Klub Rasy - nowe podejście.

Tutaj można dyskutować na temat wszystkich kwestii związanych z tworzeniem się klubu SPP w Polsce

Moderator: marieanne

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-05, 13:42

Ja całkowicie się z Anią zgadzam...Głos Ani jest istotny-bo to głos hodowcy.Rewolucyjna atmosfera nie nastraja pozytywnie.Ja nie byłam na starym forum.Bardzo żałuję ,że nie ma dostępu do starych wątków tych w których już pewnie nie raz próbowano utworzyć klub.Nie wiem ile wtedy było hodowców na forum a ile jest teraz...Może warto wyciąnąć wnioski...Może to dla wszystkich jest oczywiste a może jednak nie skoro dyskusja toczy się w ten sposób....
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Guard » 2009-12-05, 14:43

iwona_k1 napisał(a):CZy to ma jakieś znaczenie?

Założenia klubu i wszelkie propozycje są bardzo cenne i ważne, ale myślę, że miło jest wiedzieć od kogo pochodzą.
Nie sądzę, aby moja prośba była niestosowna. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Anirysova » 2009-12-05, 14:55

Iwonka, ja nie jestem jeszcze hodowcą i nie wiem nawet czy się nadaję, to się dopiero okaże.
Narazie jestem właścicielką 4 psów i 1 suki i mam zarejestrowaną hodowlę.

A w moim ostatnim poście podsumowałam głos jz , który zapewne jest hodowcą.

Prosiłabym także o wyrażenie swojego zdania hodowców, którzy czynnie biorą udział w forum np. w ogłoszeniach o szczeniakach czy też osoby, które zamierzają zostać hodowcą czy też mają zamiar rozmnażać swojego psa.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Drixon » 2009-12-05, 15:22

mało wiem na temat hodowli ale wiem czego oczekuję od klubu - oprócz wymogów zdrowotnych (badania rozszerzone o oczy i serce), zmiana testów psychicznych (zaostrzenie),no i przede wszystkim - edukacja ( nawet nie wiem czego bym chciała się dowiedzieć więcej, bo w każdym kierunku braki mam) - jeśli Klub to nie tylko taki co 'odsiewa' ale taki co 'zasiewa'
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Szam » 2009-12-05, 16:29

Oczywiscie zdajecie sobie sprawe, ze wszystkie wymogu klubu (dodatkowe badania itp itd) beda obejmowaly tylko czlonkow klubu i ich psy, a nie tych spoza klubu??
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-05, 16:30

Aniu,może źle się wyraziłam...Jesteś potencjalnym hodowcom i bardziej niż my,zwykli posiadacze obracasz się w "tych "kręgach -znasz nastroje i masz znacznie większą wiedzę.
I jako jedna z niewielu wypowiadasz się w tym wątku...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2009-12-05, 16:46

Kod: Zaznacz cały
Niekoniecznie, jak w regulaminie klubu malamuta możemy sami decydować i zapraszać konkretnego sędziego na przegląd hodowlany, a nie ...pierwszego z brzegu.

tylko musisz pamietac o jednym, ze my sie spotykamy z tymi sedziami na ringu a ludzie sa tylko ludzmi i czasem potrafia miec swoje "prywatne wycieczki" :roll:

Kod: Zaznacz cały
Oczywiscie zdajecie sobie sprawe, ze wszystkie wymogu klubu (dodatkowe badania itp itd) beda obejmowaly tylko czlonkow klubu i ich psy, a nie tych spoza klubu??

no wlasnie :roll:
Ja tez chetnie sie "zapoznam" z Panem jz :mrgreen:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez jz » 2009-12-07, 00:42

No cóż, faktycznie zainteresowanie klubem nie jest oszałamiające, delikatnie mówiąc. Może wynika to z tego że wiele osób nie wie do końca czym taki klub miałby się zajmować i czy jest potrzebny i komu. Myślę że należy więc zacząć od informacji czym są, jak działają i dlaczego powstają kluby ras.
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez jz » 2009-12-07, 08:35

Pozwalam sobie wkleić zapiski z klubu Rhodesiana ponieważ cele pewnie są takie same albo prawie takie same.

Cele Klubu

"Nasz Klub został stworzony z myślą o psach rasy rhodesian ridgeback oraz o ich właścicielach. W obliczu masowej, często bezmyślnej i niekontrolowanej produkcji szczeniąt chcemy propagować odpowiedzialną i etyczną hodowlę, a osoby zaiteresowane rasą jak najlepiej przygotować na przyjęcie nowego członka rodziny, udostępniając materiały informacyjne o rasie, zdrowiu, żywieniu, wychowaniu RR. Pomagamy też w znalezieniu nowych domów psom, które z róznych przyczyn muszą opuścić swych właścicieli oraz tym, które trafiły do schroniska.

Cele naszego Klubu to przede wszystkim:

• promowanie hodowli dbających o zdrowie, psychikę i eksterier par rodzicielskich oraz
optymalnie odchowujących i socjalizujących swoje mioty;
• promowanie hodowli oraz reproduktorów spełniających dodatkowe wymagania Klubu
(patrz Regulamin Hodowlany punkty 3-5);
• propagowanie idei „rasowy=rodowodowy” ;
• przeciwstawianie się niekontrolowanemu i nastawionemu wyłącznie na zysk rozmnażaniu
psów;
• intergracja środowiska hodowców, właścicieli i miłośników rasy poprzez organizowanie
wspólnych spacerów, pikników, spotkań, wystaw;
• działalność informacyjna i edukacyjna;
• współpraca i wymiana doświadczeń z innymi klubami rasy na świecie;
• reprezentowanie Klubu i jego wartości na zewnątrz.

Ważne jest dla nas nie tylko dobro naszego własnego czworonoga, ale szeroko pojęte dobro całej rasy rhodesian ridgeback."
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Busola » 2009-12-07, 11:51

Szam napisał(a):Oczywiscie zdajecie sobie sprawe, ze wszystkie wymogu klubu (dodatkowe badania itp itd) beda obejmowaly tylko czlonkow klubu i ich psy, a nie tych spoza klubu??


Kasiu, jasne że to bedzie dotyczyło tylko psów "klubowych" ,ale
...jako klub będzie mozna łatwiej przeforsować pewne wymogi dla całej rasy nie tylko należących do klubu (przypominam sprawę badań na dysplazję u goldenów, nie mają co prawda klubu związkowego ale stowarzyszenie-klub, dopiero tenże przeforsował badania w ZK dla wszystkich "złotych")

"Cele naszego Klubu to przede wszystkim:

• promowanie hodowli dbających o zdrowie, psychikę i eksterier par rodzicielskich oraz
optymalnie odchowujących i socjalizujących swoje mioty;
• promowanie hodowli oraz reproduktorów spełniających dodatkowe wymagania Klubu
(patrz Regulamin Hodowlany punkty 3-5);
• propagowanie idei „rasowy=rodowodowy” ;
• przeciwstawianie się niekontrolowanemu i nastawionemu wyłącznie na zysk rozmnażaniu
psów;
• intergracja środowiska hodowców, właścicieli i miłośników rasy poprzez organizowanie
wspólnych spacerów, pikników, spotkań, wystaw;
• działalność informacyjna i edukacyjna;
• współpraca i wymiana doświadczeń z innymi klubami rasy na świecie;
• reprezentowanie Klubu i jego wartości na zewnątrz."


To troche mało, pod te pkty można podpiąć wszystko i nic, takie frazesy
(ja bym tu jeszcze dołożyła "ciągły rozwój" by nie było że w pewnym momencie możemy spocząc na laurach)
TO troche jak polityka jakości, potrzebne są jeszcze cele szczegółowe.


Dla mnie klub to
- dokładne badania stawów (ogólnie) - HD, ED, OCD (to nie są gigantyczne koszty, a ponosi sie je raz na psie życie)
- kwalifikacja hodowlana/bonitacja czy jak to tam zwą (troche to dziwne że sędziowie dyktują nam co mamy hodować stawiając na lokatach takie czy inne psy) - na bonitacje mozna by zapraszać sędziów znających sie li tylko na szwajcarach, są niejako specjalistami od grupy tych ras. Zapraszanie na przeglądy sędziów którzy oceniają nasze psy na wystawach nie wniesie nic nowego - będzie sie to tylko inaczej nazywało :roll: Bardzo mi sie podoba przegląd hodowlany na wzór niemiecki. Pies jest dokładnie ważony, mierzony, opisywana jest dokładnie jego budowa, kolor oczu, szata, wybarwienie, charakter, itp, wszystko co niezbędne by rzetelnie psa ocenić
oraz określana jest jego przydantość hodowlana i ewentualne uwagi co do doboru partnera.
- katalog (nie wyobrażam sobie istnienia klubu bez twórców katalogu)
- pomoc hodowcom w doborze hodowlanym (pomoc - nie nakaz krycia tym i owym psem
- roczne ograniczenie kryć dla reproduktorów (do ilu kryć to niech sie juz bardziej zorientowani wypowiedzą)
- wydawanie biuletynu z ciekawymi artykułami o rasach, hodowli w innych krajach, zdrowiu oraz relacje z działalności klubu
- wspólpraca z klubami europejskimi
- kontrola warunków bytowania psów (taka prawdziwa, a nie tylko na papierze) w ramach kodeksu etycznego na potrzeby klubu
- bezwzględny zakaz inbreedu (chów krewniaczy) do 5 pokolenia

to tak na ...początek, nie wszystko pewnie mi wpadło :P



&2 Regulaminu Klubu Rasy
...Klub finansuje sie samodzielnie ze składek
swoich członków i innych wpływów uzyskiwanych w toku swojej działalności

Wiem ze realizacja pewnych działan będzie kosztowna,
dlatego zamieściłam ten paragraf regulaminu - możemy również korzystać ze sponsorów
lub w inny sposób pozaskładkowy sie finansować.

Ważne tez by w klubie znalazły sie osoby mające wiedze, zapał i doświadczenie (najlepiej wszystkie te cecha razem ;) )
Mam kilka ...propozycji personalnych, zaznaczam że nie wszystkie osoby lubię, wymieniam te które w moim mniemaniu mogą sie pozytywnie przyczynic do powstania jak równiez utrzymania i sprawnej działalności klubu,
staram sie trzeźwo podejść do tematu, niezależnie od osobistych "upodobań".

a zatem:
twórcy katalogu (chyba uzasadniac nie trzeba)
Ben - Jurek (patrz wyżej)
Alicja spartkowa ( Kodeks Etyczny)
R.Szewczyk (jeśli tylko zmieni swoje władcze i poniżające innych podejście :P )
Margo - sekretarz Klubu Molosa - moim zdaniem jest jednym z nielicznych sędziów w Polsce znającym sie na bernach, co do innych ras szwajcarskich - trudno mi sie wypowiedzieć.( Zaznaczam że moja suka nigdy nie była przez panią Małgorzatę oceniana a tym samym nie zajeła dzięki niej lokaty, swoją ocenę opieram na niezależnej obserwacji)
Szam
Wanda
Sabina
Ania Gd
Ania Rysiowa - jeśli tylko zdradzi Klub czeski ;-)
Zdaję sobie sprawę że nie wszystkie osoby przeze mnie wymienione darzą sie soczystą miłością, cóż może dla dobra bernów należałoby zakopać topory.

Wiem ze nie wymieniłam wszystkich osób które pewnie ów wiedze, doświadczenie i zapał posiadają, bo nie wszystkich na tyle znam, może inni tą listę uzupełnią lub zweryfikują.

Do "jz"
Przedstawisz sie nam w końcu? :) Nawet nie wiemy czy dziewczynka czy chłopiec ;)

Wybaczcie, idę sobie ...pochorowac: scorbolamid, łóżeczko i książeczka, o psach rzecz jasna :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez 3-berny » 2009-12-07, 13:01

Klub rasy szwajcarow jest bardzo potrzebny ale musi wspoldzialac z ZK.Potrzebne sa komisje hodowlane i tu chyba mozna wykorzystac istniejace juz przy odzialach ZK sekcje molosow i ras szwajcarskich.Na ich czele stoja /w wiekszosci oddzialow/sedziowie kyn,ktorzy bardzo dobrze znaja rase.Jezeli chcemy przyciagnac do klubu jak najwieksza rzesze czlonkow ,milosnikow i hodowcow to musza byc stworzone warunki aby hodowcom ktorzy sa chetni ulatwic a nie utrudniac.Sama chetnie to takiego klubu przystapie ale jezeli bede musiala jechac na przeglad z psem lub suka kilkaset km na to zrezygnuje z przynaleznosci.Trzeba tez sie zdecydowac czy ma to byc klub li tylko milosnikow rasy niezaleznie czy pies jest rasowy czy tylko w typie,czy tez hodowcow +milosnikow.O tym jakie beda w przyszlosci nasze szwajcary to zalezy od hodowcow i ich dzialan hodowlanych.Napewno pomocnym bedzie katalog i opisy bardzo dokladne reproduktorow.Trzeba sie tez zastanowic czy przynaleznosc do klubu bedzie dla wszystkich hodowcow obligatoryjna i czy tylko komisje hodowlane beda mialy prawo dopuszczac psa/suke do rozrodu.Czyli czy klub rasy ma miec glos decydujacy o hodowli czy tez bedzie to dobrowolne stowarzyszenie pomocne ale bez uprawnien.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2009-12-08, 22:13

Kod: Zaznacz cały
Mam kilka ...propozycji personalnych, zaznaczam że nie wszystkie osoby lubię, wymieniam te które w moim mniemaniu mogą sie pozytywnie przyczynic do powstania jak równiez utrzymania i sprawnej działalności klubu,
staram sie trzeźwo podejść do tematu, niezależnie od osobistych "upodobań".

jesli bedziemy typowac osoby wedlug mniemania to mozemy rozminac sie z zalozeniami powstania "klubu" :roll:
Dla przykladu...Margo pani Malgorzata sedzia i nie watpliwie zasluzona osoba ale ..czy welug zalozen powstania klubu jest odpowiednia osoba, zeby byc "nominowana" :roll: Kasper Maltabar zszedl w ciagu 7-10dni, zdrowy pies w wieku 6-7 lat schodzi w krotkim czasie, przestaje jesc,wymiotuje, jest otepialy, ma wykonane podstawowe badania krwi, brak badan moczu/przynajmniej nie ma informacji/nie ma usg i umiera wymiotujac krwia :-( i mimo tego , ze maz Margo jest weterynarzem nie jest przeprowadzona sekcja :roll: ile miotow po sobie zostawil :?: dla spokoju duszy nalezalo go poprawnie zdiagnozowac :roll: Panstwo uznali ze zmarl na skutek peknietych wrzodow :shock: Kasper kryl rowniez w zaprzyjaznionej hodowlanej fabryce, gdzie jest ok. 10ras i kazda siedzi w kojcu i wedlug mnie zadna z ras nie zasluzyla na tak maly kojec i izolacje, mimo wieloletniej tradycji /45 lat :shock: / i sukcesow hodowlanych :roll:
Gdzie miala oczy osoba dokonujaca przegladu miotu w tej hodowli, ktory zostal doposzczony z "wilczymi pazurami" :roll: :?:
Czy my chcemy byc zalezni od ZK :?: czy chcemy zadbac o dobro rasy :?: i tak staniemy sie "elitarnym" klubem i nie zmienimy faktu ze ZK nadal bedzie honorowac inne hodowle nie zrzeszone w klubie wiec po co byc zaleznym:?:
Kod: Zaznacz cały
twórcy katalogu (chyba uzasadniac nie trzeba)

na dzien dzisiejszy swozyli strone z reproduktorami i hodowlami , ktore z ich strony byly krytykowane na forum :roll: ze przytocze z innego watku....
Kod: Zaznacz cały
Asia Rekinowa
Ten post jest głosem większości osób pracujących nada katalogiem; w tym mnie. Wklejam go jako ukłon w strone Caro. Nie wszędzie została zachowana liczba mnoga, wybaczcie...
CARO
TAK, to prawda, że pseudohodowle moga funkcjonować, bo często udaje im się kupić psa z normalnej hodowli. I taka hodowla nie interesuje się potem specjalnie dalszym losem psa. Znam kilka pseudohodowli, gdzie są psy z topowych polskich hodowli. Czy ktoś z Was słyszał o przypadku - dozwolonego na podstawie zapisów umowy - że w razie nieuzyskania uprawnień hodowlanych i rozmnażania takiego psa, hodowca ma prawo psa odebrać? Ja nie i piwo temu, kto mi taki przypadek wskaże.

czy wprowadziliście jakies obostrzenia w katalogu :?: :roll:
Kod: Zaznacz cały
Ale mają możliwość stworzenia stowarzysznia? Klubu? Walki o bonitacje? Przeglądy hodowlane? Ograniczenie kryć? Mają... Więc - dlaczego tak się nie dzieje? Powiedzcie nam.

dlaczego nie walczycie :?:
Kod: Zaznacz cały
Klub, a potem wszystkie wyżej wymienione kroki.

jaki Klub , jakimi wartosciami sie kierujacy :?: :roll:
Kod: Zaznacz cały
Nie wiem, czy tylko społeczeństwo. Na każdym kroku dostrzegam olbrzymie braki i w naszej wiedzy. Naszej, w tym i mojej - żeby nie było, iż się wywyższam. A szukam, czytam, koresponduję. Wczoraj miał ruszyć "wiedzowy" dział w katalogu; z przyczyn technicznych nastąpi to dopiero na dniach, ale mam nadzieję, że znajdziecie tam kilka "bomb", że da to nam wszystkim do myślenia.

mam nadzieje , ze w krotce powstanie bo zarejestrowlam sie i czekam na konkrety :roll:

Kod: Zaznacz cały
Wszędzie można stworzyć odpowiednie regulacje; trzeba chcieć.

Czy w tym watku sa podane regulacje :roll: :?: halooo orędownicy powstania klubu, gdzie jestescie zeby sie wypowiedziec :?:


Kod: Zaznacz cały
Do "jz"
Przedstawisz sie nam w końcu? :) Nawet nie wiemy czy dziewczynka czy chłopiec ;)

wypowiada sie w liczbie meskiej to chyba chlopiec albo mezczyzna ale raczej chlopiec bo chyba brak mu ..... na kurtuazyjne przedstawienie sie :roll:

Ja sie nie wstydze/ nie boje przedstawic swojego pogladu i jestem otwarta na dyskusje i oswiadczam , ze moj post nie jest atakiem na nikogo, stanowi moja opinie i wiedze o tym jak wyglada"nasza piaskownica".

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-12-08, 23:34

no to ja wrzuce cos z archiwum-jeden został mi na pamiątkę dz dzis.Popatrze podumam i tyle.prosze zauwazyć na dole jest numer telefonu chyba Ani RE albo Agaty już dokladnie nie pamiętam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
takie plakaty robiłyśmy z Ulcią.targałam je do Warszawy Krakowa .deklaracje rozdawałam na wystawach,na jednej mało nie wylecialm z ringu jak poprosiłam sędzine zeby je dołożyła do teczek,bo nie zdażyliśmy wczesniej włożyć.Ubłagałm panią z czasopisma mój pies żeby wydrukowali za darmo ogłoszenie o powstaniu klubu-pamiętam jak w podziekowaniu za to ogłoszenie forumowicze wstawiali zdiecia swoich piesków.Szkoda ze nie mozna tego juz zobaczyc. :-) złożyłam deklarację,byłam pełna zapału ze się uda ale niestety ,mimo najszczerszych chęci :-( :-( .Tak że juz chyba jestem za stara żeby uwierzyć w powodzenie.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2009-12-08, 23:43

kreska napisał(a):na dzien dzisiejszy swozyli strone z reproduktorami i hodowlami , ktore z ich strony byly krytykowane na forum :roll: ze przytocze z innego watku....
Kod: Zaznacz cały
Asia Rekinowa
Ten post jest głosem większości osób pracujących nada katalogiem; w tym mnie. Wklejam go jako ukłon w strone Caro. Nie wszędzie została zachowana liczba mnoga, wybaczcie...
CARO
TAK, to prawda, że pseudohodowle moga funkcjonować, bo często udaje im się kupić psa z normalnej hodowli. I taka hodowla nie interesuje się potem specjalnie dalszym losem psa. Znam kilka pseudohodowli, gdzie są psy z topowych polskich hodowli. Czy ktoś z Was słyszał o przypadku - dozwolonego na podstawie zapisów umowy - że w razie nieuzyskania uprawnień hodowlanych i rozmnażania takiego psa, hodowca ma prawo psa odebrać? Ja nie i piwo temu, kto mi taki przypadek wskaże.

czy wprowadziliście jakies obostrzenia w katalogu :?: :roll:


Poniewaz wyzwano niejako nas do obrony naszej pracy... - Kreska, Ty chyba nie rozumiesz generalanie idei katalogu.. Napisalas tu jakies kosmiczne bzdury (przepraszam, ale jak mam to interpretowac inaczej? )
Katalog w zalozeniu ma gromadzic wiedze o calej populacji rasowych bernenskich psow pasterskich w Polsce. Po to, zeby ulatwic hodowcom i nabywcom, czy tez posiadaczom bernenczykow dotarcie do wiedzy. W zwiazku z tym jedyne obostrzenia (jakich oczekiwalas? etycznych?) jakie ma, to potwierdzenie rasowosci psa, czyli rodowod lub metryka oraz potwierdzanie wszelkich informacji tam zawartych, np badan, chorob itd odpowiednimi dokumentami. Absolutnie nie zalezy nam na pomowieniach, nie sprawdzonych danych, czy przeinaczeniach. Ten katalog ma byc w zalozeniu calosciowy i rzetelny. Zupelnie nie rozumiem Twoich tutaj uwag, wyniakaja jak dla mnie z niezrozumienia istoty zagadnienia katalogu i tyle. MOze to Ci ulatwi sprawe viewtopic.php?f=134&t=1853&st=0&sk=t&sd=a

Co do Klubu wypowiadac sie nie bede, wypowiadalam sie juz tak wiele razy na ten temat, ze szkoda zdrowia..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-12-09, 01:11

Ala Busolowa napisał(a):twórcy katalogu (chyba uzasadniac nie trzeba)

kreska napisał(a): na dzien dzisiejszy swozyli strone z reproduktorami i hodowlami , ktore z ich strony byly krytykowane na forum :roll: ze przytocze z innego watku....

Aniu, zaznaczam, że jest to personalna propozycja Ali, więc nie do końca zgaduję, dlaczego akurat nas wzywasz "do tablicy". Mogę jedynie dodać, że zgadzam się z tym, że w klubie/stowarzyszeniu powinni być reprezentanci różnych okołoberneńskich środowisk.

I jeszcze jedno - Aniu, nie widzę nazw repro i hodowli niby krytykowanych przez nas. Post przytoczony przez Ciebie jest bardzo ogólny. Nie padają tam żadne szczegóły, żadne przydomki ani nazwy.

kreska napisał(a):
Asia Rekinowa napisał(a):Ten post jest głosem większości osób pracujących nada katalogiem; w tym mnie. Wklejam go jako ukłon w strone Caro. Nie wszędzie została zachowana liczba mnoga, wybaczcie...
CARO
TAK, to prawda, że pseudohodowle moga funkcjonować, bo często udaje im się kupić psa z normalnej hodowli. I taka hodowla nie interesuje się potem specjalnie dalszym losem psa. Znam kilka pseudohodowli, gdzie są psy z topowych polskich hodowli. Czy ktoś z Was słyszał o przypadku - dozwolonego na podstawie zapisów umowy - że w razie nieuzyskania uprawnień hodowlanych i rozmnażania takiego psa, hodowca ma prawo psa odebrać? Ja nie i piwo temu, kto mi taki przypadek wskaże.

czy wprowadziliście jakies obostrzenia w katalogu :?: :roll:

Tak - jedno, zasadnicze. To właściciele wprowadzają swoje psy i MUSZĄ jako dowód do każdego badania czy przodka podesłać odpowiedni dokument. Nie znajdziesz tam danych z księżyca, a jedynie takie, na które mamy poświadczenie. To WY wprowadzacie swoje psy, my tylko sprawdzamy zgodność wpisów z dokumentami. To WY jesteście bezposrednimi budowniczymi katalogu. Pomysł taki został nam m. in. zasugerowany przez osoby i kluby, z którymi rozmawialiśmy. Jako pierwszy krok w kierunku przejrzystości w hodowli. Dla przykładu - nie wprowadzisz psa, który się nazywa np. Rufus Poseidonas, bo nie jest Twój. Ja go też nie wprowadzę, bo nie jest mój. A właścicielowi wszak zależy, by jego pies miał wpisane i "odhaczone" wszystkie mozliwe badania i umiejętności. Ktoś "poboczny" mógłby złosliwie wpisać jakąkolwiek głupotę, właściciel nie.
Podam Ci przykład z podwórka niemieckiego. Mamy repro, ma 10 lat. Doczekał się 18 miotów. Jeden jego wnuk zszedł na nerki, właściciele wycofali psa z krycia - osobiście uważam, że nie do końca zasadnie, ale marzy mi się, byśmy WSZYSCY częściej zatrzymywali się nad zdrowiem naszych psów.

kreska napisał(a):
VPR napisał(a):Ale mają możliwość stworzenia stowarzyszenia? Klubu? Walki o bonitacje? Przeglądy hodowlane? Ograniczenie kryć? Mają... Więc - dlaczego tak się nie dzieje? Powiedzcie nam.

dlaczego nie walczycie :?:


Ponieważ - mimo kilku podejść z inicjatywy najrózniejszych osób - nie udało się stworzyć klubu, postanowiliśmy skoncentrować energię na czym innym. Stąd między innymi katalog. To jest nasza walka.

Kreska napisał(a):
Klub, a potem wszystkie wyżej wymienione kroki.

jaki Klub , jakimi wartosciami sie kierujacy :?: :roll:

Myślę, iż każdy z nas ma własną wizję klubu. Moja jest nazbyt idealistyczna, ale prawdopodobnie wyziera z większości postów przeze mnie napisanych.

Kreska napisał(a):
Vel+Pan_Rekin napisał(a):]Nie wiem, czy tylko społeczeństwo. Na każdym kroku dostrzegam olbrzymie braki i w naszej wiedzy. Naszej, w tym i mojej - żeby nie było, iż się wywyższam. A szukam, czytam, koresponduję. Wczoraj miał ruszyć "wiedzowy" dział w katalogu; z przyczyn technicznych nastąpi to dopiero na dniach, ale mam nadzieję, że znajdziecie tam kilka "bomb", że da to nam wszystkim do myślenia.

mam nadzieje , ze w krotce powstanie bo zarejestrowlam sie i czekam na konkrety :roll:


Powinien być lada chwila, na dzień dzisiejszy mamy bodajże 22 teksty, tłumaczone są na bieżąco nowe z różnorakich tematów. Mamy drobny problem techniczny z wrzucaniem schematów i obrazów oraz z formatowaniem, ale Paweł cały czas nad tym pracuje. Dla mnie ten dział jest szczególnym "oczkiem w głowie", dlatego ja też nie mogę się doczekać. Reakcji, dyskusji...

Kreska napisał(a):
VPR napisał(a):Wszędzie można stworzyć odpowiednie regulacje; trzeba chcieć.

Czy w tym watku sa podane regulacje :roll: :?: halooo orędownicy powstania klubu, gdzie jestescie zeby sie wypowiedziec :?:


Podałam w cytowanym przez Ciebie wątku za klubem niemieckim dwa przykłady regulacji. Regulacje tworzą ludzie zainteresowani przynależnością do klubu. Jak już pisałam wyżej - każdy ma własną wizję. Szkoda tylko, że tak mało osób chce ją przelewać na papier. W klubowych dyskusjach przewijają się najczęściej te same nicki...
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-09, 01:14

Jeżeli dalej dyskusja i konwersacja będzie prowadzona w takim tonie jak post Kreski możemy być pewni ,że żaden hodowca nie zaszczyci klubu swoją obecnością...Nie można na nikogo napadać,nie można krytykować.Trzeba zachęcać.To nie może polegać na walce.No bo z kim?Nie zauważyłam,żeby wypowiadał się tutaj jakiś hodowca z długoletnim stażem poza Alicją....jeżeli jest jeszcze ktoś,to przepraszam.
Być może to co się teraz dzieje-czyli trudności ze sprzedażą szczeniąt zmusi wszystkich do wyciągnięcia wnosków na przyszłość.Może to tylko oznaki kryzysu a może zapowiedź czegos bardziej gorszego...Może niedługo braknie nam środków w berneńskiej skarpecie na ratowanie tych bid.A potencjalny nieuświadomiony nabywca a takich jest chyba przeważająca większość kupi szczenię tam gdzie taniej-czyli wiadomo gdzie....A my sobie tu dalej debatujmy.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-09, 01:21

Oczywiście,że katalog jest zbiorem danych o WSZYSTKICH psach tych ,których włascicieli "lubimy " lub nie "lubimy"
bo tylko wtedy ma to sens i spełnia swoje zadanie.Trzeba tutaj zdecydowanie powiedzieć,że my zwykli zjadacze chleba możemy sobie tworzyć klub ale jeżeli nie przystąpi do nich zdecydowana większość wiodących hodowli w kraju to możemy sobie ,że tak powiem używając kolokwializu palcem w bucie pogrzebać.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-09, 09:45

Bez komentarza.... Nie pokażę tego Pawłowi bo rzuci katalog i więcej nic nie zrobi dla nas... :-?
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez AniaRe » 2009-12-09, 10:03

alicja napisał(a):no to ja wrzuce cos z archiwum-jeden został mi na pamiątkę dz dzis.Popatrze podumam i tyle.prosze zauwazyć na dole jest numer telefonu chyba Ani RE albo Agaty już dokladnie nie pamiętam


Tak tylko infomacyjnie..to mój nr telefonu...
Dlatego mój zapał jest mocno stępiony...
pamietam spotkanie grupy zalożycielskiej u mnie w domu... dotarła Agata .... tylko...
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2009-12-09, 10:09

Kod: Zaznacz cały
Jeżeli dalej dyskusja i konwersacja będzie prowadzona w takim tonie jak post Kreski możemy być pewni ,że żaden hodowca nie zaszczyci klubu swoją obecnością...Nie można na nikogo napadać,nie można krytykować.

Droga Iwono ja nienapadam ja poprostu szukam sensu w wypowiedziach i dzialaniu :roll: W kilku watkach byla prowadzona dyskusja , ze tylko "ciumkamy", ja nie ciumkam i tez chce miec prawo do wypowiadania wlasnego zdania :!: jak to nie mozna krytykowac :shock: jesli cos jest niepoprawne, zle to mam na to przymykac oczy :?: jesli moj poglad jest inny to mam siedziec cicho :?: ja nie walcze, no chyba ze o swobodne prawo do wypowiedzi wlasnych pogladow i opinii bez wykrzykiwania i zakrzykiwania :roll:
Konwersacja dotyczy roznic pogladowych zazwyczaj przechodzi w dyskusje, ktorej celem jest przekonanie innych rozmowcow do zmiany pogladow lub innego spojrzenia ta tematyke konwersacji :-D
Kod: Zaznacz cały
Poniewaz wyzwano niejako nas do obrony naszej pracy... - Kreska, Ty chyba nie rozumiesz generalanie idei katalogu.. Napisalas tu jakies kosmiczne bzdury (przepraszam, ale jak mam to interpretowac inaczej? )
Katalog w zalozeniu ma gromadzic wiedze o calej populacji rasowych bernenskich psow pasterskich w Polsce.

Saganko nie macie po co bronic Katalogu a napewno nie przedemna:roll: moze zeczywiscie ja niezrozumialam idei albo zbytnio powiazalam ja z tersciami jakie byly przez Was promowane. Dla mnie jest czyms niezrozumialym skladanie uklonu komus kto sie wypowiada w negatywnym tonie o hodowcach a potem umozliwianiem im zaistnienia w katalogu. Jedno zaprzecza drugiemu wiec z czegos sie powinniscie wycofac, wedlug mnie z "uklonu" ;-)
Aniu, zaznaczam, że jest to personalna propozycja Ali, więc nie do końca zgaduję, dlaczego akurat nas wzywasz "do tablicy". Mogę jedynie dodać, że zgadzam się z tym, że w klubie/stowarzyszeniu powinni być reprezentanci różnych okołoberneńskich środowisk.

Asiu wyrywkowo jak w szkole ;-) nie tylko Was wyrwalam i mialo to na celu zwrocenie uwagi na kryteria wyboru :roll: chcemy stworzyc Klub , ktory ma promowac pewne wartosci wiec powinnismy okreslic kryteria jakie powinni spelniac jego czlonkowie albo dajmy sobie spokoj z gornolotnymi ideami :roll:

I jeszcze jedno - Aniu, nie widzę nazw repro i hodowli niby krytykowanych przez nas. Post przytoczony przez Ciebie jest bardzo ogólny. Nie padają tam żadne szczegóły, żadne przydomki ani nazwy.

Zlozylas uklon opini, osoby wypowiadajacej sie ogolnie w negatywny sposob o hodowcach, rowniez z tego forum :roll:
Kod: Zaznacz cały
Szkoda tylko, że tak mało osób chce ją przelewać na papier. W klubowych dyskusjach przewijają się najczęściej te same nicki...
mysle , ze jest to wynikiem a)brak wiary w powodzenie b)brak odwagi do wypowiedzenia wlasnego zdania i stawienia "czola" ewentualnym .... ;-) c)brak czasu na puste dyskusje,d)brak "interesu", ale szkoda bo jakby zebrac ze zrozumieniem wszystkie "za" i "przeciw" to moze byloby latwiej dojsc do konsensusu.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron