Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już !

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez mano » 2013-02-24, 00:59

belesiu napisał(a):Kurcze - Mano - tak fajnie było, już prawie polubiłem i na koniec taki spoiler - faktycznie tutaj wyraża się prawdziwe znaczenie tego angielskiego słówka. Nie wiem, czy pisze Mariusz, czy Agnieszka, ale co za różnica. Proszę tam wyglądać lada wiek Łysego Mściciela o przewybitnej inteligencji.
P.S. - cieszymy się, a jak. W zasadzie to nic innego nie robimy - niestety. Coś czuję, że się z pracą pożegnam. Nie potrzebuje kto zatrudnić specjalisty ds. sprzedaży karm dla psów ?
Pozdrawiam
<edit> - tak czytam po czasie i jakoś groźnie brzmi - mam nadzieję, że wszyscy czują, że to żart :)


Spoiler dotyczył koleżanek na placu boju :-D
Mój błąd, bo zamiast zacytować wcześniejsze komentarze, użyłam skrótu myślowego :mlotek: i trochę to niefajnie zabrzmiało.
Mnie też na początku zamurowało - dobrze, że się wyjaśniło ;)
<papa>
Avatar użytkownika
mano
 
Posty: 83
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-19, 13:59
Lokalizacja: Goszcza p.Krakowem
psy: Shilla (dspp)

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-02-25, 14:14

Dyplomatycznie napiszę - zmierzają ku dobremu.
A tak szczegółowo i wprost - mam kotkę, która nie jest w ogóle zsocjalizowana z nikim i niczym. Moja teściowa przez 3 pierwsze lata bycia moją teściową nie wierzyła nam, że mamy kota w domu, bo ilekroć była u nas, to nigdy go nie widziała. No więc tej właśnie kotce w ciągu 4 dni MDD (minimalny dopuszczalny dystans) zmniejszył się do około 10 cm. Jeszcze trochę i będą spać wtulone i bawić się wspólnie.
Trochę gorzej z córeczką. Westa ją dość niedelikatnie szczypie ząbkami (wiadomo, jakie są ostre). Nie chcę karcić, więc staram się nie dopuszczać do kontaktu. A jedna i druga się do niego rwie. W sumie, to nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Może jakaś pomoc ?
A poza tym - niech dorasta - jest słodka, ale ja mam swoje nawyki (na przykład nieco więcej niż 4 godziny snu na dobę)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Poker » 2013-02-25, 17:57

włóż między obie dziewczynki ... ścierkę, szmatkę lub kocyk, niech się przeciągają :-D

u mnie jak (mój najpiękniejszy ;> ) pies był szczeniaczkiem i miał ostre ząbki to po całym mieszkaniu były porozrzucane zabawki gumowe i szmatki, takie "zatkajmordy" dla psa, jak biegł do kogoś z nas (w tym córeczki) to się mu "zatykało" buźkę zabawką lub szurało kocykiem, ten sposób pozwalał na omijanie naszych miekkich części ciała a memłanie i gryzienie zabawek gdy dziąsła swędziały, dopóki zębów nie wymienił taki mieliśmy sposób. po wymianie zębów już się ładnie bawił z dzieckiem.
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Majszczur » 2013-02-25, 18:27

Hahaha u mnie skończyło się podszczypywanie jak gryziony Kacper w końcu ugryzł Gradę :P
Ale z ręką na sercu muszę przyznać że Granda jako szczon niewiele podszczypywała w porównaniu z krwiożerczą Bertą (*)
Niezsocjalizowana kicia do złudzenia przypomina mi naszego Hrabiego Powązkowskiego Leopolda Kota, który z chwilą wejścia gości demonstracyjnie zaszywa się w szafie i odszywa się dopiero gdy za ostatnim gościem szczelnie zamkną się drzwi :lol:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-02-26, 00:48

Z dołu do góry:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Spoiler:


* Autor oświadcza, że podczas robienia zdjęć, żadnemu zwierzęciu nie stała się najmniejsza krzywda. Podobieństwo przedstawionych postaci do rzeczywistych osób jest przypadkowe i niezamierzone
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Majszczur » 2013-02-26, 01:24

przepiękna :love:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Ella » 2013-02-26, 10:41

:love2:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez agusia_x » 2013-02-28, 12:34

belesiu napisał(a):Trochę gorzej z córeczką. Westa ją dość niedelikatnie szczypie ząbkami (wiadomo, jakie są ostre). Nie chcę karcić, więc staram się nie dopuszczać do kontaktu. A jedna i druga się do niego rwie. W sumie, to nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Może jakaś pomoc ?


Witam sąsiada :) Sunia jest przecudna :)

A odnośnie kontaktu z córeczką to nie sądzę aby niedopuszczanie do kontaktu było dobrym sposobem na Twój problem. Napiszę jak to wyglądało u nas, bo można powiedzieć, że sytuacja była identyczna. Gdy przywieźliśmy naszą Fionkę z hodowli nasza córeczka miała niecałe 8 miesięcy. Fiona zachowywała się tak samo jak Westa. Daliśmy jej tydzień na aklimatyzację, ale po tym czasie ostro wzięliśmy się za ustanawianie hierarchi w naszym domu. Najważniejsza była Julka. Bawiąc się z nami Fiona mogła używać ząbków, natomiast w kontaktach z Julką miała na to katygoryczny zakaz. Każda próba podgryzienia i uszczypnięcia małej była przez nas negowana. Głośnie i stanowcze NIE WOLNO, Eeee, czy nawet słowo ZĘBY działało na nią jak znak STOP. Ale musiało to być naprawdę stanowczo wypowiedziane. Po miesiącu ciągłego przypominania jej i upominania Fiona w towarzystwie Julki zapominała, że ma zęby. I tak jest do dziś. Naprawdę niewiele trzeba, żeby pies zrozumiał co mu wolno a czego nie. I warto postarać się aby sunia zrozumiała, że w Waszym domu najważniejsza jest Wasza córeczka. U nas się to udało, a mimo tego dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-02-28, 23:33

(aby ochronić bardziej wrażliwą część społeczeństwa przed możliwością narażenia się na szok wywołany widokiem przerażających scen z życia dzikich bestii, zdjęcia zostały ukryte pod przyciskami - jeśli czujesz, że jesteś psychicznie gotowy na dodatkową porcję wrażeń, możesz stopniowo, w trakcie czytania odkrywać kolejne sceny, fotografowane z narażeniem życia przez naszych najbardziej doświadczonych fotooperatorów)

W sercu równikowej dżungli, na gęstym poszyciu zielonych traw, ukryte przed palącym słońcem przez mocno rozrośnięte konary drzew z których zwisają niekończące się pnącza lian, dwa osobniki dominujących w tej okolicy gatunków wyraźnie naradzają się co do szczegółów zasadzki, którą mają zamiar zastawić w trakcie zbliżającego się polowania. Przynęta już została wybrana, oszołomiona i pozbawiona piór. Konspiracyjna mina przedstawiciela naczelnych wskazuje, że plan jest chytry

Spoiler:

Zostawione na ścieżce ciągle żywe, choć praktycznie nieruchome ciało nieszczęsnej ofiary, z pewnością przyciągnie jakiegoś większego osobnika, który będzie chciał łatwo się pożywić, nie przeczuwając, jak perfidny plan został przygotowany, aby wykorzystać jego głód i naiwność:
Spoiler:

Żaden z naszych żarłocznych przedstawicieli dwóch najbardziej agresywnych gatunków nie przewidział, że zdobycz może być tak wspaniała. Na nagą i bezbronną przedstawicielkę kurowatych zasadził się z prawie śmiertelnym skutkiem przechodzący nieopodal Czerwony Kapturek:
Spoiler:

Starsza, silniejsza i większa samica nie pozwoliła jednak, by zagrożonej istocie stała sie krzywda i (z trudem) przekonała czarno-brązowo-białą bestię towarzyszkę, aby poczekać na wilka, który na pewno wkrótce się pojawi (jak to zwykle wilk przy Czerwonym Kapturku). Ostatecznym argumentem przeważającym szalę na korzyść zajęcia się wilkiem w miejsce CK, stało się zaoferowanie możliwości samodzielnej konsumpcji uprzedniej przynęty przez caninoidalną towarzyszkę.
Spoiler:

Następne sceny są zbyt drastyczne, aby je pokazywać przed 23.00. Dlatego też pokażemy tylko ostatnie fragmenty uczty, jaka odbyła się nieopodal miejsca rozgrywania się opisanych powyżej zdarzeń.
Spoiler:

Zadowolona mina młodszego drapieżnika świadczy o tym, że plan się powiódł. Kosteczki zostały ogryzione do cna, a część futra posłużyła jako szczoteczka do zębów:

Spoiler:

Starszy, bardziej doświadczony i najwyraźniej lepiej odkarmiony osobnik, prawdopodobnie pełniący w tym mini-stadzie funkcję przewodnika, również sprawia wrażenie zadowolonego z wyników polowania.
Spoiler:

Mam wrażenie, że szykuje się już nowa zasadzka. Na mieszkańców dżungli padł blady strach:
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez altager » 2013-03-01, 21:58

Mimo całego "dramatyzmu" scen dziejących się pod bacznym okiem, jak sadzę, dojrzałego już "osobnika dominującego gatunku" cały reportaż przeczytałam i obejrzałam z nieskrywanym uśmiechem na twarzy, ponieważ "samiczki" odgrywające w nim pierwszoplanowe role są przecudowne, a do tego jakże uroczo delikatne i niewinne. <haha> <haha> <haha>
Ciągle jeszcze sentymentalne "głaski" dla najpiękniejszej (zaraz po mojej Gojeczce oczywiście ;) ) Westy <pies> <pies> <pies>
Avatar użytkownika
altager
 
Posty: 102
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-14, 13:04
psy: Goja "Quercus Niger"

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Ella » 2013-03-01, 22:56

Wiem,wiem czemu od początku przeczuwałam,że to nie Westa jest napiękniejsza <tak> -najpiękniejsza jest ta druga,jasnej karnacji i lepiej odkarmiona samiczka :-D :okok:
A talent narratorski belesia...no,no... <brawo>
Proszę o więcej takich historyjek na dobranoc <okok>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Grrr » 2013-03-02, 00:19

Hej Szwagier :-D
No ostatnie 3 zdjęcia powalają na kolana - są super. Ostatniego chyba nie da się przebić :->
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-03-02, 01:29

Dzięki za pozytywny odbiór. Przekażę słowa uznania ciągle jeszcze drżącym z emocji ekipom techników i oczywiście (jeśli uda mi się napotkać) głównym bohaterkom. Choć one tak chyże i rącze, że mogą być już tysiące mil stąd.
Dzisiaj (wczoraj ?) byliśmy w przedszkolu.
Ale o tym teraz nie dam rady napisać - padam z nóg, spomiędzy których dochodzi mnie jakieś głośne, trójkolorowe chrapanie, coś jakby ktoś ogromnie zmęczony próbował przepuszczać powietrze przez rozedrgane struny głosowe.
Boję się, że to może być któreś z pary drapieżców jednak powróciło, więc lepiej już idę na leże (kto wie, czy w nieświadomości swojej nie wydałem jakichś niewydawalnych tajemnic i teraz czeka mnie sroga zemsta).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez altager » 2013-03-06, 13:07

Halo,halo!!! 5 dni bez żadnego zdjęcia lub kolejnej relacji??? <beczy>. Czyżby nic się u Was nie działo??? <szok> . Chyba jednak Westa w "komitywie" ze swoją blond koleżanką nie pozostawiają Ci ani jednej wolnej chwilki? <haha> <haha> <haha>
Avatar użytkownika
altager
 
Posty: 102
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-14, 13:04
psy: Goja "Quercus Niger"

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-03-06, 13:17

Dzieje się, dzieje - aż za dużo się dzieje. W pracy mam jakieś oblężenie - wiosna, więcej spacerów, więcej rzeczy w powietrzu i więcej alergii przez to. Co za tym idzie - więcej klientów i więcej pracy, a dzięki (żeby nie napisać przez) dwuosobowe stadko drapieżników w domu ilość czasu drastycznie się skurczyła. To wszystko (niestety) negatywnie wpływa na moją aktywność forumową. Do tego jeszcze intensywnie szkolimy się z Westą - jest niesamowicie inteligentna i chętna do nauki. Żeby tak dzień trwał 60 godzin....
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-03-07, 22:35

Szkolenie - parka drapieżnych trójnogów (jeden czworonóg i jeden duopod - średnia 3) - po zaspokojeniu najbardziej oczywistych potrzeb, zaczęła odczuwać głód intelektualny. Aby nad nim zapanować (bałem się, że wyczytają mi wszystkie książki w domu) musiałem się zmobilizować i wyszukać im szkołę. Wszyscy niosący kaganek oświaty wzruszali jednak ramionami informując mnie, że ich szacowne placówki nie zajmują się uczeniem jednostek świeżo z jaja wyklutych. Jednak mój upór i determinacja przyniosły rezultat. Szkoła państwa Biziorek przyjęła moje dzieci w swoje progi.
Drżyjcie więc intelektualiści, jajogłowi, myśliciele, nerdy i prymusy - ONE NADCHODZĄ !
To czerwono-czarne, co rozciąga się między samiczką blond a samiczką tricolor, to Nić Porozumienia. Pozwala na natychmiastową komunikację w sposób dla nikogo innego niedostrzegalny, a co ważniejsze, niezrozumiały.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Jak widać - akcja oskrzydlającego ataku na niczego nie podejrzewającego buldożka francuskiego zakończyła się pełnym sukcesem - tak to już jest, że radość jednych zwykle wiąże się z nieszczęsnym losem innych.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Nie czas jednak na wiwaty, kiedy na godzinie dziesiątej wyłania się sylwetka wrogiego beagla.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
W tym momencie do akcji musieli wkroczyć dwunożni barbarzyńcy, którzy rozpoczęli realizację prawdziwego celu wizyty.Jakieś nudy, typu nauka przychodzenia na zawołanie:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Zabieranie upolowanego gryzonia:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Przegięcie - prawda? Niech sobie sami upolują, a nie zabierają mniejszym. Do Strassburga z nimi - wykorzystywanie nieletnich ! Skandal !
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
No dobra - jak przytuli i pogłaszcze, to może i dam się przeprosić:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Pewne rzeczy jednak były trudne i straszne. Jednak - what friends are for? Taki duet trójnogów da radę każdej przeszkodzie:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
I przechwyt po drugiej stronie tunelu.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Jeszcze demonstracja siły przed psem, który przeżył (nie mylić z Azorrym Potterem)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
i już można wracać do domu, żeby w spokoju zapominać o wszystkim, czego w szkole nauczyli.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
A tak na poważnie - Westa uczy się pilnie, klikier klika cały czas, bo praktycznie wszystko łapie od pierwszego strzału. Strach pomyśleć, co za geniusz z tej suczki wyrośnie :)
Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Grrr » 2013-03-08, 11:17

Ostatnie zdjęcie najfajniejsze. Po zdjęciach wydaje się, że najwięcej radości z tych zajęć ma Wasza córeczka. Patrząc na Weste wydaje się być wyższa od Wintera i ma taką ładną zgrabną talię.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze relacje… :-)
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez iwona80 » 2013-03-08, 11:42

Przyglądanie się zabawom malucha z pupilami to przewspaniała zabawa, czasami można się uśmiać do łez. Ja również mam córeczkę w podobnym wieku albo młodszą i dwie panienki -jedną już dużą a drugą małą. Czasami jest walka o jakieś zabawki, gonitwa po ogrodzie i płacz ponieważ ząbki młodszej suczki są jak igiełki i jak wbiją się w taką małą rączkę to boli, ale są i momenty przytulania i lizania nóżek.
Pozdrawiam ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Avatar użytkownika
iwona80
 
Posty: 169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 14:57
psy: DEVA,ZOYA
Hodowla: Deva Team

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez Ella » 2013-03-08, 11:53

Super :okok:
Myślę,że kontakt córeczki z małym psiakiem i udział w szkoleniu zaowocuje wielką wzajemną miłością.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Westa Buczak (aka Whity Szwajcar) - najpiękniejsza i już

Postprzez belesiu » 2013-03-13, 20:40

Na kilka dni zawitała wiosna (niestety, to już przeszłość). Korzystając z lepszego światła udało mi się ustrzelić parę fotek przy zabawie, z których jedną prezentuję:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
belesiu
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-08, 13:33
Lokalizacja: Rybnik
psy: Entlebucherka Westa (Whity Szwajcar)
Hodowla: Szwajcar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości