Zwycięzca młodzieży?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Zwycięzca młodzieży?

Postprzez mindgame » 2007-08-30, 13:36

Witajcie forumowicze!

Od pewnego czasu gnębi mnie pewna rzecz. Mam nadzieję, że pemożecie mi rozwiać wątpliwości.
Otóż byłam z moją psiną na wystawie 15.07 w Nowy Targu. W klasie młodzieży otrzmałyśmy pierwszą lokatę z oceną doskonałą. Jednak sędzina nie zaznaczyła na karcie oceny psa tytułu "Zwycięzca młodzieży". Byłyśmy później na porównaniu o najlepszego psa w rasie.

Przyznam, że jestem nowicjuszką i to była moja pierwsza wystawa...
I teraz nie wiem czy moja sunia ma tego zwycięzce młodzieży czy nie? Bo lok. 1 i ocena dosk. i była na pozniejszym porownaniu, a w karcie tego tytulu nei zaznaczono.
Wiec jak to jest? czy taki tytul dostaje sie niejako automatycznie przy tej ocenie i lokacie czy sedzia moze go przyznac lub nie?

Proszę rozwiejcie moje wątliwości... :(
mindgame
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-08-30, 13:43

Sprostowanie poniżej. Pomyliłam z dorosłymi psami/sukami.
:mrgreen:
Ostatnio edytowano 2007-08-30, 14:00 przez Ania Gd, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Marta » 2007-08-30, 13:51

Ania Gd napisał(a):Dopiero po porównaniu pies-suka, jeśli sunia wygrała porównanie z psem to powinna dostać Zwycięzcę Młodzieży.

Nie, tytuł Zwycięzca Młodzieży otrzymuje się po zajęciu 1 lokaty i otrzymaniu oceny doskonałej, a po porównaniu z psem (jeśli suczka wygra) to powinna dostać tytuł Najlepszego Juniora w Rasie i wtedy pójść do porównania o BOB (Zwycięzca Rasy).

Czasami sędziowie nie przyznają tytułu psu z lokatą 1, ale wtedy w karcie oceny powinna widnieć ocena poniżej doskonałej (czyli bardzo dobra / dobra itd.)

W takim razie nie wiem dlaczego sunia nie dostała Zw.Mł. skoro ma ocenę doskonałą i lokatę 1 :shock: Może jakiś błąd?
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Szam » 2007-08-30, 14:05

Marta mylisz sie.

Pies z ocena doskonala i 1 lokata nie musi dostac tytulu (Zw.Mł. czy CWC) i zalezy tylko od sedziego czy ten tytul dostanie.

Najwidoczniej suczka dostala 1 lokate, ale bez tytulu.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Ania od Berena » 2007-08-30, 14:08

Właśnie pisałam to samo co Kasia
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf

Tytuł MOŻE być przyznany suce i psu z 1 lokatą z oceną doskonałą ale nie musi.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez mindgame » 2007-08-30, 14:09

W takim razie zadzwonie dziś do swojego oddziału zkwp i wypytam dokładnie. Ważny jest dla mnie ten tytuł o tyle, że sunia niedługo kończy 18 m-cy i już nie będzie miała możliwości wystartowania w klasie młodzieży.
Jak myślicie? czy w takiej sytuacji przy wniosku o mł.ch.pl. zaliczą mi ten tytul?
mindgame
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-08-30, 14:24

a ma juz 2 wnioski Zw.Mł. ?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Marta » 2007-08-30, 14:26

Ups w takim razie przepraszam :-/
mindgame napisał(a):Jak myślicie? czy w takiej sytuacji przy wniosku o mł.ch.pl. zaliczą mi ten tytul?

Raczej nie, skoro tak jest określone w regulaminie...
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Szam » 2007-08-30, 14:51

mindgame napisał(a):W takim razie zadzwonie dziś do swojego oddziału zkwp i wypytam dokładnie. Ważny jest dla mnie ten tytuł o tyle, że sunia niedługo kończy 18 m-cy i już nie będzie miała możliwości wystartowania w klasie młodzieży.
Jak myślicie? czy w takiej sytuacji przy wniosku o mł.ch.pl. zaliczą mi ten tytul?


Nie, bo go nie masz.
Nie ma zaznaczonego Zw.Mł. wiec go nie ma.
Do Ch.Mł. trzeba 3 Zw.Mł. a nie 3 I lokaty :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez mindgame » 2007-08-30, 15:23

Dziwna sytuacja, przeciez skoro brala udzial w porownaniu to powinna ten tytul miec?
mindgame
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-08-30, 15:53

Niekoniecznie musi mieć tytuł, żeby brać udział w porównaniu.
To odpowiednik dorosłego CWC, moja osobista bernenka ma 2xBOS bez CWC więc da się brac udzial w porównaniu bez CWC, a nawet wygrac można bez niego ;-)

CWC, CACIB i Zw Mł to certyfikaty do tytułów championa.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez mindgame » 2007-08-30, 16:00

aahhaa... no to juz wszystko jasne... dzieki za odpowiedzi :)
kondycja mojej suni od wystawy w nowy targu troche sie poprawila wiec moze zdobecie cos wiecej w warszawie... :) chociaz tyle suczek startuje w jej klasie.... oj szanse male :(

pozdrawiam!
mindgame
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Aga-2 » 2007-09-18, 10:52

Pamiętam sytuację na którejś wystawie, gdzie wystawca suki z pierwszej lokaty i z oceną doskonałą nie miał wpisanego Zw.Mł. Wrócił się z kartą oceny na ring i upomniał u sędzi o wpisanie tytułu. Ku ogólnemu zdziwieniu otrzymał go. Tak więc warto się w takiej przynajmniej zapytać, czy przypadkiem o tym nie zapomniano. Czasami różne pomyłki się zdarzają. Obawiam się jednak, że po zakończeniu wystawy jest już za późno. Trzeba reagować od razu, pomimo stresu i rozkojarzenia. Tak robią "starzy wyjadacze" wystawowi i na tym wygrywają.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości