Unia

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Unia

Postprzez marieanne » 2012-09-15, 19:38

U nas było tak: mam w klatce 8 schodków + 4 przed klatką. Psy były znoszone póki dałam radę - ja tak 16-17kg to maks, TŻ trochę dłużej - ale to mówię o znoszeniu. Wchodzić po schodach zaczęły praktycznie wtedy, gdy były w stanie - mówię tu o sieganiu łapkami :mrgreen:

Fajnie że mała robi postępy :-) ale ja się stanowczo dopraszam nowych fotek :mrgreen:
No i zapraszam, możesz starszego braciszka w naszej galerii zobaczyc viewtopic.php?f=28&t=8562&p=363180#p363180 :-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Unia

Postprzez Justynka » 2012-09-15, 19:51

Berneńczyk tak jak każdy inny pies od tego ma nogi, aby chodzić ;) i rownież chodzić po schodach. Myślę, że te 15 schodków Twojej małej nie zaszkodzi, jeśli będzie schodziła i wchodziła spokojnie ;)
Nie można popadać w przesadę, bo może się np. okazać, że Twój pies później będzie się bał schodów, bo nigdy po nich nie chodził!
Ja swojego psa nie nosiłam w ogóle, bo od samego początku te 10kg było dla mnie za dużo. Mieszkam na parterze. Na rękach byl u mnie tylko, jak zabierałam go gdzieś w ramach socjalizacji (też dosłownie pare razy, później już zawsze na swoich nóżkach ;)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-15, 19:53

marieanne napisał(a):No i zapraszam, możesz starszego braciszka w naszej galerii zobaczyc viewtopic.php?f=28&t=8562&p=363180#p363180 :-)

A widzisz jaki ten świat forumowy jest mały, po takim czasie się dowiedziałam,aż wstyd :oops: więc pozdrawiamy serdecznie starszego braciszka i jego rodzinkę <papa>
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez marieanne » 2012-09-15, 19:58

Asiulka napisał(a):
marieanne napisał(a):No i zapraszam, możesz starszego braciszka w naszej galerii zobaczyc viewtopic.php?f=28&t=8562&p=363180#p363180 :-)

A widzisz jaki ten świat forumowy jest mały, po takim czasie się dowiedziałam,aż wstyd :oops: więc pozdrawiamy serdecznie starszego braciszka i jego rodzinkę <papa>

Może kiedyś udałoby się spotkac.... Bohun z chęcią by poznał siostrę ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-15, 20:00

Justynka napisał(a):Berneńczyk tak jak każdy inny pies od tego ma nogi, aby chodzić ;) i rownież chodzić po schodach. Myślę, że te 15 schodków Twojej małej nie zaszkodzi, jeśli będzie schodziła i wchodziła spokojnie ;)

Tylko wiesz w domu mam trochę inne schody niż w bloku są nieco węższe i strome i boje się,że jak przybędzie jej parę kilo to przy schodzeniu tyłek przeważy i się potłucze :( a to taka wariatka,że ona nie zna słowa powoli wszystko szybko i to mnie martwi,może z wiekiem zwooooolni :)
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez Justynka » 2012-09-15, 20:22

Asiulka napisał(a):
Justynka napisał(a):Berneńczyk tak jak każdy inny pies od tego ma nogi, aby chodzić ;) i rownież chodzić po schodach. Myślę, że te 15 schodków Twojej małej nie zaszkodzi, jeśli będzie schodziła i wchodziła spokojnie ;)

Tylko wiesz w domu mam trochę inne schody niż w bloku są nieco węższe i strome i boje się,że jak przybędzie jej parę kilo to przy schodzeniu tyłek przeważy i się potłucze :( a to taka wariatka,że ona nie zna słowa powoli wszystko szybko i to mnie martwi,może z wiekiem zwooooolni :)

To akurat rozumiem ;) pewnien typ tak ma ( z wiekiem niekoniecznie mija:)) - zawsze wszystko robią szybko :mrgreen:
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-15, 20:26

A wyglądają na powolne wręcz ślimaczące się psy :) ale właśnie,wyglądają,pozory mylą :)
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez Majszczur » 2012-09-15, 21:24

Śliczna panna rośnie.
Patrząc po pozie Unii na pierwszej fotce - dywanik pod nogi Wam niepotrzebny - Unia idealnie imituje tenże :lol:

A co do powolności... pamiętam z dzieciństwa książkę "Psy, rasy i wychowanie" i tam pod zdjęciem zwalistego berneńczyka opis charakteru: pies dumny, statyczny, majestatyczny, czy jakoś tak... hihihi... ani mojej pierwszej bernenki Berty (*) ani obecnej Grandy do statycznych-majestatycznych nijak by się zaliczyć nie dało. I Bogu dzięki, bo ja lubię aktywne psy <tak>
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Unia

Postprzez marieanne » 2012-09-16, 07:51

Majszczur napisał(a):A co do powolności... pamiętam z dzieciństwa książkę "Psy, rasy i wychowanie" i tam pod zdjęciem zwalistego berneńczyka opis charakteru: pies dumny, statyczny, majestatyczny, czy jakoś tak... hihihi... ani mojej pierwszej bernenki Berty (*) ani obecnej Grandy do statycznych-majestatycznych nijak by się zaliczyć nie dało. I Bogu dzięki, bo ja lubię aktywne psy <tak>

Chętnie bym Autorowi zaprezentowała Zuzę.... ta to dopiero jest "majestatyczna" <hahaha>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Unia

Postprzez Anetabs » 2012-09-17, 18:53

To chyba po mamusi, bo mamunia niestety też niezna znaczenia słowa powoli. Ona ma poprostu takie małe adhd. Ale da się z tym żyć. :-D
Avatar użytkownika
Anetabs
 
Posty: 172
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-01, 11:05
Lokalizacja: Ożarów
psy: River Island

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-17, 22:02

Anetabs napisał(a):To chyba po mamusi, bo mamunia niestety też niezna znaczenia słowa powoli. Ona ma poprostu takie małe adhd. Ale da się z tym żyć. :-D

Witamy babunie :) Uńcia to taki mały spidy Gonzales,jak się nakręci to nie można jej zatrzymać.Panienka jest bardzo pojęta nauczyła się już paru komend np.siad,leżeć,zostań,podaje łapkę i przybija 5 i bawimy się w chowanego zawsze nas znajdzie :) a nawet zjeżdża ze zjeżdżalni razem z dziećmi ma taką frajdę,że hej <hura> Zaczęła robić się bardziej czujna jak siedzi na balkonie i coś na dworze szura to od razu wstaje i dziamdzia,a od kąt nauczyła się szczekać to tak pyskuje,pospiesza mnie żeby dać jeść bo spóźniłam się 5 min.jak wychodzę i nie ma mnie dłużej niż zwykle to najpierw się cieszy a później na mnie krzyczy,dziwna to psina ale taka kochana <buzki> Denerwuje mnie tylko jedna rzecz,jak się bawi to gryzie,a raczej podgryza,oczywiście korygujemy w niej to bo z dziećmi robi to samo,ale chyba jest to silniejsze od niej i tak się zastanawiam jak ją tego oduczyć.Pozdrowionka i <buzki> dla mamusi i babusi :)
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez marieanne » 2012-09-17, 22:29

Asiulka napisał(a): Denerwuje mnie tylko jedna rzecz,jak się bawi to gryzie,a raczej podgryza,oczywiście korygujemy w niej to bo z dziećmi robi to samo,ale chyba jest to silniejsze od niej i tak się zastanawiam jak ją tego oduczyć.Pozdrowionka i <buzki> dla mamusi i babusi :)

Poczekaj, aż wymieni zęby. U nas przeszło samo ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Unia

Postprzez Majszczur » 2012-09-18, 00:09

Małe ludzkie dzieci też wszystko podgryzają ;-)
Dziąsła swędzą to podgryza. Nie ma co oduczać, bo to fizjologia i naturalna kolej rzeczy. Możecie pokazywać, że Was boli imitując skomlenie - tak maluchy w zabawie dają sobie znać kiedy podgryzanie jest zbyt bolesne. Jak wyjdą zęby stałe potrzeba podgryzania mija.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Unia

Postprzez baksak » 2012-09-18, 10:15

Mała pięknie rośnie <haha>
Gdyby skomlenie gdy was podgryza okazało się za trudne ]:-> to spróbujcie piszczeć ]:-> U nas piszczenie działało <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Unia

Postprzez agusia_x » 2012-09-18, 10:28

Asiulka napisał(a): Denerwuje mnie tylko jedna rzecz,jak się bawi to gryzie,a raczej podgryza,oczywiście korygujemy w niej to bo z dziećmi robi to samo,ale chyba jest to silniejsze od niej i tak się zastanawiam jak ją tego oduczyć.


Moja Fionka jest trochę starsza od Uni, ale też ten etap przechodziłyśmy. Na szczęście szybko jej to minęło. U nas nie było możliwości czekania aż wymieni zęby, bo mamy niespełna roczną córeczkę. I chociaż nam to podgryzanie nie sprawiało aż tak dużego problemu, tak Julce sprawiało niemały ból. Także od samego początku gdy tylko Fiona do nas trafiła miała katygoryczny zakaz używania zębów w towarzystwie Julki. Była karcona za każdym razem gdy próbowała chwycić małą zębami i chwalona gdy tego nie robiła. W naszym przypadku też staraliśmy się do tego stosować, ale nie było to już takie stanowcze. Teraz Fiona ma 4 miesiące i już od dawna w stosunku do małej zapomina o tym, że ma zęby, a i nas już nie podgryza. Zdarza się sporadycznie, ale teraz wymienia hurtowo zęby więc wybaczamy jej.

Rada, karcić, mówić że nie wolno, a po jakimś czasie załapie, to mądre pieski <pies>
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Unia

Postprzez Anetabs » 2012-09-18, 22:31

Dziewczyny mają racje. Po wymianie zębów na nowy model powinno to podgryzanie minąć. Ale jeśli tak bardzo dokucza to zwracać jej uwagę albo nawet pogrozić paluszkiem.
Pozdraiwam Unię i całą rodzinkę.
Avatar użytkownika
Anetabs
 
Posty: 172
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-01, 11:05
Lokalizacja: Ożarów
psy: River Island

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-19, 09:59

Teraz wyćwiczyłam u niej zasadę jeśli się z nami bawi i zaczyna podgryzać,w tym momencie jest koniec zabawy i mówimy,że gryzie już się nie bawimy robimy foch ;) .Wtedy Uńcia kochane psisko przychodzi przeprasza podając łapkę ze skruszoną miną,po przeprosinach bawimy się dalej :)
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez Anetabs » 2012-09-21, 22:26

Asiulka napisał(a):Teraz wyćwiczyłam u niej zasadę jeśli się z nami bawi i zaczyna podgryzać,w tym momencie jest koniec zabawy i mówimy,że gryzie już się nie bawimy robimy foch ;) .Wtedy Uńcia kochane psisko przychodzi przeprasza podając łapkę ze skruszoną miną,po przeprosinach bawimy się dalej :)

No i tak trzymać <brawo> .
Pozdrowionka
Avatar użytkownika
Anetabs
 
Posty: 172
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-01, 11:05
Lokalizacja: Ożarów
psy: River Island

Re: Unia

Postprzez Asiulka » 2012-09-28, 19:01

4 miesiące mam i wyglądam tak <rotfl>
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Troszeczkę się na Pańcię obraziłam.

Obrazek
Ktoś musi robić,żeby odpoczywać mógł ktoś <juhu>

Zdjęć było by więcej,ale niestety kręcicka jest za szybka,albo Pani za wolna :)
Avatar użytkownika
Asiulka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-14, 20:40
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Unia (Alpejska Kraina Szczęścia)

Re: Unia

Postprzez baksak » 2012-09-28, 19:44

Ładnie panna rośnie! <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości