Klubowa Warszawa 14.09.

Moderator: Aga-2

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez marieanne » 2014-09-18, 12:06

Kilka fotek od nas w linku: http://www.sledzikujacybern.pl/klubowa
Proszę się częstować <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Milla » 2014-09-18, 12:30

<buzki>
Dziękujemy :love:
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez kreska » 2014-09-18, 17:58

Czytajac niektóre wpisy odnosze nieodparte wrazenie ze należałoby zmienic tytul tego watku na np. Zjawiska Paranormalne i Teorie Spiskowe i to będzie chyba już , ktoraś czesc z kolei <mysli>
Ponieważ nasz słynny detektyw inwektyw Bober , tak dokladnie nam zrelacjonowal pobyt zaproszonego przez nasz klub sędziego, może również poda nam program pobytu , jaki zostal przedstawiony „naszemu” gościowi choćby na piatkowa noc? Wtedy może się okazac ze pan sedzia spożywał alkohol w hotelu z władzami klubu i jemu bliskimi ( ja tez mogę konfabulowac prawda? ) prawda jest ze w piatkowo-sobotnia noc jak to z wielu relacji wynika organizowany jest tzw. bankiet dla zaproszonych gosci organizowany przez oddzial organizujący wystawe. Kto jest zapraszany hmm….pomyslmy w pierwszej kolejności sedziowie a potem organizatorzy i dzialacze, kto jest dzialaczem…no to można znaleźć sobie na stronie ZK. Czy zapraszani sa na bankiet hodowcy/wystawcy?Raczej nie, chyba ze sa akurat sedziami lub asystentami, sekretarzami <tak> Może jacys goscie honorowi …no ale w dalszym ciagu zaprasza organizator i to on pilnuje kto na impreze wchodzi i nie sadze aby przed wejściem w krzakach czaili się hodowcy/wystawcy, spragnieni przedostac się na teren bankietu aby spoic sędziego i ukartowac lokaty ale może kto wie, jeśli tak to sprawdzcie czy nie przyplątał się do Was jakis kleszcz bo podobno w okolicy duzo babeszji i bolerjozy.

BoBer napisał(a): ….pisze, że nie może iść na zakupy bo jest pijany…, rozumiem iż upił się i stracił świadomość…
Wasz BoBer

Nie mierz innych swoja miara....

BoBer napisał(a): Przy tym wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że stawkę na forum wstawiła kreska
w dn.09-10.09.2014 r. … Ciekawe jest to, że championek mam kilka, a wstawiona do stawki
(bez mojej informacji) została ta, która faktycznie była wystawiana…
Wasz BoBer

Ja bym nawet napisala ze należy zwrocic szczegolna uwage! Trzymajac się faktow nie przypominam sobie aby Twoje dane osobowe figurowaly w spisie wystawcow, no chyba ze zmieniles imie i plec <mysli> Co do championki z bliskiej Ci sercu hodowli…..ja osobiście kojarze tylko dwie ale może po prostu inne nie przyciągnęły mojej uwagi i jak kazdy zdroworozsądkowy pasjonat tej rasy interesujacy się poszcegolnymi psami, uznalam ze hodowla Bersett wystawi championke ,która najprawdopodobniej jest obecnie w najlepszej kondycji wystawowej, majac na uwadze ostanie mioty…taka jestem sprytna i przebiegla.
Nie potrzebuje niczyjej zgody na publikowanie stawek , tworzonych na podstawie ogólnodostępnego spisu wystawcow. Rowniez nie potrzebuje informacji, ktore oczywscie sa czasem bardzo pomocne ale bez nich tez jakos sie udaje stawki sklecic, czesto nie bez bledow ale tak bywa <bezrady2>

BoBer napisał(a): Nie mam wątpliwości, że p. Teresa Deik i p. Ben Taylor oprócz biesiadowania, mieli dość
dużo czasu na przestudiowanie ujawnionej stawki przed wystawą.
Wskazuje też na to zbieg okoliczniści, jakim są wyniki Wystawy Klubowej, na której wygrał
rasę pies z przydomkiem "z Dejkowej Doliny", a najwyższe lokaty zajmowały grupowo psy
po rodzicach z przydomkiem „z Deikowej Doliny” i przydomkiem „awaryjnym” „Powrót Sokoła”.
Wasz BoBer


Zapewne gdyby nie ujawniona stawka cale biesiadowanie by się nieodbylo, odnosze nawet wrazenie ze ktos w pewnym momencie musial drastycznie przerwac analize stawek bo pewne lokaty spowodowaly wyrazne zniesmaczenie :evil: Nie bardzo wiem o jakich grupach piszesz w kontekscie najwyższych lokat, czy masz na mysli lokaty w poszczegolnych kategoriach czy tytuly np. NDSwR i tu pojawila się jak dla mnie jedyna korzysc z tej dyskusji a mianowicie poznalam rodowod najladneijszej suki ostatniej wystawy klubowej BPP a nie wiem czy nie najladnieszego przedstawiciela rasy. Konczac ten cytat na szczescie rodowody moich psow się „bronia” przed przydomkiem DD lub PS ale zapewne masz na to jakies inne wytłumaczenie, jak również na inne psy nie powiazane Twoja teoria.

BoBer napisał(a): Na Wystawie Klubowej można było zauważyć to, że sędzia który oceniał znamienitą większość
uczestniczących psów nie wybierał najładniejszego psa wystawy, a jego wybory nie potwierdzały się
przy pojawiajacej się konkurencji z innych ras szwajcarskich.
Wasz BoBer

Mozna tez wysnuc teorie ze najlepsi przedstawiciele BPP byli gorsi eksterierowo od pozostalych ras szwajcarskich nieprawdaz?

BoBer napisał(a): Uważam, że w świetle tych wydarzeń należałoby dopytać czy hotel Brant był udostępniony też innym przyjezdnym wystawcom. To też może być ciekawy wątek...
Wasz BoBer

Może zamiast siac kolejne teorie spiskowe zapytaj u zrodla , chyba jestes w dosc bliskich relacjach z sekretarzem naszego klubu, który jak domniemywam był zaangazowany w organizacje wystawy?W hotelu może był monitoring , można sprawdzic nagrania ?

BoBer napisał(a): I jeszcze taki wist...
Rozumiem, że wszyscy powinni się poczuć zaproszeni na powystawowe spotkanie,
a może raczej w związku z wydarzeniami, na powystawowego kielicha… z sędzią
(oczywiście mam na myśli kielich wody… morskiej). Wasz BoBer

Osobiscie uwazam ze jawne afiszowanie się w tej konkretnej sytuacji jest dosc niezreczne ale chyba wole otwartość niż oszukiwanie siebie i innych uczestnikow wystaw co do łączących relacji hodowca –sedzia jak to wielokrotnie bywa na innych imprezach. Bo idac Twoim i nie tylko , tokiem rozumowania czy hodowla Bersett powinna wystawiac swoje psy kiedy sedziami sa….? I tak moglibyśmy szukac kolejnych powiazan nazwisk, przydomkow…..i taplac się w tym bagienku .
Ja za każdym razem chce myslec ze mimo tych często pojawiających się relacji, ocena sędziego w ringu jest obiektywna ale być może ma po prostu woli inny „typ” berneńczyka lub ceni sobie bardziej jakas ceche nad inne.
BoBer napisał(a):
Jeśli tylko sobie życzycie Baksak lub kreska to ja mogę napisać skargę zebrać podpisy sadzę,
że będzie więcej niż tylko mój…Wasz BoBer

Nieprzypominam sobie abym gdzies wyrażała chec zlozenia skargi na sędziego lub innego protestu dotyczącego wystawy, może obskocz tych niezadowolonych i sformalizujcie Wasze zastrzezenia celem poprawy sytuacji na przyszlosc .

BoBer napisał(a): Rozumiem, że należy mieć nadzieję, iż włodarze Klubu przemyślą problem, wyciągną odpowiednie wnioski i następnym razem z rozmysłem zaproszą godnego sędziego oraz lepszą obsługę ringu…
Wasz BoBer

Jakos nie chce mi sie wierzyc abys nie maczal palcy w tym wszystkim i ze wladze klubu nie wiedziały o łączących sędziego relacjach z polska hodowla, co z zalozenia moglo budzic kontrowersje :-> Czy to było celowe dzialanie czy nie, wraz z Toba i innymi , goraca licze na to ze za rok doczekamy się sędziego ,który zadowoli nas wszystkich i będziemy mogli po zakończonej wystawie sobie wszyscy „podac reke „ i gratulowac sukcesow .
Dziekuje ze sa jeszcze w naszym srodowisku osoby zdroworozsadkowe ,ktore potrafia z dystansem spojzec na...dzieki nim ta wystawa byla mimo wszystko udana <okok>
Z mojej strony takie podsumowanie z cytatu znajomej….Anka wygrały psy alkoholików przyzwyczajonych do zapachu wódki :mrgreen: I tym akcentem bardzo dziekuje EOT

pozdr

ps
marieanne napisał(a):Aniu nie masz racji co do tego zadu. Stalysmy tuz obok i wyraźnie była mowa o lekliwosci i charakterze- więcej: po ocenie, w całej stawce sądzie najpierw powiedział przy wszystkich ze jeszcze raz spróbuje (efekt ten sam) a potem głośno wyjaśnił decyzje. Nie było słowa o zadzie- była mowa ze gdyby nie charakter to stałaby na pierwszej lokacie.

Co do informowania władz klubu- ja to zrobilam. Co prawda nie w czasie oceniania, ale przybliżyła cala sytuacje.

I jakie "piszecie ze był pijany"? Ja nic takiego nie napisalam. To ze czuć od niego było alkohol to jak dla mnie był znak tego, ze w nocy pobalowal i ma szeroko pojętego kaca (co nie zmienia faktu ze jak dla mnie tak się do ludzi nie idzie, no ale może za długo się taplam w bagienku- w końcu te rozlewiska....)

Aniu wydaje misie ze slowo stwierdzenie nie masz racji jest chyba chyba nie jest trafne w tym kontekscie, glownie z jednego powodu Ty piszesz o tym co sedzia mowil przy przyznawaniu lokat a ja o tym co tlumaczyl przy ocenie indywidualnej a ponadto nigdzie nie napisalam ze sedzia nie mowil nic o charakterze.
Czy mozesz mi napisac tu albo na PW , jak poinformowalas klub o swoich zastrzezeniach, do kogo je skierowas i co otrzymalas w odpowiedzi ?pytam z ciekawosci, jak dziala tego typu zgoszenie <tak>
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Ida » 2014-09-18, 19:54

Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich uczestników. Gratulacje dla lokatowych!
:]
Ostatnio edytowano 2014-09-18, 22:39 przez Ida, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ida
 
Posty: 648
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-20, 20:23
Lokalizacja: Bełchatów
psy: Czewap, Bona,Szajka,Ibana,Ibril,Maybach, Szekspir
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez BoBer » 2014-09-18, 21:15

Kresko…
ja jako działacz figuruję na liście Zarządu Głównego ZKwP, a nie Oddziału Warszawskiego…,
to zupełnie inne adresy…
Druga rzecz to taka, że jeszcze nigdy nie byłem zaproszony przez Oddział Warszawski
na żaden bankiet…, możesz dopytać wielu osób, które są na tym forum i nie zdziwię się
jeśli rozwieją twoje wyobrażenia o nich. Nie wiem też, kiedy są one organizowane i z jakich okazji,
ale grunt iż Ty to wiesz…
Następna rzecz jest taka, że nikt oprócz p. Teresy Deik z p. Benem Taylorem nie umawiał się…
i następna to taka, że nikt się nie upił tracąc poczucie rzeczywistości oprócz pana Taylora
(o czym sam pisze na FB) i następna sprawa, jeśli ktoś pije alkohol to powinien wiedzieć kiedy
skończyć tak, aby o wyznaczonej porze być w porządku… tak jak nakazuje to regulamin.
Nie chodzi o to, że pan Taylor pił polska wódkę, chodzi o to, że się upijał zatracając świadomość
i jestem w stanie postawić dolary przeciwko orzechom, że nie imprezował z innymi sędziami,
asystentami czy organizatorami o 4 nad ranem, bo oni mieli do wypełnienia swoje obowiązki,
a jeśli wiesz, że było inaczej, widziałaś to gdzieś np. na FB to podaj linki, wstaw zrzuty ekranowe, itd….
Powiem więcej, podejrzewam iż pan sędzia nie ma wpisane w CV, że lubi zabalować…
Następna sprawa to taka, że organizator nie może publikować stawek przed wystawą,
ze względu na mogące pojawić się właśnie tego typu problemy, i doskonale o tym wiesz…
Co do miotów bliskiej mi hodowli to informuję ciebie, że Caramba miała miot wcześniej i jest
w lepszej kondycji wystawowej. Natomiast championki do dyspozycji były 3: Art Deco, Caramba i Doda.
Co do lokat prześledzisz sobie katalog i zobaczysz…, wszystko stanie się tobie jasne…,
oczywiście masz prawo nie wszystko rozumieć od razu…
Co do Twojej osoby to poprzez ostatnie krycie u p. Teresy Deik stałaś się jej bliską znajomą…,
a niedługo będziesz rodziną…, a jeślii p. Deik w rozliczeniu weźmie od ciebie szczenię to już w ogóle złapiesz boginię za stopy…
viewtopic.php?f=102&t=12023
Zapewniam, że nie zapraszam sędziów na Wystawy Klubowe, ba w ogóle na wystawy i raczej nie mam wpływu na to kto zostanie zaproszony…
Co do pani Sekretarz Klubu to jest nią moja żona i nie przypominam sobie aby zapraszała któregokolwiek z sędziów na jakąkolwiek wystawę, albo umawiała się z p. Benem Taylorem na flaszkę, który zapewne by o tym napisał na FB.
Kreska nie ma alternatywy dla tego co się stało, sam p. Ben Taylor i p. Teresa Deik udokumentowali to.
Mało tego p. Teresa Deik jest w Zarządzie Oddziału Słupskiego, jest tez asystentem kynologicznym więc regulaminy zna, tym bardziej, że już miała kłopoty…
Kresko…, możesz podskakiwać, krzyczeć, wymyślać, wprowadzać zamęt, robić co chcesz…
Ci państwo sami siebie przedstawili w takim świetle…, a ty możesz ich tylko jeszcze bardziej pogrążyć…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Aga-2 » 2014-09-18, 22:31

Proszę o przeniesienie wycieczek osobistych pomiędzy użytkownikami na PW!
Jeśli wymiana zdań w dalszym ciągu będzie kontynuowana w takim tonie i treści, jak obecnie, to wątek zostanie zamknięty.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Caro » 2014-09-19, 03:34

Szanowni Panstwo!

Pan Bober, ze swoim wspanialym poczuciem humoru bardzo tematycznie wyjasnil jak niski poziom wystaw zaczyna wystepowac w Polsce. Nie jest juz dziwne to, ze dzieki takim "pirackim wygibasom" jakie w ostatnim czasie uskuteczniane sa w Polsce, w kregu wystaw dzieje sie tak jak sie dzieje. Bardzo jest przykre to , ze praca wielu wartosciowych hodowcow jest niedoceniania a na lokatach za przyslowiowa butelke wodki staja psy, ktore moim skromnym zdaniem nie powinny tych miejsc nigdy zajmowac.

Jak juz wiekszosc zauwazyla "bernenski temperament" i cynizm hodowcy nie zna granic i powinien byc zartobliwie to ujmujac porownywany z rybim tarlem poniewaz wygibasy i ustawianie sie bokiem do Sedziego (przepraszam) lokaty-tarcia, jak najbardziej kompromituje osobe hodowcy i nie jest postrzegane jako przywilej hodowlany z roku na rok coraz gorszych miotow i sztucznie naciaganych osiagniec wystawowych.

Co do Pana Sedziego , to nie ulega dyskusji, ze na wystawie widoczne bylo to, ze byl na "fleku". Nalezy tu dopowiedziec, ze sposob oceny psow ustawiony byl z gory, a zwiazana z tym kompromitacje wlasnej osoby szanowy Pan Sedzia lacznie z kacem (mam nadzieje ze rowniez moralnym) zabral ze soba do domu.

Kresko....a co do Pani to stety albo niestety uwazam, ze czytajac o tych "umocowaniach" ktore Pani w tak idiotyczno-prawny sposob opisuje moge tylko stwierdzic , ze Pan Bober nie mial racji tylko w jednym....Pani nie jest ani kolezanka, ani nie bedzie psia rodzinka z hodowca o ktorym jest mowa....Szkoda mi Pani bo moim skromnym zdaniem jest Pani jedynie " kukielka ", ktora w/w osoba wyciera wlasne brudy. Kiedy jest czas na tarlo nie ma na wyjasnienia i wlasna obrone. Poza tym wyglada na to, ze "Grube Bernenskie Ryby" nie maja rak, dlatego chodza na tarlo...tylko tyle im pozostalo....nieeee????

Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem <pies>

Caro
Avatar użytkownika
Caro
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-18, 21:15

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez saganka2 » 2014-09-19, 09:57

No Caro.. poleciałeś(-aś).. Żenada!
Może przyznasz się jak wielkie osiągnięcia masz ty jako hodowca, posiadacz psa?

Nieodmiennie fascynuje mnie ta ludzka obsesja na punkcie własnego ja i jego znaczenia.. Te wyścigi po "złote gacie".. Kolejne dyskusje po kolejnych wystawach, które niby nie są o tym, ale dla osób postronnych jak ja (nie wystawiam, nie hoduje, nie mam zamiaru), niosą tylko jeden przekaz - dyskredytacja zwycięzców.
A do tego sztampowe hasła o dobru rasy, kochanych pupilach, które są najważniejsze, bla, bla, bla.. Jakoś brak potwierdzenia w czynach. Ale nie martwcie się, to typowe dla wszystkich przejawów ludzkiej działalności, gdzie jest rywalizacja.. :oczy:

Nic to, taka widocznie uroda ludzkiej natury.
Ja mam tylko do Was pytanie - kto tworzy ten związek? Wy czy jacyś "oni"? Może czas sobie uzmysłowić, że ten związek to organizacja społeczna! Może czas rzeczywiście zacząć go tworzyć, a nie tylko należeć? To samo dotyczy klubu. Ludzie, to Wy macie te berny! To Wam powinno zależeć na tym, żeby wystawy, badania, przeglądy (i wszystko co związane z porządną hodowlą bernów) były jak najlepsze! Ale!! Ale żeby tak było należy wziąć to wszystko w swoje łapki! Musi się chcieć. Ale to już nie jest takie proste, co? ;-) Jak wszystkie działania prospołeczne.
To tyle, na marginesie kolejnej dyskusji, jakże przewidywalnej i typowej.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez kreska » 2014-09-19, 10:06

Kukielka taaaa i to pisze Caro , ktore to, to nie ma nawet cywilnej odwagi aby byc soba tylko sie ukrywa ...zeby potem na wystawach usmiechac sie do tych ,ktorych obgaduje <okok> ja jestem soba i pisze o sobie, nie wykonuje zawodu rzecznika i nie przypominam sobie abym kogos reprezentowala ale zawsze znajda sie tacy co wiedza wiecej niz wie sie samemu o sobie <tak> Ludzka psychika jest tak zbudowana ze zazwyczaj odbieramy sytuacje i zachowania innych wlasna miara stad tak czesto jak mniemam mylnie osadzamy innych w poztywnym i negatywnym znaczeniu.
Wyszlo na to ze niedosc ze sedzia nienadawal sie do pracy, to jeszcze sam sie chyba zaprosil na wystawe <mysli> a grupa osob ktora przylapala go na nieprawidlowosciach zamiast odpowiednio zareagowac aby ukarac, postanowila pouczyc go na forum i obarczyc wina wlascicieli psow z najwyzszych lokat <brawo> Dodatkowo osoba ktora jest 'aktywnym" dzialaczem i wspiera przynajmniej mentalnie wladze naszego klubu, zamiast dawac przyklad jak powinno sie postepowac to zajmuje sie tropieniem, oskarzaniem innych uczestnikow wystawy , zamiast podjac kroki majace na celu poprawe jakosci organizowanych wystaw <mysli> :ojoj:
Moja rodzina jest stale ta sama i nic niezapowiada aby sie powiekszyla <mysli> Przy kryciu nie kieruje sie wyborem umocowan i aparycji pani Irenki, Krysi, Zosi i Marysi (dla jasnosci zbieznosc imion przypadkowa) i w przeciwienstwie do niektorych , choc moze sie wydac to praktycznie niemozliwe, moja hodowla nieopiera sie na relacjach towarzyskich z innymi hodowcami i sedziami czego rowniez Caro Ci życze <okok>
Tymczasem koncze udajac sie do pracy aby zarobic na kolejne flaszki bo ten rok wyjatkowo uszczuplil zapasy w moim barku <okok>

pozdr
Ostatnio edytowano 2014-09-19, 15:35 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez baksak » 2014-09-19, 10:56

To jest sedno sprawy:
saganka2 napisał(a):(...) Ja mam tylko do Was pytanie - kto tworzy ten związek? Wy czy jacyś "oni"? Może czas sobie uzmysłowić, że ten związek to organizacja społeczna! Może czas rzeczywiście zacząć go tworzyć, a nie tylko należeć? To samo dotyczy klubu. Ludzie, to Wy macie te berny! To Wam powinno zależeć na tym, żeby wystawy, badania, przeglądy (i wszystko co związane z porządną hodowlą bernów) były jak najlepsze! Ale!! Ale żeby tak było należy wziąć to wszystko w swoje łapki! Musi się chcieć. Ale to już nie jest takie proste, co? (...)

A, jak myślę, ze panowie
duza by juz mogli mieć,
ino oni nie chcom chcieć!


Tylko czemu myślę, że nikt się do tego nie odniesie? ;> <mysli> <załamka>

I jeszcze jedno: naprawdę nie przeszkadza Wam plucie na kogoś? Takie kąsanie po kostkach? Zawoalowane obelgi? I udawanie głupka "ja przecież nic takiego..."?
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Barbapapa » 2014-09-19, 11:42

Swojego czasu rozmawiałam osobiście z osobami właściwymi z klubu i o/Warszawa, pisałam i składałam do o/Warszawa pisma w sprawie przeprowadzanych badań na dysplazję. Chciałam pociągnąć do odpowiedzialności lekarza który niewłaściwie wydawał opinie, wpisy o stanie stawów biodrowych w ramach uprawnień nadanych mu przez ZK. Nie wskórałam niczego. Jedynym efektem mogło by być w moim i podobnych przypadkach wyrobienie duplikatu rodowodu po zgłoszeniu o jego rzekomej utracie i dokonanie wpisu u innego lekarza, co jest kompletną bzdurą.
Próbowałam w o/Warszawa ZAINTERESOWAĆ działaczy organizowaniem szkoleń co jest zapisane w statusie, a życiu codziennym nie istnieje. Nie mam siły na walkę z wiatrakami. Nie dziwię się że wystawcy olewają "działalność" większości oddziałów, wpłacają składkę i inne opłaty, i bywają na wystawach.
Odnoszę wrażenie ( przynależność do ZK od lat 70-tych ubiegłego wieku) że najważniejsze są stołki, rzekomy prestiż, a na pewno nie psy, przybliżenie ras, opieki nad nimi, szkolenie ludzi i psów. I choć zdarzają się wyjątki, to w całości działania ZK niczego nie zmieniają.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez baksak » 2014-09-19, 12:00

Ja dodam, nie jako przytyk, a pod rozwagę, że zdaję sobie sprawę - aż za dobrze, niestety - jak działa ZKwP.
Ale wiem też, że w czasach bardzo łatwej komunikacji - choćby facebookowej - ludziom udaje się zmusić wielkie koncerny do liczenia się z ich zdaniem. A mimo całej rzeszy "leśnych dziadków" siła rażenia ZK jest nieporównywalnie mniejsza ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez BoBer » 2014-09-19, 12:28

Kresko…, kręć…, matacz…
Wobec tego co napisałaś, w świetle udokumentowanych faktów, zapytam...
Czy Pani Deik lub pan Taylor są właścicielami/współwłaścicielami którego kol wiek ze zwycięskich psów?

A Baksaka nie rozumiem od momentu kiedy napisał:
baksak napisał(a):Jak to miło że i ja zasłużyłem na jakąś prostacką uwagę od ciebie <brawo>
Dołączyłem do zacnego grona <okok>
Jednocześnie zapewniam cię, że nie robi to na mnie większego wrażenia niż gdyby napaskudził na mnie gołąb <buzki>


Nie wiem czy chciał mnie obrazić, czy nie…
ale na pewno nie chcę się czuć jak ten gołąb co na niego paskudzi…

I jeszcze jedna rzecz..
Baksak i kreska mają być skargi?
Napiszcie jasno, krótko odważnie… i sprawę kończymy…;
nie będę się z wami przepychał w nieskończoność, nie chce mi się…
i szkoda mi baksaka….

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez BoBer » 2014-09-19, 12:34

Barbapapa czy masz i możesz przesłac mi kopie pism które złożyłaś, czy tylko sobie pogadałaś?
To ważne... wiele osób załatwia osobiście, tylko jak przyjdzie co do czego to śladu nie ma.
Baksak zapewne wszystko wie..., a postaram się być skuteczny...

Pozdrawiam
Wasz Bober
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez BeatkaBen » 2014-09-19, 13:08

Panie BoBer, szacuneczek dla Pana !!!!!!!!!!!!!!!!!! Uwielbiam Pańskie komentarze <okok> :okok: :bugi: <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo>
Avatar użytkownika
BeatkaBen
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 14:31
psy: CHEFSUPREME vel Ben i FREE & WILD vel Coby
Hodowla: BAKOTI

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Barbapapa » 2014-09-19, 14:28

BoBer napisał(a):Barbapapa czy masz i możesz przesłac mi kopie pism które złożyłaś, czy tylko sobie pogadałaś?
To ważne... wiele osób załatwia osobiście, tylko jak przyjdzie co do czego to śladu nie ma.
Baksak zapewne wszystko wie..., a postaram się być skuteczny...

Pozdrawiam
Wasz Bober

Powinnam mieć kopie, składane bezpośrednio w oddziale, ale było to lat coś około 7 czy 8. Jeśli odnajdę, to nic nie stoi na przeszkodzie w ich przekazaniu. Na rozmowy osobiście przeprowadzone m in. z p. Hałas nie mam żadnych dowodów.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Rucia » 2014-09-19, 14:43

Ach wiec tak to wyglada od srodka? :zalamka: a ja durna myslalam ze hodowcy sie wspieraja a nie rzucaja sie sobie do gardel...U Was po kazdej wystawie tak goraco? :) dobrze ze nie mam Berna :P
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez BoBer » 2014-09-19, 20:54

Barbapapa napisał(a):
BoBer napisał(a):Barbapapa czy masz i możesz przesłac mi kopie pism które złożyłaś, czy tylko sobie pogadałaś?
To ważne... wiele osób załatwia osobiście, tylko jak przyjdzie co do czego to śladu nie ma.
Baksak zapewne wszystko wie..., a postaram się być skuteczny...

Pozdrawiam
Wasz Bober

Powinnam mieć kopie, składane bezpośrednio w oddziale, ale było to lat coś około 7 czy 8. Jeśli odnajdę, to nic nie stoi na przeszkodzie w ich przekazaniu. Na rozmowy osobiście przeprowadzone m in. z p. Hałas nie mam żadnych dowodów.


Barbapapa jeśli składałaś jakieś zapytania to powinnaś dostać też jakąś odpowiedź..., tego też poszukaj.
Tym czasem może coś takiego Ciebie zainteresuje...
http://www.zkwp-szkolenia.pl

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez Barbapapa » 2014-09-20, 14:35

Tak, owszem są szkolenia psów, ale gdzie są szkolenia dla ludzi, właścicieli, hodowców. Ale może się mylę, bo nie miałam czasu zapoznać się ze wszystkimi komunikatami, ale tylko wybiorczo.
I dlaczego osoby zarejestrowane w ZK nie otrzymują choćby drogą meilową informacji o szkoleniach. Należę do kilku stowarzyszeń związanych z moim zawodem i mam ten komfort, że zawsze jestem informowana na bieżąco o szkoleniach.
Proszę ewentualnie o przeniesienie tego typu rozmów, bo są związane z funkcjonowaniem ZK, a nie samą Klubówką.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Klubowa Warszawa 14.09.

Postprzez majaimonika » 2014-09-20, 22:54

Na wstępie napiszę, iż nie mam żadnych zastrzeżeń co do oceny mojej Buby przez sędziego na Klubówce. Przyjechała naga i na lokatę nie liczyłam. Dostała piękny opis i ocenę doskonałą. Nigdy na Klubówce nie byłam i chciałam zobaczyć jak wygląda taka prestiżowa wystawa.
Ale do rzeczy.
Nie będę powielała postów powyżej, dotyczących podejrzeń o niesprawiedliwe lub ukierunkowane ocenianie psów (piszę o innych psach niż moja Bright- dla przypomnienia).Fakty (kopie z Facebooka) są niepodważalne.
I pewnie olałabym temat, bo niby mnie nie dotyczy, gdyby nie fakt, iż otrzymałam zdjęcia, na których widnieje sędzia B. w stroju "luźnym" ze Shmallem, które to na portalu społecznościowym zamieściła pani Teresa D. I mój berneński świat runął... Niezależnie od tego, czy to było przed czy po wystawie, w świetle wcześniejszych postów - wyjątek potwierdza regułę. Dziwny przypadek.... Sędzia z BOB' em, trójkąt: sędzia, właściciel psa i właścicielka hodowli.
Jeśli ktoś znajdzie czas i będzie miał umiejętność napisania petycji do ZKwP o unieważnienie wyników tej wystawy, pierwsza się podpiszę.
I dla jasności. Nie podważam urody psów, które zdobyły lokaty, więc bez nerwów. Nota bene Shmall bardzo mi się podoba :love: ,ale tu piszemy o dziwnych sytuacjach i faktach, które sami "oskarżeni" zamieszczają na portalu społecznościowym.
Zdaję sobie sprawę z faktu, iż byłby to precedens na dużą skalę, ale zauważcie co się dzieje. Krajowe wystawy są odwoływane z powodu braku wystawców, jeśli się odbywają, to stawki nie są już tak emocjonujące jak np. 2 lata temu.
Na kolejną Wystawę Klubową się nie zgłoszę...
I jeszcze cytat dla niektórych zaciągnięty z FB:
" Większość ludzi nie zawraca sobie głowy samodzielnym myśleniem-bo nie może albo nie chce-i w rezultacie łatwo pada ofiarą zbiorowych sugestii." W. Szymborska
To dla klakierów, którzy nie mają odwagi, lub nie mają swojego zdania <figielek>
I pozdrowię jak pewien facet "z jajami"
Wasza Monika
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości