Balbinka czyli Lala

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2010-12-02, 22:43

Pobielało
Obrazek

Myśle ,że jutro będzie ze sniegu wystawać tylko głowa albo same uszy... :lol:
Obrazek

Czyżby jednak lubiła ciepełko???
Obrazek
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Vanilla Sky » 2010-12-02, 23:22

Śliczna jak zawsze! :-D

A co to za towarzysz (ka)?? :-D
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez kar0olcia » 2010-12-03, 22:47

łooo ile sniegu :shock: az uwierzyc nie moge ze to w Polsce :-P u nas posypał troszeczke w pazdzierniku i tyle z tego było :-( dla karatka nie za milo bo czeka na snieg a tutaj tylko mrozny wiatr i temperatura -20 :-/ Ale za dwa tygodnie wybieramy sie do Polski wiec mam nadzieje ze na tyle sniegu Karacik sie jeszcze załapie i wybami ze swoimi kumplami i kolezankami :-)
Jak idzie nauka Lali ? Duzo je na zime :-) il wazy ?
Zdrowko dopisuje :-)
Buziaczki dla Wszystkich.
Avatar użytkownika
kar0olcia
 
Posty: 133
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 18:06
psy: Bernenski pies pasterski

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2010-12-06, 13:10

Vanilla Sky napisał(a):A co to za towarzysz (ka)?? :-D


Ah to nasza pierwsza sunia wyrwana z pseudo gdy szukaliśmy hodowli z bernami- mieszaniec bernenskiego z huskym- ma 2 lata I juz po sterylce! :-P
Jak widać dwie suczki ale dogadują sie super... :-) :-P
pozdrawiam
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Vanilla Sky » 2010-12-06, 13:13

Super! :-D

Nic się nie chwaliliście, że macie jeszcze jedną perełkę :cry: .. świetnie, że się dogadują :-D

Buziaki dla księżniczek!! :->
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2010-12-06, 13:18

kar0olcia napisał(a):Jak idzie nauka Lali ? Duzo je na zime :-) il wazy ?
Zdrowko dopisuje :-)
Buziaczki dla Wszystkich.



Nauka przerwana po 6 lekcjach z powodu mojego sanatarium... wznowimy pewnie w styczniu bo teraz mam małe komplikacje po sanatarium...
Nauczyłam ja zostawania w domu :lol: nawet na 4 godz...Ostatnio było nawet 5 godz... :-D
Lala waży 36 kilo i je dwie pełne michy jedzonka (jadła 1 miske do niedawna)
A zdrówko jak zawsze (tfu tfu zeby nie zapeszyc) super...
A u Was co słychać...???
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2010-12-06, 13:25

Vanilla Sky napisał(a):Super! :-D

Nic się nie chwaliliście, że macie jeszcze jedną perełkę :cry: .. świetnie, że się dogadują :-D

Buziaki dla księżniczek!! :->


Pisałam o Sabie - w galeri ma pare zdjec z Lala...
Jest na pierwszej stronie z podpisem ,,Nadeszła pora by poznać resztę mieszkańców naszego domku i się zaprzyjaźnić...Misiu i Saba"

Forum typowo bernenskie wiec nie wciskam na siłe mieszanca... :cry: :oops:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Vanilla Sky » 2010-12-06, 16:25

Tak? :oops: Przepraszam! :-( :-( ;-)


Forum Szwajcarskie otwarte jest na wszystkie inne futrzaki :-D :-> Nie tylko Berny :-D A w Sabie przecież berneńska krew płynie, to tym bardziej :-D ;-)


Głaskanki dla stadka!! :-)
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2010-12-07, 10:48

Vanilla Sky napisał(a):Tak? :oops: Przepraszam! :-( :-( ;-) !! :-)


NO COS TY nie ma za co!!!! :lol: Saba mało ma z berna najwięcej ma z kangura:) potrafi skoczyc z miejsca 170 cm wysoko , a z rozbiegu 200cm... Poza tym pędzi jak struś i tak bardzo czesto sie zastanawiam ,że mam pod dachem 4w1 kangur,struś,husky,bern.... :lol:
Dla mojego małż to tylko i wyłacznie kangur...!!
A Lala patrzy czasem i chyba też się zastanawia co jest grane bo jak wystartuja w pola to odrzutowca zaraz nie widac ... :-D :lol: i Lala poprostu albo wraca do mnie albo szuka Saby a potem ja je szukam !!! :lol:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2011-03-14, 20:22

Dawno nas nie było, więc pora....

Na początek smutasy...
Obrazek
...Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi mali przyjaciele mogą bawić się i biegać razem. Mają tam dostatek jedzenia, wody i słońca. Jest im ciepło i przytulnie. Wszystkie te, które były chore i stare powracają w czasy młodości i zdrowia. Te, które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne. Są takie, jakimi je pamiętamy w czasach i dniach, które przeminęły...

Zacytowane ze strony internetowej...
Ale właśnie tak wierze ze jest tam dobrze naszemu dziadziowi...Nie był rasowy ale dla nas najcudniejszy, był wzięty ze stodoły - był CUDNY, WYJATKOWY, NASZ!!! 13 lat nasz, kochany, oddany przyjaciel...


3 dni przed odejściem cos przeczuwaliśmy Lala mu nie ,,dokuczała" , nie zaczepiała tylko kładła sie na przeciw i patrzyła głęboko w oczy ....
Mis tez inny był - za wszelką cenę chciał ,, uciec" nie chciał żeby za nim iść ;/ my jednak szliśmy ... Kiedyś ktoś powiedział mi, że pies czuje swój koniec i lubi uciec i zdechnąć tak by właściciel nie widział...Nie wiem czy to prawda ale takie właśnie miałam odczucie...
Obrazek
W styczniu pożegnaliśmy naszego cudnego, dziadzia Misia" cudny, mądry psiak -wyjątkowy...
Przechodząc przez drogę stał na poboczu i oglądał sie raz w prawo raz w lewo... Chodził sobie na spacerki gdzie chciał i kiedy chciał - zawsze powoli, ostrożnie i jakby go nie było - nie reagował na żadne zaczepki... Kiedy pojawiła się sie Saba przez 2 tygodnie był obrażony , gdy pojawiła się Lala - ,,udawał” , że jej nie ma...Ona szczekała, podłapywała go za łapę, a on tylko obracał głowę w inna stronę (obrażony bardzo długo- żadna wiejska nie pomogła, szyneczka też nie...)i tak zostało szedł z nami na spacerek, ale juz tam gdzieś z boczku, kiedy, ,,baby" gdzieś biegły to on zostawał i szedł z myrdającym ogonkiem krok w krok przy mojej nodze......
Obrazek
Ostatnio edytowano 2011-03-15, 10:49 przez BERR, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2011-03-14, 20:30

Obrazek

Obrazek

Końcem lutego Sabę spotkało nieszczęście -Skakając jak kangur w zaspę śniegu nabiła się na ,,coś" ostrego przebijając sie pod prawą przednią łapą, rozdzierając skóre -rana na 15cm odkryte żebra.... To była niedziela-ale nasza pani weterynarz momentalnie nas przyjęła i Saba przeszła operacje pod całkowitą narkozą... Juz po 3 dniach chciała skakać... potem zrobił się krwiak i miała ,,zabieg". Znowu tydzień minął i juz myslałam ,że nic jej nie jest. Jeszcze wczoraj byliśmy na spacerze było ok - dziś Saba ma wielką fioletowo- bordową banie pod prawą pacha - mozliwe, że zrobił się krwiak, ropień, wet kazała przeczekać jakieś 24 godz...

zeby mogła popływac...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w zajaca sie chyba bawiła ..
Obrazek


niose sobie zdobycz z Raby do domu .. i tak 1,5 kilometra w zębach ...
Obrazek
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Julian » 2011-03-14, 23:55

Pozdrawiamy!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez marzena » 2011-03-15, 01:08

I my pozdrawiamy i życzymy zdrówka dla Saby!
Misiu biegaj szczęśliwy po łąkach tęczowych :-(
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2011-05-26, 16:56

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


pozdrawiamy
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Julian » 2011-05-27, 00:32

Cieszę się bardzo ,że odezwaliście się.
Lala już dorosła.Widzę piękną sunię.
Co słychać u Was wszyskich? <prosi>
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2011-05-27, 11:16

Moje kochaniutkie dzieci są zdrowe, rosną szybko i łobuzują, (co sprawia mi wiele radości, mimo, że czasem padam z wykończenia-, kiedy oni nadal mają dużo energii) mam tu też na myśli Lale.
Z racji, że nie mamy ogrodzenia jest dość ciekawie, kiedy Lala umyśli sobie iść nad Rabę – wtedy biorę rower i robię rundkę albo idziemy wszyscy razem nad rzeczkę… Ubolewam troszkę nad tym, że nie jestem w stanie wykorzystać potencjału Lali i jej miłości do wody… Myślę, że jako,, ratownik wodny” spełniłaby się znakomicie… Woda to chyba największa przyjemność dla Lali… Uwielbia wodę. Wycieczki do lasu tez jej się podobają, ale tam sama się nie wybiera... Jest pocieszna, mądra, niestety utrzymuje się taki dystans do tego, co nieznane (wiem, że to moja wina) …
Nie jest uparciuchem, jest bardzo tolerancyjna, przyjazna, pieszczoch nad pieszczochy, bardzo grzeczna i nie sprawia problemów. Bardzo ładnie słucha - oczywiście to moje zdanie - mi taka grzeczność i posłusznośc pasuje... nie jest ,,pionkiem" jak postawisz tak zostane ...:) Czasem fantastycznie ,,pyskuje” – robi to na medal i wygląda wtedy przekomicznie. Może to śmieszne, ale sprawia mi tym wielką przyjemność i dużo śmiechu… przyczai się na dwóch łapach, pupę wypnie w górę, ogon nastawi jak antenkę i szczeka, tak mocno, a wszystko za to, ze mamcia ją daje do ,,zagrody”…UROCZA...
Mamy niestety niedokończone szkolenie – i nie wiem czy osobiście jestem w stanie je dokończyć, – ale strasznie bym chciała, żeby Lala miała to zaliczone (na przeszkodzie jest mój stan zdrowia nie biegam nie skacze- na szkoleniu występuje taka forma). Pan Jacek mówił kiedyś, że może w Myślenicach otworzy tą szkołę, –ale chyba nic więcej w tej sprawie się nie dzieje. Wtedy może moja siostrzenica skończyłaby ten kurs z Lalą.
To tyle, co u nas w wielkim skrócie…
Zaglądamy tu niestety już rzadko – nie jest tu tak jak rok temu… Dawniej było miło teraz wciąż ktoś kogoś obraża, oskarża, jeden wymądrza się ponad drugiego, wszelkie odmienne zdanie jest krytykowane (przepraszam że tak ogólnikowo z pewnością są osoby które unikają kłótni) mimo, że mnie nie dotyczą te niesnaski i jestem daleka od wszystkiego -wyraźnie wyczuwa się ,,złość” jaka zagościła na tym forum, podziały i spekulacje… Człowiek już nie pisze i nie pyta, bo mogłoby się okazać, że jest Marsjaninem…
Mimo wszystko sentyment został i miło jest przeczytać, że rodzeństwo Lali ma się dobrze zwłaszcza ,,mój" Bambuś...Miło poogladać sliczne galerie... I wracać do wspomnień kiedy nasze psiaki były małe jak ,,okruszek"... podziwiać naszych przyjacieli ...

Jak sie ma Julek- czytałam, że jakieś problemy sie pojawiły??

Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Julian » 2011-05-28, 16:50

Julek troszkę choruje ,ale jesteśmy dobrej myśli. <okok>
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez BERR » 2011-05-28, 18:42

To trzymam kciuki i duzo zdróweczka dla tatusia... :okok:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez kar0olcia » 2011-05-29, 23:27

Lalunia Cudnaaaa :-)

Nasz Karat przechodzi tryb zakochania sie i hormony buzyja... piszczenie, stanie przed oknem, wycie wieczorami, i stranie caly czas pod dzwiami chcac wyjsc na dwor albo wyslizgnac sie w domu. Tragedia. Na dworze to nie da sie go utrzymac tylko szuka swojej ukochanej. Juz mielismy taka sytacje wczesniej wiec teraz troszke wiemy jakie beda jego zachowania i czego mozemy sie po nim spodziewac np. brak apetytu :-P nie normalny zeby na jedzenie sie obrazac z milosci :-P hehe.

Pozdrowienka :-)
Avatar użytkownika
kar0olcia
 
Posty: 133
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 18:06
psy: Bernenski pies pasterski

Re: Balbinka czyli Lala

Postprzez Daria2368 » 2011-05-30, 01:01

Przykro jest jak nasz przyjaciel odchodzi, ale na każdego przyjdzie czas :(
Misiu pozostał w pamięci swej ludzkiej rodziny [*]
Lala jest śliczna ;) i dużo zdrówka życzę Sabie ;)
Avatar użytkownika
Daria2368
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-28, 12:28
Lokalizacja: Zawidów
psy: Berneńczyk

Poprzednia strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron