Zaginął odnalazł się zaginął

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-25, 23:28

Proszę o informacje gdzie znajduje się taki pies zamieszczam zdięcia na fc Komraus Rafał i olx pl
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginoł odnalazł się zaginoł

Postprzez saganka2 » 2015-02-26, 11:23

Czy moglibyśmy prosić o więcej informacji? Czy to chodzi o to ogłoszenie? http://olx.pl/oferta/kto-adoptowal-dwa- ... 95njh.html I co znaczy, że zaginął, znalazł się i znowu zaginął?
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Zaginoł odnalazł się zaginoł

Postprzez saba&mlis » 2015-02-26, 11:39

saganka2 napisał(a):Czy moglibyśmy prosić o więcej informacji? Czy to chodzi o to ogłoszenie? http://olx.pl/oferta/kto-adoptowal-dwa- ... 95njh.html I co znaczy, że zaginął, znalazł się i znowu zaginął?

tak chodzi o tego psa, jeśli wejdzie się w ten link to szukając innych ogłoszeń Rafała trafiamy na wcześniejsze o zaginięciu:
http://olx.pl/oferta/zaginol-berenski-p ... 7234a545ef
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-26, 12:43

Tak o to ogłoszenie
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez ewazlotowska » 2015-02-26, 14:06

och jak trafił do Miedar ......to "schroniasko" już kiedyś zasłynęło z przetrzymywania psa z czipem /rodowodowy bokser / został wykastrowany .Jeszcze kilka dni przed przypadkowym wypatrzeniem go na stronce adopcyjnej /żadko aktualizowana !!!/ właściciel był w schronisku i został poinformowany ,że takiego psa tu nie ma !!!!Miedary nie sprawdzają czipów !!!! Masakra !
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-26, 14:45

Tak nie sprawdzają chipów i nie zamieszczają nigdzie informacji
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 11:32

W Grudniu 2014r, zaginęły mi psy, berneński pies pasterski, oraz mały szczeniak. Berneński pies pasterski był psem rasowym, posiadał wszczepiony chip, był zgłoszony w Europejskiej bazie, która natychmiast po zaginięciu została powiadomiona. Pies był poszukiwany, przez ogłoszenia zamieszczone na plakatach na terenie gminy, jak i na stronach internetowych. Nie było żadnych informacji na temat piesków. W niedzielę 22 lutego 2015r. otrzymałem informacje od mieszkańca Woli, że takie pieski zostały schwytane przez pana z Bierunia, który na terenie gminy Miedźna zajmuje się chwytaniem psów. Od policji uzyskałem, numer telefonu od tego pana. Natychmiast do niego zadzwoniłem, powiadomił mnie, że psy są właśnie w schronisku w Miadary. Pan twierdził, że pies był sprawdzany czy posiada chip, u weterynarza, który stwierdził, że pies nie posiada chipu. Dlatego psy zostały odesłane do schroniska w Miadarach. Skontaktowałem się z tym schroniskiem, właścicielka schroniska potwierdziła, że takie pieski do niej trafiły, że były sprawdzane. Co uważam, że jest nie możliwe, gdyż chip nie mógł być nie odczytany, co potwierdza główny weterynarz. Stąd nasuwa się wniosek, że pies nie był w ogóle pod tym względem sprawdzany. Dowiedziałem się również, że pieski trafiły już do adopcji. W poniedziałek 23 lutego rano pojechałem do schroniska, w celu odzyskania moich piesków. Właścicielka powiedziała, że po takim czasie od zaginięcia jest to nie możliwe, pieski są już w adopcji, u pani z Dąbrowy Górniczej. Że to moja wina, że nie szukałem tych piesków wcześniej. Na stronie schroniska nie ma żadnych informacji na temat psów które do nich trafiły, oczywiście tych rasowych. Podała mi numer telefonu od pani, która te pieski wzięła. Skontaktowałem się z nią okazało się, że ta pani przekazała pieski komuś innemu nie chce ujawnić komu.
Powiedziała że i tak tych piesków już nie odzyskam, po są u innej rodziny, nie wiadomo gdzie. Twierdzi że gdzieś na końcu polski, że poniosę koszty związane z transportem, opieką nad pieskami. Próbowaliśmy się jeszcze kilka krotnie skontaktować, z tą panią bez skutku.
Natomiast 25 lutego 2015 zadzwonił do mnie syn właścicielki schroniska z pogróżkami, że mam zostawić schronisko w spokoju, nie zajmować się tą sprawą, następnie na stronie na której jest ogłoszenie na temat zaginięcia psa i próby odnalezienia nowych właścicieli, zaczął wypisywać obraźliwe słowa pod moim adresem. Na stronie OLX.pl.
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez agas » 2015-02-27, 11:50

Co za historia, nie odpuszczaj, przecież to Twoje psy, tyle że zaginione i szukałaś ich poprzez ogłoszenia! Zgłoś tę sprawę w gminie która zarządza tym schroniskiem, no w głowie mi się nie mieści taki skandal! Nie odpuszczaj, odzyskasz psy choć to łatwe nie będzie. Muszą być dokumenty adopcyjne ta? i na miary na tę osobę które je wzięła?
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez kasia1 » 2015-02-27, 11:57

To wygląda trochę na działalność przestępczą, tylko cóż ... mała szkodliwość itd. No i niektórzy chyba nie rozumieją co to znaczy stracić psiego przyjaciela. Dobrze, że o tym piszecie, to tzw. metoda "małych kroczków" <tak>
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 12:23

Tak zasłaniają się ochroną danych osobowych.
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez agas » 2015-02-27, 12:43

gosir napisał(a):Tak zasłaniają się ochroną danych osobowych.


To wygląda, że dane z chipa Twojego psa też utajnili! Ale chyba jednostki kontrolujące to schronisko mają dostęp do danych zawartych w umowach adopcyjnych tak ? Więc trzeba je powiadomić o nieprawidłowościach .

Może to nie najlepsze miejsce na tę uwagę, ale skoro takie rzeczy się zdarzają to chyba dla bezpieczeństwa lepiej jest także tatuować szczenięta, tatuaż widać w uchu, nie tak łatwo jest powiedzieć że go nie było tak jak w przypadku chipa...tak mi się nasunęło.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez Shogun&Kama » 2015-02-27, 12:45

Ja też pamiętam sprawę boksera reproduktora z chipem w "schronisku" Miedary, który został wykastrowany i oddany do adopcji mimo, że właściciel go tam szukał, sprawa była głośna, artykuł w Gwarku się ukazał, choć nie pamiętam szczegółów to ostatecznie pies chyba wrócił do właściciela.
To schronisko to ogólnie porażka, potrafią w 2 tyg. psa wykastrować, "zaszczepić" i wydać nowemu właścicielowi np bez zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie...

Z tymi tatuażami też kolorowo nie jest - Shogun miał tatuaż, teraz już nawet śladu po nim nie ma <bezrady2>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 12:59

Zgłaszałem do powiatowego lekarza
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez Barbapapa » 2015-02-27, 13:08

A prokurator? sprawa dotyczy psa o znacznej wartości materialnej. A, ZK ? Ja bym wszędzie napisała rękoma kancelarii prawnej oficjalne pisma.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 13:12

A najgorsze jest to że nie mam danych pani. Bo bym wystąpił z sądowym nakazem wydania psów
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez Delicja » 2015-02-27, 14:07

Te schronisko to jakaś paranoja, skoro wydali psa powinni podać dane osoby bądź skontaktować się z nią i poinformować o sytuacji. Ja bym to zgłaszała gdzie się da, to jawne działania jakiejś jednej wielkiej szajki.
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez ewazlotowska » 2015-02-27, 14:23

Bokser znalał sie TYLKO dxieki czujnosci użytkowniczki z DOGO -wypatrzyła go na stronce adopcyjnej.Z tego co mi wiadomo Miedary to jedna wielka paranoja,Urząd Gminy twierdzi ...,że nie mają z nim nic wspolnego.Sprawa Bokserka miała mieć ciąg dalszy ale wiecej nie wiem.
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 14:25

Pani Milena nie dała jeszcze odpowiedzi. A z tego co dostałem informacje ślady są zacierane. Niestety wszystkie wpisy są edytowane , fundacja usunęła wszelkie informacje o psach . Były odebrane gdzieś około 20-22 stycznia , rozdzielone i pojechały do różnych domów tymczasowych. Fundacja wie , że Pan ich szuka i zaciera ślady . Trafiły na 100% do Fundacji Pasterze ale niestety już nie znajdę dowodów w postaci wpisów na wątku , wszystko jest usunięte.
To jest link do wątku psów z tego schroniska , dziewczyna , która go założyła i regularnie tam jeździ ma nick ewu , prawdopodobnie to z nią Pan rozmawiał , jest chyba z Gliwic http://www.dogomania.com/forum/topic/14 ... k/page-159
Przedstawicielka fundacji Pasterze to nick Camara , niestety wszystkie posty na temat psów usunięte.
Maleństwa ze schronu błagają o ratunek... - Strona 159 - Psy do adopcji / znalezione
http://www.dogomania.com
A mec powiedział mi że mam nic nie robić jak już jest w prokurze
Mogę ino jedynie sprawę nagłośnić w medjac
może warto ponownie skontaktować się z panią Mileną.Psy nawet jeśli zostały adoptowane to ma pan prawo do ich zwrotu
tak ona powiedziała że odzwoni
no to trzeba czekać.Chyba że już teraz chce pan uderzyć do mediów z prośbą o pomoc.
Tak cały czas próbuję
może do fundacji Viva spróbuje się pan zgłosić?
niema problemu
https://www.facebook.com/fundacjaviva
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
Rozmawiałem z policjantem który był przy interwencji potwierdził że pies miał znacznik przypięty na obroży
Z drugim numerem i danymi
więc da się je odnaleźć
Przy zabieranu przez hycla
Sam policjant więc może wystąpić w roli świadka.
Tak i to wiem i ten policjant powiedział mi że jak by były to jego pieski też by nie odpuścił
I ma rację panie Rafale.Trzeba być silnym i walczyć o swoje.
Że teraz trzeba czekać prokuratura ma trzy miesiące czasu
Ino boję się że pieski po tym czasie będą totalnie zagubione
Koniec rozmowy na czacie
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 15:45

Pan boksera ma u siebie ale niema dokąmetów
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Re: Zaginął odnalazł się zaginął

Postprzez gosir » 2015-02-27, 15:47

Sponsorowane
Sponsorowane
Wyprzedaż Last Minute
volkswagen.pl
Znajdź swojego Volkswagena! Skorzystaj z wyszukiwarki wyprzedażowej!
Emirates Airlines
emirates.com
Nie przegap okazji, by skorzystać ze specjalnych cen na rejsy do wybranych miejsc na świec

Najnowsze
2015
2014
2013
2012
1994
1982
Narodziny

Zdjęcie w tle
Mieczyslaw Tyrna
ZnajomyZnajomi
ObserwowanieWiadomość
Oś czasuInformacjeZnajomi22 wspólnych znajomychZdjęcia
Więcej
Mieczyslaw Tyrna

Post
Zdjęcie / film
Aktualności
Mieczyslaw Tyrna udostępnił swój film.
7 godz. ·
Mieczyslaw Tyrna dodał(a) nowy film.

pracuje "MONAR"Ośrodka w Krakowie Emotikon smile
Lubię to! · · Udostępnij
Mieczyslaw Tyrna, Dorota Gust i 5 innych osób lubią to.
Bogusia Pactwa ciekawe naopowiadałes ..o Monarze.
7 godz. · Lubię to! · 2
Adam Korzec Woow profesor pełnomocnik spraw obywatelskich ty to wszystko odpowiada??? Pytam grupa gluchy znajomy wycieczka mozna zwiedzac MONAR????
7 godz. · Edytowany · Lubię to! · 1
Rafał Komraus
Napisz komentarz…
Mieczyslaw Tyrna dodał(a) nowy film.
7 godz. ·

pracuje "MONAR"Ośrodka w Krakowie Emotikon smile
Lubię to! · · Udostępnij
1 udostępnienie
Rafał Komraus
Napisz komentarz…
Mieczyslaw Tyrna dodał 3 nowe zdjęcia.
21 godz. ·

pracuje doktor pielęgniarski facet sobie rady wciący kobiety
— dobrze.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Lubię to! · · Udostępnij
Mieczyslaw Tyrna, Krystyna Rubacha, Magda Wysowska Stenzel i 14 innych osób lubią to.
Zobacz więcej komentarzy (4)
Tatiana Jadwiga Piszewska hehe pamietam
20 godz. · Lubię to!
Grzegorz Mucha pamietam
19 godz. · Lubię to!
Anna Nieslony fajnie
19 godz. · Lubię to!
Jolanta Kugla Hehe pamiętam karnawał chyba rok 1990/91
18 godz. · Lubię to!
Rafał Komraus
Napisz komentarz…
Mieczyslaw Tyrna dodał 4 nowe zdjęcia.
25 lutego o 16:38 ·

wiele imprez wciąg a teraz dalej
— wspaniale z użytkownikiem Adrian Agnieszka Budka.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Lubię to! · · Udostępnij
Mieczyslaw Tyrna, Krystyna Rubacha, Marian Rubacha i 20 innych osób lubią to.
Zobacz więcej komentarzy (2)
Grzegorz Mucha pamietam was
25 lutego o 17:35 · Lubię to! · 1
Dariusz Kupiec No super
25 lutego o 17:44 · Lubię to!
Tatiana Jadwiga Piszewska pamietam was było super
25 lutego o 18:39 · Lubię to!
Marzena Marta Siemieniec Super
25 lutego o 18:56 · Lubię to!
Rafał Komraus
Napisz komentarz…

Zobacz więcej ostatnich zdarzeń

Znajomi
· 403 (22 wspólnych znajomych)
Patrycja Pamuła
Kinga Falk
Ireneusz Dąbkowski
Agnieszka Tyrna
Jolanta Byczek
Sylwia Kucz
Edyta Elcia Janko
Krzysztof Ania Żołna
Mariusz Ciachera
Zdjęcia
· 8
„facet rosja kobiet :)”

„:)”

„koniec szkoły 1994 rok :)”
Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.

Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.

Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
„Wiele osób przyjechało świętować z nami 7 lat istnienia ośrodka.”

Zdjęcie użytkownika Mieczyslaw Tyrna.
Miejsca
Racibórz — z: Sebastian Jacak i 3 inne osoby.
Ponad rok temu
Sport
· 14
MERCEDES AMG PETRONAS
FC Red Bull Salzburg
Infiniti Red Bull Raci...
Marussia F1 Team
Drifter.lt
Legia Warszawa

Dorota Sobiepanek
Początek konwersacji na czacie
około godziny temu
może warto ponownie skontaktować się z panią Mileną.Psy nawet jeśli zostały adoptowane to ma pan prawo do ich zwrotu
tak ona powiedziała że odzwoni
no to trzeba czekać.Chyba że już teraz chce pan uderzyć do mediów z prośbą o pomoc.
Tak cały czas próbuję
może do fundacji Viva spróbuje się pan zgłosić?
niema problemu
https://www.facebook.com/fundacjaviva
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
Rozmawiałem z policjantem który był przy interwencji potwierdził że pies miał znacznik przypięty na obroży
Z drugim numerem i danymi
więc da się je odnaleźć
Przy zabieranu przez hycla
Sam policjant więc może wystąpić w roli świadka.
Tak i to wiem i ten policjant powiedział mi że jak by były to jego pieski też by nie odpuścił
I ma rację panie Rafale.Trzeba być silnym i walczyć o swoje.
Że teraz trzeba czekać prokuratura ma trzy miesiące czasu
Ino boję się że pieski po tym czasie będą totalnie zagubione
staram się teraz na bieżąco opisywać na stroniehttp://szwajcary.com/viewtopic.p ... 17#p426917
Re: Zaginął odnalazł się zaginął przez gosir » 2015-02-27, 14:25 Pani Milena nie dała jeszcze... - P
szwajcary.com
Nie obrazi się Pani że tam część wiadomości zapisuję
Oczywiście że się nie obrażę .Zapiszę sobie stronę z pana linka
I proszę o informowanie stronie inych osób
oczywiście.Jednej pani z fc jeszcze bardzo zależy o info.Prześlę link do strony zainteresowanym
Dziękuję
nie ma za co.Cały czas trzymam kciuki panie Rafale. Proszę walczyć
Walczyć bendę a koszty to już sprawa mało ważna
bardzo się cieszę.Miło mi to słyszeć bo właśnie takie osoby jak pan osiągają sukcesy w ważnych sprawach.
Temu mi tak mec powiedział bo próbuję dojść do danych przez ine organy i zabrać się do porządku za panią Dorote.K
Bo mam możliwość do przeprowadzenie kontroli przez U.S
I słusznie panie Rafale.W Polsce jest dużo schronisk ale wiele z nich pracuje bardzo nieprawidłowo.Psy z Radys,Wojtyszek i wiele innych schronisk działa na krzywdę zwierząt bo liczy się dla nich tylko zarobek.A teraz pan może pokazać światu jak jest na prawdę w schroniskach
I to mi chodzi żeby wszystko przedstawić. Bo schronisku powiano zależeć żeby odnaleźć właściciela, że by zwierzę wróciło do domu
nie zależy im dlatego że oni mają pieniądze za każdego psa w schronisku a jak pies będzie adoptowany to nie ma kasy.Tak słyszałam.W schronie w Wojtyszkach ostatnio zaczeli zamykać drzwi przed właścicielami którzy chcieli odebrać swoje czworonogi.Właściciele do schronu musieli się zgłaszać w policyjnej obstawie żeby odebrać swoje psy.To straszne co się teraz dzieje
Tak
Ale niektóre organizacje działają ino w jedną stronę w drugą ni chcą to znaczy że im nie leży dobro zwierzęcia .
Dlatego trzeba to nagłośnić.Dobrze że jest pan wytrwały.Niektóre schroniska są przeciw właścicielom i ich psom
Żeby ukrócić procedery przestępcze. I be sprawie
Bo prawo działa w dwie strony
Tak jest i tak ma być.Trzeba więc walczyć i pokazać cały ten schroniskowy proceder
Bo pewien pan z fundacji Mie przerósł. Jako fundacja nie pomorze, ale osoba prywatna firma tak za opłatnością?
gosir
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-25, 23:10
Lokalizacja: śląskie
psy: berenczyk Berni

Następna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości