Galeria Blade-a

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Hekate » 2010-03-21, 21:01

zwłaszcza przy Nemusiu to inne maleństwami się wydają :lol: bardzo miło było nam was poznać ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Drixon » 2010-03-21, 21:05

Młody jest nie do zdarcia :->
fajnie było się spotkać i poznać kolejnych Bernozakręconych :mrgreen:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-21, 21:06

Cefreud napisał(a):witamy.
Jak sobie radzicie z luźną spojówką? U nas przy tym wietrze i pozostałościach po zimie w postaci piachu zaczyna być kiepsko :roll:


Blade przechodził już dwa rodzaje kropelek do oczu niestety nic nie pomaga,nadal ropka leci. Vet stwierdził zapalenie spojówek-w tym tygodniu idziemy na kontrolę zobaczymy co powie. Podobno mam nie wpadać w panikę bo to taki urok rasy,jednak martwią mnie te jego oczka.A wy macie może coś wypróbowanego :?:
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Apcik » 2010-03-21, 21:20

tuz to byl hurtowy zlot krowkow :lol: zachwile wielkie biale beda dominowac na tych slaskich spacerkach :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Madzia » 2010-03-21, 21:26

jak bym go zobaczyła wieczorem sama to nie wiem co bym zrobiła :mrgreen:
ale byk! SUUUPER :D:D:D
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez anula » 2010-03-21, 22:20

Spróbujcie Atecortin na te oczka.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-22, 09:20

anula napisał(a):Spróbujcie Atecortin na te oczka.


Spróbujemy jeżeli tylko miałoby mu to pomóc ,a czy to jest na receptę i czy muszę iść po to do weta?
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez anula » 2010-03-22, 09:35

na receptę, choć do kupienia w ludzkiej aptece, także wet chyba konieczny
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Anirysova » 2010-03-22, 10:30

Fajny spacerek miał :-)

Na czerwone spojówki dobre są też krople homeopatyczne ze świetlika , ale jesli jest wyciek ropny, to chyba musi być coś silniejszego przepisanego przez weterynarza.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-22, 19:26

AniRysTeam napisał(a):Fajny spacerek miał :-)

Na czerwone spojówki dobre są też krople homeopatyczne ze świetlika , ale jesli jest wyciek ropny, to chyba musi być coś silniejszego przepisanego przez weterynarza.



Przerabialiśmy już dwa rodzaje kropli do oczu przepisanych przez weta i nic zero poprawy.
W każdym bądź razie wszystkim dzięki za porady jutro u weta zapytam się i o ten Atecortin i o te krople homeopatyczne
jeszcze raz thanks :-)
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Cefreud » 2010-03-22, 19:53

Blade napisał(a):
Cefreud napisał(a):witamy.
Jak sobie radzicie z luźną spojówką? U nas przy tym wietrze i pozostałościach po zimie w postaci piachu zaczyna być kiepsko :roll:


Blade przechodził już dwa rodzaje kropelek do oczu niestety nic nie pomaga,nadal ropka leci. Vet stwierdził zapalenie spojówek-w tym tygodniu idziemy na kontrolę zobaczymy co powie. Podobno mam nie wpadać w panikę bo to taki urok rasy,jednak martwią mnie te jego oczka.A wy macie może coś wypróbowanego :?:


Urok rasy to przesada.Lużna powieka jest wadą.Ja liczyłam na to,że zniknie po ukończeniu 2-3 lat,jak głowa ostatecznie przestanie rosnąć,ale niestety mój typ tak ma.Raz mniej,raz więcej.
Profilaktycznie przemywam świetlikiem,ale przy takiej pogodzie jak tylko odpuszczę na chwilę zaraz zaczyna się zapalenie spojówek.Drugi moment newralgiczny to pylenie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-22, 23:16

Cefreud napisał(a):
Blade napisał(a):
Cefreud napisał(a):witamy.
Jak sobie radzicie z luźną spojówką? U nas przy tym wietrze i pozostałościach po zimie w postaci piachu zaczyna być kiepsko :roll:


Blade przechodził już dwa rodzaje kropelek do oczu niestety nic nie pomaga,nadal ropka leci. Vet stwierdził zapalenie spojówek-w tym tygodniu idziemy na kontrolę zobaczymy co powie. Podobno mam nie wpadać w panikę bo to taki urok rasy,jednak martwią mnie te jego oczka.A wy macie może coś wypróbowanego :?:


Urok rasy to przesada.Lużna powieka jest wadą.Ja liczyłam na to,że zniknie po ukończeniu 2-3 lat,jak głowa ostatecznie przestanie rosnąć,ale niestety mój typ tak ma.Raz mniej,raz więcej.
Profilaktycznie przemywam świetlikiem,ale przy takiej pogodzie jak tylko odpuszczę na chwilę zaraz zaczyna się zapalenie spojówek.Drugi moment newralgiczny to pylenie


Mi też mówiono że jak głowa się w pełni wykształtuje to problem zniknie.No zobaczymy co będzie. A czy to można korygować operacyjnie,czy robi się takie zabiegi i kiedy, dopiero jak skończy te trzy lata czy im szybciej tym lepiej :?:
acha czy to dyskwalifikuje go z wystaw :?:
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Cefreud » 2010-03-23, 08:01

zniknie albo nie.Zdaje się ,że Ozzy też ma taką.Wystawiać mozesz-jeden sędzia zwróci na to uwagę inny nie.Operacje robi się tylko wtedy gdy luzy sa bardzo duże,lub gdy zapalenie spojówek staje się chroniczne
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Drixon » 2010-03-23, 08:06

Cefreud napisał(a):.Operacje robi się tylko wtedy gdy luzy sa bardzo duże,lub gdy zapalenie spojówek staje się chroniczne

albo gdy chce się 'podpicować' psa - żeby był taki 'doskonały' ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Cefreud » 2010-03-23, 10:31

Ania-ja pisałam o konieczności z medycznego punktu widzenia.Stawianie uszu na botoksie,farbowanie łat na karku,operacje oczu wykonywane cichaczem-to wszystko jest,ale poza moją "moralnością"
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-23, 17:49

Zgadzam się w 100% z Tobą Karolino,poza moją moralnością również.Nigdy nie byłam jeszcze na wystawie (nawet jako obserwator) ale jak znajomi opowiadają co ludzie potrafią zrobić z psem to szok.Na szczęście są jeszcze ludzie uczciwi i to podnosi na duchu.Dla mnie jest najważniejsze zdrowie psiaka a podrasować to sobie mogę brykę a nie żywe stworzenie.
Dzięki za wskazówki
Jadę do weta
Na razie :-D
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-23, 18:59

Weterynarz stwierdził że objawy wskazują na to że Blade ma grudki pod trzecią powieką.Powiedział ze może to usunąć ale pod narkozą.martwię się bo w zeszłym tygodniu był usypiany do rtg.,jak tak krótki okres pomiędzy narkozami wpłynie na jego zdrowie :?: .Czy któryś z Waszych psiaków miał coś takiego robione. :?:
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Julian » 2010-03-23, 19:28

Znam tę przypadłość,usuwaliśmy naszemu grudki pod narkozą,ale pies miał 18 miesiecy.Szukałambym weterynarza ze specjalizacją okulistyczną,aby potwierdził lub wykluczył potrzebe wykonania tego zabiegu w tym wieku i tak krótkiej różnicy czasowej dwóch zabiegów w uśpieniu ogólnym.
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Galeria Blade-a

Postprzez anula » 2010-03-23, 19:57

Można spróbować z Optimmune. To dosyć drogi lek, ale potrafi być skuteczny.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Galeria Blade-a

Postprzez Blade » 2010-03-24, 09:30

Julian napisał(a):Znam tę przypadłość,usuwaliśmy naszemu grudki pod narkozą,ale pies miał 18 miesiecy.Szukałambym weterynarza ze specjalizacją okulistyczną,aby potwierdził lub wykluczył potrzebe wykonania tego zabiegu w tym wieku i tak krótkiej różnicy czasowej dwóch zabiegów w uśpieniu ogólnym.


Czy po tym zabiegu następuje nawrót choroby, czy trzeba ten zabieg powtarzać albo wystarczy raz i psiak ma spokój :?:

A tak przy okazji to może ktoś może polecić jakiegoś dobrego weta z taka specjalizacją-najlepiej na Sląsku :-)
Avatar użytkownika
Blade
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-14, 17:05
Lokalizacja: Katowice
psy: berneńczyk Blade, Poziomka (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości