instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez PaniBisiowa » 2010-03-18, 21:38

On jest dzieckiem.... :roll:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Madzia » 2010-03-18, 21:42

wiem wiem ale paru rzeczy mu nie wolno...i dlatego od najmłodszego uczymy się posłuszeństwa...
a zależy nam by dobrze wypaść
a to że jest dzieckiem to pewnie sędzina przymknie lewe oko.. no może prawe też :mrgreen:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Busola » 2010-03-19, 09:51

Madzia, tylko pamiętaj że na ringu biega sie inaczej niż przy posłuszeństwie.
Przy posłuszeństwie preferowane jest by pies biegł (nie ważne jakim stylem) blisko ciebie (nogi) z mordką skierowaną(skupioną) na twoją twarz, na ringu natomista chodzi o swobodny bieg (kłus) tempem psa - nie twoim.
My mielismy ten problem na naszej pierwszej wystawie, Dalmiska od jakiegos czasu ćwiczyła posłuszeństwo i jej ruch na wystawie był tzw. defiladowy, a to nie jest porządane. W końcu opanowałyśmy sprawę wprowadzając inną komendę. A na jednej z wystaw (Chojnice) nie dałam ów komendy i była porażka - mam opis jakbym niedźwiedzia prowadziła :lol: :roll:

aaa, i nie przejmuj - jak zobaczy że inne biegną w kółko to poleci za nimi ;-) :-P
niektóre lepiej biegają w grupie niz solo ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Madzia » 2010-03-19, 13:44

Uff...no to może jakoś będzie..

Mamy jakieś niecałe 2 miesiące więc może coś z tego wyjdzie :lol:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Kamil » 2010-03-19, 15:33

Tylko patrzcie pod nogi :-P :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Vanilla Sky » 2010-03-22, 18:26

Ja mam pytanie. Może 2. Jak rozróżnić kłus od innochodu? Macie może jakieś filmiki? I jeśli moja mama jest właścicielem, a ja mam wystawiać pieska, to musimy to do związku zgłosić, tak? Dziękuję. Pozdrawiam. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez PaniBisiowa » 2010-03-22, 18:37

http://doran.spapartners.pl/images/blog ... nochod.jpg tak wygląda inochód. Czyli np. przednia prawa i tylna prawa łapa porusza się jednocześnie oraz lewa przednia + lewa tylna porusza się jednocześnie :lol: Nie umiem tłumaczyć ;-) :mrgreen: Taka karma :mrgreen:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Barbel » 2010-03-22, 19:28

Vanilla Sky napisał(a):Ja mam pytanie. Może 2. Jak rozróżnić kłus od innochodu? Macie może jakieś filmiki? I jeśli moja mama jest właścicielem, a ja mam wystawiać pieska, to musimy to do związku zgłosić, tak? Dziękuję. Pozdrawiam. :mrgreen:


W innochodzie kłusując nogi po obu stronach zwierza idą do przodu jednocześnie. To tak, jak gdyby żołnierz defilował podnosząc jednocześnie prawą rękę i nogę a potem lewą rękę i nogę. Generalnie wychodzi kołyszący się krok ( chyba w rasie tosa- inu jest pożądany - mówi się, ze tosa - tańczy sambę, ale nie wiem, czy coś nie pokręciłam z rasą,\...). Wystawia psa obojętnie kto- niekoniecznie właściciel - po prostu handler ( profesjonalny "wystawiacz" albo taki sam amator jak nasza większość ;-) ).
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Vanilla Sky » 2010-03-23, 01:22

Dziękuję!! A to musimy zgłosić do związku, że ja będe wystawiać, czy nie? :->
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Barbel » 2010-03-23, 07:54

Vanilla Sky napisał(a):Dziękuję!! A to musimy zgłosić do związku, że ja będe wystawiać, czy nie? :->

nieeee!!!!!!! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-29, 22:55

Odświeżam wątek bo też mam pytania. ;-)
1.Hodowca mi powiedział, że w klasie baby to jest tylko zabawa i że nic specjalnego piesek umieć nie musi. Stać się narazie uczymy ale jeszcze nie za bardzo wychodzi. Czyli jakby mi nie chciał Ozzik stać tylko sobie np. usiądzie to wszystko będzie ok ?
Mamy też trochę problem z bieganiem. Jak jest sam to biega bardzo ładnie i nie mam się do czego przyczepić, ale jak zobaczy innego pieska to od razu pańcię [i bieganie] ma gdzieś ;-) , bo się trzeba zakumplować :-D Nie wiem jak mi zareaguje na tyle psów i ludzi :-D Ale do tłumów przyzwyczajamy.
2.Czy jak mi się zatrzyma na ringu i nie bedzie chciał dalej biec to co na to sędzia ?
3.Ile trzeba biec okrążeń w klasie baby ? :->


Całe szczęście , że tu się można poradzić, bo jak narazie jestem kompletnie zielona. :mrgreen: :oops:
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Vanilla Sky » 2010-08-30, 00:06

Hmmm... postaram się na co nie co odpowiedzieć, ale w klasie baby nigdy nie byliśmy. ;-)

Klasa baby jest po to, żeby piesek się przyzwycził do ringu... do dotykania przez sędziego, do grzecznego zachowania na ringu itp..

1.Lepiej jakby stał, żeby sędzi mógł go obejrzeć - weżcie dobre smaczki :mrgreen: , ale jeśli fajny i miły sędzia to nie zrobi mu to pewnie wielkiej różnicy.. Spokojnie - najważniejsze się nie bać - co w moim przypadku niewykonalne :lol: , ale daje dobrą radę ;-) ....... za smakołykami nie pobiegnie? Myślę, że jak taki maluszek nie będzie biegł idealnie to sędzia przymknie oko ;-) Vanilla też luuuubi (!) inne psy, ale jak jej każę iść przy nodze i ma smaczki to jest b. dobrze ;-)

2. Zależy czy to utrudni całkowicie ocenę - np. jeżeli zawiesi się i nie da potem się pokazać, będzie uciekał z ringu i za nic nie chciał nic zrobić, myślę, że sędzia obniży ocenę... ale Ozik da radę, więc nie ma się co przejmować, przecież chodzi o przyzwyczajenie go :->

3. NIe ma stałej liczby. ;-) Zależy od sędziego. Zazwyczaj jest to 1 okrążenie i bieanie w przód i w tył. I potem jeśli dostanie się ocenę wyb. obiec. i jest jeszcze suczka to porównanie 1 kółeczko zazwyczaj no i jeśli si wygra to jeszcze w konkurencjach finałowych na końcu :->

Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam. Pozdrawiam! Kinia
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-30, 08:48

Bardzo dziękuję.
Jak usłyszałam, że jedno okrążenie to mi szczerze mówiąc ulżyło. To się akurat świetnie składa zważając na moją kondycję. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-08-30, 10:03

a jeśli np nie ma suczki/ psa do porównania to od razu sedzia moze dac tytuł i do konkurencji finałowych?
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Beata i Fiona » 2010-08-30, 10:11

Daria + Chila i Luna napisał(a):a jeśli np nie ma suczki/ psa do porównania to od razu sedzia moze dac tytuł i do konkurencji finałowych?

Tak ;-) i zazwyczaj tak jest
aczkolwiek to też zależy od sędziego, może się zdarzyć, że jeśli nie ma przeciwnej płci do porównania, sędzia nie przyzna tytułu (np. jeśli w młodzieży jest tylko sunia, nie ma psa - może dostać ZwMł, ale bez NJwR - tak, tacy sędziowie też są :-P ) ale spotkałam się z czymś takim tylko raz i to nie w Polsce ;-) więc nie ma się czego bać
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Majszczur » 2010-08-30, 10:44

Granda za nic w świecie nie chce biec przy mnie kłusem, po prostu od razu wpada w galop nawet jeśli biegnę bardzo wolno. Ponieważ Berta biegała sama nie uczona nawet bardzo wyciągniętym kłusem nawet bardzo szybko (automatycznie dostosowywała do mojego tempa) nie wiem jak sprowokować Grandzinę do kłusa przy nodze :->
Na razie mam dwie opcje - albo się położy na płasko lub na wznak albo zagalopuje :lol: :mrgreen:

I druga sprawa - za nic nie chce nieruchomo stać :-> Jak tylko łapiemy kontakt lub/i zobaczy smaczka - siada :roll: Ciałko szczurze, a dupka ciężka ;-) :lol:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-08-30, 11:25

o to ciekawie;)
choć ja i tak bede takich wystaw szukac gdzie beda inne anatoliany! choc to nie łatwe, bo bardzo mało tych psów, a my własnbie od młodziezy bedziemy zaczynać! :-> ojj jeszcze zadnej wystawy nie wybrałam ale stracha mam, bo moje bydle wieksze ode mnie, i nie zawsze pokorne :roll: agresywna nie jest, ale możliwe że będzie chciała zatańczyć z sędzią
Obrazek ona uwielbia polozyc łapy na ramionach, wyiskac włosy :roll:
no i te pokazywanie zębów :evil: masakra jakaś :evil: juz jestem bliska załamania
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-30, 17:13

Majszczur napisał(a):Na razie mam dwie opcje - albo się położy na płasko lub na wznak albo zagalopuje :lol: :mrgreen:

I druga sprawa - za nic nie chce nieruchomo stać :-> Jak tylko łapiemy kontakt lub/i zobaczy smaczka - siada :roll: Ciałko szczurze, a dupka ciężka ;-) :lol:






U nas jest dokładnie to samo. Raz mi galopuje, a innym razem siada. Jest jeszcze możliwość, że zwalnia i sie wlecze za mną. :mrgreen: :-D
Stanąć też nie chce. Stoi co najwyżej sekundę albo nawet nie całą ;-) i siada :lol:

Pozdrawiamy Grandzię. :-> :-D
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Majszczur » 2010-08-30, 19:36

Ozyś. napisał(a): Pozdrawiamy Grandzię. :-> :-D
:mrgreen: Pozdrawiamy Ozzika :-) Podejrzewam, że oba szczyle wystąpią w podobnej konkurencji - na najbardziej upartą berneńską kozę ;-) :mrgreen: (bo Wy na klubówkę też w baby prawda? )

Czy bardziej doświadczeni mogli by podpowiedzieć jak sprowokować wyrównany kłus?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-30, 19:45

Majszczur napisał(a):
Ozyś. napisał(a): Pozdrawiamy Grandzię. :-> :-D
:mrgreen: Pozdrawiamy Ozzika :-) Podejrzewam, że oba szczyle wystąpią w podobnej konkurencji - na najbardziej upartą berneńską kozę ;-) :mrgreen: (bo Wy na klubówkę też w baby prawda? )


Tak, my też w baby. :-D
A co do konkurncji to się musze zgodzić. Uparciuch z niego straszny. Chyba będę musiała zaopatrzyć się w worek kiełbasy, żeby tego potworka przekonać do biegania za mną. :lol: :->
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości