Mam juz 4 miesiące

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-15, 11:21

Witam
Moja pannica skończyła właśnie cztery miesiące i jest kochana psotnicą.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez SwissW » 2011-12-15, 12:51

Witam serdecznie :]

Piękna sunia <tak> Może napiszesz o niej coś więcej?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-15, 16:40

Nie sposób napisać tylko kilka słów o takim szkodniku :radocha2: .
Nazywana jest przez domowników Hexa, to imię bardzo pasuje do jej charakteru. ]:-> ]:-> Pochodzi z okolic zalewu Zeg. Uwielbia jazdę samochodem i skoki z wysokości jednego metra z jej ulubionej górki spacerowej. Kocha atakować mojego wnuka ciągną go za rękawy od kurtki <hura> <dokuczacz> . Ogólnie jest bardzo rozpuszczona co widać po zdjęciach. Ale za to wszystko kochamy ją bardzo. Pogoda na szczęście dopisuje, i nasza artystka nie chce wracać do domu. Kanapowa dama świetnie sobie radzi z wchodzeniem rano do łóżka na poranne pieszczoty ale za to nie załatwia się już w domu. No dobrze, już muszę kończyć bo moja malutka jest głodna <krzyk> .
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Barbel » 2011-12-15, 17:29

andy napisał(a): Pochodzi z okolic zalewu Zeg. .

Przedmówcom chodziło i przydomek hodowlany ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez gosiakds » 2011-12-15, 17:54

Śliczna dziewuszka - rozrabiara. Ale jaka mądra,że już nie załatwia się w domu. Naprawdę zazdroszczę <tak>
Witamy serdecznie!
Avatar użytkownika
gosiakds
 
Posty: 556
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-14, 17:21
Lokalizacja: małopolska
psy: Shanga, Dżunga & Miracle
Hodowla: Magia Berna

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez BlackSpark » 2011-12-15, 19:24

http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=1&t=8741 hmm tu też znaleźć konkretnie sie nie da...

Więc w końcu jakie mała ma (tzw.) nazwisko ;> ??

Ładnie urosła ślicznota <buzki>
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-15, 20:18

Jest sierotą bidula <cry> , ale nawet gdyby miała kiepskie pochodzenie, to i tak nie zmienia to faktu, że będzie kochana do końca swoich dni, tak jak wszystkie moje psy do tej pory <okok> . Myślę, że to nie pochodzenie i nie to ile zapłaciliśmy za psiaka powinno wpływać na miłość do naszych piesków <okok> . Dla mnie jest najważniejsze, żeby pies mnie traktował tak ja jego. Ja nie mam zamiaru produkować psów , ja je mam dla siebie i dla tych co chcą je czasami pogłaskać i przytulić. Uczę mojego małego wnusia szanować zwierzątka i myślę, że on to zrozumie. Idę bo moja młodzież rozwala chałupę <brawo> .
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Barbel » 2011-12-15, 21:32

andy - nie to ile zapłaciliście. Szczeniaka rodowodowego to można i za darmo dostać. Tylko o to, ze zarejestrowałes sie na forum przed nabyciem psiaka, po kilku dniach nabyłeś i wyglada na to, ze dopłaciłes do interesu pseudohodowli. Czego oczywiscie nie pochwalamy. Rejestrując sie tutaj zaakceptowałes regulamin, a to zobowiązuje - nie popieramy kupowania ani wykupywania psiaków z hodowli niezarejestrowanych. Wiem, ludźmi kieruja szlachetne przesłanki - nabyłem, bo taki biedny szczeniak, dam mu lepszy dom, nie bede rozmnażał bo mam dla siebie, a rodowód mi niepotrzebny. Otóz potrzebny. Moze i biedny, ale za naszą kasę handlarz kupi kolejna sunie, którą bedzie mnożył co cieczkę. Piszesz, ze jej rodzice nie zyją - cóz sie wiec stało, że odeszli w wieku "prokreacyjnym" - chorowali na cos. Wiesz, my tu mamy świra na punkcie zdrowia bernów - bo to rasa, której sie ostatnio trzymaja niezłe choróbska, no i wolimy wiedzieć, na co zwrócić uwage w razie wu...
Właśnie z Danusia bolejemy nad takimi szczonami w jej sąsiedztwie - ludzie przygarneli szwedającą sie parke bernów. Oczywiscie nie dali zadnego ogłoszenia. Pies im zwiał, suka została. I co - i mnozą co cieczkę. Na szczeście suka jałowiła w tym roku latem, wiec miotu nie mieli ale teraz kolejne szczony sprzedaja. Zadzwoniłam i co gadaja - oczywiscie nabyli suke za 2500 tylko na wystawy nie jexdzili, bo to niepotrzebne i w ogóle.... Juz nie tłumaczyłam, ze rodowód to nie hodowlanka, no i wyszły kłamstwa... Teraz Pasterze maja na leczeniu 2 sunie ze zlikwidowanej pseudo - słuszny był czyjs wniosek - rolnictwo nie popłaca, wiec co poniektórzy zweszyli dobry biznes - psy zajęły pomieszczenia zwierząt gospodarskich, wstawac skoro swit do nich nie trzeba a zysk jest - bo Polak oszczedny woli kupić perfumy na bazarku niz w perfumerii. Rozpisałam sie. Mam nadzieje, ze na darmo, bo sunia jest z zarejestrowanej hodowli, a ty rozumiesz co to R=R z dobrej hodowli.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-15, 22:04

Moim zdaniem bardziej trzeba zwracać uwagę na tych ,, rzetelnych hodowców ,, co to kryją swoimi rodowodowymi psami suki w pseudo hodowlach. Bo po cóż to oni przyjeżdżają do takich ludzi jak nie po pieniądze za krycie ??? Po co dają ogłoszenia o reproduktorach ??? Ja wiem, że najlepiej jest jak każdy ma swoje sumienie czyste i pilnujmy tego bardziej. Ja po wszystkich moich psiakach mam do tej pory rodowody nie po to by się nimi chwalić, lecz po to by nie zapominać o dobrych hodowlach i ich właśćicielach.
I jeszcze jedno, myślę, że w tekście nawiązanie do rolników, to nie była aluzja do mnie, bo moja decyzja o zamieszkaniu na wsi była świadoma i była spowodowana chęcią posiadania większego spokoju i byciem bliżej natury a nie zajmowaniem się produkcją tanich psów.
Ja stworzyłem na wsi swojemu psiakowi lepsze warunki do życia, niż niektórzy prawdziwi hodowcy swoim rodzinom.
I niech tak zostanie.
Ostatnio edytowano 2011-12-15, 22:25 przez andy, łącznie edytowano 1 raz
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Barbel » 2011-12-15, 22:24

Andy - ja tez mieszkam na wsi...
Jezeli posiadacz repro kryje nim niehodowlane suki podlega wykluczeniu ze ZKWP.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Dagata » 2011-12-15, 22:43

Według mnie, to że Andy nie chce nic konkretnego napisać o swojej czworonożnej wnusi, to nie musi być dowodem, na to że jest ona z pseudo. Andy to pewnie taki uparciuszek, jak sobie coś postanowi to koniec i choćby nie wiem co i tak nam nic więcej nie zdradzi.
P.S. To tak jak z markowymi ciuchami, jedni chodzą i się chwalą na wszystkie strony czego to oni na sobie nie mają, a są też tacy, co lubią mieć coś fajnego oryginalnego, ale nie afiszują się z tym.... albo tacy , co jak zobaczą kogoś w fajnym ciuchu, to pierwsze co robią - łapu capu i już na metkę na karku zaglądają, masakra!

P.S. A co z tymi hodowcami, którzy mają suki z papierkiem i mają oficjalne hodowle, a kryją je samcami bez rodowodu, albo niby z rodowodem, ale szczeniaki i tak są bez??? Nie wiem czy kiedykolwiek się to zmieni, bo ludzie są zachłanni. Takich wyjątków jak my jest trochę, ale czy będziemy tak naprawdę umieli "zlikwidować" wszystkie pseudo. Czy damy temu radę! To są nasze marzenia, ale zachłanność ludzka nie zna granic. Szkoda, bo kiedyś może dojść do tego, że zniknie nasza kochana rasa bernów...
Szkoda, że po raz kolejny fajny wątek - galeryjka zamienia się w pole dyskusyjne na całkiem inny temat.

A ja mam prośbę do Andyego - chce więcej nowych fotek małej wojowniczki!!!
Śliczna dziewczynka, niech się zdrowo chowa!
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-16, 10:43

Dzięki Dagata :okok: ,
ważną rzeczą jest aby zrozumieć kogoś i zakończyć temat w odpowiednim czasie. Nie sądzę, żeby nasze działania doprowadziły do likwidacji wszystkich pseudo. Ja zakładam, że oni wszyscy też kochają psiaki na swój sposób, wiadomo jednak o zdarzających się wyjątkach. Ja dalej będę się chwalił swoją piękną sunią i będę ją pokazywał kiedy tylko będę miał do tego okazję i ochotę. Nie chciał bym narażać się nikomu swoimi wpisami, więc może lepiej będzie jak tylko ograniczę się do zamieszczania fotek. Nie chcę pomijać i robić tym dużo przykrości nikomu wychwalając jego psiaka, więc napiszę tylko tak ;
KOCHAJCIE SWOJE NAJPIĘKNIEJSZE PSIAKI A ONE WAM SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZĄ
bez względu na to z jakiej są hodowli ...
Dodaję fotkę :))

P.S.czy mogę pokazać moją ostatnią Akitę ? :love:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Dagata napisał(a):Według mnie, to że Andy nie chce nic konkretnego napisać o swojej czworonożnej wnusi, to nie musi być dowodem, na to że jest ona z pseudo. Andy to pewnie taki uparciuszek, jak sobie coś postanowi to koniec i choćby nie wiem co i tak nam nic więcej nie zdradzi.
P.S. To tak jak z markowymi ciuchami, jedni chodzą i się chwalą na wszystkie strony czego to oni na sobie nie mają, a są też tacy, co lubią mieć coś fajnego oryginalnego, ale nie afiszują się z tym.... albo tacy , co jak zobaczą kogoś w fajnym ciuchu, to pierwsze co robią - łapu capu i już na metkę na karku zaglądają, masakra!

P.S. A co z tymi hodowcami, którzy mają suki z papierkiem i mają oficjalne hodowle, a kryją je samcami bez rodowodu, albo niby z rodowodem, ale szczeniaki i tak są bez??? Nie wiem czy kiedykolwiek się to zmieni, bo ludzie są zachłanni. Takich wyjątków jak my jest trochę, ale czy będziemy tak naprawdę umieli "zlikwidować" wszystkie pseudo. Czy damy temu radę! To są nasze marzenia, ale zachłanność ludzka nie zna granic. Szkoda, bo kiedyś może dojść do tego, że zniknie nasza kochana rasa bernów...
Szkoda, że po raz kolejny fajny wątek - galeryjka zamienia się w pole dyskusyjne na całkiem inny temat.

A ja mam prośbę do Andyego - chce więcej nowych fotek małej wojowniczki!!!
Śliczna dziewczynka, niech się zdrowo chowa!

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Barbel » 2011-12-16, 11:04

andy napisał(a): Nie sądzę, żeby nasze działania doprowadziły do likwidacji wszystkich pseudo. Ja zakładam, że oni wszyscy też kochają psiaki na swój sposób, wiadomo jednak o zdarzających się wyjątkach. Ja dalej będę się chwalił swoją piękną sunią i będę ją pokazywał kiedy tylko będę miał do tego okazję i ochotę. Nie chciał bym narażać się nikomu swoimi wpisami, więc może lepiej będzie jak tylko ograniczę się do zamieszczania fotek. Nie chcę pomijać i robić tym dużo przykrości nikomu wychwalając jego psiaka, więc napiszę tylko tak ;
KOCHAJCIE SWOJE NAJPIĘKNIEJSZE PSIAKI A ONE WAM SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZĄ
bez względu na to z jakiej są hodowli ...

Andy nie chce urazić ani ciebie ani twojej pannicy - kochaj ją ze wszystkich sił. I chwal się nią. Nikt tego nie broni - a wrecz jest to wskazane. Prócz tego - wypowiadaj sie w watkach żywieniowych/zdrowotnych/wychowawczych czy gdzie bądź, bo uwazam, ze tylko wtedy jest sie w pełni uczestnikiem Forum, Forum dyskusyjnego. Nie sztuka zostac forum ciumkającym - chyba nie o to chodzi. Galerie sa do ciumkania i niech tak zostanie.
A mała łobuziara wygląda na zbója ;-) To duze płowe piękne! Tez Twoje?
Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-16, 11:58

To duże płowe niestety nie jest moim, on jest jest przyjezdny z Warszawy, który uczy się na wsi dobrych obyczajów i oddychania świeżutkim powietrzem <cwaniak> .
To właśnie ten warszawski łobuziak spowodował uraz oczka mojej suni, a ta teraz postanowiła szybko przybrać na wadze, żeby jak najprędzej móc odebrać jemu ulubione kijki. Malutka tylko biega i zajada, zajada i biega, czasami uda się jej chwilkę przespać. Nie chce wracać do domu i jest okropną psotnicą <załamka> . Potrafi duży worek torfu lub kory rozwlec w parę minut po ogrodzie, wzięła się teraz za kopanie w iglakach i skracanie rododendronów. Nie przejdzie obok piaskownicy wnuka, żeby nie wykopać małej jamy. Czekam z utęsknieniem na śnieg i mróz, może do wiosny trochę odpuści pracę nad roślinkami <bezrady2> .
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Szam » 2011-12-16, 12:31

Rododendrony sa bardzo trujace, uwazaj ! U nas zjadla rododendron koza, przezyla, ale z trudem, bardzo bardzo chorowala, a koza jest wytrzymalsza niz pies. Po tym wypadku wykopalismy wszystkie z ogrodu.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Majszczur » 2011-12-16, 12:33

Barbel :okok: :okok:

a pannica piękna i z ku...wikiem , ekhm, znaczy z chochlikiem w oku ;)

Andy dbaj aby nie przybierała gwałtownie na wadze.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez BlackSpark » 2011-12-16, 13:58

Psinka urocza, widać po jej pycholu, ze psotnica ;> mimo, że próbuje to ukryć tym niewinnym spojrzeniem 8-)

Andy, jak najbardziej pokazuj, chwal się - wstawiaj duużo zdjęć, rozpieszczaj. Zdrowia bernulce życzę <buzki>

Spoiler:


P.S.czy mogę pokazać moją ostatnią Akitę ?

Ja bym chętnie zobaczyła <tak> :-D

Pozdrawiam <buzki> <pies>
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez andy » 2011-12-16, 15:01

Moja ostatnia suka ANATA kupiona jako Akita Inu z bardzo dobrej hodowli z tat. w uchu nr A-068 PKR-V-4892 :))
Ostatecznie zakończyła żywot jako Duży Japoński Pies <cry>
Jest z nami na naszym ogrodzie :love: :love:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Aga-2 » 2011-12-16, 15:57

A czy Akita Inu różni się czymś więcej od Akity Amerykańskiej (dawna nazwa Duży Japoński Pies) niż wzrostem?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Mam juz 4 miesiące

Postprzez Barbel » 2011-12-16, 16:52

Dobrze się komponuje z czerwonymi pelargoniami!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Następna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości