UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na pomoc

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez kerovynn » 2013-10-03, 20:12

śledzę wydarzenie na fb, więc sie tu za dużo nie odzywam, ale wierzę mocno, że się uda. Musi.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez majaimonika » 2013-10-03, 21:53

To znaczy, że dziewczyna jest silna, czasem wystarczy chęć życia, by pokonać wszystkie przeszkody :-)
Mam sunię " w ciąży". Jak pomyślę, że może to spotkać którekolwiek z jej dzieci, to odechciewa mi się hodowli.
Ludzie! Skoro " właściciel" zrzeka się praw do Hope, tzn. że pewnie ma rodowód i boi się ewentualnych konsekwencji. Chipowanie, tatuaże i wszelkie insze znaki wskazujące na właściciela z zasady ( tak myślę) mają pomóc właścicielom w odnalezieniu przyjaciela, ale teraz myślę, że to dobry pomysł, także by wyciągać konsekwencje w stosunku do tych pozostałych, bo brakuje mi słowa by opisać tych ludzi. A i tak mój post zieje agresją i nerwami.
A odzew ludzi? Nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu zwierzęciu. Ale gdy sprawa dotyczy zwierzaka, z którym się identyfikujemy, bo jest naszym członkiem rodziny, to chyba zrozumiałe...
Tylko jaką znaleźć metodę, sposób na uniknięcie takich sytuacji u zwierząt? W "Wiadomościach" mówili dziś o pijanej matce, która kolczatką w pijanym widzie chciała udusić 8- letniego syna....
Przepraszam z góry za emocje.
Monika
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez Halikowo » 2013-10-04, 11:41

Od nas tez poszło. Trzymaj się maleńka <buzki>
Avatar użytkownika
Halikowo
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-10, 13:50
Lokalizacja: WROCŁAW
psy: INDIANKA Pasterski Klejnot

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez BeatkaBen » 2013-10-04, 14:41

Przelew wysłany. Biedny piesku wracaj szybko do zdrowia, łzy <cry> same się cisną do oczu. Trzymamy mocno kciuki za bidulkę.
Avatar użytkownika
BeatkaBen
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 14:31
psy: CHEFSUPREME vel Ben i FREE & WILD vel Coby
Hodowla: BAKOTI

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez Solonek » 2013-10-04, 18:48

okazało się, że już dzisiaj przeszła operację poskładania miednicy! Jeszcze słodko chrapie, ale obyło się bez komplikacji. Teraz niepewna jest sprawa neurologiczna. Nie wiadomo, czy się podniesie.
cytuję wiadomość Marty:
WLASNIE SKONCZYLAM ROZMAWIAC Z DR STARCZEWSKIM. OKAZALO SIE ZE DZIS PODJAL SIE SKLADANIA MIEDNICY. OPERACYJNIE HOPE JEST ZLOZONA... NAJGORSZA KWESTIA TO TERAZ PROBLEM NEUROLOGICZNY... MUSIMY CZEKAC... UKLAD KOSTNY TO JEDNO, NERWY TO DRUGA ROWNIE ISTOTNA SPRAWA. ROKOWANIA SA NIESTETY BARDZO BARDZO OSTROZNE
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez majaimonika » 2013-10-04, 23:02

Musi być dobrze, to dziewczynka, która walczy o życie. Czy po zakończeniu kuracji ma dom? Może mnie mąż z domu wygoni;-), bo planuję drugą sunię...ale dla Hope też bym znalazła miejsce... Moje serce i tak już zajęła:-)))
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez Solonek » 2013-10-04, 23:17

odnośnie domu - skopiuję swój post z facebooka, bo świetnie się odnosi do tego

z tego co wiem, to na Hope czeka DT czyli Dom Tymczasowy, w którym zajmą się nią po tym, jak wyjdzie z kliniki. Osoba, która chciałaby ją adoptować, będzie niestety musiała spełniać zapewne bardzo dużo rygorystycznych warunków, zwłaszcza gdy okaze się (tfu tfu), że Hope na te łapki jednak nie stanie. Opiekowanie się niepełnosprawnym psem jest bardzo ciężkie i bardzo kosztowne, wymaga masy czasu (!) i jeszcze więcej cierpliwości. Taka osoba musiałaby mieszkać w domku lub chociaż na parterze, bo targanie berneńczyka po schodach nawet przez niewielki okres czasu może wykończyć (wiem to po sobie, a i tak moja sucz jest malutka w porównaniu do innych suk - waży teraz zaledwie 27 kg, wcześniej ważyła 20kg). Przynajmniej ja tak to widzę, mam nadzieję, że osoby za nią odpowiedzialne myślą podobnie.


po za tym teraz nie wiadomo do końca, do jakiego DT trafi Hope, bo nasza forumowa kolezanka zaproponowała zajęcie się sunią w swoim gabinecie rehabilitacyjnym (za co wielkie brawa!!)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez kerovynn » 2013-10-05, 12:11

Solonek napisał(a): Opiekowanie się niepełnosprawnym psem jest bardzo ciężkie i bardzo kosztowne, wymaga masy czasu (!) i jeszcze więcej cierpliwości.

Przez ok. 4 miesiące miałam w domu dalmatyńczyka, który miał zupełnie nie sprawne tylne łapy. Opieka była trochę uciążliwa, bo z racji siarczystych mrozów nie wynosiliśmy psa na dwór by się załatwił, więc robił pod siebie. Finansowo straszne to nie było, bo potrzebne były tylko pampersy no i więcej proszku i wody się zużywało. Z kilku starych koszulek uszyłam body by mu pampersa podtrzymywały. Ale... w pokoju musiałam mieć dla niego dwa legowiska z podkładami - jak jedno zapaskudził to go trzeba było umyć, wytrzeć, przebrać, przenieść na suche, a brudne do prania, suszenia i ponownego przyszykowania. Do tego dwa ciepłe kocyki - jak się pokój wietrzył, trzeba było psa dobrze przykryć, bo po myciu mokry był. I tak kilka razy dziennie a i w nocy nas budził sygnalizując, że ma mokro w gaciach ;-) . Pies się przemieszczał bo przednie łapy sprawne więc co nieco z pampersa się ulewało. Pokój wietrzony kilka razy dziennie, więc ogrzewanie na full, żeby nie zmarznąć. Poza tym jadł normalnie, załatwiał się bez kłopotu i dostawał tylko leki przeciwbólowe w razie potrzeby. Na nieszczęśliwego nie wyglądał, był cały czas w naszym pokoju, dużo głaskania, przytulania, przy wszelkich zabiegach obchodziliśmy się z nim bardzo delikatnie. Latem pewnie byłoby łatwiej bo i na dwór można by go było wynieść i fetorku z domu szybciej się pozbyć. Ale faktem jest, że to nie to samo co zdrowy pies. Aha - i trzeba mieć zdrowy kręgosłup :-D .
Jak się psa naprawdę kocha to się da wytrzymać :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez MB » 2013-10-07, 14:15

Żeby Hope mogła być rehabilitowana,potrzebny jest dom tymczasowy w Bielsku-Białej lub bliskiej okolicy.
Kopiuję z fb "Dom odpowiedzialny,ktory podejmie sie zabiegow higienicznych- Hope zalatwia sie pod siebie. Jest psim aniolem, lezy na poslanku, nie szczeka, nie piszczy- psa nie ma... ".
Może ktoś z Was mógłby podjąć się takiej opieki ?
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez jolantaIwańska » 2013-10-08, 17:05

wspomogliśmy HOPE . Natomiast mogłabym wstawić drobiazgi , które mam jeszcze po akcji Vasco ale nie mogę sobie poradzić technicznie !?? Jak to zrobić ?? Przytulaski od moich chłopaków, dużo zdrówka :love2:
Avatar użytkownika
jolantaIwańska
 
Posty: 49
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-28, 18:40
psy: VASCO

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez jolantaIwańska » 2013-10-08, 17:24

poradziłam sobie. wystawiając po prostu na allegro aukcję z żartobliwym ciężkim znakiem " stop " - 2 sztuki :
jest to aukcja z pomocą dla Hope. Sami zdecydujecie ile wpłacimy na jej konto .

http://allegro.pl/show_item.php?item=3612351952
Avatar użytkownika
jolantaIwańska
 
Posty: 49
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-28, 18:40
psy: VASCO

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez saggi » 2013-10-08, 19:06

Kochani, jeśli ktoś nie ma konta na allegro, a chciałby jakiś fant wystawić to można na bazarku fundacji na facebooku:
https://www.facebook.com/events/628724490495455 :)
Dziękujemy za taki liczny odzew :)
saggi
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-10-08, 19:01

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez majaimonika » 2013-10-08, 22:15

Serce nie rządzi się rozsądkiem, a szkoda... Praca niestety nie pozwala mi na przebywanie w domu 24/h. W końcu zrozumiałam, że chęci a możliwości, to 2 rozbieżne tematy, aby przyjąć na świat około 22.10 nowe psiaczki, muszę wziąć 2 tyg urlopu. Do Bielska mam ponad 300 km. Ale jeśli znajdzie DZ dalej będę wspomagać finansowo. Tyle mogę... Choć chciałabym podzielić swoją miłość na troje...
Monika
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez Solonek » 2013-10-09, 20:16

Hope ma szanse stanąć na łapach :) neurolog potwierdził czucie w łapkach i prawidłowe odruchy, a dzisiaj już "śmigała" z ręcznikiem pod brzuchem ;) jednak DT w Bielsku Białej ni widu, ni słychu... :<
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez Haidi » 2013-10-10, 00:26

My też śledzimy na bieżąco losy Hope - niesamowita sunia.. Bardzo jej kibicujemy i na różne sposoby próbujemy znaleźć dom tymczasowy w Bielsku. Wiary w cuda dodają wspaniałe wieści plynące od Marty. Hope jeszcze będzie szczęśliwym pieskiem, musimy jej tylko jeszcze znaleźć ten dom tymczasowy w Bielsku, żeby mogła skorzystać z rehabilitacji...
Avatar użytkownika
Haidi
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-16, 22:19
psy: berneński pies pasterski

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez salva » 2013-10-12, 22:27

http://www.youtube.com/watch?v=cfW4R4wT ... e=youtu.be

Popłakałam się z radosci <złezką>
Teraz będzie tylko lepiej!!! Oby tak dalej, najdzielniejsza, kochana Hope !!! Jesteśmy z Tobą jak możemy...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez aldonabak » 2013-10-12, 22:45

Właśnie miałam iść spać, ale pomyślałam może jest jakaś WIADOMOŚĆ - ale to ściska za gardło. Trzymamy kciuki. za DT i prawdziwy dom Hope. Musi znaleźć swojego człowieka, albo ten człowiek znajdzie ją. Kochana sunia.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez HaniaHa » 2013-10-13, 10:42

Hope jest niesamowita!!! :love2: :love: Wielki szacun dla opiekunów!!
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez kitusiek » 2013-10-14, 09:41

Boziu, a jednak cuda sie zdarzają.....Z taką wolą walki to się musiało udać i teraz będzie już tylko lepiej...Ta psinka zasługuje na wszystko to co najlepsze. Brawo Hope!!!!
kitusiek
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-01, 11:24
Lokalizacja: Legionowo
psy: Marat
Hodowla: czar wiosny

Re: UWAGA! Znaleziono potrąconą bernenkę-3 dni czekała na po

Postprzez BeatkaBen » 2013-10-14, 13:08

Jej i znowu się popłakałam..... Zdrowiej Hope, bedzie dobrze, musi byc dobrze. I wierzę głęboko, że znajdzie się dla Ciebie wspaniały domek, który Ci wynagrodzi wszystkie cierpienia, które Cię spotkały w Twoim bolesnym życiu.
Avatar użytkownika
BeatkaBen
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 14:31
psy: CHEFSUPREME vel Ben i FREE & WILD vel Coby
Hodowla: BAKOTI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości