instrukcja wystawiania?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Boyowa » 2010-08-30, 20:45

ja na pierwszą wystawe wziełam jakieś ''zdechłe'' smaczki ;-) które zapach miały bardzo słaby, co się z tym wiązało w ogóle Boya nie interesowały. Teraz zawsze mam kabanoski przy sobie na wystawie... ;-)
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-30, 21:17

My też weźmiemy. Może podziałają na Ozza :-D
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-31, 19:12

Majszczur napisał(a):
Czy bardziej doświadczeni mogli by podpowiedzieć jak sprowokować wyrównany kłus?





Dołączam się do pytania. :-> ;-)
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re:

Postprzez jbeata » 2010-11-12, 23:41

marzena napisał(a):
Busola napisał(a):Czy ktoś ma duży zapas relanium?

Ja to rozumiem. Jak miałam jechać pierwszy raz na wystawę, to przez cały miesiąc przed myślałam i mówiłam tylko o tym. Z nerwów czesałam psa codziennie przez godzinę wynajdując co chwilę jakieś problemy z szatą. Potem stwierdziłam, że pies dziwnie chodzi i biega (może nawet kuleje! - na pewno zachorował ;-) )), potem, że jest za chudy, a za chwilę, że jest za gruby. Potem kupiłam kilka nowych obróżek i smyczy, dwie ringówki ( na wszelki wypadek :-D ), kilka misek "na drogę"i pojemniczków na karmę, później robiło mi się słabo na samą myśl o wystawie, potem namawiałam najbliższą rodzinę, żeby jechali z nami aby nas wspierać. Następnego dnia zabroniłam im jechać, bo się będę jeszcze bardziej stresować... Przeczytałam setki dobrych rad w internecie, na tydzień przed wyjazdem miałam listę z potrzebnymi do zabrania rzeczami w dwóch egzemplarzach ( o dziwo niczego nie zapomniałam!), miałam wielki dylemat w co się ubrać, bo wyczytałam w internecie, że strój ma być: wygodny, ale elegancki, żeby podkreślić rangę imprezy, skontrastowany z maścią psa - i tu był problem, bo przecież berneńczyk ma aż trzy kolory :mrgreen: Mój ulubiony czarny odpadał, biały też lubię, ale trudno, z brązem akurat szczęśliwie nie miałam kłopotu bo nie noszę... :lol: W końcu postawiłam na dżins, staranny makijaż i rozwiany włos. Zupełnie niepotrzebnie tak się tym zamartwialam, bo, jak pokazały zdjęcia z wystawy, nikt kompletnie na mnie nie patrzył - wszyscy :evil: :lol: oglądali tylko psa :mrgreen:
"Nakręciłam" tak swoich znajomych, że jak wyjeżdżaliśmy z domu o siódmej rano ( w niedzielę!), to sąsiedzi wybiegli nas żegnać i życzyć powodzenia (jak dziecko zdawało maturę albo na studia nikt jakoś nie stał na ulicy :lol: )
Cały czas nie byłam pewna, w którą stronę będziemy biegać, nie miałam pojęcia, czy odczytam intencje sędziego - skąd, na miły Bóg miałabym wiedzieć (myślałam sobie), że mam np. zrobić dodatkowe kółeczko albo biegać po prostej linii w przód i w tył :-D Kiedy się pokazuje zęby? (tzn. pies kiedy pokazuje :lol: ), w jakim tempie mam galopować? (Poznajecie te dylematy? :lol: :lol: :lol: ) A okazało sie to dziecinnie proste i oczywiste :-D
BĘDZIE DOBRZE, Alicja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dziękuje za ten post,dokładnie tak samo przeżywam. :roll: Mój debiut w niedzielę :roll:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-13, 09:46

NO TEMAT ,MNIEJUZ POWOLI DOTYCZY, ZA NIECAŁY MIESIĄC NASZ DEBIUT!
ALE JA DO TEGO Z LUZEM PODCHODZĘ NA RAZIE:)
MOJEJ FRYTKI NIE CZESZĘ PRAWIE W OGÓLE, TYLKO TROCHĘ ZAWSZE MUSZĘ JĄ SZCZOTKA POGLASKAĆ BO ZAZDROSNA JEST O BERNOLE:) ZBIEGANIEM JUZ POWOLI SOBIE RADZIMY, STAĆ JUŻ CIERPLIWIE POTRAFI, TYLKO POKAZYWANIE ZĄBKÓW :oops: :roll:
GRYŚĆ NIE PRÓBUJE TYLKO UCIEC mordką PRÓBUJE, NO I W KONCU BEDE MUSIAŁA OBCEGO JAKIEGOŚ POPROSIĆ, CO BY JEJ PRÓBOWAL ZAJŻEC, TYLKO BRAK MI CHĘTNYCH :-(
Ostatnio edytowano 2010-11-13, 09:56 przez Daria + Chila i Luna, łącznie edytowano 1 raz
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez dorciaj » 2010-11-13, 09:51

Daria nie pisz proszę WIELKIMI LITERAMI ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-13, 09:56

Ups. sorrki:) nie zauważyłam. mam przepisywać????? :->
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez dorciaj » 2010-11-13, 09:57

nieee - tylko na przyszłość nie pisać :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Re:

Postprzez Ozyś. » 2010-11-13, 11:29

jbeata napisał(a):Mój debiut w niedzielę :roll:


Będziemy z Ozzem kibicować Polusi, napewno pójdzie Wam świetnie. :-D

Jeszcze raz zadam to samo pytanie bo nikt nie odpowiedział. :-(
Czy jest jakiś sposób, żeby wywołać wyrównany kłus ?
Ozz biega dość szybko i w sumie, to ja się za nim ciągnę. :oops:
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez annasm » 2010-11-13, 11:36

Poza treningiem nic nie przychodzi mi do głowy. Po kilkuset przebiegniętych kilometrach na pewno dogracie się ;-) :lol: . Berneńczyk jest dużym psem i ruch ma najładniejszy jak biegnie dość szybko. Np Pan Pies najładniej biega jak jadę na rowerze. Biegam stanowczo za wolno i on wtedy macha łapami.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez LUKAS » 2010-12-09, 13:24

ja też mam stresa :-/ jak wypadniemy w debiucie Czejnusia on na sniegu wariacje wyczynia a co dopiero jak biegac bedziemy :-( :-D ale co bedzie to będzie musimu wyluzowac :-D :lol:
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Vanilla Sky » 2010-12-09, 14:45

Ja wiem, że z tym wyluzowaniem to jest baaaardzo trudno (!!) ;-)

ale nie przejmujcie się!! Dla Was Czejn i tak będzie najpiękniejszym psem na wystawie! Niezależnie od tego co powie sędzina :-D

Będę osobiście trzymała kciuki spoza ringu za Wasz debiut!!!! :-D :-D
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez meggy » 2010-12-09, 16:50

Vanilla Sky napisał(a):Ja wiem, że z tym wyluzowaniem to jest baaaardzo trudno (!!) ;-)

ale nie przejmujcie się!! Dla Was Czejn i tak będzie najpiękniejszym psem na wystawie! Niezależnie od tego co powie sędzina :-D

Będę osobiście trzymała kciuki spoza ringu za Wasz debiut!!!! :-D :-D

hiihihih ja tez :lol:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez LUKAS » 2010-12-09, 17:51

dzięki wielkie :-) Czejni to luzak na całego ,chciałabym żeby dobrze wypadł w zachowaniu i sędzia nas nie wywalił :-( :lol: bo piekny i tak jest :-D
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez jbeata » 2010-12-09, 21:04

Ja miałam już swój debiut , teraz jak sobie przypomnę jak przeżywałam to :lol:
Ale stres zawsze jest mniejszy lub większy :evil:
Jak pójdzie dobrze to super,ale jak nie, to szukasz przyczyny i oczywiście NIE PIES winny tylko Ja bo coś zrobiłam,powiedziałam że nie zrozumiał....itd,itd
Masakra :!:
Ale jak to piszą forumowicze zawsze można sobie wytłumaczyć że "SĘDZIA SIĘ NA NIM NIE POZNAŁ" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i od razu czujemy się lepiej :lol: i naprzód do następnej wystawy :!:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez annasm » 2010-12-09, 22:29

Moje małe dziecko na jakiejś wystawie co zajęliśmy 4 miejsce powiedział że więcej nie przyjedziemy do tego sędziego bo ON SIĘ NIE ZNA NA PIĘKNOŚCI :lol:
Cóż nie mogłam się z nim nie zgodzić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez dorciaj » 2010-12-09, 22:40

Aniu a czy to nie było na klubówce w zeszłym roku? Bo ja znam ciotkę 8-) co tuliła zapłakane chłopisko i mu tłumaczyła, że "sędzia po prostu się nie zna, a Czak jest najładniejszy :mrgreen: " 8-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez annasm » 2010-12-10, 00:37

Czyżbyś to ty była tą ciotunią :lol:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez mysia.x » 2011-01-29, 20:00

Byłam już na jednej wystawie ale tak na prawdę nie wiem tzw. co mam zrobić na ringu ...
A więc tak :
-wchodzimy
-biegamy
-czekamy na swoją kolej (:lol:)....
.... i jak już sędzia lub sędzina wszystko zrobi to co mówi jak przechodzimy dalej a co mówi jak nie przejdziemy
tzw. po czym mamy to rozpoznać :oops: bo ja jestem początkująca więc nie wiem :oops: :oops: :oops: :oops:
Proszę o pomoc ;-)
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: instrukcja wystawiania?

Postprzez Beata i Fiona » 2011-01-29, 20:35

wchodzicie i robicie wszystko co mówi/pokazuje sędzia ;-)
ustawiacie się w kolejce wg. numerków; kiedy sędzia was poprosi albo jest wasza kolej podchodzicie do sędziego/stolika i ustawiacie psa albo od razu biegacie.
W zasadzie na każdej wystawie jest inaczej jedni sędziowie najpierw przechodzą wzdłuż całej stawki, sprawdzają zęby i jajka, macają, inni macają każdego indywidualnie przy stoliku, jeszcze inni zapominają o zębach albo boją sie dotknąć psa :-P , oglądają zęby sami albo proszą żeby pokazać (u psa, nie swoje; pokazuje się przód i boki, czasami otwiera się całą paszczę, nie zasłaniając nosa), każą biegać, albo przechodzą i witają się z wystawcami
na bieganie coraz częściej machają ręką, tzn. tam i spowrotem - od siebie i do siebie, wokół ringu - zamach w bok, jeśli trzeba się zatrzymać wystawia rękę
biega się raz w grupie, raz pojedynczo, czasami w parach, wokół ringu i po prostej; sędzia może sobie zmieniać kolejność psów w stawce wg. własnego uznania
kiedy skończy was oceniać, podziękuje, poprosi innego psa, wy idziecie na koniec kolejki :->
jeśli się nie podobacie zazwyczaj ktoś podchodzi z kartą i dziękuje, ale częściej czeka się do końca klasy

sędziowie mają oczy dookoła głowy (a przynajmniej powinni mieć :roll: bo co się dzieje na ringu jak nie patrzą ...) i no te tłumy paparazzich ;-) , warto pilnować żeby piesek cały czas dobrze się prezentował, w zależności od psa i aktualnej kondycji może stać, siedzieć, ew. leżeć; niektóre bardzo ładnie prezentują się siedząc ;-)
i w zależności od psa i tego co chce się wyeksponować można ustawić psa bokiem, po skosie, albo przodem
zasada z MP - nigdy nie zasłaniaj psa sędziemu, jeśli idzie oglądać tyły, warto się troszkę odsunąć ;-)
uważaj na to co mówi/pokazuje sędzia i na to co dzieje się na ringu, wypełniaj jego polecenia, wiem że to trudne ale nie wolno myśleć o niebieskich migdałach ;-) z gadaniem też oszczędnie, żeby nie przeszkadzać i nie odrywać uwagi od oceny; odpowiadaj na pytania sędziego/asystentów, nie kłóć się, ew. zwróć uwagę, pogodna mina mile widziana, nie krzycz i nie złość się na psa (ile razy widziałam kopanego psa tylko dlatego że nie wygrał ...); jeśli przytrafi się "niespodzianka", szybciutko posprzątaj i przeproś, aczkolwiek o to warto zadbać przed oceną ;-) czyt. chodzić do skutku
gdzieś czytałam, że na ringu sędzia jest zaraz po Bogu, i coś w tym jest ;-)
no i najważniejsze - zero stresu! ;-) :lol:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości