jak to jest możliwe????

Tutaj można zadawać wszelkie pytania związane z formalnościami i praca ZKwP

Moderator: marieanne

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Agata22 » 2012-11-11, 10:04

A czy z powyższej odpowiedzi tak trudno wam zrozumieć, że nie chodzi mi o drobne wady w wybarwieniu, bo dla mnie wady Saruniu właśnie są drobne. Chyba nie trzeba się wysilać, żeby zrozumieć sens moich wypowiedzi. Ale dobrze. Skoro wam trzeba łopatologiczne… Suka, której prawa strona jest cała czarna, a druga biała w nadmiarze (biel sięga niemal oczu aż po kark) według was powinna być dalej rozmnażana? Suka, której matka NIE MA W OGÓLE bieli na pysku i której szczonki nie przypominają berneńczyka, których biała sierść oblewa głowę, aż po grzbiet ( i nie mówcie, że tego nie można przewidzieć, reproduktor jest równie ważny, ale jeżeli ze strony repro nie ma wad w wybarwieniu, to niby po której stronie są? Chyba matki, tym bardziej, że jej matka wadliwy gen przenosi na swoje potomstwo co można zauważyć niemal w każdym miocie) powinna być nadal rozmnażana?
Odnoszę wrażenie, że wasze ataki spowodowane są tym, że napisałam, że chodzi o hodowle znaną i cenioną, gdybym napisała o stowarzyszeniu, wtedy rozmowa wyglądałabym inaczej…
Temat uważam za zamknięty…
Agata22
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-06, 18:35
psy: NIKA

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Cefreud » 2012-11-11, 10:44

sory, ale nie znam hodowli znanej i cenionej, która miała by białe szczeniaki. Raz jeden widziałam psiaka z prawie białą głową. Ten psiak urodził się w Hodowli Duch Wrzosowisk i był jedynym białasem z miotu. Na FB można oglądnąć zdjęcia Snieżki, berna o umaszczeniu bordera, z białą głową i przednimi łapami.Mimo, że jest ona podobna z umaszczenia do bordera, nadal ma berneński charakter, budowę ciała.
Jest w polsce jeden repro który mimo, ze sam jest idealnie umaszczony przekazuje dzieciom więcej bieli. Czasem mimo dobrania do niego suki równie idealnej, zdazają się w miocie półobroże, kępki białych włosów na karku, czy przebielenie za kąciki warg. Zgadzam się z tym, że umaszczenie u berna jest ważne ale bez przesady. Freud miał znaczenia prawie książkowe ( prawie, bo krzyż był niewyraźny i biel kończyła się przy przednich łapach) i co z tego?Wolała bym, żeby był niesymetryczny ale do dziś leżał koło moich stóp...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Barbel » 2012-11-11, 11:51

Agata - jaka to hodowla? Bo nie znam.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez marieanne » 2012-11-11, 23:55

Ja też nie kojarzę, a jestem od jakichś 2 lat mocno na bieżąco z tym, co sie w polskich hodowlach rodzi.
Ani takiej suki, ani takiego miotu nie kojarzę.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Barbel » 2012-11-12, 09:48

Agata22 napisał(a):Odnoszę wrażenie, że wasze ataki spowodowane są tym, że napisałam, że chodzi o hodowle znaną i cenioną, gdybym napisała o stowarzyszeniu, wtedy rozmowa wyglądałabym inaczej…
Temat uważam za zamknięty…

Agatko - konkret prosimy...
Czyżbyś miała na myśli "znaną i cenioną" hodowlę zarejestrowana w jakimś Klubie Psa (prawie) Rasowego?????
proszę cię...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez ewazoltowska » 2012-11-15, 14:37

ogłoszenie na Gumere http://kujawsko-pomorskie.gumtree.pl/f- ... CatIdZ9124
sunia urodzona
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
czy dobrze odczytuje ,że 5.01.2011 a już ma sie szczenić / no powiedzmy roczna/ kiedy zdążyła nabyć uprawnienia ? podziwiam właściciela Reproduktora ,ktory krył tak mlodziutką sunię !!!
Co Wy na to ? ja nie jestem hodowca moze sie nie znam.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Zuzanda » 2012-11-15, 15:18

Dla mnie to sunia prawie dwuletnia i nie widzę u jakiś wielkich odstępstw od normy :->
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Cefreud » 2012-11-15, 16:22

sucz ma 1,5 roku. nie znam jej wogóle ze stawek, ale moze jednak udało się jej jakoś zrobić status suki hodowlanej
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Agama » 2012-11-15, 16:39

Tez nie znam suki ale skoro 5 stycznia kończy 2 lata to ma trochę więcej
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Cefreud » 2012-11-15, 18:54

nio, chodziło mi o to, ze rok skończyła już dawno temu :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez marieanne » 2012-11-15, 21:01

Przed chwilą waldemar wrzucal info, że to suka z hodowli Berngold, która była kryta Kazarem.
Ale to chyba nie o nią Agacie chodziło, przecież to pierwszy miot ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Cefreud » 2012-11-16, 07:19

przepraszam, ale się zgubiłam. Jaka suka z Berngold? Ta biała? Znaczy dająca "brzydkie" szczeniaki?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez marieanne » 2012-11-16, 08:04

Nie, ta co Ewa wrzuciła rodowód i ogłoszenie.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez kreska » 2012-11-16, 11:38

ewazoltowska napisał(a):ogłoszenie na Gumere http://kujawsko-pomorskie.gumtree.pl/f- ... CatIdZ9124
sunia urodzona
czy dobrze odczytuje ,że 5.01.2011 a już ma sie szczenić / no powiedzmy roczna/ kiedy zdążyła nabyć uprawnienia ? podziwiam właściciela Reproduktora ,ktory krył tak mlodziutką sunię !!!
Co Wy na to ? ja nie jestem hodowca moze sie nie znam.

Ewa, ja uwazam ze sie troszke rozpedzilas..i powinnas wyprostowac swoja wypowiedz :-> zle obliczylas wiek suni i nawet sie nie wysililas zeby sprawdzic szczegoly tylko poddajesz pod watpliwosc czyjes dobre imie ;>
przyklad wystaw,ktore mozna znalezc na naszym forum...
Lodz -maj
Inowroclaw -kwiecien
Gdynia -lipiec
......
Hodowlanka jest od 18mies. a sunia pokryta zostala w 20 mies. a czy byla w pelni rozwinieta w tym wieku to juz wiedzą osoby ,ktore ja wiwdzialy <okok>
Z przykroscia stwierdzam ze sie nie znasz ale mam nadzieje ze, potrafisz sie przyznac do bledu <tak>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez ewazoltowska » 2012-11-16, 18:13

ewazoltowska napisał(a):ogłoszenie na Gumere http://kujawsko-pomorskie.gumtree.pl/f- ... CatIdZ9124
sunia urodzona
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
czy dobrze odczytuje ,że 5.01.2011 a już ma sie szczenić / no powiedzmy roczna/ kiedy zdążyła nabyć uprawnienia ? podziwiam właściciela Reproduktora ,ktory krył tak mlodziutką sunię !!!
Co Wy na to ? ja nie jestem hodowca moze sie nie znam.

Tak bardzo przepraszam nastąpiła pomylka pomylilam sie co do wieku suni.Absolutnie nie maiłam zamiaru podwazac dobrego imienia hodowli.Życzę bezproblemowego porodu i pieknych kluseczek.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez kreska » 2012-11-16, 19:20

Ewa :love2: ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Agata22 » 2012-11-16, 20:47

Kreska wystawiłaś aukcję Allegro http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 50086.html
z towarem którego nie masz ( szczeniaczki które jeszcze się nie urodziły są tu towarem) i nie ważne że napisałaś że jest to aukcja informacyjna Allegro to nie portal reklamowy Popełniłaś błąd albo się NIE ZNASZ poczytaj regulamin Allegro zdajesz sobie sprawę, że będziesz miała nieprzyjemności jeśli ktoś kliknie kup teraz ?????
Agata22
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-06, 18:35
psy: NIKA

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez kreska » 2012-11-16, 20:55

Agata22 napisał(a):Kreska wystawiłaś aukcję Allegro http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 50086.html
z towarem którego nie masz ( szczeniaczki które jeszcze się nie urodziły są tu towarem) i nie ważne że napisałaś że jest to aukcja informacyjna Allegro to nie portal reklamowy Popełniłaś błąd albo się NIE ZNASZ poczytaj regulamin Allegro zdajesz sobie sprawę, że będziesz miała nieprzyjemności jeśli ktoś kliknie kup teraz <okok> ?????

Znasz procedure allegro to zglos naduzucie <okok> :-D moze dodatkowo masz jakies zastrzezenia co do rozlozenia bieli lub innych znaczen <tak> i pamietaj ze w necie mimo wszystko nie jestesmy anonimowi <okok> <papa>
pozdr
ps
trzymaj sie tematow i odpowiednich dzialow,rozumiem ze masz problemy i wiele pytan ale to chyba nieodpowiednie miejsce :->
Ostatnio edytowano 2012-11-16, 21:29 przez kreska, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez Agata22 » 2012-11-16, 21:05

kreska napisał(a):
Agata22 napisał(a):Kreska wystawiłaś aukcję Allegro http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 50086.html
z towarem którego nie masz ( szczeniaczki które jeszcze się nie urodziły są tu towarem) i nie ważne że napisałaś że jest to aukcja informacyjna Allegro to nie portal reklamowy Popełniłaś błąd albo się NIE ZNASZ poczytaj regulamin Allegro zdajesz sobie sprawę, że będziesz miała nieprzyjemności jeśli ktoś kliknie kup teraz <okok> ?????

Znasz procedure allegro to zglos naduzucie <okok> :-D pozdr

Ależ nie do mnie należy poprawianie Twoich błędów :] A już myślałam że wszystko wiesz lepiej od innych <tak>
pozdrawiam
Agata22
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-06, 18:35
psy: NIKA

Re: jak to jest możliwe????

Postprzez kreska » 2012-11-16, 21:08

Agata22 napisał(a):
kreska napisał(a):
Agata22 napisał(a):Kreska wystawiłaś aukcję Allegro http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 50086.html
z towarem którego nie masz ( szczeniaczki które jeszcze się nie urodziły są tu towarem) i nie ważne że napisałaś że jest to aukcja informacyjna Allegro to nie portal reklamowy Popełniłaś błąd albo się NIE ZNASZ poczytaj regulamin Allegro zdajesz sobie sprawę, że będziesz miała nieprzyjemności jeśli ktoś kliknie kup teraz <okok> ?????

Znasz procedure allegro to zglos naduzucie <okok> :-D pozdr

Ależ nie do mnie należy poprawianie Twoich błędów :] A już myślałam że wszystko wiesz lepiej od innych <tak>
pozdrawiam

blagam trollu :mlotek:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości