instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Postprzez nugatika » 2008-01-12, 10:23

Aga bedzie dobrze! :-)
Bedziemy trzymać kciuki i wszystkie 4 łapki ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez nugatika » 2008-01-12, 10:28

Aga-2 napisał(a): Ktoś mądry kiedyś powiedział, że przed pierwszą wystawą, to warto kielicha strzelić.


to to i ja słyszałam, tylko ze przed pierwszą wystawą niepełnoletnia jeszcze byłam, no i dalej jestem :roll:

a ten ktoś mądry, to Beata od Falco! :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Zuzanda » 2008-01-12, 11:26

Dla dziewczyn z Torunia polecam salon Lidki
tel .kom. 0510 583 588
salon. ul. Podgórna 18 Toruń
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez arek » 2008-01-12, 14:04

I ja Aga zaczynam moją przygodę z wystawami w Rzeszowie, więc może będziemy się wspierać :-D
Avatar użytkownika
arek
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-20, 21:46
Lokalizacja: Kraków okolice
psy: Petrus

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-01-12, 17:20

:lol: :lol: :lol:
Widzę że jesteś z Krakowa to tez moja okolica.
Więc tymbardziej musimy trzymać się razem.
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez anula » 2008-01-12, 17:58

Zuzanda, dzięki już rozmawiałam z Panią Lidką. Przyznam że miałam wątpliwości, bo w Toruniu jest popularna inna kobitka (zapomniałam jej imię), ale trzy razy droższa i nie wiedziałam, którą wybrać. Teraz już wiem. Chciałam żeby Sawie przystrzygła futro tu i tam, ale wykąpać chcę sama. Wystawa jest 16 lutego, kiedy powinnam iść do psiego salony piękności?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Zuzanda » 2008-01-12, 19:33

Ja tez będe na wystawie z Lappi :-D :-D
Najlepiej 2-3 dni przed wystawa . jesli chcesz sama ja kąpać pamietaj BARDZO dokladnie przed kapiela wyczesz ją i dobrze wysusz, zeby wilgotny włos nie pozaginal sie w nocy we wszystkie strony
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Aga-2 » 2008-01-14, 15:19

nugatika napisał(a):
Aga-2 napisał(a): Ktoś mądry kiedyś powiedział, że przed pierwszą wystawą, to warto kielicha strzelić.


to to i ja słyszałam, tylko ze przed pierwszą wystawą niepełnoletnia jeszcze byłam, no i dalej jestem :roll:

a ten ktoś mądry, to Beata od Falco! :-D

Tak, bardzo przeżywałam, że rada dotarła do mnie zbyt późno!
Masz znakomitą pamięć, gratuluję!
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez anula » 2008-01-27, 21:20

Umówiłam Sawcię do fryzjera. Pierwszy raz dziewczyna pójdzie do salonu piękności. Pani Lidka przystrzyże to i owo. Będzie git (jak to mówią moje latorośle).
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anya » 2008-02-09, 23:19

O rany :-> jak to wszystko czytam to sama się zaczynam denerwować przed kolejną wystawą.
Pierwszą wystawę z Szirą mamy zaliczoną, ale obiecałam sobie , że na kolejną to ja biore ze 2 opakowania Valerin Mite czy jakies inne coś, bo nerwy mnie zżerały.
Wszyscy przed wejściem udzielali mi jeszcze samych dobrych rad, o czym to mam pamiętać, a że było to klasa szczeniąt więc wchodziłam szybko i taka mi gula w gardle urosła, że zapomniałam jak się oddycha.
:shock: stałam na końcu kolejki, więc Szirce też się to stanie nudziło i musiałam jej szeptać do uszka i kolano pod tylne szłapy podstawiać coby se nie siadła :-? i bałam się bardzo pokazania zębów ale to okazało się pestką, i jak biegałam to wyluzowałam się już całkiem, tym bardziej jak zobaczyłam że przy numerkach 1 i 2 pozycje już są zajete :mrgreen: więc stwierdziłam że i tak nie ma się juz co starać. Szira chyba wyczuła ze nerwy mi przeszły i pannica się pokazała z jak najlepszej strony i tu nagle sędzia ( czeski) każe nam stanąć przy numerku 1 i nerwy zaczęły się od nowa. Ale to były już takie nerwy pomieszane z wielką radością, sędzia podszedł nam pogratulowac a ja go nie zauważyłam :mrgreen: :oops: :oops: :oops: i kazał nam na ringu zostać i gadał coś po czesku a ja nie bardzo wiedziałam co. A to się okazało porównanie z psem, które szybko przeszło bo piesek się zbuntował i sędzia znowu kazał nam stanąc przy pierwszym numerku. :shock: Wszystko odbyło się tak szybko i kosztem takich emocji, że dopiero po kilku godzinach byłam wstanie pomyśleć co się stało i jak, co mogłam zrobić lepiej i jak zachowac się następnym razem. Ale już czuję, że znowu mnie nerwy i emocje ogarniają na samą myśl, że zgłoszenie wysłałam a razem ze zgłoszeniem zapewniłam sobie kolejną , wielką dawkę adrenaliny. :-)

Mam pytanko do zaprawionych już w wystawach hodowców, czy ta trema z czasem mija?? Czy przychodzi już razem z wprawą jakieś wyluzowanie, czy jednak zawsze ten stres się odczuwa?? I niby nastawiam się tak, że przecież na nic wielkiego nie liczę bo Szira i tak jest dla mnie najpiękniejsza ( zresztą jak każdy pies dla swojego własciciela) to jednak zależy mi żeby jakiś błęów nie popełnić, a sniło mi się że to ja jak długa wywaliłam się na ringu ;-)
Avatar użytkownika
Anya
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-03, 11:16
Lokalizacja: Warszowice

Postprzez bea » 2008-02-09, 23:22

Ania to zależy,pewnie sa tacy którym mija ,niestety ja do nich nie należę :-( :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez meggy » 2008-02-10, 01:35

Ania -mysle ze nie mija ;-)
A ja sie naprawde wywalilam na ringu :mrgreen: szybko sie pozbieralam i bieglam dalej................ :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Kazio94 » 2008-02-10, 01:42

Hej,
Niedługo chce wystawić Korę, nasz debiut zaplanowałem na krajową wystawę w Radomiu. Czytam ten wątek i czytam, i 100 razy spadam z krzesła. "Chyba za zażądam odszkodowania od forumowiczów" bo kilka siniaków już mam. Ale wróćmy do normalnościm. Tata podchodzi do wystawy na luzie, a mi sie gacie trzęsą ze strachu nie dość żemamy dużo czsu bo do maja to chet. Kora powoli ustawia się, czasem pokaże zęby. Dziękuje za śmieszne opowieść ze startu, ja mysle że po tym co tu usłyszałem to nie popełnie tych samych błędów.

Ps. Mój tata stwierdził iż nie bedzie obcinał Korze włosów wokół uszu bo to tylko brzydzi psa.

Pozdrawiam Karol
Avatar użytkownika
Kazio94
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-27, 15:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Anya » 2008-02-10, 13:11

meggy napisał(a):Ania -mysle ze nie mija ;-)
A ja sie naprawde wywalilam na ringu :mrgreen: szybko sie pozbieralam i bieglam dalej................ :mrgreen:


:shock: o rany, nie wyobrażam sobie tego :lol: a to była pierwsza wystawa??
przypuszczam, że taka wystawa zostaje w pamięci do końca życia :mrgreen:
ale kombinując, to z drugiej strony jak się wywalę, sędzia zauważy że ten pies jest zgrabniejszy ode mnie :lol: i może jakiś punkt mu dołozy

Staram sie cały czas myslec o tym w kategoriach dobrej zabawy i, że bedę miała okazje wielu z Was poznać, i naprawdę staram się tak do tego podchodzić. Ale jednak zawsze jakas ta nutka w umyśle gdzieś drzemie, żeby wypaść dobrze, pokazać się jak najlepiej no i oby sie nie przewrócić ;-)
Avatar użytkownika
Anya
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-03, 11:16
Lokalizacja: Warszowice

Postprzez kabi » 2008-02-10, 14:26

Nigdy nie myslalam o tym,ze moge sie przewrocic. Ale rzeczywiscie to jest prawdopodobne ;D Stres nie mija,przykro mi 8-)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez bea » 2008-02-10, 22:08

Wywrotki,poslizgi na mokrej murawie zdarzaja sie często(dlatego wlasciwe obuwie to powazna sprawa)Tutaj rada jaka udzielił mi jeden z najlepszych handlerów w Polsce.Pamietaj wystawa to pokaz ,show dla widzów ,jezeli masz sie potknąc to pamietaj leć ładnym łukiem :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez anula » 2008-02-10, 22:15

Dobreee :mrgreen: Ładnie to tak sobie dworować z nas, pierwszaków?! :-/
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez meggy » 2008-02-10, 22:27

he he -u nas byla to ktoras z kolei -ale ,padal deszcz ,trawa sliska,a ja tak chcialam go
(benka )pieknie pokazac ,bieglam wpatrzona w niego i nie zauwazylam linek od namiotu :shock: (wygralismy wtedy!!!!!!!!!!!!) to miedzynar...w Lodzi :-P :-P
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez nugatika » 2008-02-10, 23:23

pamietam tą wystawe :-D
Jak potem pięknie wślizgneliście sie na 1 lokate i na BISie Juniorów na III ! :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez bea » 2008-02-10, 23:31

Jak widac Meggy opanowała trudna sztuke pieknego lotu :-P : :mrgreen: Wiec zostaje mianowana natychmiastowo naszym forumowym instruktorem latania wystawowego PO ŁUKU :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości