"Fryzura wystawowa" berna

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: "Fryzura wystawowa" berna

Postprzez saganka2 » 2014-10-31, 10:19

Według mnie dokładnie moda. I pewnie wygoda.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: "Fryzura wystawowa" berna

Postprzez Poker » 2014-10-31, 11:35

takie małe przypomnienie w temacie wpływu sędziów na hodowlę psów i trzymania standardu rasy zgodnego z wzorcem : w Polsce bern wystawowy to bern, który "stara się" o uprawnienia hodowlane <tak>, a oceny wystawowe mają wpływ na "wartość przyszłych miotów" przynajmniej dla potencjalnych przyszłych hodowców. Nie można więc spłycać tematu - nawet szaty - do krótkiego "rzecz gustu", bo konsekwencje sędziowskiego gustu mają ogromny wpływ na wygląd i kondycję rasy. buziaki i <winko>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: "Fryzura wystawowa" berna

Postprzez Beata i Fiona » 2014-10-31, 12:03

kreska napisał(a):"Uwielbiam "ten temat i niektórych ekspertów, szczegolnie z drugiego watku <okok> <okok>moje stanowisko jest takie ze nie jestem zwolennikiem "pluszowych misiow" ale bern wystawowy jesli tego wymaga jego szata i budowa powinien byc podciety <okok>

Aniu, dostrzegam różnicę pomiędzy PODCIĘCIEM a OBCIĘCIEM pod szablon ;)

kreska napisał(a):Dla mnie praktycznie 100 % bernow na ringach, wystawach miedzynarodowych jest cieta (...)

ośmielę się nie zgodzić :> dla mnie na polskich wystawach cięte jest około 30% berneńczyków, może nawet mniej

kreska napisał(a):Ponizej przyklad tej samej suki , o pieknej anatomi ale w wersjii bez groomingu prezentuje sie....tez pieknie ale mozna pomylić sie w ocenie jej budowy. Prosze pamietac ze czesto na wystawach "prestizowych" sedzia ma chwile na ocene i nie maca zbyt dokladnie a to jest naturalne dla czlowieka ze liczy sie pierwszy obraz....
obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Aniu, dałaś doskonały przykład!
gdybym wstawiła zdjęcia moich psów które biegają po podwórku, też wyglądałyby inaczej niż na wystawach ;> na zdjęciu po lewej stoi byle jak, niemniej podoba mi się dużo bardziej niż po prawej. Nie wiadomo też czy na zdjęciu po prawej jest obcięta, czy poprostu zaczęła obrastać po linieniu, czy też jest zwyczajnie młoda. Jak wiesz bernuś nie biega całe życie w jednym i tym samym futrze, szata bardzo się zmienia w przeciągu roku, a u suk linienie bywa drastyczne

i skoro posłużyłaś się już przykładem Gvendolin, to pozwolę sobie wstawić jesczez jedno jej zdjęcie - myślisz że jest na mim obcięta pod szablon? bo ja myślę, że nie ;> moim zdaniem jest co najwyżej bardzo ładnie podcięta (jeśli wogóle)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater <- w galerii na FB więcej jej zdjęć
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: "Fryzura wystawowa" berna

Postprzez Bernerin » 2014-10-31, 12:19

Beata i Fiona napisał(a):
kreska napisał(a):Dla mnie praktycznie 100 % bernow na ringach, wystawach miedzynarodowych jest cieta (...)

ośmielę się nie zgodzić :> dla mnie na polskich wystawach cięte jest około 30% berneńczyków, może nawet mniej


No i o takie oszacowanie mi wylacznie chodzilo! Wielkie dzieki :okok: Czyli jeszcze nie wszystko stracone i ten trend na wystawach, miejmy nadzieje, przejdzie z czasem sam.
Gdyby Asja nie byla wysterylizowana i jej siersc przez to nie byla taka trudna w pielegnacji, to na pewno nosilaby naturalnie dlugi wlos. Ale coz... Nie zawsze mozna tak, jak by sie chcialo <bezrady2>
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Poprzednia strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości