2012 - 52 Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Chorzów

Moderator: Aga-2

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez jack » 2012-09-16, 13:17

Dalia ( Kachna z Chełmskiego Grodu) była na wystawie w Chorzowie w klasie pośredniej. Sędzia Marek Lewandowski.
Ocena doskonała, pierwsza lokata, złoty medal, CWC.

Bardzo przyjemny opis.

Kilka fotek z naszego występu:

viewtopic.php?f=28&t=8421&start=40
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez kreska » 2012-09-16, 14:50

Dla wszystkich gratulacje <tak>
Kagura CWC i podobno rozpoczela championat PL (wiadomosc z FB) ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez swobodziak » 2012-09-16, 15:36

Gratulacje dla Fado SŻ (braciszka Fryderyka i Fantatzji) WO z pięknym opisem :-D,Gratulacje dla wszystkich :-D
Avatar użytkownika
swobodziak
 
Posty: 635
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-04, 18:58
Lokalizacja: Swoboda koło Zgierza
psy: Berneński Pies Pasterski i Shiba
Hodowla: Swobodne Życie FCI

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez farida » 2012-09-16, 16:06

Gratulacje dla wszystkich <cwaniak>
Największe dla braciszka Fado <cwaniak> <cwaniak> <cwaniak>
Avatar użytkownika
farida
 
Posty: 1197
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-10, 21:42
Lokalizacja: Koronowo
psy: Farida, Fantazja, Bafi, Keysi
Hodowla: Berneńska Dolina

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez agas » 2012-09-16, 18:28

Właśnie wróciłyśmy z wystawy i niedzielnej wycieczki po Jurze Krakowsko Częstochowskiej.
Brizo tym razem III lokata oc.doskonała w klasie pośredniej.
Bardzo było symapatycznie, poznałyśmy kolejnego pięknego Swobodziaka-Fado :love: jest tak samo uroczy jak reszta rodzeństwa które już miałam okazję widzieć nie raz.
Dalia - DSPP okazała się niezwykłą milaską, pierwsza do miziania i całowania.Serdecznie pozdrawiam nowo poznanych Forumków! Miejsce na wystawę bardzo przyjazne dla psów , szczególnie w lecie, bo dużo cienia.
Może uda mi się potem jakieś fotki wstawić od znajomych. :-)
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez vkarel » 2012-09-17, 10:07

Gratulacje dla lokatowych!
Nie ma więcej zdjęć?
Avatar użytkownika
vkarel
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-14, 21:57
Lokalizacja: Łęgowo k/Gdańska
psy: Pegi, Ginger, Ellen, Gracja, Lucy, Nela, Niro
Hodowla: van St-Niklas

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Aga-2 » 2012-09-17, 11:02

Bella w pośredniej II lokata, doskonała. Pewnie, że każdy jadąc na wystawę ma nadzieję na wygraną ,ale naprawdę warto było stanąć na drugiej lokacie, żeby być świadkiem takiej radości, jaką okazała właścicielka Be My Love <hura> Umie się cieszyć <tak>
Serdeczne gratulacje :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Beata i Fiona » 2012-09-17, 11:32

Tak, Kagura - CWC i zaczęła ChPl ;-)

i chociaż dostaliśmy to co chciałam, muszę przyznać, że nie jestem zadowolona z oceniania, i coraz niechętniej jeżdżę na polskie wystawy ... :-/
ocenianie mało konsekwentne, pomijając uwagi "pies za gruby, chociaż wcale nie chce go dotknąć", mam wrażenie, że niektórzy sędziowie nie znają wzorca - ok, nie można znać wszystkich standardów, ale przynajmniej podstawy + "wady" i "wady wykluczające" by się przydały

np. może i NDO, ale:
Regulamin Wystaw Psów Rasowych ZKwP
"Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW.) powinna być przyznana psu,
- który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy,
- którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne,
- który wykazuje anomalie jąder, wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty
lub albinizm. Ocena ta powinna być przyznana psom, których wady typu mogą stanowić zagrożenie
dla ich zdrowia oraz psom wykazującym dyskwalifikujące wady wymienione we wzorcu rasy."

Wzorzec FCI nr 45 BERNEŃSKI PIES PASTERSKI

przepraszam, ale pierwszy raz widziałam berneńczyka, który nie tylko rzucał się na sędziego, ale i na właściciela ... przykre ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez brutusiris » 2012-09-17, 12:19

Aga-2 napisał(a):ale naprawdę warto było stanąć na drugiej lokacie, żeby być świadkiem takiej radości, jaką okazała właścicielka Be My Love <hura> Umie się cieszyć <tak>
Serdeczne gratulacje :!:


Dziękuję, to było wspaniałe uczucie, to były łzy radości <prosi> <buzki> <skromny> MYA zaczęła ChPl <juhu>
Ostatnio edytowano 2012-09-17, 12:39 przez brutusiris, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
brutusiris
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-07, 00:46
psy: Iris,Anastazia,Bacio,Mya
Hodowla: z Příborského ráje

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez brutusiris » 2012-09-17, 12:33

Aga-2 napisał(a):przepraszam, ale pierwszy raz widziałam berneńczyka, który nie tylko rzucał się na sędziego, ale i na właściciela ... przykre ...



LORD Czar Wiosny
Ja również byla świadkiem, jak ten sam pies sie rzucal na sędziego w Ustroniu A.Kota ;> trzeba szukać powodów, dlaczego coś takiego się dzieje, :-?
Avatar użytkownika
brutusiris
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-07, 00:46
psy: Iris,Anastazia,Bacio,Mya
Hodowla: z Příborského ráje

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez katty » 2012-09-17, 12:58

brutusiris napisał(a):przepraszam, ale pierwszy raz widziałam berneńczyka, który nie tylko rzucał się na sędziego, ale i na właściciela ... przykre ...


LORD Czar Wiosny
Ja również byla świadkiem, jak ten sam pies sie rzucal na sędziego w Ustroniu A.Kota ;> trzeba szukać powodów, dlaczego coś takiego się dzieje, :-?

Tak to był Lord Czar Wiosny , chciał ugryźć sędziego ,a póżniej swojego właściciela . Ten pies dostał ,,nie do oceny'' , byłam już na wielu wystawach ale ja też nigdy nie widziałam żeby berneńczyk był taki agresywny . Niewiem z czego wynika ta jego agresywność ... Niestestety był to bardzo smutny widok .
brutusiris czyli ten pies tak samo się zachowywał podczas oceny A.Kota ,więc napewno ten pies tak się niestety zachowuje.
Avatar użytkownika
katty
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 21:32
Lokalizacja: Cz-wa
psy: Katty (BPP)

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Pablo0071\ » 2012-09-17, 13:13

Beata i Fiona napisał(a):Tak, Kagura - CWC i zaczęła ChPl ;-)

i chociaż dostaliśmy to co chciałam, muszę przyznać, że nie jestem zadowolona z oceniania, i coraz niechętniej jeżdżę na polskie wystawy ... :-/
ocenianie mało konsekwentne, pomijając uwagi "pies za gruby, chociaż wcale nie chce go dotknąć", mam wrażenie, że niektórzy sędziowie nie znają wzorca - ok, nie można znać wszystkich standardów, ale przynajmniej podstawy + "wady" i "wady wykluczające" by się przydały

np. może i NDO, ale:
Regulamin Wystaw Psów Rasowych ZKwP
"Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW.) powinna być przyznana psu,
- który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy,
- którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne,
- który wykazuje anomalie jąder, wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty
lub albinizm. Ocena ta powinna być przyznana psom, których wady typu mogą stanowić zagrożenie
dla ich zdrowia oraz psom wykazującym dyskwalifikujące wady wymienione we wzorcu rasy."

Wzorzec FCI nr 45 BERNEŃSKI PIES PASTERSKI

przepraszam, ale pierwszy raz widziałam berneńczyka, który nie tylko rzucał się na sędziego, ale i na właściciela ... przykre ...


Mam podobne odczucia po ocenie, usłyszeliśmy, że Cynamonowi się przelewa. Cynamon to pies pracujący i wystarczy go dotknąć, by wyczuć każde żeberko i twarde jak kamień mięśnie. Jedynie, co już jest rzadko spotykane u Berneńczyków ma bujny i długi włos, a my go nie będziemy strzyc i pozbawiać go przepięknej sierści.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Pablo0071\
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-12, 10:33
Lokalizacja: Kraków
psy: Cynamon Alpejski Sen, Amon Górski Żywioł[*]

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez brutusiris » 2012-09-17, 13:26

brutusiris czyli ten pies tak samo się zachowywał podczas oceny A.Kota ,więc napewno ten pies tak się niestety zachowuje.[/quote]


tak przy oglandani zęmbow sie wrzuczil po panu Kotovi :-( jeśli sędzia by nie zareagował szybko -odskoczyl, powinno zakończyć ten fatalny incydent katastrofalnie :-(nawet teraz mam gęsią skórkę :-(przepienkny pies to wielka szkoda bo bernerczyk to skwieli pies o wielkim charakterze :-)
mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi bo ja niejestem z Polski :-) ;-)

teraz w Chorzowie nie widziałem jak sie zachowal bo wiesz mi przyjechali późno na wystawe ale wiem o co chodzi i o jakego psa:-(
Avatar użytkownika
brutusiris
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-07, 00:46
psy: Iris,Anastazia,Bacio,Mya
Hodowla: z Příborského ráje

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Pablo0071\ » 2012-09-17, 13:33

Ponieważ Lord był na ringu z nami, to dość uważnie przyglądałem się i cała sytuacja nie wyglądała dobrze, gdyż to był atak bez ostrzeżenia i tu niestety potrzeba ogromu pracy behawiorysty, bo taka sytuacja może kiedyś skończyć się tragicznie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Pablo0071\
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-12, 10:33
Lokalizacja: Kraków
psy: Cynamon Alpejski Sen, Amon Górski Żywioł[*]

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Aga-2 » 2012-09-17, 13:58

brutusiris napisał(a):
Aga-2 napisał(a):ale naprawdę warto było stanąć na drugiej lokacie, żeby być świadkiem takiej radości, jaką okazała właścicielka Be My Love <hura> Umie się cieszyć <tak>
Serdeczne gratulacje :!:


Dziękuję, to było wspaniałe uczucie, to były łzy radości <prosi> <buzki> <skromny> MYA zaczęła ChPl <juhu>


Było mi bardzo przyjemnie i jeszcze raz wielkie gratulacje :okok:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez katty » 2012-09-17, 15:03

brutusiris nie wiem czy Pani mnie kojarzy ,ale siedzieliśmy obok Państwa ,pamiętam ,że Państwo się spóźnili . Państwa berneńczyki piły wodę z miseczki mojej suczki :-D . To rzeczywiście dobrze ,że Pan sędzia Kot wtedy w Ustroniu odskoczył od Lorda :(

pozatym gratulacje dla wszystkich lokatowych w szczególności dla :Kagury von Romanshof , Brizo Canis Magnus ,Bella Alpejski Sen ,Molly Rajska Rapsodia ,dla pięknego Kadeta Ozzy z Aresibo , dla Bacio Bear ,dla cudownego Cynamona Alpejski Sen oraz dla wszystkich pozostałych <tak> <tak> <tak> :-D :-D
na tej stronie jest 1 zdjęcie berneńczyka z wystawy http://www.kynologia.pl/galeria/zdjecia ... 2012r,2606
Avatar użytkownika
katty
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 21:32
Lokalizacja: Cz-wa
psy: Katty (BPP)

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez brutusiris » 2012-09-17, 15:26

[quote="katty"]brutusiris nie wiem czy Pani mnie kojarzy ,ale siedzieliśmy obok Państwa ,pamiętam ,że Państwo się spóźnili . Państwa berneńczyki piły wodę z miseczki mojej suczki :-D .

tak pamientam na was,a na twojej suczky :-)i mam nadzieje jest nadal sie jesce spotkamy na jakesz wystawie :-)
Avatar użytkownika
brutusiris
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-07, 00:46
psy: Iris,Anastazia,Bacio,Mya
Hodowla: z Příborského ráje

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez agas » 2012-09-17, 15:37

W zasadzie nie wiem czy to jest miejsce na takie rozważania, ale jako początkująca mam takie oto przemyślenia, może ktoś doświadczony może mi pomóc.
Skoro ten agresywnie zachowujący się pies tak reagował już wczesniej, to dlaczego i w jakim celu jego właściciel go wystawia i na co liczy? Pies skoczył na sędziego, a potem na właściciela, próba uspokojenia była daremna, sędzia nie mógł się do niego zbliżyć. Zatem chyba powinien być zdyskwalifikowany?
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez anjucha » 2012-09-17, 15:46

też mieliśmy nieprzyjemność zobaczyć Lorda w akcji. Nieprzyjemność na tyle nie fajną, że w pewnym momencie doskoczył do nas-siedzieliśmy przy ringu na kocach.
MOIM zdaniem trzeba zawitać do behawiorysty lub poradzić się dobrego tresera co z tym zrobić.


Nie omijajcie tak nas ciągle! <foch>
MISZA wygrał w szczeniakach! :-D
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: 15.9.2012 Krajowa wystawa Chorzow

Postprzez Pablo0071\ » 2012-09-17, 15:53

Myślę, że lepiej tu sobie gratulować i życzyć sobie kolejnych spotkań i rywalizacji :) No i bardzo nam przykro, że Bacio trochę się spóźnił.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Pablo0071\
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-12, 10:33
Lokalizacja: Kraków
psy: Cynamon Alpejski Sen, Amon Górski Żywioł[*]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości