Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita


Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez ewazoltowska » 2011-09-08, 10:24

Kolejny .....i co dalej ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez KasiaT » 2011-09-08, 10:42

Czy jest jakakolwiek możliwość,żeby ten psiak trafił pod opiekę Forum?(ja wiem,że grupa pomocowa skarpeciarzy jest w totalnej rozsypce,ale może kolejna bieda scali Skarpetę).Szkoda by było,żeby kolejny berneńczyk zmarniał w schronie.
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-08, 11:18

Ewo,Kasiu! Jest jeszcze Fundacja Pasterze która powstała po to aby ratować w szczególności Berneńczyki i dlatego jestem spokojna o los tego biedaka. <tak>
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez ewazoltowska » 2011-09-08, 12:13

<załamka> <wow>
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-08, 12:36

ewazoltowska napisał(a):<załamka> <wow>

A co Cię tak załamało i zszokowało :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Barbapapa » 2011-09-08, 13:12

ewazoltowska napisał(a):<załamka> <wow>

Dokładnie. . . <szok>
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-08, 14:19

Ja bardzo przepraszam ale co w moich postach zasługuje na tego rodzaju wpisy :?:
przez ewazoltowska » 2011-09-08, 12:13
<załamka> :shock:

przez Barbapapa » 2011-09-08, 13:12

ewazoltowska napisał(a):
<załamka> :shock:

Dokładnie. . . <szok>

czy to ,że wyraziłam nadzieję iż jestem spokojna o los Bernusia :?: czy też to , że wspomniałam o Fundacji Pasterze?
A może nie powinnam wstawiać tego linka :?:
Nie rozumiem i jest mi najnormalniej bardzo przykro.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez allam » 2011-09-08, 14:35

Barbapapa napisał(a):
ewazoltowska napisał(a):<załamka> <wow>

Dokładnie. . . <szok>

Jolu, a czy przypadkiem nie o to chodziło :?: Przecież cały czas dążyłaś do tego, żeby wszystko było umocowane w przepisach - a Fundacja jak najbardziej jest.
A o ile dobrze rozumiem każdy użytkownik nie tylko powinien, ale wręcz ma obowiązek informować o szwajcarach w potrzebie, Roma również :-D
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Frances_B » 2011-09-08, 15:31

A z tą "załamką" i "szokiem" nie chodziło przypadkiem o fakt, że pies wylądował w schronie ? Chyba, że źle zrozumiałam...
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Barbapapa » 2011-09-09, 20:02

allam napisał(a):
Barbapapa napisał(a):
ewazoltowska napisał(a):<załamka> <wow>

Dokładnie. . . <szok>

Jolu, a czy przypadkiem nie o to chodziło :?: Przecież cały czas dążyłaś do tego, żeby wszystko było umocowane w przepisach - a Fundacja jak najbardziej jest.
A o ile dobrze rozumiem każdy użytkownik nie tylko powinien, ale wręcz ma obowiązek informować o szwajcarach w potrzebie, Roma również :-D

Niestety Fundacja też moim zdaniem nie działa dokładnie z przepisami.
A dziwię się bardzo, bo takie jest moje odczucie po dwóch latach czytania o pomocy Skarpety i postach w dysputach z Fundacją. Wszelkie moje sugestie na działanie zgodne z przepisami zostały zignorowane i znaczenie przekazywanych przeze mnie informacji zostało zużyte na próby skalowania moich chęci, próby zmiany znaczenia moich postów o 180stopni. Zaś chęci działań i efekty pracy"siatki pomocowej" wydawały się być bardzo solidne i pewne.
Nie chcę ciągnąć kolejnej dyskusji prowadzącej donikąd. Każdy ma prawo do własnych odczuć.
mod:
Informacja dla "Camary" (zgłaszającej post)

Jeżeli uważasz, że post wyczerpuje znaniona art. 212 kk to to przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego i masz otwartą drogę. Ja jako mod działu nie wyciągam żadnych konsekwencji wobec użytkowanika który ten post napisał.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez allam » 2011-09-09, 22:33

Barbapapa napisał(a): Zaś chęci działań i efekty pracy"siatki pomocowej" wydawały się być bardzo solidne i pewne.

Jolu kiedyś już pisałam o tym, że zaspokoić osobistą potrzebę niesienia pomocy można w różny sposób. Niektórym chyba coś się pomyliło - zaczęli traktować "siatkę pomocową" (ładnie to ujęłaś :-D ) jak ... nawet słów cenzuralnych mi brakuje.Była sobie grupka osób które robiły coś dla psów we "własnym zakresie". Każdy z siatki coś wnosił: własną pracę, wiedzę, kasę, czasami wystarczało wsparcie bądź dobre słowo. Fajnie się wespół-zespół robiło coś sensownego, ale..., a to pojawiał się ktoś, kto zarzucił "nielegalność" działalności, albo "czerpanie korzyści" z ujawniania na forum, że się posiada domek (JEDEN), który się wystawia na bazarkach, żeby kasa wpłynęła do Skarpety itd.
Najdziwniejsze jest to, że Skarpeta działała we własnym kręgu, do nikogo ręki po pomoc nie wyciągała, bo Skarpeciarzem był każdy kto chciał i w jakikolwiek sposób przyczyniał się do pomocy psom. A do powiedzenia najwięcej mieli ludzie, którzy w jej działaniach nie uczestniczyli.
Jolu, o ile mnie pamięć nie myli, Twój udział sprowadzał się do przewiezienia Toresa, ale wzięłaś za to pieniądze, więc Tobie nikt nie może zarzucić nielegalnych działań - to co Cię obchodziło co robią Skarpeciarze - najwyżej nas zamkną, ale jak dla mnie - siedzieć w tak zacnym gronie to sama przyjemność :-D
O nieobecnych się nie mówi, więc Karolinę i Busolę pominę, ale jak dla mnie Agnieszka swoimi napaściami postawiła kropkę nad "i". A skoro tak się "lansuje" jako miłośniczka szwajcarów to ma teraz pole do popisu i nie będzie się oburzała, że nikt jej nie zaproponował, żeby zaopiekowała się psem :lol: :lol: :lol:

Ja znajdę sposób na zaspokojenie swoich potrzeb niesienia pomocy i wcale nie muszą to być szwajcary, a nawet psy - zacznę dbać o własną rodzinę :-D
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez jbeata » 2011-09-09, 23:51

Allam <brawo>
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Vitka » 2011-09-10, 08:33

jbeata napisał(a):Allam <brawo>

<brawo>
Avatar użytkownika
Vitka
 
Posty: 211
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-22, 23:00
Lokalizacja: Elbląg
psy: Maxio

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Camara » 2011-09-10, 15:59

mod:
Informacja dla "Camary" (zgłaszającej post)

Jeżeli uważasz, że post wyczerpuje znaniona art. 212 kk to to przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego i masz otwartą drogę. Ja jako mod działu nie wyciągam żadnych konsekwencji wobec użytkowanika który ten post napisał.


To była uwaga do Administracji nie do użytkownika barbapapy.
Drogi modzie ....., przypominam, że nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania.
Każde forum (to także) działa w oparciu o przepisy Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną,
Ciebie powinien zainteresować ten paragraf:

Art. 14. 1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.

Otrzymałaś od mnie informację, że użytkownik babrapapa rozgłasza nieprawdziwe informacje wyczerpujące znamiona art 212 KK.]

Twój wpis potwierdził, że tą informację otrzymałaś. I dziękuję, to mi wystarczy... na razie :mrgreen:

Edit: wykreślone słowo "wydra"
Ostatnio edytowano 2011-09-10, 19:17 przez Camara, łącznie edytowano 1 raz
Camara
 
Posty: 236
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-30, 20:14

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Barbel » 2011-09-10, 16:04

Przepraszam, ale o co tu chodzi...
Za tępa jestem, żeby zrozumieć...
Rozumiem tylko, ze nie chodzi o psy ....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Camara » 2011-09-10, 16:19

I ponieważ to jest wątek psa, który być może będzie potrzebował pomocy to...

Jeżeli psa nikt na kwarantannie nie odbierze, to Fundacja Pasterze zajmie się nim,
ale jeżeli skarpeta wyraża taką chęć, to oczywiście nie będziemy wchodzić w paradę <skromny>
To przedstawiciel skarpety znalazł ogłoszenie, więc ma prawo pierwszeństwa .
Proszę o jasne i klarowne decyzje.
Camara
 
Posty: 236
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-30, 20:14

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-10, 17:54

Camara napisał(a):mod:
Informacja dla "Camary" (zgłaszającej post)

Jeżeli uważasz, że post wyczerpuje znaniona art. 212 kk to to przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego i masz otwartą drogę. Ja jako mod działu nie wyciągam żadnych konsekwencji wobec użytkowanika który ten post napisał.

camara napisała:
To była uwaga do Administracji nie do użytkownika barbapapy.
Drogi modzie Wydro, przypominam, że nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania.

Otrzymałaś od mnie informację, że użytkownik babrapapa rozgłasza nieprawdziwe informacje wyczerpujące znamiona art 212 KK.]

Twój wpis potwierdził, że tą informację otrzymałaś. I dziękuję, to mi wystarczy... na razie :mrgreen:


W kwestii formalnej, nie ja jestem modem w tym wątku i nie ja"Wydra" podejmowałam decyzję co do zgłoszonego postu.Odpowiedź umieszczona w poście nie jest także mojego autorstwa co wynika z tekstu umieszczonego przez moderatora tego działu.Bardzo proszę o sprostowanie.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-10, 18:17

Camara napisał(a):I ponieważ to jest wątek psa, który być może będzie potrzebował pomocy to...

Jeżeli psa nikt na kwarantannie nie odbierze, to Fundacja Pasterze zajmie się nim,
ale jeżeli skarpeta wyraża taką chęć, to oczywiście nie będziemy wchodzić w paradę <skromny>
To przedstawiciel skarpety znalazł ogłoszenie, więc ma prawo pierwszeństwa .
Proszę o jasne i klarowne decyzje.

Droga "camaro" informację o psie w schronisku wtawiłam jako zwykły użytkownik forum,gdyż z działalności w Skarpecie zrezygnowałam już kilka dni wcześniej a dokładnie 30 sierpnia.Wiedząc, że jesteś czynnym użytkownikiem Forum wstawiłam tę informację licząc na to ,że zostanie przez Ciebie zauważona..Nie widząc jednak odzewu ze strony Fundacji ,tę samą informację wstawiłam w dziale" Fundacja Pasterze".
edit:
Dla wyjaśnienia dodam, że "dorciaj" również zrezygnowała z funkcji koordynatora adopcji.
Ostatnio edytowano 2011-09-10, 18:51 przez Wydra, łącznie edytowano 1 raz
Powód: uzupełniono wpis od słowa edit:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyk w Gdańskim Schronisku

Postprzez Wydra » 2011-09-10, 18:20

Barbel napisał(a):Przepraszam, ale o co tu chodzi...
Za tępa jestem, żeby zrozumieć...
Rozumiem tylko, ze nie chodzi o psy ....


Aniu! jeśli chodzi o mnie, to tylko i wyłącznie miałam na uwadze dobro psa <tak> co wydaje mi się , jasno wynika z moich wpisów :-)
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości