Sposoby na niejadka

Moderator: saba&mlis

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Elmo » 2012-07-23, 16:42

Może jednak macie jakieś pomysły? <prosi>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Aga-2 » 2012-07-23, 16:54

Elmo napisał(a):Może jednak macie jakieś pomysły? <prosi>

Pisali ludzie, żeby gotować. Co Ty na to?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Bobik » 2012-07-23, 16:57

Zastanawiam się, czy problemem w dzisiejszych czasach jest zmienianie karmy co tydzień/dwa. to daje 52 dwie karmy rocznie, a tyle na pewno jest na rynku, również w mniejszych opakowaniach. A ile frajdy z ich wybierania - wcale nie żartuję.
A gotowanie nadal polecam - oczywiście to jest bardziej skomplikowane, niż sypanie "jedzenia dla kosmonautów".
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Elmo » 2012-07-23, 20:12

Aga-2 napisał(a):
Elmo napisał(a):Może jednak macie jakieś pomysły? <prosi>

Pisali ludzie, żeby gotować. Co Ty na to?

Szczerze mówiąc, to u nas raczej kiepski pomysł, przynajmniej w naszym przypadku. To bardzo pracochłonne, ale jeżeli nie będzie poprawy, to spróbujemy <tak> Wpierw jednak zamierzamy spróbować karmy poleconej przez Drixon- jeszcze raz Ci dziękuję- a jeżeli i to nie poskutkuje, to wprowadzimy BARF-a.
Ja wiem, że takie eksperymentowanie nie jest dobre dla psa, ale nową karmę wprowadzamy powoli, mieszając ze starą <tak> Ale cóż zrobić, jeśli pies odwraca głowę na widok miski, a głodówki nie pomagają... <bezrady2>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Justynka » 2012-07-23, 20:22

Elmo napisał(a):Może jednak macie jakieś pomysły? <prosi>

A próbowałaś z dosmaczaniem karmy? np. rosołem, albo jakąś mokrą karmą (btw podobno większość psów uwielbia Chapi, może z tym spróbować? )
Pako zjada wszystko i zawsze ma apetyt ;) więc u nas raczej problem jest odwrotny ;-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez gatta » 2012-07-23, 20:46

U nas problem z jedzeniem był u yorka. Próbowałam różne karmy, ale żadna nie była dla niej dobra...
Ale któregoś razu jak gotowałam wątróbkę na szkolenie wpadłam na pomysł, żeby zostawić tą wodę w której gotowała się wątróbka i polewać nią karmę - i podziałało <tak>
Co jakiś czas zmniejszałam ilość wody, aż w końcu wody wcale nie dolewałam. I tu pomogły też stałe pory karmienia - np. 8 rano i 19 wieczorem. Przez miesiąc zabawy z polewaniem karmy nauczyła się jeść. Jak doszło do dnia kiedy dostała suchą karmę oczywiście był bunt i nie zjadła swojej porcji, ale za to na wieczorną suchą!!! czekała.

U nas też pomogła konkurencja w postaci wszystkożernego szczeniaka :lol:
Avatar użytkownika
gatta
 
Posty: 370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-05, 11:08
Lokalizacja: Szczecin
psy: GATTA Majowy Skarbiec

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Małgorzata » 2012-07-26, 11:36

U Bazyl nie mamy problemów z jedzeniem, ale jak tylko dodaję do karmy suszonej ryby (Umala zaopatrzyła sporą część forumowiczów) pies dostaje ślinotoku, wylizuje miskę do czysta. Może warto spróbować z rybką. <cwaniak>
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-07-26, 12:22

My kolejnego transporciku mam nadzieję już nie przespimy <cwaniak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Frances_B » 2012-08-09, 22:55

Podczepię się pod temat...
Tak więc nasza Gigusia walnęła focha na Brit Care Lamb&Rice junior large breed... od tygodnia bierze (a i to rzadko) do pyska kulkę i wypluwa...
Próbowałam ją wziąć na przetrzymanie ale skończyło się tak, że nic nie tknęła przez trzy dni :-(
Wszystko inne je z apetytem (parówki,ser,jogurty,kocie żarcie, wszystko oprócz swojej karmy...)
Nie chcemy za bardzo zmieniać karmy bo bardzo dobrze jej służyła (piękna sierść, twarde dowody, zero bąków itp.). W dodatku to jedyna karma po której nie miała biegunki na kilometr... a dla nas korzystna cena.

Czy powinnam ją przegłodzić ? Problem w tym, że właśnie zaczęliśmy szkolenie PT1 i Giga dostaje tam pełno smaczków, więc nie jestem w stanie jej przegłodzić na 100% (focha złapała przed szkoleniem). A może jednak spróbować zmienić karmę ? Tylko na jaką...? Jakieś sugestie ?
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Cefreud » 2012-08-10, 09:31

jak ją dokarmiasz smaczkami to w życiu karmy się nie chwyci. Możesz spróbować dzienną porcję kulek jako nagrody na szkoleniu używać. Sama piszesz że jedzenie " ludzkie" zjada z apetytem, więc za pewno spryciula woli powybrzydzać nad suchym jak zdaje sobie sprawę ze za chwilę serek czy paróweczka się trafi :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Anna Rozalska » 2012-08-10, 10:05

Po pierwszej cieczce, gdy przeważnie potem zaczyna się urojona ciąża suczka zaczyna mieć focha na jedzenie. U nas było identycznie. Do cieczki jadła royala i gotowane. Po cieczce wszystko było be włącznie z mięsem itd. Smaczki pochłaniała w każdej ilości. Zaczęłam zmieniać karmy i wreszcie trafiłam na Brita care. Po sterylce wszystkie fochy dotyczące jedzenia zniknęły. Od 5 lat jest na Bricie plus gotowane i inne specjały i jest ok.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Frances_B » 2012-08-10, 15:06

Sterylkę planujemy, ale to dopiero za jakieś pół roku-rok...chcemy, żeby "dorosła" w pełni. Dostaje smaczki tylko i wyłącznie podczas nauki (wtedy kulek też nie rusza...). No nic, chyba zakupię jakąś inną karmę i będę jej mieszać...
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-08-10, 15:53

Ja bym najpierw zrezygnowała ze smaczków. Zero podjadania czegokolwiek między pojawianiem się michy. Mozliwe, ze na kilka dni będziesz musiała zrezygnować z ćwiczeń - no ale cóż. Jeśli nie pomoże brak smaczków i system "miska pojawia się na 15 minut i znika" i poprawy nie będzie - spróbuj ze zmianą karmy.

U nas na niejadku świetnie sprawdza się Regal.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Frances_B » 2012-08-10, 17:41

Ciężko nam będzie zrezygnować ze smaczków bo chodzimy na przyspieszony kurs PT od poniedziałku do czwartku :roll: ale teraz jest weekend, więc zero smaków przez te trzy dni. Potem zobaczymy...
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Agama » 2012-08-10, 18:52

Możesz też dodać do karmy jakiegoś zachęcającego dodatku ;) jogurcik troszkę paszteciku(żeby był zapach) albo łyżkę psiej puszki najlepiej z sosikiem
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-08-10, 19:30

Agama napisał(a):Możesz też dodać do karmy jakiegoś zachęcającego dodatku ;) jogurcik troszkę paszteciku(żeby był zapach) albo łyżkę psiej puszki najlepiej z sosikiem

Tylko tu uwaga, żeby dziewczyna nie uznała, ze bez dodatków to ona jeść nie będzie :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Anuta » 2012-08-10, 20:55

My na szkolenie chodziłysmy na czczo, a jako smaczki dawałam surową wołowine lub żółty ser pokrojone w drobną kosteczkę.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Ella » 2012-08-11, 13:09

Agama napisał(a):Możesz też dodać do karmy jakiegoś zachęcającego dodatku ;) jogurcik troszkę paszteciku(żeby był zapach) albo łyżkę psiej puszki najlepiej z sosikiem


Polecam też dodawanie do karmy wywaru (galaretki) z kurzych rapek-smakowite i dobre na stawy.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Frances_B » 2012-08-11, 14:13

marieanne napisał(a):
Agama napisał(a):Możesz też dodać do karmy jakiegoś zachęcającego dodatku ;) jogurcik troszkę paszteciku(żeby był zapach) albo łyżkę psiej puszki najlepiej z sosikiem

Tylko tu uwaga, żeby dziewczyna nie uznała, ze bez dodatków to ona jeść nie będzie :mrgreen:


no właśnie tego się obawiam ;-)

na razie do jej karmy dosypuję kilka kocich chrupek i to dość skutecznie ją zmyla ;) gapa nie potrafi wybrać tej małej kuleczki spośród swoich i w efekcie zjada jedne i drugie.

Nie chcę jej dosmaczać karmy bo jak ją znam, to zacznie zaraz kręcić nosem na wszystko, co jej podam :roll:
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez NataliaK-G » 2012-08-16, 08:53

U nas świetnie się sprawdza dosmaczanie jedzonka tuńczykiem z puszki. Najlepszy jest w sosie własnym i mocno rozdrobniony, bo dobrze miesza się z karma i nie ma mowy o wybieraniu go z miski. Nie daję go jednak za dużo ( mała łyżeczka to wystarczająca zanęta dla Bono), ponieważ producenci dodają do niego sporo soli.
Avatar użytkownika
NataliaK-G
 
Posty: 365
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-11, 09:16
psy: Bono Duży Szwajcarski Pies Pasterski
Hodowla: Lubuski Opiekun

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość