09.09.2012, Warszawa, Wystawa Klubowa

Moderator: Aga-2

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez diapcio » 2012-09-11, 11:23

Podaje wyniki Duzych (prosze o uzupelnienie):
Psy:
kl.szczeniąt
-Albi Sfora z Jaśminowej-1msce-oc?
-Atlas Sennenhund Estate-nb
Kl.mł.
-Agnarr-3 msc-oc-?
-Freddy Złota Nimfa-1 msc dosk.Najlepszy Junior,Młodzieżowy Zwycięzca Klubu 2012
-Prodo Caveat Actor-2msc dosk.
Kl.pośr.
-Gringo Koneser 1msc bdb
-Kl.otw.
-Korona Rosii Nobel-1 dosk.Zw.Klubu 2012,BOB,2msc BiS
-Wobler Caveat Actor- 2 dosk
Kl.Champ.
-Astor Festina Lente-1 dosk.CAC/CWC
-Bingo Best-J-Ja- 3 msc, oc?
-Clark from Grandorf- 2 msc,oc?
-
Suki
-kl.baby
-Bonanza Clark z Future-1 msc, oc?
-Urundi Refugium Polonica-2 msc, oc?

Kl.mł.
-Gaja Koneser-2 msc, oc?
-Marilyn Clark z Future Quarterworld-1msc-dosk
Kl.Pośr.
-Doris Kraina Mazurskich Szwajcarów-1msc, dosk
Kl.Otw.
- Ceres Refugium Polonica- bdb
- Mamba Cavet Actor-nb
-Rada Porażynianka 1msc doskonała -1msc,dosk.Zw.Klubu 2012.
-Tatra Refugium Polonica-2msc, doskonała
- Yankee from Swiss Star-3msc, bdb

kl.Ch.
-Brave Beauty Koneser- 2 msc, dosk
-Festina Lente Tsarskaya Osoba- 1 msc,dosk.CWC/CAC

Gratulacje dla Zwyciezcow!!! Ocena Pani Sedzi byla na najwyzszym poziomie, podobalo mi sie, ze kazda ocene glosno komentowala i uzasadniala swoj wybor, nie szastala na prawol i lewo doskonalymi, dawala wskazowki i miala fantastyczne podejscie do psow..W koncu miedzynarodowy sedzia specjalizujacy sie w szwajcarach! Beatko, Marzenko dziekuje za mile towarzystwo!
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez qbav » 2012-09-11, 11:58

diapcio napisał(a):-Korona Rosii Nobel- 2msc BiS


woohoo gratulacje Agnieszka
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez diapcio » 2012-09-11, 12:02

qbav napisał(a):
diapcio napisał(a):Podaje wyniki Duzych (prosze o uzupelnienie):
-Korona Rosii Nobel-1 dosk.Zw.Klubu 2012,BOB,2msc BiS


woohoo gratulacje Agnieszka


Dzieki Kuba, gratulacje dla Birmy za zaszczytne 2msce!!! Pozdrawiam;)
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez backstage » 2012-09-11, 12:12

ENTLEBUCHERY:
PSY-
Kl.baby
AJAKS Quercus Niger - 1 lok., wybitnie obiecujący
Kl.pośrednia
ASPOT Czandoria - 1 lok. ?
Kl.otwarta
MARAT Negrus - 1 lok. ?
Kl. championów
CYRUS Wolin Dogs - 1 lok., dosk.
SUKI-
Kl.młodzieży
VIENNA SALWA - lok.1, dosk., NAJLEPSZY JUNIOR, MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2012
Kl.pośrednia
KIRA Wolin Dogs - 1 lok.?
Kl.otwarta
LAKME Porażynianka - 2 lok.?
URANIA Szwajcar - 1 lok., dosk.
Kl. championów
CELINA Porażynianka - 1 lok., dosk., CWC, ZWYCIĘZCA KLUBU 2012, BOB, BIS 3

Bardzo proszę o uzupełnienie wyników. Dziękujemy za przemiłe towarzystwo wszystkim wystawiającym i nie tylko.
Avatar użytkownika
backstage
 
Posty: 157
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-22, 16:35
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski&Entlebucher

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez diapcio » 2012-09-11, 12:30

Gratulacje dla Celiny!!!
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Anna Przybylak » 2012-09-11, 12:51

Gratulacje brawo Celinki Porażynianki !!!! :puchar: :puchar:
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Aga-2 » 2012-09-11, 13:53

Agama napisał(a):Aga a nie masz klasy otwartej psów ?

Niestety jakoś nie mam.... Nie wiem jak to się stało :|
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez meggy » 2012-09-11, 14:11

BoBer napisał(a):Meggy w opisie niedzielnym masz napisane wyraźnie, że pies jest w dolnych granicach wzrostu,
co skutkuje taką a nie inną budową i to, że nie jest zbyt samczy… Tam nie jest napisane, że on jest suczy.
To wszystko jest prawdą.

Natomiast sędzia z Włoch, oceniający na wystawie krajowej nie uwzględnił jego wzrostu
i wobec czego nie odniósł się przez pryzmat tej cechy do całokształtu psa.

Moim zdaniem to Włoch był bardziej pobłażliwy w ocenie i dalszy prawdy…

Pozdrawiam
Wasz BoBer

W/g mnie uwzglednil cyt:
Pies sredniej wielkosci, samczy wyraz.
Oczywiscie kazdy ma prawo do swojego zdania,mnie bardziej odpowiada opis z soboty :] i nie uwazam by sedzia byl poblazliwy ,kto byl na wystawie to wie.
Nigdy Ferdkowi wczesniej nie zarzucono "niewystarczajaco duzej ilosci meskosci"
ale mniejsza o wiekszasc ,wiele wystaw jeszcze przed nami w koncu to mlodzik.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez meggy » 2012-09-11, 14:25

Moim zdaniem ocenianie na wystawie klubowej w klasie mlodziezy przez P.Gajewskiego
wyglądało tak, że pierwszemu w stawce psu sędzia dał dosk, potem się przestraszył, że jest za dobry, więc dawał ciągle bdb, a następnie jakby się ocknął, że mu nie starczy tych doskonałych na obsadzenie lokat i dopiero koniec stawki byly znowu dosk ;)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Aga-2 » 2012-09-11, 14:29

To Ferdek miał pecha, że jest na "F", a nie na "A" ani na "Z" :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez lilia3 » 2012-09-11, 18:01

Serdecznie gratuluje wielkiego sukcesu Pani Beatko, obie Celinka i Rada wypadły celujaco :radocha2:
lilia3
 
Posty: 397
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 21:26
Lokalizacja: Porażynianka-Opalenica
psy: Entlebucher. Duży Szwajcarski Pies,Appenzeller

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez kreska » 2012-09-11, 22:52

Ferdus jest "wielki" :okok: a co do poblazliwosci wloskiego sedziego to nalezaloby sie troszke zastanowic <mysli> biorac pod uwage ze w suczkach w klasie posredniej byl bardziej rygorystyczny w ocenie , to nie wiem czy pan Gajewski sie poprostu nie rozpedzil z wypraszaniem z ringu i przyznawaniem lokat, bo co do ocen mial prawo uznac ze wedlug niego pies powinien byc wyzszy , bo o to mu chyba chodzilo....tylko weryfikowac pod tym katem nalezaloby wzrost miarka a nie okiem, bo z tym roznie bywa 8-)
Ta sytuacja przypomina mi zeszlo roczna wystawe wiosenna w Nowym Dworze gdzie gospodarz zwrocil sedzinie uwage " to lokaty 3 i 4 nie bedzie", gdy ta postanowila kolejne psy wyprosic z ringu :-> wtedy sie zreflektowala <hahaha> a pecha mialy te psy , ktore byly oceniane w pierwszej kolejnosci... ;>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez BoBer » 2012-09-12, 08:45

Meggy nawet kreska wątpi w jego…
sama przeczytaj:

kreska napisał(a):Ferdus jest "wielki" ...


kresko… sędziowie, handlerzy i hodowcy… raczej zdają sobie sprawę z tego, że w klasach
niedorosłych pomiary są niemiarodajne… (np. FERNANDO Eleuteria jest w 16 mies. poniżej minimum
dla psów, a może się zdarzyć że w wieku ukończonych 24 miesięcy osiągnie minimum…
więc do czego sędzia ma się odnieść, a może FERDYNAND powinien jednak zostać zmierzony
i dostać ocenę dobrą albo zostać zdyskwalifikowany?) Natomiast zauważ, że w odróżnieniu
od małego psa z drobną kością i mało samczym wyglądem, były psy o większym wzroście,
które odpowiadały wzorcowi – np. OLIVIER Berneńskie Rancho.
Ja byłem na obydwu wystawach sobotniej i niedzielnej… i proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób
sędzia określił i uzasadnił „średni” wzrost FERDYNANDA… iż uznano to za wzorzec postępowania…?

meggy…, nie była to zapewne ostatnia wystawa klubowa, mam nadzieję iż FERDYNAND jeszcze urośnie
(w końcu odpowiedni wzrost jest cechą charakterystyczną dla płci), będzie miał odpowiednią
budowę i wygra… ja nie widzę problemu.

Natomiast Agę2 zapytam…:
To kiedy i gdzie będzie wystawa Twojego klubu? Na której będzie sędziował ten odpowiedni sędzia,
na odpowiednim wymaganym przez Ciebie poziomie i kolejności, i będzie rozdawał oceny…
W końcu nie godzisz się z krytykami nie tylko na tej wystawie ale i wielu innych (np. klubowej przy światówce).

Jeszcze mam takie pytanie do dużych, bo nie rozumiem…, to Zwycięzca Świata powinien przegrać…?

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Barbapapa » 2012-09-12, 09:15

BoBer napisał(a):Jeszcze mam takie pytanie do dużych, bo nie rozumiem…, to Zwycięzca Świata powinien przegrać…?

Pozdrawiam
Wasz BoBer

Nie, nie powinien, bo gdyby tak się zdarzyło, to świadczyłoby o fatalnej kondycji umysłowej i poziomu wykształcenia praktycznie wszystkich sędziów, lub o zaistnieniu innego Dużego/Dużej, Dużego/Dużej będącego jeszcze bliżej ideału, co w tym wypadku nie miało miejsca.
Natomiast mi osobiście wydaje się dziwne, że tak utytułowany pies nadal jest w klasie otwartej. Oczywiście rozumiem że nie on spełnia kryteriów regulaminowych, ale wrażenie zostaje i nic na to nie poradzę. <bezrady2> .
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez diapcio » 2012-09-12, 10:06

Jeszcze mam takie pytanie do dużych, bo nie rozumiem…, to Zwycięzca Świata powinien przegrać…?

Pozdrawiam
Wasz BoBer[/quote]
Panie Bober jakby przegral, to by pojawiły sie spekulacje, jakim cudem Zwyciezca Swiata przegral Klubowke, a ze wygral to jest jak jest...Jak nie spojrzysz d....a z tylu...Poniewaz nikomu w tym kraju sie nie dogodzi, to robie dalej swoje i nie bede sie wypowiadac, bo nie warto..Pozdrawiam wszystkich tych, ktorzy mi gratulowali :]
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Gosia1812 » 2012-09-12, 13:21

Gratulacje dla wszystkih Dużych, a w szczególności lokatowych.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Aga-2 » 2012-09-12, 16:19

BoBer napisał(a):(...)
Natomiast Agę2 zapytam…:
To kiedy i gdzie będzie wystawa Twojego klubu? Na której będzie sędziował ten odpowiedni sędzia,
na odpowiednim wymaganym przez Ciebie poziomie i kolejności, i będzie rozdawał oceny…

Bober, czuję się wywołana przez Ciebie do tablicy, ale nie czuję się prorokiem, jakim wydajesz się mnie mienić. Ja nie znam przyszłości, przyznaję się otwarcie :mrgreen: I chyba za bardzo poważnie traktujesz żartobliwą uwagę na temat werdyktu sędziego. Każda wystawa jest konkursem piękności i prócz zapisów we wzorcu, sędzia posługuje się też własnym gustem. A że jak mawiali starożytni: de gustibus non disputare, to może zakończmy ten temat. Powiedziałam co miałam do powiedzenia i na tym koniec.
BoBer napisał(a):W końcu nie godzisz się z krytykami nie tylko na tej wystawie ale i wielu innych (np. klubowej przy światówce).

Widzisz, jak każdy z nas, i ja z każdym dniem robię się coraz starsza...Pamięć mnie zawodzi i nie pamiętam takiej sytuacji, o której tu piszesz... Bądź łaskaw mi przypomnieć ;) Będę wdzięczna. Zachodzę w głowę z jakimi krytykami się nie godziłam na klubowej w Anif... <mysli> Pod czyim adresem były te krytyki :?: No, sprawiłeś, że się czuję jak tabula raza... :roll:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez McDzik » 2012-09-13, 01:42

kl.szczeniąt
CIAO CIAO BAMBINI z Krainy Zeusa - WO1, Best Puppy, Best in Show Puppy II
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
McDzik
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-13, 01:38

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez BoBer » 2012-09-13, 07:20

Aga-2 napisał(a):
BoBer napisał(a):(...)
Natomiast Agę2 zapytam…:
To kiedy i gdzie będzie wystawa Twojego klubu? Na której będzie sędziował ten odpowiedni sędzia,
na odpowiednim wymaganym przez Ciebie poziomie i kolejności, i będzie rozdawał oceny…

Bober, czuję się wywołana przez Ciebie do tablicy, ale nie czuję się prorokiem, jakim wydajesz się mnie mienić. Ja nie znam przyszłości, przyznaję się otwarcie :mrgreen: I chyba za bardzo poważnie traktujesz żartobliwą uwagę na temat werdyktu sędziego. Każda wystawa jest konkursem piękności i prócz zapisów we wzorcu, sędzia posługuje się też własnym gustem. A że jak mawiali starożytni: de gustibus non disputare, to może zakończmy ten temat. Powiedziałam co miałam do powiedzenia i na tym koniec.
BoBer napisał(a):W końcu nie godzisz się z krytykami nie tylko na tej wystawie ale i wielu innych (np. klubowej przy światówce).

Widzisz, jak każdy z nas, i ja z każdym dniem robię się coraz starsza...Pamięć mnie zawodzi i nie pamiętam takiej sytuacji, o której tu piszesz... Bądź łaskaw mi przypomnieć ;) Będę wdzięczna. Zachodzę w głowę z jakimi krytykami się nie godziłam na klubowej w Anif... <mysli> Pod czyim adresem były te krytyki :?: No, sprawiłeś, że się czuję jak tabula raza... :roll:



Aga2…, jeśli nie kasowałabyś i edytowała w szale postów, które w jakiś sposób były Tobie nie wygodne…
To nie traciłabyś jasnych przesłań w nich zawartych…

To nie ja nie zgadzałem się z Satu…
Znajdź sobie wątek dotyczący tej wystawy, kiedyś w nim tak było…

Podejrzewam, że chciałaś napisać:
„De gustibus noli disputare.”
oraz, że czujesz się jak „tabula rasa”…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Wystawa Klubowa, Warszawa 2012

Postprzez Aga-2 » 2012-09-13, 16:08

BoBer napisał(a):Aga2…, jeśli nie kasowałabyś i edytowała w szale postów, które w jakiś sposób były Tobie nie wygodne…
To nie traciłabyś jasnych przesłań w nich zawartych…

Bober, mnie się nigdy nie zdarzyło, żebym skasowała jakiś post, a tym bardziej dlatego, że był mi niewygodny. Może jeszcze nie zauważyłeś, że się trochę pozmieniało na forum... Na przykład, że się cała Administracja zmieniła i już od dawna żadne posty nie są kasowane. Przykro mi, ale naprawdę będzie Ci trudno wmówić komuś obecnie, że jesteś atakowany, a wypowiedzi na forum są celowo pozbawiane zawartych w nich pierwotnie przesłań...

BoBer napisał(a):To nie ja nie zgadzałem się z Satu…
Znajdź sobie wątek dotyczący tej wystawy, kiedyś w nim tak było…

Coś sobie wyimaginowałeś. Wątek wystawy w Anif jest zwięzły, czysty i przejrzysty. Sam sobie go znajdź i sprawdź.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość