Neor Barbarian

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Neor Barbarian

Postprzez Szam » 2012-04-03, 08:11

Glowa ma wyraz tatusiowy, nie da sie odmowic.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Neor Barbarian

Postprzez monarucza » 2012-04-04, 16:35

Ale michu :mrgreen, piękny psiak wam rośnie. Sorki za priv do Ani: Po niedzielnej naszej rozmowie, aż mnie korci żeby zobaczyć na żywo jego braciszka Nicolasa, no i trzpiotkę Nessi.
Avatar użytkownika
monarucza
 
Posty: 495
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:25

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-04-05, 23:51

Dziękujemy za miłe słowa, bernolek rośnie w oczach <szok> Również się zgadzam, że to wykapana mamcia Sawa, tylko charakterek troszkę bardziej "rogaty" , jak to FACET <haha>

Obrazek
Neor uczęszcza na kurs PT i stara się pilnie wykonywać wszystkie polecenia <luzik>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pańcia swoje, a ja swoje <figielek>
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez tysia » 2012-04-09, 13:16

Super! To życzymy powodzenia w PT! :-)
Avatar użytkownika
tysia
 
Posty: 360
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-10, 17:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Ejmi i Gacek (kundelki)

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-04-14, 09:12

Obrazek
A to zdjęcie w stylu: "Pobaw się ze mną, please!!! <prosi> "

Obrazek
cd. <prosi> Maślane oczy i słodki pyszczek zawsze działają na domowników <cwaniak>

Obrazek
Bernuś i rollki - kto by pomyślał? <haha> Ja to uwielbiam, bo pozwalają mi biec na przedzie mojego "stada" ;-)

Obrazek
Moje osobiste frisbee- znalazłem w garażu, było pod ]:-> donicą

Obrazek
Dlaczego znowu bawię się SAM ? :ojoj:
Ostatnio edytowano 2012-04-14, 11:14 przez julka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez Szam » 2012-04-14, 11:11

Ja bym na prawde nie wybiegiwała bernenczyka ze stawami w fazie rozwoju przy rolkach.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-04-14, 20:33

Droga SZAM,nie musisz martwić się o stawy naszego psiura. Staram się przestrzegać zasad dotyczących prawidłowego rozwoju bernoli. Nigdy bym nie dopuściła do przemęczenia jego łapek <tak> . P.Ania dała mi dokładną "instrukcje obsługi" .Trasa ma ok.3 km, więc nie jest to całodniowy maraton z szaleńczym biegiem, a tylko mała przebieżka kiedy pogoda dopisuje (tu również mam na uwadzę odpowiednią temperaturę dla bernusia). Gdy jedziemy do lasu, to Neor potrafi biegać przynajmniej 30 min i to o wiele szybciej. Codziennie wychodzimy na spacer, który trwa ok.1,5godz. i też sobie biega 15- 20 min.To jest młody pies i nie będzie chodził cały czas" przy nodze". Nasza trasa rowerowa jest krótka, ponieważ jest to tylko dojazd z miasta do leśnej drogi rowerowej, więc o przemęczeniu nie ma mowy. Robimy częste przerwy, bo bernusie uwielbiają węszyć i szukać smakołyków ukrytych w trawie <haha> .Dzięki takim wędrówką Neoś przyzwyczaił się do rowerów i dzieci na rolkach - nie próbuje ich dogonić <luzik>.

Obrazek
Ciekawe czy Pańciostwo mnie znajdzie <cwaniak> ?
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-04-16, 14:32

Obrazek
Kiedy tak sobie beztrosko biegałem po lesie, to ludziska mi się porozchodzili i musiałem zagonić towarzystwo w jedno miejsce, jeden stoi koło mnie, więc mam go na oku :mrgreen: i teraz mogę odpocząć :radocha:

Obrazek
Dzisiaj Pańcia miała dużo pracy i żebym jej nie marudził dostałem TAKIE CUDO <rotfl>, dwie godziny walczyłem aby chociaż boki nadgryżć ;> ale, że zębiska mam dorodne, to sobie poradziłem <luzik>

Obrazek
kiedy mi się już znudziło, to zatargałem gnata pod krzak i zakopałem, trochę czasu mi to zajeło bo krzaczor był niski i iglasty, ale ja tak szybko nie odpuszczam i łapy też mam długie :okok: - a do tego miałem silną motywację bo nie wiadomo kiedy znowu taka gratka się trafi <cwaniak>

Obrazek
Codziennie rano przed śniadankiem bawię się z Pańcią takim sznurem, ja uciekam a ona mnie goni <haha> .Chociaż raz ja ustalam reguły gry :okok: .W ogrodzie jest kilka fajnych iglaków. Niektóre podgryzam, kiedy się strasznie nudzę i wtedy Pańcia szybko wyskakuję z domu i znowu mnie goni <juhu>

Obrazek
a na te niższe po prostu włażę i też jest zabawnie :radocha2: w końcu to mój ogród <dokuczacz>.Tam z tyłu za mną rośnie duży świerk .Powoli, acz systematycznie podkopuję jego pień. Za robotę wziołem się pół roku temu, ale w tedy miałem mniejsze łapy, no i ziemia jakaś taka twarda <mysli> , ale teraz mam 9 miesięcy, pazury odpowiednie, więc szybciej mi pójdzie <okok> . Zdrugiej strony domu jest mniejszy ogród i tam dwa dołki wykopałem, a Pańcia troszkę podsypała i kwiatki zasadziła- latem będzie pięknie <buja_w_oblokach> .Tylko teraz taki płotek postawili, żebym się tam nie zbliżał :oczy: . Ale co mi tam, nie takie płotki już stawiali <figielek> , tylko muszę odpowiedni moment odpilnować.
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez goslava » 2012-04-16, 14:53

jakiego on ma kochanego pychola :love2:
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-05-06, 19:29

Obrazek
Nadeszły dawno oczekiwane woolne dni. Teraz będą długie spacery po lesie <hura>

Obrazek
Kiedy pobiegałem zrobiłem sobie przerwę i podgryzłem trawki. Pańciostwo śmiało się ze mnie, że prawdziwy cielaczek jestem. O co tu chodzi? Raz cielaczek, raz byczek, czasami osiołek <szok>

Obrazek
Tutaj przebiegłem kawał drogi żeby dostać smaczka. Pańcia tak ćwierkała, cmokała, słodko nawoływała, że w końcu dałem kobiecie się przekonać i przybiegłem. Czasami jak złapie ciekawy trop, to o bożym świecie zapominam i w tedy zaczyna się ten CYRK z nawoływaniem.Pan głośno woła- DO MNIE! a Pańcia szczebiocze, podskakuje, macha kijem, a czasami wali nim po pniu drzewa, podobno ma mnie to zmotywować do powrotu. A jak już jestem za daleko, to biegną za mną :okok:


Obrazek
A to jest mój osobisty zestaw turystyczny <haha>

Obrazek

Obrazek
Człowieku, rusz się i dolej mi wody <nerwus>

Obrazek
Uwielbiam gryźć patyki i nie wiem na którego się zdecydować, co jeden to ładniejszy <bezrady2>
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj podróżuję Pana samochodem. Ma większy, podobno lepszy, a i tak ląduję w "drugiej klasie" :shock: Co innego u mojej Pańci! Mam całą tylnią kanapę dla siebie :radocha2: Kupiła specjalny pokrowiec, bo podobno kłaki zostawiam i wnoszę piasek. A czy to moja wina <bezrady2> Czepiają się <nie>
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez Renata.P » 2012-05-06, 22:08

Cudny psiak,a futerko ma rewelacyjne!!!
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: Neor Barbarian

Postprzez jbeata » 2012-05-06, 23:33

Fajny psiak i fajne opowieści :-) będziemy Cię podglądać Neorku <buzki>
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Neor Barbarian

Postprzez beta68 » 2012-05-07, 23:05

Obejrzałam Waszą galerie. Prawie rówieśnik Collina (mój z 14 marca 2011)Widzę, że też ma super turystyczną fotkę. Czy on to był u fryzjera? Oj muszę pewnie naszego doprowadzić do ładu, bo mu trochę portki fruwają.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Neor Barbarian

Postprzez anula » 2012-05-15, 20:25

Rozmawiałam dziś z p. Pauliną, nie może się Was nachwalić. Twierdzi, że Neor wyszkolony jak na porządnego berna przystało <okok> i do tego gotowy do pokazywania na wystawach. To teraz się grzecznie zapytuję gdzie wnusia zobaczę <cwaniak>
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-06-17, 11:11

Wybieramy się do Chojnic, ale w jakiej postaci to się zobaczy, ponieważ pani która ładnie go wyczesała , wykąpała, balsamem nasmarowała i perfumem skropiła <haha> jest "wysoko"w ciąży. Neoś cierpliwie znosił te wszyskie zabiegi i pomimo wielkiego stresu apetyt mu dopisywał <szok>

Długo nas nie było, ponieważ Pańcia miała "okrągłe"urodziny, które wypadały podczas długiego wekendu. Nic się nie liczyło, tylko przygotowania :ojoj: .Goście przyjechali w "dwóch ratach" więc miałem dużo roboty, aby każdego odpowiednio obszczekać i trochę postraszyć, że niby jestem taki duży i groźny ]:-> Niech wiedzą na czyim podwórku stoją <cwaniak>. Ale Pańcia szybko przypomniała mi, kto tu naprawdę rządzi i potem już byłem łagodnym, berneńskim barankiem :mlotek:

Było kilka słonecznych i ciepłych dni, więc pojechaliśmy nad rzeczkę. W końcu pozwolili mi na zamoczenie łap i brzucha <haha> .Głębsza woda była niedostępna, ponieważ Pan nie przygotował się na taką ewentualność i skutecznie ograniczał mi moją wolność. Mówi się trudno, może następnym razem będę uczył się pływać.
Obrazek

Obrazek

Po godzince moczenia się, Pańcia stwierdziła, że czas jechać do domu. Więc musiałem troszkę się wysuszyć. Tradycyjnie wytarzałem się w trawie i na krecim kopcu <figielek> (Te z chodowli z ASTROLABIUM to mają to we krwi, żeby za czyste nie były , patrz Cysia ;) ) . Potem już tylko relaks. Prawie oko mi się zamykało do krótkiej drzemki, kiedy usłyszałem cmokanie, gwizdanie i nawoływanie. Jakieś ludziska przepływali wzdłuż rzeki i oczywiście stałem się największą, przybrzeżną atrakcją turystyczną <juhu> .
Obrazek

Obrazek
Już miałem do nich pobiec, ale Pańcia była czujna. Szkoda, napewno byłaby świetna zabawa <juhu>

Kiedy wróciliśmy do domu, musiałem wymiziać się z " młodym". Mamy te same ksywki, na mnie i na nigo wołają pieszczotliwie MISIU <haha>
Obrazek
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-07-10, 19:42

6 lipca obchodziłem swoje PIERWSZE URODZINY <hura> .Dostałem michę z kurzymi łapkami, nową owcę do gryzienia i ciamkania i mnóstwo zainteresowania moją skromną, psią osobą :-D

Obrazek
Pierwszy miział "pierworodny", krótko acz pieszczotliwie. Potem zawsze muszę się popisywać umiejętnościami nabytymi w szkółce <głupek> , ale coś za coś- smaczki muszą być odpowiednie, inaczej "cyrku" nie będzie ;>


Obrazek
W szkółce byłem na wyższym poziomie, ja robię "piątkę" i "dziesiątkę"

Obrazek
Tutaj układa mi smaczki na łapach, przed nosem, a ostatnio na nosie- zgłupiał do reszty :mlotek: Nic bez pozwolenia nie mogę ruszyć. Ciekawe czy "pierworodny" takie męki ze słodyczami by wytrzymał. Wątpię, często widzę jak podbiera z szafki wafelki, bo nie chce mu się zrobić " konkretów" do jedzenia.

Obrazek
Drugi w kolejce był "młody". Z nim to całkiem inna sprawa :okok: dłuuugie mizian

Obrazek
noski, noski,

Obrazek
i zabawa.

Obrazek
A to jest moja ulubiona maskotka "Głodek" do ciamkania. Już troszkę się zużyła, ale nadal ją lubię i zabieram to " paskuctwo" ( Pańcia tak mówi ) do samochodu jak wyjeżdżamy, żeby się ludzie z nas śmiali ( to też mówi Pańcia)- niby dlaczego ?

Obrazek
Urodziny, urodziny i po urodzinach... już się mną nacieszyli i zostawili samego jak palec. Takie to moje "pieskie życie". <bezrady2> i nic na zaistniałą sytuację nie poradzę. Mogę poczekać albo pójść do ogrodu, bo szczekanie już dawno na nich nie działa- to zawdzięczam "dobrym radom" nauczycielce ze szkółki, która była tak życzliwa i podpowiedziała to i owo moim domownikom :oczy: jak skutecznie mnie ignorować i oduczyć wymuszania. A co ja takiego niby wymuszam ? Trochę zabawy , pieszczot, czy kierunek spaceru ? zaraz wielkie halo ]:->
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez gosiakds » 2012-07-10, 20:32

Neorku wszystkiego najpsiejszego, koszyk smaczków i mizianka bez ustanku <pies>
Super chłopak jesteś <haha> Sto lat!!!
Avatar użytkownika
gosiakds
 
Posty: 556
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-14, 17:21
Lokalizacja: małopolska
psy: Shanga, Dżunga & Miracle
Hodowla: Magia Berna

Re: Neor Barbarian

Postprzez Renata.P » 2012-07-10, 23:21

Sto lat od przyrodniego braciszka!!!
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: Neor Barbarian

Postprzez julka » 2012-08-01, 11:31

Bardzo dziękuję za życzenia :-) .Pańcia mówi, że jak jestem "roczniak" to do czegoś zobowiązuje- ciekawe do czego? <mysli>
Pańcia wygrzebała moje stare zdjęcia i ciągle nie może się nadziwić, jak ja mogłem tak szybko urosnąć? i czemu mój "mózg" nie podąża za rozwojem szkieletu"? :shock:

Obrazek
Obrazek
zdjęcia z archiwum ASTROLABIUM

W krótkim czasie wydłużyły mi się nogi i tułów oraz ogon.Z czego ja się tak cieszę? <mysli>
Obrazek

Teraz wyglądam tak:
Obrazek
Obrazek

Moim zdaniem obecny wygląd jest o niebo lepszy niż poprzedni. Nie wiem nad czym tu rozmyślać i roztkliwiać sie :] Wcześniej ograniczali mi wolność i wszędzie za mną chodzili, dzisiaj to ja dyktuję warunki( czasami tak mi się wydaję). Jak szczeknę, to nawet dorosłe chłopy odskakują od płotu <cwaniak> ,a jak nie chcę wyjść z domu, to kładę się na podłodze i mają problem, bo kto zaraz 43kg weźmie na ręce i uniesie? :okok: Czasami Pańcia ciągnie mnie za łapy, ale to bardzo krótko trwa <dokuczacz> .
Tutaj jest mój kącik zabaw.
Obrazek

A na tych zdjęciach bawię się z "młodym". Uwielbiam go, bo ma ciekawe pomysły i się z nim nie nudzę.
Obrazek
Tu sprawdzamy moją inteligencję, jak szybko zdejmę karton z głowy? Poszło bardzo sprawnie, niech młody wie, że ze mną to łatwo mu nie pójdzie i ja tylko raz dam się oszukać.
Obrazek
Zwycięzca może być tylko JEDEN <hura> i to ja nim jestem.

A żeby to ostatecznie przypieczętować, pokażę moje dzieło. Ten kwiat w ubiegłym roku wyglądał tak:
Obrazek
Był dumą całej rodziny. Kiedy ja się pojawiłem, troszkę podrosłem, troszkę zmężniałem , troszkę mam większe zęby i troszkę mocno się nudziłem, to znalazłem sobie zajęcie i kwiat- nasza duma rodzinna wygląda TAK:
Obrazek

A tak właściwie to wyglądał, bo już go nie ma- Pan wykopał go z korzeniami. Pańcia to na pączątku była zdenerwowana, ale potem długo zastanawiała się i nie mogła uwierzyć- jak ja to zrobiłem? :shock: :ojoj: A ja cały czas im tłumaczę, że szczeniaka samego się nie zostawia <nerwus> .Myślę, że zrozumieli i teraz ZAWSZE BĘDZIEMY RAZEM <rotfl>
Avatar użytkownika
julka
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 20:43
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: Neor

Re: Neor Barbarian

Postprzez baksak » 2012-08-01, 14:27

julka napisał(a):(...)szczeniaka samego się nie zostawia <nerwus> .Myślę, że zrozumieli i teraz ZAWSZE BĘDZIEMY RAZEM <rotfl>

To masz jak w banku, że pańcia zrozumiała <haha>
Swoją drogą, skoro interesujesz się ogrodnictwem, to może pańciostwo powinni ci posadzić kilka innych roślinek, żebyś mógł się z nimi zapoznać? <haha>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości