Horacy i Baskinka czyli dwupak berneński

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Postprzez marzena » 2007-09-04, 12:37

http://bernenczyki_hodowla.republika.pl/ Z tej hodowli pochodzi Horacy. Za komplementy przesyłamy "hau hau" i uśmiechy :-D
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-09-04, 13:03

tylko ta strona niezbyt działa....
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez marzena » 2007-09-04, 13:25

Jak klikasz na imię psa to potem musisz kliknąć jeszcze opis, albo galeria, albo wystawy. Ja do tego rozwiązania dotarłam z trudem :-P
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-09-04, 13:41

No to juz wiem, skad znam nazwisko hodowcy ;-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Ania Gd » 2007-09-04, 15:44

Tak. Niedawno było tu baaaaaardzo głośno o P.Kryńskich,
Niestety w bardzo niemiłej atmosferze.

marzena napisał(a):Mogłabym się starać o przynależność do ZK, bowiem WSZYSCY przodkowie Horacego (jest w tej liczbie wiele wybitnych psów) mają rodowody FCI.

Marzenko - ty możesz się zapisać do ZK nawet nie posiadając żadnego psa.
Jak najbardziej.
Ale chyba miałaś na myśli "przynależność" Horacego do grona psów rodowodowych ?
Niestety Marzenko - zostałaś oszukana.
Choćbyś nie wiem jak bardzo się starała to Horacy nigdy nie będzie miał rodowodu (ZK).
Jest po prostu szczeniakiem z "lewego miotu".
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Szilkowa » 2007-09-04, 17:56

Nie stety pani Marzeno Horacy nie może mieć rodowodu :-( Podobnie jak szila jej rodzice też mili rodowody a ona nie stety nie :-(
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-09-04, 18:27

A Horacy nie ma metryki :?: Bo ja sie pogubiłam i nic nie rozumiem z powyższych wypowiedzi... :-P
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez marzena » 2007-09-04, 19:14

Po pierwsze bardzo proszę o przeniesienie tej dyskusji w jakieś inne miejsce ( to prośba do administratora)
A teraz już wszystko opowiadam :->
Państwa Kryńskich bronić nie zamierzam, bo ich znam bardzo mało- tylko z kupowania psa
Ten miot, z którego pochodzi Horacy od razu był zarejstrowany w PKPR (krycie, znakowanie psów) i nie było to dla mnie żadną tajemnicą. A ponieważ nie był rejstrowany w ZK, jest dla tego związku "lewy". Nie zostałam zatem oszukana. To, że się wyraziłam, ze mogę się zapisać do ZK (oczywiście miałam na myśli Horacego, a nie siebie :oops: ) to mój błąd - tak po prostu myślałam, ale wierzę , że macie rację i nie będę polemizować. Zresztą nie miałam zamiaru się przerejstrowywać, jak już pisałam wcześniej. Horacy posiada rodowód, lecz taki, który ZK nie honoruje, tyle że mnie to nie interesuje, bo nie jestem jego członkiem. W Polsce istnienie kilku stowarzyszeń kynologicznych to nowość i budzi często niezdrowe emocje, zupełnie niepotrzebnie, bo niby dlaczego miałby istnieć tylko jeden "jedynie słuszny" twór? Jeden ubezpiecza się w Warcie, inny w PZU, a ktoś jeszcze inny w zupełnie innym towarzystwie ubezpieczeniowym; ktoś ma telefon w TpSA, inny wybrał Tele2 i tyle. Jego wybór. Ja wybrałam akurat tak, choć nie ukrywam, że to było nieco z przypadku. Po śmierci Barnaby (bernardyna, o którym już pisałam) byłam w depresji i nie chciałam nawet myśleć o innym psie. Aż nadszedł dzień, kiedy wiedziałam, że chcę pieska, zaraz, już. Wybraliśmy z mężem rasę (właściwie to mąż powiedział_ berneńczyk, weżmy bernusia) i zaczęliśmy szukać. Chciałam pieska o udokumentowanym pochodzeniu i wśród takich szukaliśmy. I był! dokładnie taki jak chcieliśmy - czteromiesięczny cudny podrostek - Horacuś. Teraz jest naszą dumą.
Nie należy przypisywać mu wad (w/g kryteriów ZK), bo jak wiadomo kryteria mogą być różne. Antagonizm pomiędzy ZK a PKPR w ogóle mnie nie obchodzi, a raczej tak, sądzę, że jest niepotrzebny. W innych krajach istnieje równolegle wiele związków kynologicznych i jest OK. Niech i u nas będzie tak samo.
Mówiąc szczerze byłam pełna obaw co to będzie, jak się okaże, że Horacy ma rodowód ACE, bo jednak wszystkie bernusie na forum są związkowe. Wiedziałam, że nadejdzie ta chwila, że się będę musiała tłumaczyć, co też niniejszym czynię. Mam jednak nadzieję, że mimo to wszystko pozostanie tu na forum po dawnemu :-?

Posiara- Horacy ma rodowód i uprawnienia wystawowe, co możesz zobaczyć na zdjęciach. Tyle, że uczestniczy w innych wystawach (ani gorszych ani lepszych). Twoja Szila, choć śliczna i z pewnością urocza, takich uprawnień mieć nigdy nie będzie. Przepraszam, że ci to napisałam, ale dotknął mnie twój nieprzemyślany post.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szilkowa » 2007-09-04, 19:24

Bardzo przepraszam za mój post.Wiem szila nie stety nie będzie miała uprwnień.A Horacy wiem że nie uczestniczy w wystawach ani w gorszych ani lepszych dlatego że wszystkie wystawy są równe.Ja znam PKPR ten odział niczym się nie różni ok ZK.Taki sam tylko jest nazwa inna tylko mniej osób go poprostu zna ;-)
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez marzena » 2007-09-04, 19:30

Buziaki Posiara :->
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-09-04, 22:35

a ja mam pytanie jakie wymagania musi spełnić bern w tym ACE zeby dostać 'hodowlanke'? :->
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez marzena » 2007-09-04, 23:35

3 oceny doskonałe, prześwietlenie stawów biodrowych, testy psychiczne to jeśli chodzi o berneńskich chłopców. Co do dziewczynek nie jestem pewna. Nie ma zatem wymagań dotyczących prześwietlenia stawu łokciowego, ale gdy będę badać Horacego, to sprawdzimy i to ( to pod wpływem informacji z forum). Mówiąc szczerze nie mam żadnych ambicji hodowlanych jeśli chodzi o Horacka (chyba, że pojawią się chętne sunie z papierami). Wystawiamy go, bo przyjemnie jest usłyszeć pochwały na jego temat. Tego też się spodziewałam wklejając zdjęcia z Sieradza na forum... Tak mi przykro, że jest inaczej. To dlatego właśnie pragnę, aby osąd ( jak go, być może niepotrzebnie, odbieram) nad moim ukochanym psem znalazł się w innym wątku niż galeria Horacego.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2007-09-05, 02:24

Marzena osądu nie ma tylko się ludziska pytają :-D
znawcą nie jestem więc moje zdanie na temat urody Horacego może nie miec wartości ale i tak się wypowiem :mrgreen:
ja na psy patrzę holistycznie (z naciskiem na osobowość mniej ważny jest dla mnie kształt głowy itp ;-) ) wiem że zdjęcia nie mogą w pełni oddać charakteru psa ale jak patrzę na zdjęcia Horacego to podziwiam tego co nadał mu to imię. Horacy Horacym po prostu jest! ma w sobie dumę wojownika i delikatność poety w związku z tym Horacy piękny byc musi.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Tess » 2007-09-05, 07:15

Ja się podpisuję pod postem AT!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Cefreud » 2007-09-05, 10:16

jeśli tak to odebrałaś to przepraszam.Piewszy raz na forum pojawił się ktos z ACE więc pytamy.
Horacek fajny.Ale zdjęcia takie sobie.Chciała bym umiec robic takie zdjęcia jak Szam,Halinka czy Magda Bastusiowa-one potrafią uchwycic klimat zdjęcia.Psiaki wyglądaja na nich bajecznie.
Musimy chyba obie popracowac nad techniką.I może wtedy nasze galerię będą tak tłumnie odwiedzane ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-09-05, 10:20

Oj tak... Magda Bastusiowa... Ona ma dar :!: :!: :!:

Więcej zdjęć Horacka prosimy :roll: :roll: :roll: :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Bernerin » 2007-09-05, 10:20

marzena napisał(a):W innych krajach istnieje równolegle wiele związków kynologicznych i jest OK.


Tu chcialam troche uscislic ;-) W Niemczech jest sporo organizacji kynologicznych niezrzeszonych w VDH (FCI) i miedzy nimi a VDH jest prawdziwa wojna :mrgreen: Dochodzi nawet do tego, ze hodowcy zrzeszeni w VDH (FCI) sa karani, jesli sprzedadza szczenie osobie, ktora w momencie zakupu byla czlonkiem organizacji spoza VDH 8-)
Tak ze w Polsce to jest prawdziwy liberalizm :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Ania Gd » 2007-09-05, 10:36

marzena napisał(a):Ten miot, z którego pochodzi Horacy od razu był zarejstrowany w PKPR (krycie, znakowanie psów)

Marzenko - Czy to oznacza, że Państwo Kryńscy są członkami PKPR ????
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez marzena » 2007-09-05, 11:04

Horackowi nadałam imię ja :-D Rzeczywiście jest w nim jakaś poezja... Zresztą nawet mówię, że jak dorośnie będzie pisać wiersze :mrgreen: Jasne, że to są amatorskie zdjęcia i widać na nich ślicznego pieska pokazanego tak a nie inaczej. Gdzie mi tam do profesji w tej dziedzinie :lol:
Co do p. Kryńskich to nie wiem po prostu. Chyba ich DONki są (albo były) w PKPR. Może się przerejstrowali a potem z jakiś powodów wrócili do ZK? Nie wiem i nie będę wymyślać co to mogło być, bo mogę kogoś skrzywdzić.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-09-05, 13:44

Tak, Ania, ale ZK nie wypowiada sie publicznie o PKPR-ze, ze to sa pseudohodowcy i rozmnazacze, tylko elegancko jego istnienie ignoruje :mrgreen:
Nawet nie wiesz, jak ciezko byc w Niemczech wlascicielem psa z rodowodem nie-FCI :lol:
Dlatego mowie, ze liberalizm :-P
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości