znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-08-25, 11:05

Więc po kolei, moja koleżanka znalazła a właściwie złapała pod swoim domem, hotelikiem dla psów berneńczyka i zadzwoniła o razu do mnie. Obdzwoniłam wszystkich weterynarzy i wszystkie nam znane berneńczyki w okolicy i niestety każdy twierdzi, że swojego ma :) mimo, że to już 3 dzień odkąd misiek jest znaleziony to nie ma żadnych ogłoszeń ani nigdzie na słupach, ani w internecie, żaden weterynarz też nic nie słyszał, a sytuacja w jakiej pies został znaleziony jest lekko podejrzana, bo hotelik ten jest w naprawdę odludzionym miejscu, a biegł drogą polną obok niego tak jakby za czymś gonił, albo był spłoszony w pola i lasy, jest więc podejrzenie, że może za autem czy coś.

Pies jest młodziutki nie ma tatuażu ani chipa,nie jest kastrowany, od razu zakropiłam go na pchły i kleszcze, jest dość zadbany więc nadal liczymy, że odnajdzie się właściciel, ząbki ma bielutkie, i nie starte na moje oko, ma on k. 1,5 roku do 2 lat wygląda na podlotka, widać, że niedawno miał przystrzyżone łapki, kochany, siada, daje łapkę, kładzie się na komendę, te 3 komendy zna, ale jest świetnie zsocjalizowany z psami, nie reaguje nawet jak z posesji na spacerze wybiega jakiś mały kundelek jazgoczący.

Na tą chwile sytuacja wygląda tak: misiek jeszcze parę dni będzie w hoteliku, ma tam miejsce, bezpłatnie choć ja tam dowożę karmę i biorę część kosztów na siebie, i dojeżdżam zabierać go na spacery, pies już nas poznaje, jest straszną przylepą, i łasuchem na smaczki. Ja w tej chwili w środę- czwartek odbieram kluczyki bo wynajmuję mieszkanie, jak tylko się urządzę to psa wezmę, żeby nie siedział w hotelikowym małym kojcu. (Oczywiście nadal mamy nadzieję, że odnajdzie się właściciel). jeśli jednak właściciel się nie odnajdzie to jeśli znajdzie się wspaniały domek dla niego, ale taki wymarzony to psiaka oddamy, jeśli nie Misiek będzie mógł zostać u nas bo właściciel mieszkania nie ma nic przeciwko temu.

Więc jeśli znacie jakieś świetne rodzinki, które chciały by psiaka w typie bernola to miejcie na uwadze, jednak ze względu na to, że mamy nadzieję jednak na odnalezienie właściciela to ewentualna adopcja nie wcześniej jak za miesiąc, z uwagi na to, że może jednak w końcu zacznie ktoś go szukać.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-08-26, 10:33

Nadal zero ogłoszeń o tym, że ktoś psa szuka, wrzucam foteczki Miśka ze spaceru.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez tomiku » 2014-08-26, 13:49

Witam,
wiem, że to kosmiczna odległość, ale proszę o sprawdzenie czy to nie Charlie. Różowa plama na nosie i na karku białe futro w kształcie obroży, niesymetryczne, z jednej strony sięgające niżej. 134AA ma na uchu.

Pozdr.
tomiku
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-08-26, 13:41
psy: bernenczyk

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez saba&mlis » 2014-08-26, 17:44

Obrazek
tak trochę lepiej widać ;)
Pies mógł wystraszyć się wystrzałów czy burzy i przebiec ładnych parę kilometrów, może też niezauważony wskoczył do czyjego samochodu, później wypuszczony w obcym miejscu nie umiała znaleźć drogi do domu?
(Sabina kiedyś wskoczyła do dostawczaka i gdybym jej nie obserwowała, odjechałaby nie zauważona przez kierowcę)
Wielu ludzi zupełnie nie umie szukać swojej zguby :sciana: a z Twojego opisu wygląda na zadbanego.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-08-27, 00:18

happy end, pies dzis wrócił do właściciela, rodzina cała się cieszy zwłaszcza dzieci, pies uciekł za suczką, panstwo myślą nad kastracją zapowidziałam im się na wizytę to jeszcze będe z nimi rozmawiać na ten temat i ich namawiać.

ten pies nie miał tatuażu, to pierwsze co sprawdziliśmy, pisałam o tym, przykro mi to nie charlie
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez anula » 2014-08-27, 07:40

Podpowiedz żeby chłopaka oznakowali i zgłosili do bazy.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: znaleziony młody bernenczyk powiat Lubański

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-08-27, 08:51

Też o u M myślałam na pewno gospodarki odwiedzę i I będę dogladać :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31


Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości