Swiat Spartków

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Swiat Spartków

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-12-11, 21:26

Bardzo ,bardzo Wam Dziękuję za tak ogromne wsparcie,myślę ze najgorsze mamy za sobą ,,,,oby,,,,,,. to tylko kilka dni a z całego życia człowieka a tak wiele doswiadczeń .Nigdy nie myslałam ze tak bardzo potrafię kochać zwierze,że mysl o tym ze może odejść /a wiadomo kiedys to nastąpi/odbierze człowiekowi jakiekolwiek racjonalne myslenie,nie wiem czy ja w ogóle myslałam.Jedno wiem na pewno i to pamiętam ze ryczałam na okrągło.Bogu moge tylko dziękować ze mam mądrego lekarza i w takiej sytuacji po prostu mysli i mną dryguje.Ale basta o mnie ,przecież to o dzidziunia chodzi .Donoszę szczęśliwa i oczywiscie dalej opuchnięta od płaczu ale już płaczu radosci ze spartuniek przełamał kryzys.Dzis już zaliczył troszeczke dłuzszy spacerek oczywiscie musieliśmy pomóc mu wstać bo jeszcze jest bardzo słaby ale co najważniejsze kiedy zobaczył biegnącego ulicą pieska najzwyczajniej w swiecie jak gdbyby nic sie nie stało zaszczekał.Co prawda głosem przypominał raczej głodne 4 tygodniowe szczenie ale zaszczekal :-) :-) .Zjadl już dziś trzy ugotowane malutkie posiłki /Kazik oczywiscie na suchym a ja jakoś jeszcze nie mogę nic przełknąć/ale dla nas ma to wartosć wygranej w TOTka :-) :-) .od strony medyczne wyglada tak .Wyniki krwi w normie ,przeswietlenie płuc żadnych zmian od ostatniego przeswietlenia, usg jamy brzusznej nic nie wykazało/żadnych guzków kregosłup jak na jego wiek na prawde w dobrym stanie ,jedynie zwyrodnienie pięty.Oboje z doktorem rozłożyliśmy ręce ,nie wiemy co było powodem takiej zapasci. Spartek dostał dwie kroplówki przez 10 dni dostanie witaminę B12 + leki na to zwyrodnie. Myslę ze już najgorsze mamy za sobą i to tak jak mówię dzieki temu ze lekarz który zajmuje sie moimi psami jest tak po ludzku dobrym człowiekiem oraz waszej życzliwosci ,ogromnemu wsparciu/ja po prostu fiksowałam i wcale sie nie wstydze do tego przyznać/.Cała spartkowa rodzinka bardzo Wam Dziekuje a dzidziuś przesyła swój uśmiech
tu już sie uśmiecham
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
a tak leżałem chory
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Bodzio czuwał też przy dziadziulku
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
a to mój spacerek króciutki co prawda ale już cos :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
i jeszcze raz pogodny uśmiech dla forumowiczów

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Swiat Spartków

Postprzez MaTaM » 2012-12-11, 21:31

Super wieści, Pozdrawiamy.
MaTaM
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-14, 14:38

Re: Swiat Spartków

Postprzez właścicielka Florka » 2012-12-11, 21:36

Wow, jaki piękny uśmiech, a mi się oczka spociły ze wzruszenia i radości, ze już jest dobrze <brawo>
Bardzo się cieszę Sparteczku, że wracasz do formy, jeszcze pokażesz innym weteranom, jak się śmiga <haha>
Trzymaj się dzielniutko i zrób coś żeby Twoja pani zaczęła jeść :lol: Musi mieć siły, żeby Cię przytulać <haha>
<buzki> <buzki> <buzki> dla wszystkich spartków <buzki> <buzki> <buzki>
Avatar użytkownika
właścicielka Florka
 
Posty: 1771
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-09, 11:46
Lokalizacja: Szczecin/ osiedle Kasztanowe
psy: Florek Majowy Skarbiec

Re: Swiat Spartków

Postprzez baksak » 2012-12-11, 21:39

Dobrze czytać dobre wieści <tak>
Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił <okok>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Swiat Spartków

Postprzez Czela » 2012-12-11, 21:50

Alu ciesze sie, ze juz jest spokojnie. Usmiech Spartunia mowi wszystko.
Wasze obawy sa dla mnie zrozumiale. Wiem co to strach i obawa o zdrowie
staruszkow. Moj Irko ma 12,5 roku.
Zycze Spartusiowi duzo zdrowka, bo wspanialych wlascicieli i kachany domek ma.
Glaskanka dla wszystkich psiakow i pozdrowienia dla was. :love2:
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Swiat Spartków

Postprzez Gocha » 2012-12-11, 22:00

Dzięki Ala za dobre wieści :-D Spartusiu twój uśmiech jest powalający , wracaj do zdrówka .Pozdrawiamy cieplutko .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Swiat Spartków

Postprzez Justyna.Sz » 2012-12-12, 07:32

Pani Alu bardzo się cieszę, że kryzys zażegnany! Wspanialy uśmiech mowi wszystko!
Avatar użytkownika
Justyna.Sz
 
Posty: 1334
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 19:33
Lokalizacja: Rokiciny
psy: Oti Kropelka, Baccara BV, Cayenne Bakoti
Hodowla: Bakoti

Re: Swiat Spartków

Postprzez s.z. » 2012-12-12, 07:36

<hura>
Avatar użytkownika
s.z.
 
Posty: 378
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-04, 07:38
Lokalizacja: Międzybrodzie B.

Re: Swiat Spartków

Postprzez wiki » 2012-12-12, 07:53

Super wiadomości <hura> <hura> <hura>
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Swiat Spartków

Postprzez anula » 2012-12-12, 09:34

Spartusiowy uśmiech jest bezcenny, Sawa im jest starsza tym bardziej przypomina ojca, uśmiech mają identyczny.
Przesyłamy serdeczne buziaki <buzki>
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Swiat Spartków

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-12-12, 10:01

Bardzo bardzo dziekujemy :-) .Dzis dziadunio spał do 7,30 zerwaąłam sie jak oparzona i poleciałam sprawdzić bo taka cisza w chałupie była a on bidulek już po 5 rano meldował ze chce wyjsc na siku.Spokojnie sobie kochaniutki spał :-) :-) .Spacerek zaliczyliśmy teraz dziadunio spi oczywiscie w kuchni żeby coś mu czasem nie umknęło z dobrosci stołu. :-) :-) .jeszcze raz bardzo wam wszystki mdziekujemy. :love: :love2:
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Swiat Spartków

Postprzez Solonek » 2012-12-12, 12:40

super wieści! Dzielny z niego dziadziuś i niech z Wami będzie jak najdłużej w zdrowiu :) pozdrowienia dla wszystkich, a dla Spartków mizianki, zwłaszcza dla rekonwalescenta <pies>
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Swiat Spartków

Postprzez Roxanka » 2012-12-12, 15:15

Ufff, odetchnęłam z ulgą, oby tak dalej. Mizianka dla dziadunia.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: Swiat Spartków

Postprzez Poker » 2012-12-13, 17:42

:love: nie na darmo imię Spartan nosi <okok> Dziadziuś trzymaj się
Alu i Kaziku siły i moc powodów do radości <winko>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Swiat Spartków

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-12-30, 00:16

Spartuniowi dzieki bogu jest troszeczkę lepiej,jednak sam już tyłu nie podniesie.Musze za każdym razem mu pomóc.Po prostu dzwignąć tył postawić na łapki rozmasować je i potem powolutku ruszamy. Z domu wychodzimy przez taras żeby miał do pokonania jak najmniej schodów.Spacerek bywa krótki czasami ogródek czasami pospacerujemy po ulicy i powrót przerywany przystankami na odpoczynek.Bywa tez tak że za bardzo przyspieszy i się przewróci.Wtedy odpoczywamy znowu nabieram powietrza w płuca i pomagam chłopaczkowi wstać.Te nasze wspólne spacerki przeplatane są moimi łzami rozpaczy/kiedy upadnie/ na przemian ze łzami radosci/jak uda sie nam wstać za pierwszym razem i dalej dziarsko ruszyć/.Nie wiem ile jeszcze mamy czasu dla siebie ale póki starczy mi sił bede walczyła o każdy kolejny dzień dla niego.Dlaczego o tym piszę ,żeby uświadomić was jak bardzo starość przyjaciela jest trudna jak zmienia nasze życie. Kiedy radził sobie sam otwierałam drzwi i razem z cała gromadką wybiegał na podwórko,jedzenie też nie było problemem, nasypałam do miski karmę ,czy ugotowane i wspólnie jedli .Dziś szykuję mu zupełnie inne posiłki, malutkie gotowane porcje podana woda bo sam do niej nie dojdzie.W całym domu porozkładane chodniki żeby łatwiej było mu sie poruszać,a jeszcze niedawno biegał na ringu w Gorzowie
Ostatnio sąsiadka patrząc na nas spytała mnie dlaczego go nie uspię ,wiem pewnie najprościej by było uśpić,czasami też dopadają mnie chwile zwątpienia,ale wtedy siadam na chodniczku obok dzidziusia a on patrzy z taką miłością i ufnością mi w oczy że wracają siły i wiara że damy rade,że jeszcze nie czas.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
tak bardzo jest szczęśliwy kiedy może być z resztą gromadki i czuć się potrzebny/myje uszko Oleńce
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
powrót ze spacerku,,,, te wyrwane włosy to efekt mojego podnoszenia,,,, :mlotek: :mlotek: ten młotek to na mnie,,,, ale preziu się nie gniewa jak widać jest uśmiechnięty po wspólnym spacerku
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
chciałam wam jeszcze powiedzieć że w tak trudnych sytuacjach sprawdzają sie prawdziwe przyjażnie,to wielka siła i dar od Boga kiedy mamy przy sobie takich ludzi.Bardzo wam dziękuję. :love: :love:
Pozostałe spartki mają sie dobrze.Dzieki bogu na zdrowie nie narzekają, co nie które nie ziemsko szaleją /czytaj żabcia vel Polcia-diabołek wcielony i złodziej nieziemski-własnie ma zamiar rąbnąć słoninke ptaszkom :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
za to możemy pochwalić sie Kuleczką.Testy psychiczne zdała idealnie 5/5.PrzeSwietlenie też mamy już za sobą HD A ED O/O,,,,,,,kilka zdieć dla pani Alicji :-) :-) dodam ze Kuleczka to ulubienica kazika ,wiecznie siedzi mu na kolanach,zresztą jak pozostałe spartkowe kobitki :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
szalejąca Gabrysia z żabcia ,,Bodzio oczywiscie grzeczny
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Gabrysia
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Misieńka,,,,,, wiadomo zastanawia sie czy warto wychodzić na dwór :lol: :lol: ,,,,,,może zmarzne,,,,,chyba wróce do sypialni,,,,
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
spartki Z dzidziusiem
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Swiąteczna Arcia
Ostatnio edytowano 2012-12-30, 01:04 przez Alicja i Spartki, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Swiat Spartków

Postprzez maat » 2012-12-30, 00:51

Alu, napisałaś o Spartkowej starości w innym wątku i zanim ja skończyłam pisać, przeniosłaś ten post tutaj.
Więc umieszczę to tutaj :
Alu, jak zwykle, poruszasz ważne sprawy i robisz to tak, że wyciskasz łzy wzruszenia. Bo to o czym piszesz, to jest miłość w najczystszej postaci.
Nie jest trudno kochać, gdy piękny pies, pełen życia i jeszcze dumy przysparza -ale gdy przyjdzie starość i to wszystko, co czasem trudno unieść- zapach, bezradność,problemy z wypróżnianiem, jak to starość.
Pamiętam mojego 19 to letniego Amigo jak bardzo starał się być pożytecznym i słabiutkim głosem szczekał pod bramą i patrzył niewiele widzącymi oczami na nas, czy jesteśmy z niego zadowoleni. Jak Toy biegła i przyciągała go za obrożę, gdy wołałam psy, bo dziadziuś nie słyszał i jak psy stały i czekały, gdy nie nadążał za nami. Pamiętam jego zawstydzenie, gdy wstawał i zostawiał po sobie kałużę. Pamiętam, jak bardzo kochały go wtedy Toy i Amba i jak jego wygląd nic im nie przeszkadzał.
Też mieliśmy chodniczki i specjalną szeroką deskę na schodach ze strzebelkami, żeby łatwiej było chodzić. Gdy Ami nie mógł zaakceptować pampersów, ustawicznie walczyliśmy z problemami w utrzymaniu czystości,
też trzeba go było stawiać na nogi i robiliśmy to, bo mięśnie miał już słabiutkie,. ale on stale chcał być z nami i czasem uśmiechał się tak, jak Spartek na Twoich Alu zdjęciach.
Z czułością wspominam tą jego starość, tyle mnie ona nauczyła i tak pomogło to doświadczenie, gdy później musiałam się zmierzyć z odchodzeniem bliskiego człowieka.

Może jeszcze raz napiszesz w takim miejscu, żeby jak najwięcej ludzi mogło dotrzeć, bo mało mówimy o opiece nad starymi psami.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Swiat Spartków

Postprzez Renata.P » 2012-12-30, 01:11

Bardzo trzymam kciuki,żeby się dziadziusiowi polepszyło, może jeszcze będą lepsze dni-mam taką nadzieję!!!
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: Swiat Spartków

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-12-30, 01:30

Madziu masz rację napisałam w dziale zdrowie ,,,,,,starosc ale przeniosłam bo sobie pomyslałam ze pisze o starosci swojego psiaka a nie ogólnie i dlatego przeniosłam ale to co napisałaś o swoim kochanym staruszku to tak jakbym spartunia widziala.Tak bardzo chce być potrzebny jak by na usta cisnęły mu się słowa skierowane do nas do czlowieka,,,,,,,,no przecież jestem mimo swoich ułomnosci moge sie jeszcze na coś przydać,,,,,,, a ja go po prostu kocham za to że jest ,może moje ciało odczuwa jego nieporadność/dzis to nie ma żadnego znaczenia/ ale serce ciągle mocno dla niego bije ,bo jak wymazać z pamięci te cudowne wpólnie spędzone lata .Napisałaś ze śmierć czworonoznego przyjaciela pozwoliła Ci łatwiej zniesć rozstanie z bliskimi ludzmi,i to prawda.Może nie powinnam pisać w tym wątku ,może to zbyt osobiste ale staram sie zrozumieć starość nie tylko przez Spartunia .W tej chwili i mama i tato borykają się z chorobą nowotworową.Muszę być też dla nich oparciem ,bo jeżeli ja nawale to kto.Może ktoś sobie pomysli ,,,,,,,jak można porównywać psa z człowiekiem,,,,,,,ja nie porównuje ,,ja ich po prostu tak samo kocham są dla mnie wszystkim ,,,,,,,,,,


Dobrze Madziu masz rację przeniose ten post do działu starosć ale prosze przenieś i swój post.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Swiat Spartków

Postprzez wiki » 2012-12-30, 09:35

Trzymamy kciuki za Sparusia , życzymy mu dużo , dużo zdrówka :] Polcia rośnie jak na drożdżach :-)
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Swiat Spartków

Postprzez katarina1 » 2012-12-30, 12:41

Spartuś dzielny chłopak , dużo zdrówka Dziadziusiu :love:

w Waszej galerii jak zwykle popłynie łezka wzruszenia
Kuleczka jaka fajna dama :-D
Avatar użytkownika
katarina1
 
Posty: 2307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-16, 13:49
Lokalizacja: KOSZALIN
psy: Lusia Spartańska Osada, Goliat (*)Spartańska Osada

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron