instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Postprzez anula » 2007-12-29, 00:21

Zaciśnięte, podnosi się fafle z przodu i z profilu. Nie wiem tylko czy zawsze zagląda sędzia osobiście czy mogę sama to zrobić. My też ćwiczymy, ale z obcymi jest duużo gorzej.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez marzena » 2007-12-29, 00:26

anula napisał(a):Zaciśnięte, podnosi się fafle z przodu i z profilu

To jeśli chodzi o zgryz. Potem jeszcze z otwartym psim dziobem :-D żeby sprawdzić, czy są wszystkie ząbki :-D
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bożena od Pretora » 2007-12-29, 09:31

U nas prawie zawsze pokazuje zęby Pretora mój mąż. Pretor pozwala sędziemu zaglądać do szczęki ale jest przyzwyczajony że na polecenie męża -siad Pretor zęby- mąż sam demonstruje Pretorowe uzębienie :mrgreen: . Rczej sędziowie na to pozwalają.

Co do siadania to Pretor ze szkolenia też jest przytzwyczajony że jak pan stoi to pies siada przy nodze. No i jak na wystawie trzeba stać to Pretor wolałby siedzieć . Ale przeciez Pan stoi to pes powinien siadać :mrgreen: i trzeba go glaskać pod brzuchem i mówić ładnie stój, wtedy ewentualnie stoi. Mamy juz za sobą 22 wystawy a Pretor i tak wie swoje :lol:

Najważniejsze to się nie denerwować- ale to dobrze mówić - mój mąż się denerwuje za każdym razem i nie można mu przetłumaczyć i oczywiście mięć dystans do wszystkiego a zwłaszcza do ocen i lokat - ocena i ocena to czasem dwie różne oceny dla tego samego psa ale od innych sędziów. Trzeba to umieć znieśc bo inaczej czasem człowiekowi jest jakoś nerwowo :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Postprzez Anna Rozalska » 2007-12-29, 10:17

Zgadzam się na dworze nawet w mróz bern czuje się dobrze ale na noc niekoniecznie w budzie. Po co chcesz wystawiać psa skoro trzymasz go w budzie . Przed pierwszą wystawą dobrze jest chodzić z psem na PT. Wtedy pies zna podstawowe komendy. Przede wszystkim chodzenie prz nodze.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Paula with Esta » 2007-12-29, 20:04

Nasz debiut będzie w rzeszowie 9.02 ;) Dziękuję za rady zawarte w tym temacie.
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Postprzez nugatika » 2007-12-29, 22:56

Paula, to ja mam do Was jeszcze jedną radę.

Szkoda, ze bedziecie debiutować na halówce, i to jeszcze rzeszowskiej. Musze sie szczerze przyznac, ze nie lubie tej wystawy, jest tam zdecydowanie za mało miejsca, jak na miedzynarodówkę, w ogóle na jakąkolwiek wystawę.

Nie znam Esty, ale przyjdzcie z nią wczesniej na teren wystawy, zeby mogła oswoić sie z hałasem i atmosferą. Zeby sie Wam za bardzo nie zraziła od początku.

Oczywiscie trzymamy kciuki! Myśle, ze sie spotkamy na tej wystawie ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Busola » 2007-12-30, 10:02

Anna Rozalska napisał(a):Zgadzam się na dworze nawet w mróz bern czuje się dobrze ale na noc niekoniecznie w budzie. Po co chcesz wystawiać psa skoro trzymasz go w budzie . Przed pierwszą wystawą dobrze jest chodzić z psem na PT. Wtedy pies zna podstawowe komendy. Przede wszystkim chodzenie prz nodze.


A co ma buda do wystawiania??
Po godzinnym pobycie w domu Koja przeraźliwie dyszy i stoi przy drzwiach z blagalną miną.
Wieczorem sama wchodzi do budy jak chce spać. Po prostu mieszkanie w domu nie za bardzo jej służy. To jest jej wybór. Kochamy naszego psa i nie zfrobilibyśmy nic przeciw niej. Nie bardzo rozumiem dlaczego mieszkanie w budzie miałoby urągąc jego godności??

Podstawowe komendy pies zna, nie chodziliśmy na PT bo Koja jest dość pojętna i wszystko w mig łapie, więc nie widzę potrzeby, na razie sami sobie radzimy ze szkoleniem, mam nadzieję żźe z dobrym skutkiem :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-12-30, 11:30

Alicja ja widze tylko koniecznosc zatrzymania psa w domu po kapieli,najlepiej gdy jest juz po solidnym siusiu i moze przez przez dzień doschnąc w domu,troche sie pomeczycie,ale efekt psa wypranego na mokro jest zdecydowanie lepszy.Oczywiscie sa szampony suche i moze jest to w waszym wypadku korzystniejsze rozwiazanie dla Ciebie i psicy w okresie zimowym gdy niuńka jest dzieckiem nadwornym(ja osobiscie mimo,ze moje psy nocuja w domu _bo lubie mięc je przy sobie ,nie widze nic w tym złego,ze bernusie mieszkaja w budzie,tu patrz np.Szumiaca Knieja, kurcze nie zapominajmy ,ze bern to w końcu normalny tyle ,ze szwajcarski wiejski burek,w dobrym słowa znaczeniu oczywiscie ;-) ,a nie salonowiec)Dziewczyny radze,nie dajcie sie zwariować,instrukcja u Kasi Szamowej jest świetna i zupełnie wystarczająca, najgorsze co wam grozi to zbytnie zdenerwowanie. Naprawde traktujcie to jako zabawe, a nie jak wyrok ostateczny stanowiacy o być,czy nie być waszego psa.Oceny sedziów dotyczace tego samego psa bywaja bardzo skrajne,wiec wiecej luzu i bedzie dobrze.Uwierzcie na słowo-medale nie sa ze złota tylko z plastiku, a za ostanie miejsce nie ma kary publicznej chłosty i nalezy pamietac, ze zdazalo sie je zajmowac najlepszym. :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2007-12-30, 12:13

No właśnie się zastanawiam jak tą kąpiel zorganizować :-?
Ostatnia micha wody 2 godziny przed kąpielą , wystarczy 2 godziny?

Mam nadzieję że nie dam sie zwariować, wszyscy doświadczeni "?wystawiacze" mówią że ocena sędziego jest subiektywna i może sie skrajnie roznic od oceny innego sedziego, staram sie o tym pamiertać :-)

pozdr
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-12-30, 14:01

Wg.mnie najlepiej psa rano nakarmic lekko napoic,niech sie wylata wysiusia wykupka (moje robia to dosc regularnie ,bo 2 x dziennie po posiłku)i potem bach do wanienki ,suszymy układamy i minimum 5 -8 godzin w domu siku na dworzu i znowu do domu,ewentualnie "pranko" odłozyc na po wieczorny spacer,po kapieli wysuszyc psa i niech zostanie na ta noc w domu.Alicja kieruj sie rozsadkiem,wiesz jak masz u siebie na dworzu pogode .Duzo zalezy od tego czy psica natychmiast moze zniweczyc caly trud kapieli jezeli wypuscisz ja swobodnie na dwór(np,błotko na dworzu itp.)bo jak tak to wtedy trzeba by to zrobic tuz przed wystawa i nie wypuszczac miski(spacerek na smyczy pozostaje).Ja w zimie jezeli zdecydowalabym sie "prac" psa nadwornego zafundowalabym mu "dobowy areszt domowy"z przerwa na siku ;-) .Nie mam pojecia w jakim stanie jest furo Twojej misi ,bo od tego takze zalezy ogólna koniecznośc i rodzaj zabiegów,mysle,ze mozesz napisac do Zuzy i ta zapewne udzieli Ci fachowych rad i pomoze w doborze kosmetykówŻycze sukcesów.!!!
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2007-12-30, 15:41

Dzięki :mrgreen:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2007-12-30, 20:13

Alu chociaż nie wystawiam psiaka to mam praktykę w kąpaniu i często słyszę, że mój pies jest taki czyściutki :mrgreen: (choć wcale często jej nie szoruję) więc pozwolę się tu coś napisać. Ponieważ widziałam Koję która ma sierść trochę podobną do Mufki (w sumie troszkę są rodziną) to myślę, że powinnaś ją wykąpać na kilka (przynajmniej 3,4) dni przed wystawą bo wydaje mi się, że po takim zabiegu sierść może jej się poskręcać. dobrze by było gdybyś też była przygotowana na układanie włosów po kąpieli czyli grzebyk i suszarka z zimnym nawiewem. ja mufkę kąpię późnym wieczorem. ostatnio ją też trochę suszę suszarką bo jednak troszkę już okudlona jest i bez suszenia schnie z 12 godzin. a w dniu wystawy wyczyścić jej tylko biel nawet suchym szamponem (takim w proszku). Co do mieszkania psa w budzie to te na wystawach zazwyczaj wyróżniają się najładniejszą okrywą włosową - taką prawdziwą berneńską - dla większości kanapowych bernów nieosiągalną :-D
I generalnie Dziewczyny przestańcie się tak przejmować bo jak nie to ja z Mufolagiem się zgłoszę na ta wystawę i zrobimy takie zamieszanie, że na Wasze ewentualne błędy nikt nie zwróci uwagi bo przy naszych będą niczym :mrgreen:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez anula » 2007-12-30, 20:22

A zgłoś się, zgłoś bo niby dlaczego nie? Mufka piękną dziewczyną jest, może to sporzeczne z naszym interesem, ale niech będzie uczciwie. Nie będę cwaniakować, bo tego nie lubię i jeszcze raz powiem, że jest bardzo ładna (a co mi tam, to nic że z Bydgoszczy :-P ).
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez AT » 2007-12-30, 20:43

:oops: Mufka się rumieni i mówi, że jak ją tak ,,konkurencja" ocenia to ona już żadnego opisu od sędziego nie
potrzebuje :mrgreen:
anula napisał(a):a co mi tam, to nic że z Bydgoszczy

no i ona chyba bardziej Kaszubem się mimo wszystko czuje (przynajmniej jej ośla upartość na to wskazuje) ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez anula » 2007-12-30, 21:11

:mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Busola » 2008-01-01, 15:34

He he, Asia, ale ten wasz "śmieciaż" pięknie waruje :mrgreen: - jestem pod wrażeniem
Taka usłuchana i piękna ...dobra konkurencja jest gwarantem zdrowej rywalizacji :mrgreen:

Ja też gorąco zachęcam na wystawę - przynajmniej będzie raźniej :mrgreen: a nikt tu nie gra o "złote gacie"
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2008-01-01, 19:39

Mufka usłuchana a to dobre :lol: no chyba, że swojego wewnętrznego głosu ;-)
A wracając do wystaw to myślę, że tak jak przy innych występach publicznych najlepiej wypadają Ci którzy się za bardzo nie denerwują no i jak mawia mój znajomy ,,nie brać do bani" czyli nie przejmować się :-D no i klakierów macie zapewnionych więc już połowa sukcesu!
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez anula » 2008-01-01, 19:42

Ło matko, już mi się kolana uginają.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Busola » 2008-01-01, 21:38

:mrgreen:

A tak na poważnie, to jaka temperatura panuje w takiej hali podczas wystawy zimą?
Wiem że to mało istotne, ale chciałabym się jakoś ubrać :mrgreen: a nie wiem czy w sweter z owczej wełny czy raczej koszulka plażowa. Na ringu będziemy tylko przez "chwilE" a to oczekiwanie...
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-01-01, 22:42

Na cebulke :mrgreen: :mrgreen:
napisze jeszcze jak ja kapie pieska przed wystawa,moze tak bedzie wam wygodniej :->
Moje spia w garazu z lekko otwartymi drzwiami ,maja swoje poslania,temperatura tam jest ,zblizona do psiej budy .
Pies ,ktory jedzie na wystawe kapany jest w wannie ok godz 20 ,nastepnie suszony suszarka i czesany ok 1 godz .wczesniej jest ostatnie siusiu. Po kapieli spi w domu!
i jak bardzo zimno nastepna noc tez.Rano wczesna pobudka siusiu ,kupka i co wazne bez sniadania w droge! (lepiej dzialaja smaczki :mrgreen: ja nie daje rowniez kolacji ,no chyba ze wsepia :mrgreen: (gorzej jak jada trzy :shock: )wtedy mam przegwizdane ;-)
Proponuje rowniez zapoznac psa z ringowka ,nie wszystkie je lubia.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości