O co chodzi z CRUFTS?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

O co chodzi z CRUFTS?

Postprzez Martucha » 2007-11-12, 16:49

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to znaczy wystawa "CRUFTS" ? Bo się zastanawiam o co w tym chodzi, czemu zgłoszenia są takie drogie...

Pozdrawiam forumowiczów
Martucha
 
Ostrzeżeń: 0

Re: O co chodzi z CRUFTS?

Postprzez Dżiani » 2007-11-12, 23:37

Martucha napisał(a):Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to znaczy wystawa "CRUFTS" ? Bo się zastanawiam o co w tym chodzi, czemu zgłoszenia są takie drogie...


Ale co dokładnie Ci wyjaśnic? Bo tak w skrócie to:
Crufts to prestiżowa wystawa w Birmingham w Angli. Na nią nie ma zgłoszeń tylko trzeba dostac nominację albo zaproszenie z angielskiego Kennel Clubu. Taką nominację można uzyskac na kilkunastu europejskich i kilku pozaeuropejskich wystawach zdobywając tytuł BJ albo BOB w danej rasie przy czym nie wszystkie rasy FCI mogą tam byc pokazywane - tylko coś koło 240 (BTW sama 'uznawalnośc' ras na Cruft to ciekawy temat - rozmawialem o tym na swiatówce w przedstawicielką Crufts'a, bo nominację dostał pies rasy której tam nie uznawają...) W przyszłym roku po raz pierwszy będzie można uzyskac nominacje w Polsce na wyst. w K-cach. Potem trzeba jeszcze przejśc całą procedurę rejestracji (tzw ATC) w KC żeby psa zgłosic no i nie zapomniec o wymogach weterynaryjnych zeby w ogóle wjechac na wyspy. Rasy są podzielone na 7 grup. Wystawa trwa 4 dni. W 2008 odbędzie się 6-9 marca.
Piszesz, że "zgłoszenia są takie drogie" - hmm... z tego co wiem to jeszcze nie ma dokładnej ceny za udział psa w przyszłorocznym Crufts'ie, no ale może się mylę bo mi oststnio umyka wiele faktów i innych rzeczy ;)))
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: O co chodzi z CRUFTS?

Postprzez Olga » 2008-02-16, 01:18

BTW sama 'uznawalnośc' ras na Cruft to ciekawy temat - rozmawialem o tym na swiatówce w przedstawicielką Crufts'a, bo nominację dostał pies rasy której tam nie uznawają...


Dzani - CRUFTS uznaje z tego co wiem wszystkie te rasy, ktore uznaje Brytyjski Kennel Club, bo to ich flagowa wystawa. Ich lista uznanych ras nie rozni sie od listy ras uznanych przez KC.

A swoja droga co Ci ta przedstawicielka powiedziala a propos tego problemu? Jak sie rozwiazuje takie nominacje?
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Re: O co chodzi z CRUFTS?

Postprzez Dżiani » 2008-03-24, 15:15

Olga napisał(a):Dzani - CRUFTS uznaje z tego co wiem wszystkie te rasy, ktore uznaje Brytyjski Kennel Club, bo to ich flagowa wystawa. Ich lista uznanych ras nie rozni sie od listy ras uznanych przez KC.
Hmm, no to nie wiem bo np. Landseer sprowadzony na wyspy został 'uznany' (jego rodowód FCI itd) przez KC ale do Cruftsa rasa nie ma prawa.
W/g tego co mówiła ta pani "rasie zostanie przyznane prawo występu na C. kiedy przynajmniej jeden miot tej rasy urodzi się na wyspach".

Olga napisał(a):A swoja droga co Ci ta przedstawicielka powiedziala a propos tego problemu? Jak sie rozwiazuje takie nominacje?
Nie rozwiązuje się. To był ewidentny błąd organizatorów światówki w Poznaniu. W takim wypadku wystawiona nominacja jest nieważna :( i można se ją zaszklić.
BTW mam nadzieję że K-ce nie powielą tej wpadki.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości