Klub Rasy - nowe podejście.

Tutaj można dyskutować na temat wszystkich kwestii związanych z tworzeniem się klubu SPP w Polsce

Moderator: marieanne

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Gończy Berneński » 2010-03-17, 18:26

dorciaj, czy zanim uporządkujecie forum na nowym serwerze mogę prosić o odp an moje pytanie z 2 wpisów wyżej oraz o przesłanie jakichkolwiek ramowych ustaleń co do klubu etc. jeśli biedzie on dotyczył również mojej rasy.
Gończy Berneński
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 00:40
psy: Gończy Berneński & Gończy Polski

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez dorciaj » 2010-03-17, 18:29

To raczej pytanie nie do mnie ;-) - może bardziej zorientowane dziewczyny się wypowiedzą :->
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 20:43

ras szwajcarskich?
czy
ras szwajcarskich pasterskich?

bo w przypadku 1 dopisujemy się z Gończym Berneńskim http://www.goncze.com.pl


Myślę, że problemem nie jest fakt, by był to klub Wszystkich Ras Szwajcarskich; kwestią, którą powinieneś rozważyć jest to, że Ty NAPRAWDĘ będziesz wtedy w mniejszości i musiałbyś nas wszystkich wyedukować w kwestii Twojej rasy... :-)

Ponieważ Gończych jest w Polsce niewiele (3?), to zawsze to może być jakieś rozwiązanie - dla każdej ze stron.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Gończy Berneński » 2010-03-17, 21:16

Vel_Pan_Rekin napisał(a):
...

Ponieważ Gończych jest w Polsce niewiele (3?), to zawsze to może być jakieś rozwiązanie - dla każdej ze stron.


to będziecie nas wszystkich znali :mrgreen: i nie będzie problemu z funkcją np. sekretarza od gończych
Gończy Berneński
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 00:40
psy: Gończy Berneński & Gończy Polski

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Grando » 2010-03-17, 22:20

Piszecie tutaj rozne rzeczy ktorych nie rozumiem:) dostalam maila o klubie i chcialabym zapytac o co chodzi.
pewnie jakbym wszystko przeczytala to bym zalapala, ale moze ktos by mi powiedzial po co taki klub zakladac i na czym ma polegac jego dzialalnosc.
Grando
 
Posty: 44
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-10, 20:04

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2010-03-18, 10:03

a ja sie zapytam o kwestie techniczna wysylki informacji o watku "klubowym" , czym sie kierowaliscie przy wyborze adresatow tej informacji :?: :roll:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Margo » 2010-03-18, 12:39

Vel_Pan_Rekin napisał(a):
ras szwajcarskich?
czy
ras szwajcarskich pasterskich?

bo w przypadku 1 dopisujemy się z Gończym Berneńskim http://www.goncze.com.pl


Myślę, że problemem nie jest fakt, by był to klub Wszystkich Ras Szwajcarskich; kwestią, którą powinieneś rozważyć jest to, że Ty NAPRAWDĘ będziesz wtedy w mniejszości i musiałbyś nas wszystkich wyedukować w kwestii Twojej rasy... :-)

Ponieważ Gończych jest w Polsce niewiele (3?), to zawsze to może być jakieś rozwiązanie - dla każdej ze stron.


W kwestii formalnej - ras szwajcarskich w nomenklaturze FCI jest 8.
Grupa II sekcja 2.2
- Bernardyn (długo i krótkowłosy)
Grupa II sekcja 3
Appenzeller
Berneński pies pasterski
Duży szwajcarski pies pasterski
Entlebucher
Grupa VI sekcja 1.2
- Gończy szwajcarski (Gończy berneński, Gończy z Jury, Gończy lucerneński, Gończy z Schwyz)
Grupa VI sekcja 1.3
- Mały gończy szwajcarski (Gończy berneński krótkonożny krótkowłosy, Gończy berneński krótkonożny szorstkowłosy, Gończy z Jury krótkonożny, Gończy lucerneński krótkonożny, Gończy z Schwyz krótkonożny)
Rasy wstępnie uznane:
Grupa I sekcja 1
- Biały owczarek szwajcarski.
Pod uwagę należałoby również wziąć rasę niemiecko-szwajcarską jaką jest Landseer w Grupie II sekcji 2.2

Nazwa Klub ras szwajcarskich sugerowałaby, że będzie to klub ras wyżej wymienionych.
Nazwa Klub szwajcarskich ras pasterskich mówi jednoznacznie o rasach Grupy II FCI sekcji 3.
Margo
 
Posty: 204
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Busola » 2010-03-18, 12:52

Kreska, mail poszedł do wszystkich użytkowników

Grando, przeczytaj wątek to znajedziesz odpowiedzi na swe pytania
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Gończy Berneński » 2010-03-18, 12:56

Busola napisał(a):... przeczytaj wątek to znajedziesz odpowiedzi na swe pytania


uświadom mnie proszę więc kogo on dotyczy :?: z góry dziekuje
Gończy Berneński
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 00:40
psy: Gończy Berneński & Gończy Polski

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Busola » 2010-03-18, 12:58

Margo, oczywiście nazwa powinna brzmieć Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich (i tak tez będzie), a wcześniejsze nieścisłości dotyczyły głownie kwestii czy ma to być klub zrzeszający li tylko berny czy wszystkie rasy z sekcji 3.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Busola » 2010-03-18, 13:00

Grando napisał(a):...pewnie jakbym wszystko przeczytala to bym zalapala, ale moze ktos by mi powiedzial po co taki klub zakladac i na czym ma polegac jego dzialalnosc.


Busola napisał(a): Grando, przeczytaj wątek to znajedziesz odpowiedzi na swe pytania
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2010-03-18, 14:39

Busola napisał(a):Kreska, mail poszedł do wszystkich użytkowników


to trzeba zglosic usterke bo do mnie nie dotarl :roll: a jak do mnie nie to moze rowniez do wielu innych tez nie...
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2010-03-18, 14:43

Busola napisał(a):
Grando napisał(a):...pewnie jakbym wszystko przeczytala to bym zalapala, ale moze ktos by mi powiedzial po co taki klub zakladac i na czym ma polegac jego dzialalnosc.


Busola napisał(a): Grando, przeczytaj wątek to znajedziesz odpowiedzi na swe pytania


Brakuje jasnej i klarownej informacji, zalozen i zasad ktore leza u podstaw idei zalozenia klubu - powinny byc w jednym miejscu :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Guard » 2010-03-18, 16:08

Też tak uważam, że jak pojawi się zarys regulaminu klubu, główne cele, badania jakie miałyby być obowiązkowe itp, to wówczas spłynie więcej deklaracji.
Mój mąż jako członek ZK może podpisać taką deklarację, ale wiem, że dopóki nie przeczyta założeń klubu, to niczego nie podpisze. Jest dość sceptycznie nastawiony do wszelakich zrzeszeń. Co nie znaczy, że po zapoznaniu się z programem nie podejmie jedynej łuszej decyzji :lol:
Może stworzenie ankiety z punktami programowymi, wymaganiami hodowlanymi , badaniami itp rozwiązałoby problem ustalenia założeń klubu????
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-18, 20:39

Margo napisał(a):W kwestii formalnej - ras szwajcarskich w nomenklaturze FCI jest 8.
Grupa II sekcja 2.2
- Bernardyn (długo i krótkowłosy)
Grupa II sekcja 3
Appenzeller
Berneński pies pasterski
Duży szwajcarski pies pasterski
Entlebucher
Grupa VI sekcja 1.2
- Gończy szwajcarski (Gończy berneński, Gończy z Jury, Gończy lucerneński, Gończy z Schwyz)
Grupa VI sekcja 1.3
- Mały gończy szwajcarski (Gończy berneński krótkonożny krótkowłosy, Gończy berneński krótkonożny szorstkowłosy, Gończy z Jury krótkonożny, Gończy lucerneński krótkonożny, Gończy z Schwyz krótkonożny)
Rasy wstępnie uznane:
Grupa I sekcja 1
- Biały owczarek szwajcarski.
Pod uwagę należałoby również wziąć rasę niemiecko-szwajcarską jaką jest Landseer w Grupie II sekcji 2.2

Nazwa Klub ras szwajcarskich sugerowałaby, że będzie to klub ras wyżej wymienionych.
Nazwa Klub szwajcarskich ras pasterskich mówi jednoznacznie o rasach Grupy II FCI sekcji 3.


Nadal formalnie i hipotetycznie - klub mógłby się nazywać Klubem Szwajcarskich Ras Pasterskich i Gończych Szwajcarskich i wtedy bernardyny czy inne białe owczarki byłyby z głowy.

Jeśli wyrażona została taka wola ze strony przedstawiciela gończych, uznałam, iz warto ją przedyskutować, a nomenklatura jest zawsze sprawą do rozwiązania ;-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez jz » 2010-03-27, 20:35

W kontekście tego co wstępnie napisałem w watku "deklaracje":
Na wystawie w Katowicach rozmawiałem z Irkiem i w związku z tym że Irek i inni od roku walczą o powstanie klubu Landserów troszkę mnie uświadomił w tym zakresie i przekazuję co usłyszałem.

W kwestii klubu należałoby zacząć od znalezienia oddziału ZK "pod którym" taki klub miałby powstać, bez tego ani rusz, ponieważ nawet jak zbierzemy deklaracje, zarząd klubu musi być przypisany do jakiegoś oddziału a tam nie bardzo się palą do patronowania takim inicjatywom. Jeżeli będziemy mieć wystarczającą ilość deklaracji, bez chętnego oddziału, ZKWP z nami nie pogada.
Zgody na umieszczenie deklaracji na ringach w Katowicach właśnie nie udzielono z tego względu, że jest to działanie na razie bez patronatu ZK, (przypisanego oddziału).
Więc apel: Wokół którego oddziału, gdzie jesteśmy w stanie przekonać władze , do tego aby wyrazili zgodę na patronat nad klubem?
Z tym co powyżej może być trudno ze względu na istnienie klubu molosów przy oddziale warszawskim ZKwP :-(
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez jz » 2010-03-27, 20:45

I jeszcze jedna sprawa.
Co najmniej 50% osób z którymi rozmawiałem na wystawie w Katowicach (rozdawanie deklaracji) nie słyszało nic na temat takiej inicjatywy. Wniosek, forum to za mało. Pozostaje wielu właścicieli szwajcarów którzy o takiej dyskusji/inicjatywie nic nie wiedzą.
I informacyjnie, tak całkowicie negatywnie na temat klubu wypowiedziały się 2 osoby tj ok 7% w stosunku do rozdanych deklaracji, to wydaje się być dobrą wiadomością .
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Szam » 2010-03-28, 08:09

jz pisalam o ogloszeniu w Psie - dostaja go grafis do skladki wszyscy czlonkowie ZKWP.
Co do oddzialu, poprzedni klub z tego co pamietam padl na tym etapie, bo kazdy chcial w swoim miescie ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Busola » 2010-03-28, 08:50

no to moze tym razem podarujemy sobie kłótnie na ten temat. :-?
wszysto zalezy od tego w jakim miescie bedzie najwiecej potencjalnych członków (tak by było najbardziej praktycznie) - na razie trudno to okreslić :roll:
wiec moze przyjąc kolejne kryterium - oddział w którym jeden lub więcej członków działa czynnie i w którym będą przychylni inni działacze?
Inna sprawa - czy oddział który wybierzemy będzie chciał nas wziąć pod swoje skrzydła? :lol:


inna sprawa - jesli chodzi o wypromowanie idei - kto żyw i wybiera sie w najbliższym (lub dalszym) czasie do swego oddziału drukuje deklaracje i zostawia w oddziale / na tablicy ogłoszeń
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Zuzanda » 2010-03-28, 09:38

A może uderzyć do oddziału w Częstochowie ,teraz robi specjalistyczną wystawę szwajcarów to może by dalej chcieli pociągnać ten temat :?:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości