Szczeniak - czym karmić

Moderator: saba&mlis

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez marieanne » 2012-06-14, 19:20

Mieszać jak najbardziej możesz.
Inna rzecz, że ja bym powoli RC zmieniała na inną suchą karmę dla szczeniąt ras dużych - RC nie dosć, że drogi, to jeszcze mocno średni wg mnie. Są w każdym razie lepsze - np. choćby Brit Care.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez aga.s » 2012-06-14, 19:46

Aniu , nie zgodzę się z Tobą jeśli chodzi o RC. Basanti cały czas była na RC i cudnie się rozwijała . Dopiero od 3 tygodni jest na BRIT-cie. Oczywiście jeśli chodzi o cenę to nie dyskutuję ,chociaż udawały nam się korzystne zakupy ;> I różnica nie była wysoka .
Myślę ,ze karmę trzeba dobierać indywidualnie do każdego psa .Nasza malutka teraz jest na NUTRAM .
Jeśli chodzi o dodatki ,to serek biały ,żółtko , mięsko ,warzywka ......Tutaj też każdy piesek ma swoje preferencje .Basa uwielbiała nabiał - biały ser i maślankę .Gabana z kolei jest mięsożerna i serka nie tyka <bezrady2>
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez marieanne » 2012-06-14, 19:53

aga.s napisał(a):Aniu , nie zgodzę się z Tobą jeśli chodzi o RC. Basanti cały czas była na RC i cudnie się rozwijała . Dopiero od 3 tygodni jest na BRIT-cie. Oczywiście jeśli chodzi o cenę to nie dyskutuję ,chociaż udawały nam się korzystne zakupy ;> I różnica nie była wysoka .
Myślę ,ze karmę trzeba dobierać indywidualnie do każdego psa .Nasza malutka teraz jest na NUTRAM .
Jeśli chodzi o dodatki ,to serek biały ,żółtko , mięsko ,warzywka ......Tutaj też każdy piesek ma swoje preferencje .Basa uwielbiała nabiał - biały ser i maślankę .Gabana z kolei jest mięsożerna i serka nie tyka <bezrady2>


Wiesz co, ja tu nie rozstrzygam, czy konkretnemu psu posłuży czy nie.
Po prostu uważam, że karmienie psa karmą na kurczaku bez potrzeby nie jest dobre. A już na pewno nie psa w okresie wsrostu.
Ja sama z drobiu jem tylko indyka i kaczkę, wiec czemu mam psa na siłę paść kurczakiem, który dorasta w 3 tygodnie na hormonach...? Tak naprawdę moim zdaniem karmy na kurczaku są ok - ale te produkowane w Skandynawii. Tam są trochę inne normy hodowli drobiu niż u nas...

A w cenie RC można kupić naprawdę sporo innych, dobrych karm...
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Anna Rozalska » 2012-06-14, 20:31

Jestem za, RC za bardzo rozreklamowany. Jeśli chodzi o żywienie szczeniaka to do 6 miesięcy szczeniak zjada 4 posiłki. od 6 do 9-m-ca 3 posiłki a potem 2. Ja też karmiłam jedzeniem mieszanym, nasz jadłospis wyglądał mniej więcej tak: na śniadanie kaszka Bobowita przeważnie bananowa lub zamiennie serki Danio, na 2 śniadanie 1/4 karmy suchej bez żadnych dodatków, na obiad zbilansowana ilość mięsa plus ryż i warzywa gotowane a na kolację znowu 1/4 chrupek. Żółtko surowe raz na tydzień oprócz tego można podawać surową kość cielęcą oraz inne owoce.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Dagata » 2012-06-14, 20:51

:-D Menu wyśmienite!
Poza tym, ja mojemu gotowałam (jak był takim maluszkiem) kaszę manną na mleku lub bułkę moczyłam w przygrzanym mleku. To były jego poranne posiłki, na które nie mógł się doczekać. Jednak nie każdy szczeniak chce to jeść. Natomiast czasem na popołudniowe posiłki podawałam mu karmę z puszki: Animonda Gran Carno Junior lub szwedzką Bozitę (skład to prawie samo mięsko), którą mieszałam z gotowaną marchewką. Wylizywał, aż miska się świeciła.
Jeśli mu akurat gotowałam mięsko, ryż i marchewkę, to zawsze do tego dostawał witaminy z CanVita (zielono-białe opakowanie) zgodnie z zaleceniami jak dla szczeniaków dużych ras.
W początkowych tygodniach u nas dostawał też suchą karmę dla szczeniąt, później dla szczeniąt dużych ras (chrupki są większe).
Wiadomo, że każdy wybiera sobie menu dla psa wg swoich możliwości oraz upodobań psa.
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: żywienie 7-tyg Berneńczyka.

Postprzez Anna Rozalska » 2012-06-16, 19:37

Moim zdaniem nie za bardzo. Przede wszystkim szczeniak 7 tygodniowy powinien być jeszcze w hodowli jakieś 2, 3 tygodnie. Z jakiej hodowli jest szczeniak? czy czasem nie z pseudo. Co do menu mieszanego to ja 9 tygodniowego szczonka karmiłam przykładowo tak:
- śniadanie: kaszka np. Bobowita na mleku modyfikowanym lub zamiennie serki Danone
- II śniadanie: 1/4 suchej karmy bez żadnych dodatków
- obiad: trochę gotowanego mięsa, ryż i warzywa
- kolacja: 1/4 chrupek
Ponadto pomiędzy posiłkami raz na tydzień surowa kostka cielęca najlepiej giczka lub kolanko
raz w tygodniu surowe zółtko oraz koniecznie przy karmieniu mieszanym połowa zalecanej dawki witamin Wita-wet.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Dagata » 2012-06-19, 22:41

Dodam jeszcze, że mój jako szczeniak dostawał 2 razy w tygodniu biały ser, z czego jedna porcja była z żółtkiem.
Dobrze jest też zapytać hodowcy, co daje szczeniakom, żeby maluchowi nie robić "rewolucji w brzuszku", a z czasem można go przyzwyczajać do nowego menu.
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: Szczeniak - czym karmić

Postprzez Daria_S » 2013-11-21, 23:04

Dobrze że znalazłam Wasze forum bo za kilkanaście dni będę miała szczeniaczka a dzięki Wam doskonale wiem jak go i czym karmić, bardzo dziękuję! :)
Daria_S
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-11-19, 20:36
psy: Ola Tosia

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość