Dogoterapia

Moderator: MartaD

Re: Dogoterapia

Postprzez Anirysova » 2009-06-15, 23:05

Wszystkim berneńskim terapeutom, a troszkę ich jest 100 lat !!!
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Dogoterapia

Postprzez Hekate » 2009-06-15, 23:07

naszym "małym" bohaterom 100 LAT :!:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Dogoterapia

Postprzez Wydra » 2009-06-15, 23:16

Dużo cierpliwości i miłości naszym kochanym psim terapeuto.,Żyjcie jak najdłużej niosąc szczęście i uśmiech tym którzy bardzo tego potrzebują.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dogoterapia

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-16, 09:04

Dużo zdrówka naszym kochanym psim terapeutom. Kiedyś na Animal Planet słuchałam, że najlepiej w dogoterapii sprawdzają się malamuty i samojedy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Dogoterapia

Postprzez Anuta » 2009-06-16, 09:35

A u nas w domu dogoterapię prowadzi Bernodwupak :lol:
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Dogoterapia

Postprzez DolceVita » 2009-06-16, 11:59

Fajnie,że dwupak - a u mnie niewyobrażam sobie codzienności bez mojej uchochanej bernusi.Wszystkim pisim psychoterapeutom 100 lat.
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Dogoterapia

Postprzez daria » 2009-06-16, 15:00

Dużo zdrowia dla psiaków i ich właścicieli za pracę którą włożyli aby inni otrzymali kudłatą pomoc,ja z Birmą też spróbuję dołączyć do grona psów terapeutów :-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Dogoterapia

Postprzez brams » 2009-06-18, 20:19

A ja mam nadzieję, że w końcu do grona psich terapeutów dołączą jeszcze jakieś duże szwajcary, prócz naszych maluchów - Deacona i Dobrawy
Obrazek

Wszystkim życzymy dużo wytrwałości i cierpliwości :-D A my służymy pomocą...
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Dogoterapia

Postprzez AT » 2009-06-23, 23:08

:oops: Kochane pracujące Psiaczki! z opóźnieniem ale szczere serdeczne życzenia z okazji Waszego Święta.
To bardzo ciężka dla psa praca - naprawdę podziwiam, jesteście nieziemskie :!: :-D
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Dogoterapia

Postprzez Vanilla Sky » 2010-04-25, 01:03

Witam Wszystkich!

Jak tu długo do nikt nie pisał .... :roll:

Nasza Vanillka też ma przyszłość związaną z dogoterapią :->

Akurat dziś była z moją mamą w Bydgoskim ośrodku dla niewidzących ,,Louisa Brailla" :) Było super! :lol: (podobno, bo mnie tam nie było :-( ).. Vanillka niczego, nikogo się nie bała. Bawiła się z innymi pieskami terapeutycznymi. Najfajniejsze było jak leżała z cavalierkiem naprzeciwko i kulały sobie piłeczkę... :lol: same...

Pozdrawiamy!!
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Dogoterapia

Postprzez Madzia » 2010-06-10, 19:22

My także jesteśmy chętni ale minie troche czasu nim mój pies dorośnie do "bycia spokojnym"
(woj. Opolskie) ;-)
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Dogoterapia

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-06-18, 15:41

hmmm ja od jakiegoś czasu szukałam właściciela dla wózka inwalidzkiego i do glowy mi nie przyszło, żeby popytać wsród fundacji zajmujących się szkoleniem psów. na szczęście jedna fundacja znalazła nas:)

oddałam wózek fundacji TACY SAMI Centrum Wspierania Rozwoju we Wrocławiu która szkoli psy-przewodników dla niepełnosprawnych:) teraz wozek choć nie bezpośrednio( głownie do szkolenie) to bedzie pomagać wiekszej ilości niepelnosprawnych .
a wcześniej nawet nie pomyślałam, ze do szkolenia i socjalizacji psiaków-asystentów moze posłużyćnasz wozek:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Dogoterapia

Postprzez Vanilla Sky » 2010-06-18, 16:01

:-> Dobrze, że wkońcu stał się pożyteczny. ;-)

Może tak by więcej pisać w tym wątku? Wrażenia i takie tam. Jakoś tu cichutko.

My zaczniemy. Dużo się u Nas dzieje w tym kierunku, ale opisze to najświeższe wydarzenie:

W środę Vanillka z moją Mamą były w przedszkolu (Bajkolandia) w Bydgoszczy na spotkaniu z rodzicami. Oczywiście wszyscy zachwyceni! (Tak wogule.. czy ktoś widział to przedszkole??? REWELACJA!! Trzeba zobaczyć by uwierzyć!! ).. W pewnym momencie weszła Pani Dyrektor. Coś tam mówiła i klepnęła ręką w nogę, a nasza mądra Vanillka zrobiła komendę ,,noga" :lol: .. Super! Oczywiście wytarmoszona przez dorosłych jak i dzieci ;-)

Czekam teraz na kogoś innego!! :-)
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Dogoterapia

Postprzez Vanilla Sky » 2010-06-19, 18:04

Nikt?? :-(

My się pochwalimy! viewtopic.php?f=28&t=5366&p=215850#p215850 zapraszamy Serdecznie!!! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Dogoterapia

Postprzez Barbel » 2010-06-19, 19:50

Droga Vanilkowa Pańciu, na forum jest mnóstwo psów i właścicieli, którzy na co dzień pracują w dogo czy kyno terapi ( jak zwał tak zwał). Dla jednych to częste, na prawdę codzienne zajecie, dla innych spotkania od czasu do czasu. Z tego co mi wiadomo regularnie pracuje Sabrina Aśki, Luśka Ani od Berena, psy Ali Spartkowej. Barbel -od 5 lat. W tym roku szkolnym - ok 9-10 godzin tygodniowo minimum. Teraz z powodu choroby, powoli zaczynam go juz zabierać na krótkie zajęcia. Część pracy przejął wdrazany do "zawodu" Lusiasty. Tyle.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Dogoterapia

Postprzez Vanilla Sky » 2010-06-19, 20:01

Nie chodziło mi, ze nikt nie pracuje! To jest przecież oczywiste.

O doświadczenia, porady itp. Po to jest ten wątek . NIKT nic nie napisał. ;-) Fajnie by było obejrzeć jakieś zdjęcia z zajęć (nawet jakieś starsze). To miałam na myśli. :->

Chyba się nie zrozumieliśmy.
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Dogoterapia

Postprzez Barbel » 2010-06-19, 20:33

Nie zawsze klienci bedący w cyklicznych zajeciach wyrażaja zgodę na publikacje ich zdjęc w internecie. Wiem, ze w niektóyche fundacjach z chwilą podpisania kontraktu o zajeciach ze zwierzeciem automatycznie rodzic/opiekun prawny wyraża zgode na takie publikacje.
Ja z Barnabą działa z ramienia Poradni psychologoczno-pedagogicznej w której z załozenia klient ma zapewnioną dyskrecję. Po prostu tego mi nie wolno. W przypadku zajec psychoedukacyjnych na terenie szkół/przedszkoli - tamtejsza dyrekcja reguluje to sobie odrębnymi przepisami. Takze w przypadku publikacji prasowych rodzice kazdorazowo musieli wyrazić zgodę na publikacje zdjęć. W przypadku zajęć z DPS - fotografie były robione na użytek wewnetrzny i tylko niektóre mogłam wkleic tutaj ( np w wątku Barnaby).
Co do metod pracy - bywaja tak rózne jak różnych mamy pacjentów. Zajecia są indywidualne i grupowe zależnie od założonych celów i predyspozycji zwierzecia. Na ten temat juz niejedną książkę napisano.. ;-) Kazdy pies jest predysponowany do innego rodzaju zajeć....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Dogoterapia

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-06-20, 22:12

Tak to prawda jest tak jak napisała Ania Barbelkowa.Zeby opublikować zdiecia pytam rodziców ,kierownictwo ośrodka i wychowawców o zgodę.Spartki pracują w osrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym w Gorzowie i na stronie koła PSOLU w zakładce terapia z naszymi ulubieńcami możemy zobaczyc najnowsze zdiecia prezia i Bodzia.Kolejna sprawa sama raczej unikam robienia zdiec , dlatego ze wolę ten czas poświecić dzieciom i pracy z nimi bo zajęcia prowadzone czy to indywidualnie czy grupowo wymagają ogromnego skupienia i uwagi.Zdiecia którymi dysponuję przewaznie przesyłają mi opiekunowie z osrodka :-) :-) .a tak na zachetę zapracowane małe spartkowe dziecie czyli Niespodzianka i prezio :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Dogoterapia

Postprzez Barbel » 2010-06-20, 23:50

Dodam, ze dogoterapia ma na celu wspomaganie rozmaitego rodzaju oddziaływań terapeutycznych a pies jest motywatorem działań. Inaczej prowadzę zajęcia wspomagając terapie autystyków, inaczej przy MPD, co innego przy dzieciakach w terapii pedagogicznej głębszych zaburzeń percepcyjnych (wspomaganie nauki czytania/pisania/liczenia), co innego dzieje sie z dzieciakami z nadwrazliwością, czesto z lekiem przed psami gdzie uczymy sie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Poza tym, tak jak napisała ala - kiedy prowadze zajecia - nie zrobie jednocześnie fotek. Jedyne fotografie pochodzą z bardzo statycznej relaksacji i może dlatego w powszechnym myśleniu dogoterapia polega na leżeniu na psie. ;) -coś na Barblowy temat jest np.tutaj ;-)

http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_arch&ida=52896
http://azyl.schronisko.net/aktualnosci-891.html
http://www.oligos.pl/index.php?page=gal ... 2009&id=30
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Dogoterapia

Postprzez Vanilla Sky » 2010-06-20, 23:58

:-) Moja mama także nie robi zdjęć na zajęciach nigdy sama, zawsze wszystko poświęca dzieciom i oczywiście Vanillce. No cóż dziękuję za zdjęcia Spartków i coś do poczytania o Barnabie. Im więcej mądrych, rozsądnych łapek do pomocy ludziom, dzieciom tym lepiej...
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dogoterapia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości