program dla przedszkola

Moderator: MartaD

program dla przedszkola

Postprzez Cefreud » 2010-03-02, 10:16

potrzebuję program dla 3-4 latków.Chodzi mi o zajęcia dla zdrowych dzieci.Zajęcia miały by pokazać dzieciom jak się podchodzi do psa, jak się opiekuje psem,jak się go karmi i przede wszystkim pokazać,czego absolutnie robić nie wolno.
Czy ma ktoś taki program? Była bym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i wszelkie sugestie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: program dla przedszkola

Postprzez hania » 2010-03-02, 11:02

Spytam się koleżanki, która się tym zajmuję czy mogę Ci dać jej kontakt.

Myśmy chodząc do takich dzieci brali rysunki psów, wieszaliśmy na ścianie i rozmawialiśmy - gdzie ten pies wygląda na zadowolonego, gdzie nie. Rysunki psa z kością, z piłką - że nie wolno podchodzić. Rozmawialiśmy o tym, ze zawsze trzeba się spytać czy psa można pogłaskać i potem dzieci ustawiały się w kolejką i mogły pogłaskać psa ale każde musiało się najpierw spytać czy może. Głaskanie psa było na końcu (do tego momentu dzieciom nie było wolno przekraczać linii dzielącej ich od psa) - jakby było wcześniej to potem nie można by maluchów skupić na rozmowie.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: program dla przedszkola

Postprzez Busola » 2010-03-02, 12:08

podłaczam sie do pytania :lol:
ja też poproszę ;-)

znalazłam kiedyś fajną książeczkę dla dzieci
http://www.superkarmy.pl/product_info.p ... ts_id/4921
moja córcia ma ją opanowaną od deski do deski, jednak to tylko ...wstęp, przydałoby sie zgłębienie tematu zwłaszcza w naszym "wsiowym" przedszkolu :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: program dla przedszkola

Postprzez hania » 2010-03-02, 12:29

Dziewczyny, macie PW
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: program dla przedszkola

Postprzez Cefreud » 2010-03-02, 13:59

dzięki wielkie.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: program dla przedszkola

Postprzez Busola » 2010-03-02, 14:28

dzieki :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: program dla przedszkola

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-03-02, 23:51

zabawy z dziecmi przedszkolnymi dzielę na 3 częsci poznawcze,plastyczne ,i zabawa.Czas trwania zajeć uzależniam od wieku dzieci z którymi mam zajęcia.
Napisze szybko w skrócie o co chodzi
1 poznawcze zapoznajemy dziecko/dzieci z psem/imie pieska ,rodzina w której zyje,czyli nasza zasady higieny zachowania itp
2 plastyczne-czytanie wierszyka i wykonanie rysunku,wycinanki lub lepienie z plasteliny/tu też jest troche rozwiazan i pracy w grupie oraz samodzielnego działania
3 zabawa z udziałem psa a tu już jest tego dosc sporo i tez zależne jest od grupy wiekowej dzieci.
jeżeli ktoś chętny szerzej na temat jak organizować zabawy z udziałem psa i ich oddziaływania na dziecko
to podpowiem. :-)
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: program dla przedszkola

Postprzez Asia K.L. » 2010-03-03, 00:18

Polecam książeczkę "Czy mogę pogłaskać psa?"
http://www.gwp.pl/product/1525.html

na jej podstawie można rewelacyjnie wytłumaczyć dzieciom dlaczego są na świecie różne psy i jak się psami zajmować, do tego dołączyć pokaz, próbę zabiegów pielęgnacyjnych na psie, zabawę z psem i zajęcia będą sensowne, ,ciekawe i nie za skomplikowane dla maluszków.
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: program dla przedszkola

Postprzez Cefreud » 2010-03-25, 11:50

dzięki wszystkim za pomoc.Niestety Freudzik nie będzie chodził "do przedszkola".Rodzice obawiają się jego padaczki(trudno im się dziwić)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Dogoterapia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość