prośba o poradę

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

prośba o poradę

Postprzez a1eksandra » 2015-03-30, 22:58

Witam serdecznie ... chciałam przedstawić swoją sytuację z moim berneńczykiem.
Od 11 dni nie ma go w domu. Nie muszę opisywać rozmiaru rozpaczy jaka panuje w domu... tego nie da się opisać :|
W tym momencie czuję się okropnie winna, że nie zapewniłam dostatecznego bezpieczeństwa mojemu psu. Zastanawiam się jedynie w jakim celu to wszystko się tak toczy ... dostawałam tak wiele sygnałów, ale okazały się mylne, byliśmy pełni nadziei, lecz ta nadzieja była płonna tylko przez to , że jedną informację potwierdzono za póżno... teraz mój pies może być daleko. Podejrzewam, że w odległości 30km - 50 km od miejsca zamieszkania.

Proszę o radę o spostrzeżenia... czy z takiej odległości berneńczyk jest w stanie usłyszeć głos swojego pana? znajomy głos, wołanie? Mam nadzieję, że wraca tylko nie może trafić :-( bo nie wierze, że ktoś go przygarnął i nie dotarła do niego informacja komunikat o poszukiwaniu psa ...

Czy berneńczyki są w stanie pokonać wielkie odległości , aby dotrzeć do domu? Czekamy na niego
a1eksandra
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-30, 22:39
psy: berneński pies pasterski

Re: prośba o poradę

Postprzez AniaRe » 2015-03-31, 14:30

Na samego psa bym nie liczyła. Musicie go aktywnie szukać. Wklejam posta, którego napisałam po skutecznych na szczęście poszukiwaniach naszej podopiecznej.
"Ponieważ Ewa mnie spytała privem, co robiliśmy, zbiorę "do kupy" wszystko, co nam przyszło do głowy w sprawie poszukiwań Inusi, może ktoś coś doda od siebie:
- plakaty z ładnym zdjeciem, lepiej kolorowe, wyraźne, czytelne, z oznaczeniem, że nagroda, że to konkretny pies, z imieniem i czymś osobistym w tekście - wieszane wszędzie, w sklepach, na dworcach, przystankach, słupach, drzewach, wejściach do klatek schodowych, w urzędach, barach, knajpkach, kioskach ruchu - z tym, ze pytać, czy można powiesić, wtedy są życzliwsi i sami się angażują)

- małe ulotki, A6, z ładnym zdjeciem, możliwie mało tekstu, za to wyraźny kontakt, info o nagrodzie - wręczane rowerzystom, pieszym (chętniej z psami lub wózkami - tacy spaceruja sporo) i wrzucane do skrzynek na listy, wkładana za wycieraczkę parkującym autom, listonoszom, panom wywożącym śmiecie, taksówkarzom. Przy czym ja dawałam je i opowiadałam ludziom, jak ważna dla nas jest Inusia i jaka teraz jest biedna i jak nam zależy, żeby ja odnaleźc.

- zawiadomić i najlepiej przesłać lub zawieźć plakaty :
wszystkie okoliczne schrony, przytuliska, hoteliki, większe hodowle
straż miejską i policję w danej miejscowości i wszystkich pobliskich (uwaga, pies może daleko wędrować)
osoby odławiające psy na danym terenie i wszystkich sąsiednich
wszystkich wetów w okolicy i w sąsiednich miejscowościach i wszystkie placówki mające nocne dyżury również w dalszej okolicy
straż zwierząt, jesli działa w okolicy
wolontariuszy schronisk - oni są wyczuleni na bezpańskie psy
taksówkarzy
listonoszy
osoby wywożące śmiecie
lokalne babcie siedzące na ławeczkach przed domami - to niedoceniane źródło wiedzy (dzięki takiemu wiejskiemu "googlowi" znalałyśmy kiedyś zagubioną suczę w ciągu 2 godzin, zdążyła tylko uciec i zeżreć w odlełej chłupie wystawione na taras do studzenia żeberka na obiad ;))
sołtysa, jesli to wieś no i sołtysową ;)
no oczywiście wszelkie portale internetowe: fb, nk, portale ogłoszeniowe -im wiecej, tym lepiej, z tym że trzeba sensownie opisać psa, czasami samo podanie rasy nic nie pomoże, ale czasami ktoś po rasie przegląda ogłoszenia"
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: prośba o poradę

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2015-03-31, 14:46

ja szukając luny poinformowałam jeszcze straż miejską oraz policje, bo oni też się "kręcą" po okolicach i mają patrole. do tego dzieci!!! dzieci są bardzo wrażliwe na takie sytuacje i są bardzo spostrzegawcze. więc warto w szkołach nawet dać plakaty. I listonoszy tez warto poprosić o pomoc. kurierów jeśli akurat napotkacie. a przede wszyskim poszukać ogłoszen pseudohodowli z okolicy i pod pozorem zamiaru kupna psa podjechac i poszukac na ich terenie swojego psa, mozna wychodzac juz zaczac wolac psa, słyszałam kiedyś o takim odnalezieniu psa.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: prośba o poradę

Postprzez kasia1 » 2015-03-31, 15:09

A skąd jesteście? To ważne, żeby szczególnie uczulić forumowiczów z Waszego rejonu. No i fotka. Ja mocno trzymam kciuki i w pełni rozumiem sytuację. Ja bym jeszcze włożyła na facebook, (grupa berneński pies pasterski lub miłośnicy berneńskich psów pasterskich).
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny


Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron