instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Postprzez Busola » 2008-01-02, 14:51

A w jaki sposób poruszać się z psem po ringu w kółko: pies ma być po lewej stronie opiekuna, taaak? A w którą stronę należy się kierować: zgodnie z ruchem wskazówek zegara tak by pies był na zewnątrz ów koła czy przeciwnie do rwz- tak by był w środku?
Nie zwrócilam na to uwagi będąc na wystawie.
Nie wiem czy to istotne, ale może są jakieś wystawowe konwenanse których nie należy łamać.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez anula » 2008-01-02, 17:06

Z tego co ja pamiętam to pies ma być po lewej stronie opiekuna, wewnątrz kółka, ruch wg wskazówek zegara. Mnie zastanawia kolejność wykonywania czynności na ringu. Tego niestety nie pamiętam i nie wiem czy to mówi sędzia, czy "wszyscy" to wiedzą.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez marzena » 2008-01-02, 17:30

anula napisał(a):ruch wg wskazówek zegara

Odwrotnie :-D inaczej pies byłby na zewnątrz kólka
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez anula » 2008-01-02, 17:32

A rzeczywiście, przypomniałam sobie jak ludzie z psami biegali, a nie zegar. Słoma - siano.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez panterka-23 » 2008-01-02, 17:39

Jakie ksiązki polecacie dotyczące wystawiania psa i szkolenia?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Postprzez bea » 2008-01-02, 21:18

Myśle,ze dobrą lektura jest ksiazka Pana Janowskiego 'Mój pies championem"mozna ja znależc na raektywowanej stronie -nasze psy. ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez anula » 2008-01-02, 21:46

Bea strona nasze psy nie chce się otworzyć. Masz adres aktualny?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Busola » 2008-01-03, 16:28

Anusia, mi się otworzyła bez problemów. http://www.naszepsy.com.pl/
Właśnie studiuję książkę.
He he, ten fragment mi się najbardziej podobna (na razie): "Należące do tej samej grupy szwajcarskie psy pasterskie są na naszych wystawach reprezentowane głównie przez berneńczyki, które nie sprawiają szczególnych kłopotów przy wystawianiu. "
Oby tak było :lol:

Alicja
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2008-01-03, 18:55

Busola spokojnie ;-)

myśle, że jedynym problemem przy wystawianiu berneńczyków, moze byc fakt, że cięzko im sie skupić na włascicielu, w miejscu, gdzie jest tyle nowości, mnóstwo ludzi i innych psów, a najlepsze są takie małe ujadające jamniki [bez urazy dla nich oczywiscie ;-) ] zaraz obok ringu. Doświadczyłam tego w Przemyślu; mogłam wtedy mówić do Nugata, a on i tak swoje robił ;-) on uwielbia takie małe pieski :shock: on w ogóle uwielbia inne pieski ... :mrgreen:

Dlatego od najwcześniejszych chwil nalezy przyzwyczajać psa do tłoku, zgiełku, hałasu i oczywiscie starać sie skupić wtedy psiom uwagę na siebie.

Życze powodzenia :mrgreen:

PS: przyznaje sie, nam nie zawsze sie to udaje... :oops:
:lol:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}


Postprzez Busola » 2008-01-03, 23:13

Kości zostały rzucone. :lol:
zgłoszenie wysłane.

Czy ktoś ma duży zapas relanium? :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2008-01-03, 23:15


jeśli chodzi o szkolenie to te dwie bym poleciła.

Alicja no przestań się denerwować :-D
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez marzena » 2008-01-04, 01:14

Busola napisał(a):Czy ktoś ma duży zapas relanium?

Ja to rozumiem. Jak miałam jechać pierwszy raz na wystawę, to przez cały miesiąc przed myślałam i mówiłam tylko o tym. Z nerwów czesałam psa codziennie przez godzinę wynajdując co chwilę jakieś problemy z szatą. Potem stwierdziłam, że pies dziwnie chodzi i biega (może nawet kuleje! - na pewno zachorował ;-) )), potem, że jest za chudy, a za chwilę, że jest za gruby. Potem kupiłam kilka nowych obróżek i smyczy, dwie ringówki ( na wszelki wypadek :-D ), kilka misek "na drogę"i pojemniczków na karmę, później robiło mi się słabo na samą myśl o wystawie, potem namawiałam najbliższą rodzinę, żeby jechali z nami aby nas wspierać. Następnego dnia zabroniłam im jechać, bo się będę jeszcze bardziej stresować... Przeczytałam setki dobrych rad w internecie, na tydzień przed wyjazdem miałam listę z potrzebnymi do zabrania rzeczami w dwóch egzemplarzach ( o dziwo niczego nie zapomniałam!), miałam wielki dylemat w co się ubrać, bo wyczytałam w internecie, że strój ma być: wygodny, ale elegancki, żeby podkreślić rangę imprezy, skontrastowany z maścią psa - i tu był problem, bo przecież berneńczyk ma aż trzy kolory :mrgreen: Mój ulubiony czarny odpadał, biały też lubię, ale trudno, z brązem akurat szczęśliwie nie miałam kłopotu bo nie noszę... :lol: W końcu postawiłam na dżins, staranny makijaż i rozwiany włos. Zupełnie niepotrzebnie tak się tym zamartwialam, bo, jak pokazały zdjęcia z wystawy, nikt kompletnie na mnie nie patrzył - wszyscy :evil: :lol: oglądali tylko psa :mrgreen:
"Nakręciłam" tak swoich znajomych, że jak wyjeżdżaliśmy z domu o siódmej rano ( w niedzielę!), to sąsiedzi wybiegli nas żegnać i życzyć powodzenia (jak dziecko zdawało maturę albo na studia nikt jakoś nie stał na ulicy :lol: )
Cały czas nie byłam pewna, w którą stronę będziemy biegać, nie miałam pojęcia, czy odczytam intencje sędziego - skąd, na miły Bóg miałabym wiedzieć (myślałam sobie), że mam np. zrobić dodatkowe kółeczko albo biegać po prostej linii w przód i w tył :-D Kiedy się pokazuje zęby? (tzn. pies kiedy pokazuje :lol: ), w jakim tempie mam galopować? (Poznajecie te dylematy? :lol: :lol: :lol: ) A okazało sie to dziecinnie proste i oczywiste :-D
BĘDZIE DOBRZE, Alicja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2008-01-04, 10:51

Dzieeeeęki :-) tego mi było trzeba :mrgreen:
Jak wczoraj wieczorem wysłałam formularz zgłoszeniowy tak cała noc mi się śniło bieganie po ringu - trochę mnie ten sen zmęczył ;-)

Dobrze że nie jestem sama, razem z Anulą mam nadzieję będziemy się wspierać,
No i oczywiście gdyby nie ten temat (dzięki Anula) i wsparcie innych forumowiczów to bym pewnie zwariowała.
Dziękuję wszystkim :mrgreen:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-01-04, 11:26

Marzenka -poplakalam sie jak przeczytalam Twoj post :mrgreen: Jestes niesamowita!
Kazdy sie denerwuje,czy robi to pierwszy czy kolejny raz :-P Ale warto -to super przezycie :lol:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez MartaD » 2008-01-04, 12:52

Ja ze swojego debiutu z Bubem pamiętam tylko jedno :lol:
Strasznie się stresowałam żeby nie załatwił swoich potrzeb na ringu :mrgreen: Dlatego jak czekaliśmy na swoją kolej, to na każdy jego podejrzany ruch albo minę leciałam na dwór i błagałam go żeby "załatwił" się na dworze :mrgreen:
Na szczęście obyło się bez niespodzianek :-)

Pamiętam jeszcze jak płakałam, jak wygrał swoją klasę :-)
Fajnie było :-/
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez Halina » 2008-01-04, 14:28

Marzenka opis trafiony w 10-kę. Chyba wszyscy podobnie przeżywają ten pierwszy raz i w zasadzie na nic się zdaje tłumaczenie sobie, że to nic takiego. A w końcu po cały zamieszaniu człowiek jest zadowolony i zaraz czeka na kolejną wystawę. Dziewczyny więc uszy do góry i nie martwcie się :-)
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-04, 14:40

Ja pierwszy stres z Lamia przeżywałam w wieku 11 m-cy w Warszawie na Międzynorodowej. Nie wiedziałam jak sie zachować. Sędzia starszy pan z Austrii nie mówił po polsku. Wszystko pokazywał ręką. Najgorzej się bałam czy da mu obejrzeć zęby. Na szcęscie dała nawet się pogłaskać i generalnie wszystko było ok. Zalecają jeszcze aby elegancko sie ubrać kontrastowo do psa. Najbardziej preferują ringówkę ale może być łańcuszek.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez anula » 2008-01-04, 18:15

Marzena jakbyś z ust mi wyjęła tę wypowiedź... :shock: Wypisz wymaluj - ja.
Dręczy mnie też po nocach sen, koszmar właściwie, że lece w kółko pierwsza i wszyscy za mną się potykają bo robię to nie tak jak trzeba. Jest ustalona jakaś kolejność?
Czy dobrze sobie myślę, że pies powinien przespacerować się przed wystawą i zmęczyć się trochę?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez bea » 2008-01-04, 23:39

Sedzia mówi co należy zrobic,kolejnosc czynnosci zalezy od sedziego,więc Anula spokojnie,wejdz wg kolejnosci numerka i ustaw sie ładnie z pieskiem,potem dowiesz sie czego sedzia sobie życzy,lepiej ustawic pieska w pozycji wystawowej bo na ogól zaczyna od rzucenia okiem na wszystkie pieski ;-) Pytanie drugie_piesek musi sie zalatwic przed wejsciem na ring,a nie na ringu :-D .W zaleznosci od temperamentu psa ,pogody, temperatury mozna troche psa wybiegac,zmeczyc lub przespacerować.Radze wejdz sobie na strone nasze psy skad mozesz sciagnac sobie lekture o ktorej wczesniej mówiłam i pamietaj nic nie pomoze jak pies wyczuje ze jestes zdenerwowana,wiec tylko spokój moze cie uratowac,albo neospasmina (oczywiscie dla Ciebie nie psa :lol: )dziewczyny dacie radę.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości