Szczeniaki na wystawach

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Szczeniaki na wystawach

Postprzez MikSeer » 2014-03-28, 13:24

Joł, dawno nie pisałem, bo cały czas siedziałem z Niedźwiedzicą. ;]
Przypominam się - jestem Mikołaj, no i mam Berneńkę Dinę. :)
Mam pytanie... Mam zamiar pobawić się z młodą w wystawianie. Spotkałem się z kilkoma wersjami odpowiedzi na moje pytania używając szukajki, no ale - trzeba zweryfikować.
W jakim wieku można wystawiać szczenię?
Jak DOKŁADNIE wyglądają wystawy ze szczeniakami? Czy muszą umieć stać w bezruchu?
No i jeszcze możecie dać trochę porad co do pielęgnacji. ;p
MikSeer
 
Posty: 47
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-23, 09:30
Lokalizacja: Płońsk
psy: Dina [*], Ajra

Re: Szczeniaki na wystawach

Postprzez aga.s » 2014-03-28, 14:52

Szczeniaczka możesz wystawiać od 4 miesiąca życia . Musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie ( teoretycznie 21 dni przed wystawą ) <tak> Takim maluszka wiele się wybacza i nie musi stać nieruchomo w pozycji wystawowej . Poćwicz z nim jednak pozycję stój kilka razy dziennie, po kilka minutek .W czasie gdy będzie stał nagradzaj go smaczkami i powtarzaj komendę . :] Poćwiczcie też bieganie w kółku i pokazywanie ząbków <hura> Poproś znajomych ,żeby też je oglądali .Maluch nie będzie wtedy zaskoczony ,ze ktoś obcy na wystawie chce go oglądać .
Dacie radę i mam nadzieję ,ze razem będziecie się dobrze bawić <hura>
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Szczeniaki na wystawach

Postprzez MikSeer » 2014-03-28, 18:04

Dziękuję serdecznie. :)
I jeszcze jedno, bo nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem z tą pozycją wystawową... Czy pies nie może się totalnie ruszać? :p
Jeśli się mylę, to powiedzcie, proszę, jak to dokładnie wygląda - głównie to, czym może ruszyć, a czym - nie. :]
Piszesz, że mimo wszystko nie musi umieć stać nieruchomo... Przedstawisz i opiszesz mi, proszę, dokładnie etapy wystawy w przypadku maluchów? Przepraszam za aż taką upierdliwość, ale nie chcę się zdziwić na wystawie (choć postaram się pojechać na parę z nich i po prostu pooglądać, no ale wiadomo: inaczej to będzie wyglądać "od wewnątrz"). :]
Bo o ile u dorosłych psów orientuję się dość dokładnie, o co chodzi, to w szczeniakach nie mogłem nigdzie niczego znaleźć. :)
MikSeer
 
Posty: 47
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-23, 09:30
Lokalizacja: Płońsk
psy: Dina [*], Ajra

Re: Szczeniaki na wystawach

Postprzez marieanne » 2014-03-28, 18:22

W szczeniętach sprawa wygląda identycznie jak w psach dorosłych, tylko tolerancja na niesubordynację jest większa ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szczeniaki na wystawach

Postprzez MikSeer » 2014-03-28, 23:34

Dzięki, więc definitywnie zaczynamy się szkolić. :D
MikSeer
 
Posty: 47
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-23, 09:30
Lokalizacja: Płońsk
psy: Dina [*], Ajra


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron