Grupy, klasy wystawowe

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-10, 20:06

Kresko możesz napisać wprost co sugerujesz? Jeśli dobrze pamiętam, to przez sędziego z Polski
na wystawach zagranicznych, byłem oceniany z psem noszącym przydomek należący do mojej hodowli 2x.
Tj. na wystawach w Bratysławie w 2010r. Na Wystawie O Puchar Europy Wschodniej
oceniał pan Jan Gajewski i tak się składa, że CARAMBA Bersett była 2 w klasie młodzieży,
a APRIL Bersett zdobyła puchar, a także BOB. Wybór zwycięzcy rasy chyba był słuszny,
bo ta sama APRIL wygrała BOG u sędziego Štefana Šinko…
Drugiego dnia rasę BPP sędziował pan Andrzej Szutkiewicz i sytuacja powtórzyła się,
z tym iż młodzież wygrała inna suka niż dnia pierwszego… APRIL tym razem była 2 na BOG,
który sędziował Miroslav Václavík. Z tego co mówią Słowacy, Czesi i Węgrzy żaden wcześniej BPP
(i chyba do dziś tak jest) nie zdobył BOG w Bratysławie, do tamtego czasu żaden też BPP pochodzący
z Polski chyba nie zdobył BOG na jakiejkolwiek zagranicznej dowolnej rangi wystawie.
Zapewne nie wiesz (m.in. po przez moją skromność…) ale dzisiaj jest to bardziej powszechne zjawisko,
ba nawet BIS-y się trafiają… Czyli to chyba dobrze świadczy o sędziach z Polski,
którzy oceniali BPP w Bratysławie... Zresztą ich wybory jak widzisz zostały potwierdzone
na tych samych wystawach poprzez innych sędziów nie pochodzących z Polski.
Efekty pracy w mojej hodowli są raczej rozpoznawalne w środowisku hodowców BPP i sędziów
je oceniających, przez to oczekiwania wobec mnie na ringu są też nieco inne…
np. Ty kresko możesz walczyć z wystawianym psem aby nie uciekł z ringu,
a mi… potknąć się podczas biegu z psem nie wypada … itd…, itp…

Handler nie wystawia byle psa, nawet odpłatnie… kresko.
Byle psa to wystawia… byle „handler”, a może jakiś wasal.., który prawdopodobnie nawet nie wie
iż do wystawy pies powinien zostać odpowiednio przygotowany, nie mówię już o umiejętności
odpowiedniego eksponowania.

kreska napisał(a):Okreslenie w regulaminie
Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas
wedlug mnie nie jest jednoznaczne i chyba bardziej logiczna interpretacja brzmi ;ze moga byc zgloszone do jednej klasy np. championow a nie do championow i jeszcze np. weteranow bo sa w wieku uprawniajacym do startu... <papa>



Kresko… nie zaimponowałaś mi…

Bobik… niech to trwa…, niech to trwa…
Bo zdaje się, że ta dotychczasowa wymiana nie rozwiązuje problemu…
Czy psa jako championa (z tytułami) możesz zgłosić do klasy otwartej?
Bo to czy można go zgłosić do klasy otwartej to już dawno wiadomo…, wystarczy nie potwierdzić tytułów…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez kreska » 2012-09-10, 20:50

Bobik napisał(a):Napisałem na adres tavling@skk.se i wywiązała się z tego taka wymiana:

1.
My dog is a Polish and German national champion, as well as an Interchampion (FCI CIB).
After studying your dog show regulations, I still have doubts:
When brought to an SKK dog show, may my dog be entered in the Champion class?
When entered in Champion class, will he be eligible to obtaining the Certificate (Swedish Champion challenge)?
2.
What breed do you have?
3.
Entlebucher Sennenhund (Entlebuch cattle dog)
Berner Sennenhund (Bernese mountain dog) Zmyśliłem w interesie posiadaczy BPP
4.
You can choose if you want to enter your dog into champion class or open class.

Dzieki Bobik za zapytanie w interesie posiadaczy BPP ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-11, 07:36

To może kresko inaczej…
W linku poniżej są wyniki z BPP, DSP, Appenzellerów i Entlebucherów, i bez jakiegokolwiek zmyślania
z kilku ostatnich lat…:
http://www.sshk.a.se/Resultatborsen2012.htm
Pojawiają się w wynikach psy z różnych krajów,
poproszę o wskazanie na której szwedzkiej wystawie był pies w klasie otwartej używający
jakiegokolwiek tytułu championa narodowego lub CIB, a żeby się lepiej czytało…,
jeszcze extras specjalnie dla Ciebie kresko…

Wystawa Klubowa Szwajcarów w Szwajcarii… z ostatniej niedzieli…
tej samej niedzieli, w której CARAMBA Bersett została Zwycięzcą Klubu w Polsce…

Obrazek

Na zdjęciu: na 1 miejscu CUSTOM Bersett

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez kreska » 2012-09-11, 09:26

To może kresko inaczej…
W linku poniżej są wyniki z BPP, DSP, Appenzellerów i Entlebucherów, i bez jakiegokolwiek zmyślania
z kilku ostatnich lat…:
http://www.sshk.a.se/Resultatborsen2012.htm
Pojawiają się w wynikach psy z różnych krajów,
poproszę o wskazanie na której szwedzkiej wystawie był pies w klasie otwartej używający
jakiegokolwiek tytułu championa narodowego lub CIB

Stawiam na twoja omylnosc interpretacji tego co czytasz w linku bo chyba nie robisz tego z zamiarem wprowadzania w blad <mysli> jak slusznie wskazujesz to sa wyniki <tak> poszukaj moze jeszcze stawek /zgloszen wtedy moze zobaczysz wiecej psow championow wystawianych w klasie otwartej <okok>
Zeby bylo jasniej dam Ci przyklad (BPP)z poza naszego kraju zebys nie musial szukac hakow....ale oczywiscie mozesz sie wykazac i napisac do szwedow zazalenie bo Filimon juz od 2009 r jest wystawiany w klasie championow <okok>
Sennenhund Rossii Filimon
29.7.2011 Ransater International Dog Show /judge: Johan Andersson, Sweden.
In open class males exhibited 13 (ukończył championat Szwecji:))
Sennenhund Rossii Filimon, open class EXC 1, Ck, СAC, Plac.3
30.7.2011 Ransater International Dog Show /judge: Blid Von Schedvin B, Sweden.
In Champion class males exhibited 11
Sennenhund Rossii Filimon, Champion class EXC 2, Ck, Plac.2, R-CACIB
31.7.2011 Ransater International Dog Show /judge: Frisk Svante, Sweden.
In Champion class males exhibited 11
Sennenhund Rossii Filimon, Champion class EXC 4, Ck


Jak chcesz podyskutowac o "handlingu" w moim wydaniu lub tez innych to zapraszam do zalozenia oddzielnego watku bo ten skutecznie zaczales zasmiecac :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-11, 09:45

W linku którym podałem znajdziesz też stawki.

http://bernclub.ru/forum/33-2482-14
To jest Twoje źródło na podstawie którego twierdzisz, że Filimon został zgłoszony
do klasy otwartej jako champion i z rozmysłem ukrywasz…? <rotfl>


kresko Twój handling…?
Chyba zgodzisz się ze mną, że nie ma o czym rozmawiać…
Gratuluję poczucia humoru… <rotfl>

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez kreska » 2012-09-11, 22:08

Drogi Bobrze,
Cytowane przez Ciebie zrodlo nie jest moja skarbnica wiedzy :dupcia: zazwyczaj staram sie siegac do najbardziej bliskich prawdy a w tym przypadku sa to deklaracje wlasciciela(zakladajac ze ruski prawdy nie mowi;)) mozna rowniez siegnac do zrodel organizatora, w tym przypadku szwedzkiego, ktory jak to skandynawowie raczej stroni od kniajactwa :->
Od dluzszego juz czasu wiadomo ze Twoj narzad wzroku jest wyposazony w promienie rentgenowskie i widzisz wiecej, ja niestety mam wade wzroku i nie widze w podanym przez Ciebie linku stawek , widze jedynie koncowe osiagniecia psow i jak sam tytul wskazuje, Resultatbörsen; to po szwedzku znaczy mniej wiecej rezultaty lub jak kto woli wyniki, Deltagande; hundar znaczy psy biorące udział w wystawie, a Anmälda hundar ;to psy zgloszone ,wiec jakby nie przeliczac dodawac, odejmowac i mnozyc, różniczkować to nadal wskazany link podaje wynik a nie stawke i klasy w jakich psy zostaly zgloszone :->
Ponizej fragment ze stwaki ,ktora ja posiadam...
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
żebyś nie mial watpliwości ÖKK is open class - klasa otwarta <okok>
Jesli jestes zainteresowany(lub ktokolwiek inny) pelna stawka chetnie udostepnie Ci ja na maila <tak>
Potwierdzam, TAK mam duze poczucie humoru :bugi: a m.in. ta dyskusja jest dowodem na to, szkoda ze Ty w tym wszystkim jestes az tak powazny <krzyk> twardsze dowody od tych , ktore cytujesz codziennie znajduje na trawniku :mrgreen:
Zgadzam sie z Toba w temacie mojego "handlingu" z mojej strony nie bylo tematu i nawet go nie zaczynalam ale byc moze zle odebralam Twoje posty podkreslajace moja role i Twoje wskazowki w doborze wystawianych psow :-> Chcialam Cie poinformowac ze managera nie potrzebuje a mentora i nauczyciela bede szukac wyzej... <okok>
Mam rowniez troszke inny poglad na handling, i umiejetnosci handlera...nie sztuka jest pokazac psa przygotowanego i idealnego , sztuka jest go przygotowac i umiec ladnie zaprezentowac <okok> Wedlug mnie w Polsce mamy slabe zaplecze handlerskie w porownaniu do np. Rosji <tak> Zwracam rowniez uwage na uzywany przezemnie cudzysłow w slowie "handler" , ktorego znaczenie brzmi
służący w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów, ironii
wybierz sobie najbardziej odpowiadajace okreslenie <okok>
Twoje sukcesy hodowlane stale doceniam i serdecznie gratuluje, tylko mam mala sugestie... moze warto pisac o nich w przewidzianych do tego watkach zamiast wykorzystywac inne tematycznie nie zwiazane <mysli> wtedy wiecej osob bedzie mialo szanse zlozyc gratulacje(na FB jakos przyjemniej ta ostatnia informacja zostala przyjeta i ogloszona) a Customa widzialam na zywo w Austrii i to bardzo fajny pies, tylko handlerka sie nie spisala ;-)Jesli chodzi o imponowanie komu kolwiek to wybacz ale wypowiedzi na forum , wystawy psow, znajomosc rasy i inne tematy kynologiczne/hodowlane itp. nigdy nie beda dla mnie powodem aby komukolwiek imponowac, poprostu nie mam takiej potrzeby, byc moze juz sie zrealizowalam w kontekscie wywierania na kims wrazenia i mnie to poprostu nie podnieca jak Ciebie :oczy:
I juz po raz ostatni zgadzam sie z Toba...nie mam o czym juz w tym watku z Toba rozmawiac <papa>

pozdr

ps
A mogło być tak miło, mogłeś po prostu napisać post w stylu..”nie zgadazma się z tym co piszecie wedlug mojej wiedzy jest inaczej,..”dać kilka cytatów, linków i moglibyśmy podyskutować , wymienić się interpretacjami i źródlami , bez niepotrzebnych komentarzy w stylu ....
„Co to za przyszły champion, który nie jest w stanie konkurować z innymi championami
zazwyczaj dziadkami…?”,
albo „Po co mieć takiego championa z np. 150x CWC albo 30 x CACIB (wszystkie zdobyte w PL…)?”,
a na zagranicznej wystawie taki zaje…ty champion z PL dostaje ledwie bdb albo nawet db…,
a żeby nie wyglądało to tragicznie w oczach forumowiczów to nazywana jest taka szkarada
przez właścicieli i ich wasali „reprezentantem Polski”…

Takie zachowanie i tak nie „przebije” tego, iż niektórzy „wystawiacze-znawcy” płaczą,
kiedy widzą jakąkolwiek konkurencję obok siebie w ringu wystawowym…, ciekawe czy to wynika
ze świadomości posiadania na smyczy beznadziei, czy też z zazdrości innym…?

:kulka: <szok> :ojoj:
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-12, 06:42

kreska napisał(a):...
Deltagande; hundar znaczy psy biorące udział w wystawie, a Anmälda hundar ;to psy zgloszone ,wiec jakby nie przeliczac dodawac, odejmowac i mnozyc, różniczkować to nadal wskazany link podaje wynik a nie stawke i klasy w jakich psy zostaly zgloszone :->
Ponizej fragment ze stwaki ,ktora ja posiadam...
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
żebyś nie mial watpliwości ÖKK is open class - klasa otwarta <okok>
...


Kresko zakładam się iż nie masz pojęcia czym się posługujesz...

To są wyniki! A sama napisałaś że to nieważne... <rotfl>

Kresko chcesz powiedzieć że FILIMON został zgłoszony na wystawę do klasy otwartej z 3 miejscem,
oceną doskonałą i tytułem Ch SE…, na której to wystawie właśnie ukończył ten championat…

kresko… <rotfl> <rotfl>

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Poker » 2012-09-14, 10:18

BoBer napisał(a):Obrazek

Na zdjęciu: na 1 miejscu CUSTOM Bersett


Ogromne gratulacje BoBer, sukces Waszego psiura wielki - Szwajcarska Klubówka w Szwajcarii, bardzo mi się podoba zdjęcie i mina Pani Vandewalle - do twarzy jej na tym drugim miejscu, a zwłaszcza jak na pierwszym stoi polski psiak :radocha2:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-14, 21:01

Dzięki Poker…
Custom mieszka we Włoszech… i nie sadzę aby Pani Suzan Vandewalle miała jakiś problem
z tym iż zajęła 2 miejsce, wręcz przeciwnie pozuje do pamiątkowego zdjęcia i uśmiecha się do fotografa.

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Czela » 2012-09-15, 21:27

BoBer gratulacje. <brawo>
Custom jest bardzo ladnym psem bez wzgledu gdzie mieszka. Plusem jest to,
ze mieszka we Wloszech i wygral w Szwajcarii, bo reklamuje polskie hodowle
i Polske.
Widzialam jak pieknie sobie gratuluja, a szczegolnie zwyciezcy.
Bo wystawy to pokazanie i reklama psiakow, cala reszte zalatwia przeglad
hodowlany.
A usmiech Pani Vandewalle swiadczy o pelnym uznaniu dla Customa. :-D
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Bobik » 2012-09-16, 09:13

To w Polsce odbywają się przeglądy hodowlane szwajcarów? Coś musiałem przeoczyć ;)
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Cefreud » 2012-09-16, 11:30

Bobik napisał(a):To w Polsce odbywają się przeglądy hodowlane szwajcarów? Coś musiałem przeoczyć ;)


Niestety nie, ale wypowiedź Czeli tyczy się Włoch ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-16, 12:55

Rozumiem, że zarówno Czela jak i Bobik chcą pokazać jak źle jest w Polsce z hodowaniem
i wystawianiem psów, bo po prostu nie ma odpowiedniego bata!
Robienie przeglądów hodowlanych nie przyniesie oczekiwanej poprawy, spowodują one
jeszcze większą nienawiść, kumoterstwo, itd… Przykładem nic nie dających przeglądów hodowlanych
niech będą takie kraje jak: Niemcy, Austria, Czechy czy Słowacja…
Psy pochodzące z hodowli w tych państwach nie są w stanie konkurować z innymi na wystawach,
jak też nie wyróżniają się dobrym zdrowiem.
Np. w Czechach i na Słowacji wszelkie pomiary psów lub testy podczas takich bonitacji to wielka ściema…
Wynika to z podejścia sędziów „fachowców” z tych krajów, którzy mierzą, ważą i decydują…,
a w Polsce sędziując nie potrafią ocenić budowy psa, pomijają to iż właśnie oceniany pies ich ugryzł…,
nie są też w stanie ocenić ruchu psa (nie oceniają jakości ruchu fizycznie)…
Przegląd hodowlany nie rozwiązuje też kwestii przeprowadzania odpowiednich badań
i nie eliminuje osobników przenoszących choroby genetyczne, a doradcy hodowlani nie gwarantują
odpowiednich doborów hodowlanych, za to znacząco wzrasta ilość kryć ulubionego
przez takiego doradcę repro…
Przegląd hodowlany niczego nie załatwia!!! Przegląd hodowlany to proteza, której celem jest
usprawiedliwianie „hodowców” nieudaczników!!!
Nic nie zastąpi kształcenia się osób, które chcą (mają ambicje) być hodowcami,
a ocena hodowlana danych osobników (psów i suk) powinna być dokonywana poprzez ich potomstwo,
a sędziami w tej ocenie powinni być hodowcy posiadający wiedzę choćby na temat podstaw budowy psów,
mający świadomość dlaczego w danej rasie dany element powinien wyglądać tak, a nie inaczej…
Niech ostatecznie zakończy się cwaniakowanie…, a Ci którzy nie chcą z tym skończyć niech
np. jeżdżą na Międzynarodową Wystawę Psów w Koszalinie…


Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez qbav » 2012-09-16, 18:16

proszę trzymać się tematu wątku
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Czela » 2012-09-16, 21:37

Cefreud dziekuje.
Za gratulacje tez mozna oberwac. <okok>
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Poker » 2012-09-18, 16:25

BoBer napisał(a):Rozumiem, że zarówno Czela jak i Bobik chcą pokazać jak źle jest w Polsce z hodowaniem
i wystawianiem psów, bo po prostu nie ma odpowiedniego bata!
Robienie przeglądów hodowlanych nie przyniesie oczekiwanej poprawy, spowodują one
jeszcze większą nienawiść, kumoterstwo, itd… Przykładem nic nie dających przeglądów hodowlanych
niech będą takie kraje jak: Niemcy, Austria, Czechy czy Słowacja…
Psy pochodzące z hodowli w tych państwach nie są w stanie konkurować z innymi na wystawach,
jak też nie wyróżniają się dobrym zdrowiem.
Np. w Czechach i na Słowacji wszelkie pomiary psów lub testy podczas takich bonitacji to wielka ściema…
Wynika to z podejścia sędziów „fachowców” z tych krajów, którzy mierzą, ważą i decydują…,
a w Polsce sędziując nie potrafią ocenić budowy psa, pomijają to iż właśnie oceniany pies ich ugryzł…,
nie są też w stanie ocenić ruchu psa (nie oceniają jakości ruchu fizycznie)…
Przegląd hodowlany nie rozwiązuje też kwestii przeprowadzania odpowiednich badań
i nie eliminuje osobników przenoszących choroby genetyczne, a doradcy hodowlani nie gwarantują
odpowiednich doborów hodowlanych, za to znacząco wzrasta ilość kryć ulubionego
przez takiego doradcę repro…
Przegląd hodowlany niczego nie załatwia!!! Przegląd hodowlany to proteza, której celem jest
usprawiedliwianie „hodowców” nieudaczników!!!
Nic nie zastąpi kształcenia się osób, które chcą (mają ambicje) być hodowcami,
a ocena hodowlana danych osobników (psów i suk) powinna być dokonywana poprzez ich potomstwo,
a sędziami w tej ocenie powinni być hodowcy posiadający wiedzę choćby na temat podstaw budowy psów,
mający świadomość dlaczego w danej rasie dany element powinien wyglądać tak, a nie inaczej…
Niech ostatecznie zakończy się cwaniakowanie…, a Ci którzy nie chcą z tym skończyć niech
np. jeżdżą na Międzynarodową Wystawę Psów w Koszalinie…


Pozdrawiam
Wasz BoBer


<mysli>
BoBer napisał(a):... Psy pochodzące z hodowli w tych państwach nie są w stanie konkurować z innymi na wystawach, jak też nie wyróżniają się dobrym zdrowiem.


<mysli> jakie championy z cytowanych państw są wystawiane poza granicami tych państw ?
podpowiedzcie proszę, bo ja nie bywam <bezrady2>

analizuję Twój wywód BoBer, różowo nie jest <zmeczony>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-18, 22:13

Poker dasz radę...
Zmylić Ciebie może tylko międzynarodówka w Koszalinie...,
ale pomocą "odpowiednim linkiem" zapewne Halina bedzie służyła...

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Halina » 2012-09-19, 13:11

BoBer napisał(a):Poker dasz radę...
Zmylić Ciebie może tylko międzynarodówka w Koszalinie...,
ale pomocą "odpowiednim linkiem" zapewne Halina bedzie służyła...

Pozdrawiam
Wasz BoBer


Grażynka radę da, ja przeczytałam i również dałam radę. No ale "międzynarodówka w Koszalinie" zmyli chyba każdego. Mnie w każdym razie na pewno, więc cytuję: "odpowiednim linkiem", służyć nie mogę. Nie wiem Robert o co ci chodzi w związku z krajówkami koszalińskimi? Zgadywać nie będę?
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Poker » 2012-09-19, 15:21

BoBer czy to o ten podpis po zdjęciem chodzi?

JIMI win's BEST IN SHOW 2nd at Koszalin's International Championship Dog Show 22nd July 2012. Handled this day by Florian Deik, JIMI also gained his Polish Championship Title.

ze strony: http://www.malicloypark.com.au/jimi---r ... p-pol.html

wydaje mi się że na podpisy i zdjęcia na stronach "swoich psów" czyli stronach robionych przez aktualnych właścicieli wyhodowanego przez polskiego hodowcę psa, tenże nie ma za wielkiego wpływu, ale oczywiście mogę się mylić
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-27, 09:07

Poker napisał(a):BoBer czy to o ten podpis po zdjęciem chodzi?

JIMI win's BEST IN SHOW 2nd at Koszalin's International Championship Dog Show 22nd July 2012. Handled this day by Florian Deik, JIMI also gained his Polish Championship Title.

ze strony: http://www.malicloypark.com.au/jimi---r ... p-pol.html

wydaje mi się że na podpisy i zdjęcia na stronach "swoich psów" czyli stronach robionych przez aktualnych właścicieli wyhodowanego przez polskiego hodowcę psa, tenże nie ma za wielkiego wpływu, ale oczywiście mogę się mylić



http://www.malicloypark.com.au/jimi---rom-gr-ch-pol-ch-jim-jum-z-deikowej-doliny-imp-pol.html

A widzisz Poker…, bo ja widzę…
Zmiany!

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Poprzednia strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości