Grupy, klasy wystawowe

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Argo » 2012-08-25, 13:09

O Finlandii jeszcze nic nie wiemy, ale w Szwecji byliśmy z Argosem i przed wyjazdem studiowaliśmy regulaminy (stan naszej wiedzy sprzed 3 lat).
Wystawa była dwudniowa i na oba dni zgłosiliśmy naszego Championa Pl do klasy otwartej gdyż tylko z tej klasy można uzyskać nominację na Championa Szwecji. Po pierwszym dniu mieliśmy już zwycięstwo i nominację. Na drugi dzień prosiliśmy sędziego w ringu o przeniesienie Argosa do klasy Championów (nie był do obowiązek, ale koleżeństwo!) bo nie chcieliśmy blokować możliwości uzyskania nominacji przez innych.
A tak a propos regulaminów, to nominacja na ring finałowy zobowiązuje w Szwecji to wystąpienia w finałach "pod rygorem" uchylenia tytułu!
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Bobik » 2012-08-26, 09:22

Dalsze studia regulaminu SKK w języku angielskim wskazują, że:

(Strona 18) Certificate quality (Ck) can be awarded to as many dogs as the judge consider to be of such quality - czyli faktycznie może go otrzymać kilka psów w jednej klasie.
(Strona 27) To nie Ck, ale Certificate jest nominacją na Championa Szwecji.
(Strona 23) Certificate jest przyznawany tylko jeden na płeć, jak CACIB. Konkurują o niego te same psy, które ubiegają się o tytuł Najlepszego Psa i Najlepszej Suki, z wyłączeniami.
Wyłączone z ubiegania się o certyfikat są psy, które są Championami Szwecji lub w momencie oceny mają zgromadzone konieczne go tego Certyfikaty.
Na wystawcy spoczywa obowiązek powiadomienia asystenta ringowego, że pies jest wyłączony z ubiegania się o Certyfikat.
Przyznawanie CACIB nie podlega takim ograniczeniom.
(Strona 22) W klasie championów można wystawiać psy będące Interchampionami bądź Championami innego kraju. Psy będące Championami Szwecji muszą być wystawiane w klasie championów. Brak tu wyraźnego wskazania, że w klasie championów muszą być wystawiane psy, które zgromadziły nominacje uprawniające do Championatu Szwecji.

Słowem, jedna nominacja na championa w ramach każdej płci i nie są przyznawane nominacje psom, które już zgromadziły ich dosyć. Nb. nadal nie wynika z aktualnego regulaminu konieczność wystawiania np. Championa Polski w klasie otwartej dla otrzymania Certificate.

[Najwyraźniej nie miałem racji, że Ck to odpowiednik CAC, ani, że Ck jest przyznawane jedno w klasie.]

http://www.skk.se/Global/Dokument/Utsta ... 35-eng.pdf

Jeszcze link do fińskiego regulaminu wystawowego, a właściwie jego streszczenia. Wygląda na niemal taki sam, a za to streszczenie jest dużo bardziej przejrzyste. Champion Finlandii czy Szwecji ani pies mający konieczne nominacje nie blokuje uzyskania nominacji przez innych - on już ich nie może otrzymać:

Champion Class
Compete for CAC (if not already Finnish Champion / merits for the Finnish Champion title), CACIB and BOB.

http://www.kennelliitto.fi/EN/events/sh ... howsEN.htm

Po tak wnikliwych studiach teoretycznych tych protestanckich regulaminów, wzrasta moja motywacja, aby choć raz się wybrać na północ ;)
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Argo » 2012-08-26, 11:56

Wersja regulaminu z 2012 jeszcze bardziej rozbudowana... ale co istotne to to co było koleżeństwem jest już obowiązkowe. Champion nie blokuje drogi do tytułu innym - kandydatom.
A na północ warto się wybrać!
<tak>
Nie jest może aż tak pso-przyjaźnie jak w DE czy AT (do restauracji psa nie zapraszają a w rezerwacie przyrody proszą o trzymanie na smyczy)... ale to tylko dla niektórych (psów) obraza.
;-) ;-)
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-08-26, 16:29

My bylismy w tym roku na Łotwie, ale ja ze skandynawią (głównie Dania) miałam dość dużo do czynienia - no i cóż: jak dla mnie wyższy stopień kultury :mrgreen: a wystawy łotewskie polecamy bardzo mocno :-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Barbapapa » 2012-09-03, 11:30

Anirysova napisał(a):Moim zdaniem każdy może sobie zgłaszac psa do takiej klasy jak mu pasuje i nic nikomu do tego, (...).

Już kiedyś była dyskusja na temat championatów, jesli nie ma się w ręku dyplomu Championa czy Interchampiona, to nie powinno się używac tych tytułów. Czyli najpierw mówimy, że pies ukończył championat, a dopiero po otrzymaniu dyplomu mówimy, że jest Championem czy Interchampionem.

I to jest istota zgłoszeń i możliwość posługiwania się tytułami. Dzięki Aniu.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Sopot 2012

Postprzez Barbapapa » 2012-09-04, 17:12



Niestety w pewnej częsci te dane są przestarzałe. Na przykładzie Portugalii dodatkowo od 01/01/2012 psy mogą uzyskać:
- Portuguese Grand Champion (GrCh. PT) i
- Portuguese Junior Champion (JCh. PT)
Myślę że każdorazowo przed chęcią wyjazdu do danego państwa po chęci zdobywcze tytularne, należy dokładnie zapoznać się z danymi regulaminanmi obowiązującymi w danym państwie.
Ostatnio edytowano 2012-09-05, 12:13 przez Barbapapa, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-05, 08:38

Hm…
Przepisy organizacji należących do FCI są spójne z przepisami FCI. Pies używający tytułu championa
musi mieć odpowiedni dyplom (fizycznie), a zgłoszenie do klasy Championów musi być z udokumentowaną
kopią tytułu (nie ma czegoś takiego jak…: „wczoraj zdobył tytuł, a dziś musi być w klasie championów…”; dodatkowo o tym w jakiej klasie jest pies, decyduje też ostateczny termin zgłoszenia na daną wystawę…,
wystawca sam nie może przenosić psa do innej klasy, chyba że pomyłka nastąpiła z winy organizatora…).
Jeśli ktoś zgłasza psa posługując się tytułami championa (dokumentując je, bo tylko wtedy może ich używać)
do klasy innej niż klasa championów w krajach gdzie przyznawany jest tylko jeden CAC na płeć, łamie
regulamin (a szczególnie wtedy gdy posługuje się udokumentowanym championatem kraju w którym jest wystawiany…). Jednym słowem jeśli zgłasza się psa jako championa to powinien on być zgłoszony do klasy championów… np. na wystawie europejskiej w Helsinkach zostały zdyskwalifikowane wszystkie psy zgłoszone
jako championy do klasy otwartej…

Czyż nie znacznie więcej wszyscy zyskaliby gdyby dyskusja toczyła się w świetle takich zapytań:
„Co to za przyszły champion, który nie jest w stanie konkurować z innymi championami
zazwyczaj dziadkami…?”,
albo „Po co mieć takiego championa z np. 150x CWC albo 30 x CACIB (wszystkie zdobyte w PL…)?”,
a na zagranicznej wystawie taki zaje…ty champion z PL dostaje ledwie bdb albo nawet db…,
a żeby nie wyglądało to tragicznie w oczach forumowiczów to nazywana jest taka szkarada
przez właścicieli i ich wasali „reprezentantem Polski”…

Takie zachowanie i tak nie „przebije” tego, iż niektórzy „wystawiacze-znawcy” płaczą,
kiedy widzą jakąkolwiek konkurencję obok siebie w ringu wystawowym…, ciekawe czy to wynika
ze świadomości posiadania na smyczy beznadziei, czy też z zazdrości innym…?

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-09-05, 10:27

BoBer napisał(a):
Jeśli ktoś zgłasza psa posługując się tytułami championa (dokumentując je, bo tylko wtedy może ich używać)
do klasy innej niż klasa championów w krajach gdzie przyznawany jest tylko jeden CAC na płeć, łamie
regulamin (a szczególnie wtedy gdy posługuje się udokumentowanym championatem kraju w którym jest wystawiany…).

Możesz przytoczyć cytat z regulaminu?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-06, 08:10

Marieanne z „wyższego stopnia kultury” należy korzystać garściami…
i wypadałoby zajrzeć do linków, które ktoś podaje w dyskusji starając się
wytłumaczyć m.in. Tobie, jak jest…

Link to:


a cytat to:

„Champion Class
15 months onwards, for International or National Champions, a copy of this certificate must be enclosed with the entry form. If the certificate is missing, the dog will be automatically entered in "Open Class".
Compete for CAC (if not already Finnish Champion / merits for the Finnish Champion title), CACIB and BOB.”


Wynika z niego, że w klasie otwartej na wystawach w Finlandii,
występują psy nie mogące używać tytułów Championa CIB i Championów narodowych,
a w walce o CAC biorą udział psy z klasy championów,
pod warunkiem iż nie są już FIN Ch (tę kwestię należy ustalać indywidualnie z obsługą ringu).

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-09-06, 12:52

BoBer napisał(a):Marieanne z „wyższego stopnia kultury” należy korzystać garściami…
i wypadałoby zajrzeć do linków, które ktoś podaje w dyskusji starając się
wytłumaczyć m.in. Tobie, jak jest…

Link to:


a cytat to:

„Champion Class
15 months onwards, for International or National Champions, a copy of this certificate must be enclosed with the entry form. If the certificate is missing, the dog will be automatically entered in "Open Class".
Compete for CAC (if not already Finnish Champion / merits for the Finnish Champion title), CACIB and BOB.”


Wynika z niego, że w klasie otwartej na wystawach w Finlandii,
występują psy nie mogące używać tytułów Championa CIB i Championów narodowych,
a w walce o CAC biorą udział psy z klasy championów,
pod warunkiem iż nie są już FIN Ch (tę kwestię należy ustalać indywidualnie z obsługą ringu).

Pozdrawiam
Wasz BoBer

No ale tu jest mowa o Finlandii jedynie ;>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-06, 23:57

„Wyższy stopień kultury” - Dania - link:
http://www.dkk.dk/Course-of-Judging-at-DKK-shows

cytat:

„The champion class is for dogs that have obtained a national or an international championship
before the show. The minimum age in the champion class is 15 months.”


I „polskie zacofanie” - Regulamin Wystaw Psów Rasowych z dn. 17.04.2012 - link:
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf

cytat:

„klasy championów - dla psów posiadających tytuły championa międzynarodowego lub krajowego
polskiej lub zagranicznej organizacji kynologicznej uznanej przez FCI - nie dotyczy championatów
młodzieżowych.
Kserokopię championatu należy dołączyć do zgłoszenia psa na wystawę.
W przypadku braku stosownych załączników przy zgłoszeniu do klasy użytkowej lub championów,
organizator przenosi psa do klasy otwartej”


a w ramach walki ze swoją niewiedzą i uprzedzeniami…, już sama sprawdzisz jak jest w FCI…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-09-07, 06:37

Z cytatu duńskiego nie wynika, ze pies z championatem może być zgłoszony jedynie w klasie championów. To samo jest napisane w polskim regulaminie o polskiej klasie championów i nie oznacza to, że pies z championatem może być zgłoszony wyłącznie tam.

I ja osobiście wyznaję zasadę, że w sensownej dyskusji, jak ktoś wysuwa jakieś twierdzenie, to ma odpowiednie źródła by to twierdzenie poprzeć. I nie, nie będę sobie sprawdzać, bo cóż - w kilku krajach wiem jak jest. Ale jak widać Twoj poziom dyskusji niewiele się zmienia.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-07, 07:34

marieanne napisał(a):Z cytatu duńskiego nie wynika, ze pies z championatem może być zgłoszony jedynie w klasie championów. To samo jest napisane w polskim regulaminie o polskiej klasie championów i nie oznacza to, że pies z championatem może być zgłoszony wyłącznie tam.

I ja osobiście wyznaję zasadę, że w sensownej dyskusji, jak ktoś wysuwa jakieś twierdzenie, to ma odpowiednie źródła by to twierdzenie poprzeć. I nie, nie będę sobie sprawdzać, bo cóż - w kilku krajach wiem jak jest. Ale jak widać Twoj poziom dyskusji niewiele się zmienia.


Oops…, przepraszam przytoczyłem duńskie pouczenie dla sędziów…
żeby wiedzieli jakie psy powinny występować w klasie chamionów…

Dla wystawców jest tak-link:
http://www.dkk.dk/Classes-and-entry-fees

cytat:

Champion class - age: from 15 months
DKK 385,00 / SEK 515,00 / NOK 435,00 / EUR 55,00
(See the discounts below).
Documentation for national or international championship must be enclosed. Danish Beauty Champions must be entered in this class or in the Working class or the Veteran class.


We wszelkich pouczeniach zaleceniach pisano o tym jak należy postępować …, licząc przy tym iż inteligentny użytkownik rozumie co jest w takim dokumencie napisane… (a nie jak należy nie postepować)

marieanne proponuję odwrócić sytuację… może wznieś się na wyżyny swojej „grzeczności, lepszości i wyższości”
i wskaż dokument na którym opierasz tezę odwrotną tj. że chamion z udokumentowanym tytułem
może być wystawiany w klasie otwartej…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-09-07, 09:03

A czy ja gdzieś tezę odwrotną wysnułam? Po prostu pytam, skąd masz informacje o dużej ilości państw.
Tyle.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-07, 09:48

A!…, to logika teraz stanowi, że jeśli się nie zgadzasz z czymś…,
tzn. że nic nie mówisz…, czy może raczej, że się zgadzasz…?

Poza tym piszesz, że wiesz jak jest w kilku krajach…, a co za tym idzie jakieś zdanie masz…
i o nie pytam, czyniąc uwagę abyś mi dała sensowna odpowiedź na swoim niezmiernie wysokim
poziomie, opartym na czymś więcej niż stwierdzeniu mam przyjaciółkę to wiem…,
chciałbym żebyś błysnęła pełnią swojej krasy i udzieliła mi sensownej odpowiedzi
(sensownej tzn. spełniającej Twoje wysokie kryteria) na pytanie:
Co powoduje, że w przepisach stanowiących o tym jak należy zgłaszać psy na wystawę
nabierasz przekonania iż należy je zgłosić zupełnie inaczej? (Oczywiście proszę
o jakiś konkretny link do odpowiedniego dokumentu – patrz na określone przez Ciebie warunki
prowadzenia sensownej rozmowy…)

Nie drepczmy w miejscu…, niech ja też coś z tej dyskusji mam…
W końcu od czasu do czasu planuję wyjazdy na zagraniczne wystawy
i nie chciałbym zostać zaskoczony, a i otrzymać odpowiedzi na nurtujący
problem tak od ręki nie mam od kogo…
A tu mi się trafiła, jak ślepej kurze ziarno… wyższa kultura; więc chciałbym korzystać…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez marieanne » 2012-09-07, 09:59

Słuchaj: ja nie twierdzę, że jest inaczej. ALE! Jeśli Ty mówisz, że jest tak, to wiesz- może kiedyś będę w takim (czyli jakim?) kraju psa zgłaszała - dużo by mi ułatwiła PEWNOŚĆ a nie jedynie Twoje zdanie nie poparte niczym. Wyznaję zasadę, że jeśli coś nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone (tak też działa prawo) więc bardzo prosze - pokaż, jakie przepisy zabraniają takich poczynań. Proste jak konstrukcja cepa.

Niestety widzę, ze dyskusja z Tobą jak zwykle nie ma najmniejszego sensu (jak to w ogóle możliwe, że uznałam, ze jest inaczej?), więc myślę, że ja ją zakończę, co by czasu nie tracić.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez kreska » 2012-09-07, 12:38

Psy zarejstrowane w polskim zwiazku a biorace udzial na wystawach zagranicznych sa reprezentami Polski czy sie to komus podoba czy nie, choc na pierwszym miejscu reprezentuja glownie hodowle z , ktorej pochodza...
Dobrym , ładnym championa tez zdaza sie zaliczyc ocene bardzo dobra i nie widze w tym nic zlego, przeciez sa wystawcy ,ktorzy czasem bez wzgledu na kondycje(wyglad i zdrowie) psa w danym okresie decyduja sie go pokazac. Zupelnie nie rozumiem skad to oburzenie u osoby ,ktora rowniez zaliczyla taka ocene ze swoim psem championem :->
Champion , championowi nie jest rowny i nigdy nie bedzie chocby ze wgledu na rózny poziom danej rasy i rozne zasady przyznawania championatów w roznych krajach np. jadac z "polskim" psem ,ktory na naszych wystawach nie zaliczyl nawet jednego CWC, do kraju gdzie w jeden week mozna zdobyc championaty wielu panstw, potem taki "multi" champion jest wystawiany na mniej licznych polskich wystawach juz w klasie championow (nie oszukujmy sie ze nie jest latwiej uzyskac CWC :-> ) i konczy swoj rodzimy championat.
Nie mam nic przeciwko takiej praktyce, kazdy ma swoja strategie a ja tez z przyjemnoscia sie kiedys wybiore na taki maraton w ramach wakacji;)
Cytaty z regulaminu....
e) klasy otwartej - wiek powyżej 15 miesięcy

Być moze to wynika z mało precyzyjnie sformulowanego regulaminu I nalezaloby go doprecyzowac ,jak to jest w innych krajach o ,ktorych pisze Bober ale powyzszy cyt. swiadczy o tym ze w klasie otwartej mozna zglaszac psy powyzej 15mieś. wiec rowniez championa .....
h) klasy weteranów - dla psów i suk, które ukończyły 8 lat.

Kolejny punkt rowniez nie jest doprecyzowany i w zwiazku z tym mozna sobie dowolnie go interpretowac, czyli weterana moge zglosic do otwartej baaa rowniez do championow jesli ma taki tytul a championa do weteranow bo tez spelnia wymagania <okok>
Abstrachujac od tego po co, i z jakiej przyczyny ktos chce zglaszac championa(z dyplomem ;-) ) do klasy otwartej jesli nie wymusza na nim tego regulamin danego kraju, ktory umozliwia mu tym samym zdobycie nowego championatu pod warunkiem wystawienia w klasie otwartej..
Jesli wedlug regulaminu danego kraju w klasie championow nie przyznaje sie nominacji na championa kraju, tak bylo albo jeszcze jest na Wegrzech i byc moze moja znajomosc i interpretacja szwedzkiego regulaminu jest bledna ale rowniez tam tak jest;mozesz wystawiac polskiego lub innego championa w klasie championow ale nie uzyskasz wymaganego CACA do championatu szwedzkiego i to nie ze wzgledu na jego byle jakosc ...(celem weryfikacji informacji proponuje kontakt ze szwedzkim zwiazkiem bo nie jestem nie omylna http://www.skk.se/om-skk/det-har-ar-skk/kontakta-oss/)
Planujac wystawy zagraniczne w razie watpliwoisci warto zasiegnac informacji u źródla czyli w zwiazku kynologicznym danego kraju to bedzie najbardziej wiarygodna informacja dotyczaca regulaminu niz analizowanie dyskusji nad interpretacja regulaminow. Pies bez dyplomu championa nie powinein byc przyjety przez organizatora do klasy championow.
Mnie osobiscie wygrana w malej stawce nie daje zbytniej satysfakcji a przegrana jest jeszcze bardziej "bolesna" <tak> ale kazdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez BoBer » 2012-09-07, 19:09

marieanne napisał(a):Słuchaj: ja nie twierdzę, że jest inaczej. ALE! Jeśli Ty mówisz, że jest tak, to wiesz- może kiedyś będę w takim (czyli jakim?) kraju psa zgłaszała - dużo by mi ułatwiła PEWNOŚĆ a nie jedynie Twoje zdanie nie poparte niczym. Wyznaję zasadę, że jeśli coś nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone (tak też działa prawo) więc bardzo prosze - pokaż, jakie przepisy zabraniają takich poczynań. Proste jak konstrukcja cepa.

Niestety widzę, ze dyskusja z Tobą jak zwykle nie ma najmniejszego sensu (jak to w ogóle możliwe, że uznałam, ze jest inaczej?), więc myślę, że ja ją zakończę, co by czasu nie tracić.


marieanne nic tak nie uczy jak przykłady…
Wyobraź sobie przy drodze znak drogowy informacyjny (nie ma zakazu) D-4a „Droga bez przejazdu”…
http://drogowe.republika.pl/inf.htm
a na końcu tej drogi niech będzie pole buraków…
Czy jeśli nie ma znaku zakazu to będziesz wjeżdżała między… buraki?
Jeśli ktoś zdecyduje się tam wjeżdżać, to czy będziesz czekać razem z nim,
aż buraki jego obecność oprotestują, a właściciel pola albo właściciel gminy
wyśle tam straż albo policję w celu przycięcia kontrolnego "naci" buraczanej
podejrzanemu osobnikowi w celu zidentyfikowania i ukarania intruza…?

Kresko z tego co pamiętam nie obwieszczałem nikomu w celach marketingowych,
że jestem reprezentantem tej czy tamtej osoby. Staram się być raczej skromnym człowiekiem,
więc nie imputuj mi zachowania innych… Nie przypominam też sobie,
aby moje psy były championami „inaczej” albo były tłumaczone zalegającym kałem w odbycie
albo w jakikolwiek inny sposób, który miałby pomniejszyć ich oczywistą porażkę!

Co do zapisu w regulaminach to sadzę, że jest on raczej wyraźny i jednoznaczny…
cytat pochodzi z:
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf

6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:
a) klasy baby - wiek od 3 do 6 miesięcy,
b) klasy szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
c) klasy młodzieży - wiek od 9 do 18 miesięcy,
d) klasy pośredniej - wiek od 15 do 24 miesięcy,
e) klasy otwartej - wiek powyżej 15 miesięcy,
f) klasy użytkowej - wiek powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości.
Klasa użytkowa organizowana jest wyłącznie dla ras, które w nazewnictwie FCI wymienione są jako
rasy podlegające próbom pracy.
Na wystawy krajowe i klubowe, organizowane przez ZKwP, do klasy użytkowej mogą być zgłaszane
charty posiadające zatwierdzony tytuł i dyplom Krajowego Championa Wyścigów Chartów, Terenowych
Wyścigów Chartów (coursing) lub certyfikat użytkowości.
Na wystawy międzynarodowe do klasy użytkowej mogą być zgłaszane charty posiadające wyłącznie
certyfikat użytkowości.
Kserokopię certyfikatu użytkowości należy dołączyć do zgłoszenia psa na wystawę.
Certyfikat użytkowości wydaje się:
- dla psów ras użytkowych - posiadających co najmniej dyplom IPO-V,
- dla psów ras myśliwskich - posiadających dyplom co najmniej III° z konkursów,
- dla chartów - zgodnie z odrębną uchwałą Zgromadzenia Generalnego FCI,
- dla psów ras północnych zaprzęgowych (Alaskan Malamute, Pies grenlandzki, Samoyed,
Siberian Husky).
Certyfikaty użytkowości wydawane są przez Biuro ZG ZKwP na podstawie świadectw/dyplomów
zweryfikowanych przez Główną Komisję Szkolenia (rasy użytkowe i charty) lub odpowiednio Przedstawiciela
ZG ds. Kynologii Łowieckiej (rasy myśliwskie).
Certyfikat użytkowości wydawany jest dla psów będących własnością członków ZKwP, które zaliczyły
odpowiednie egzaminy/konkursy zorganizowane pod patronatem Głównej Komisji Szkolenia Psów
lub PZŁ. W wyjątkowych przypadkach Główna Komisja Szkolenia lub odpowiednio Przedstawiciel
ZG ds. Kynologii Łowieckiej, może zatwierdzić egzamin zdawany poza granicami Polski pod warunkiem,
że był on przeprowadzony na oficjalnej imprezie międzynarodowej. Dopuszcza się również
wydawanie certyfikatów użytkowości psom zagranicznym na podstawie zawartych wcześniej umów
między ZKwP i odpowiednią zagraniczną organizacją krajową.
g) klasy championów - dla psów posiadających tytuły championa międzynarodowego lub krajowego
polskiej lub zagranicznej organizacji kynologicznej uznanej przez FCI - nie dotyczy championatów
młodzieżowych.
Kserokopię championatu należy dołączyć do zgłoszenia psa na wystawę.
W przypadku braku stosownych załączników przy zgłoszeniu do klasy użytkowej lub championów,
organizator przenosi psa do klasy otwartej
h) klasy weteranów - dla psów i suk, które ukończyły 8 lat.
Dla klas otwartej, użytkowej, championów i weteranów nie określa się górnej granicy wieku. Na wystawach
klubowych oraz specjalistycznych, na wniosek Klubu zatwierdzony przez Zarząd Główny,
można tworzyć inne dodatkowe klasy (np. juniorów, honorową itp.).
Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony
w klasie szczeniąt najwcześniej 16 listopada).

Nie sadzę aby jeden i ten sam wyraz w tym samym zdaniu (konstrukcji) mógł przyjmować różny sens
(dwa różne znaczenia np. zaznaczone na kolor fuksji w cytacie słowo)…
Sens zaznaczonego słowa ograniczają same podpunkty…
Wobec czego dla klasy np. gdy pies jest w wieku 3 do 6 miesięcy to musi być zgłoszony do klasy,
a dla psa używajacego tytułu championa jest odpowiednio klasa championów...

Jeśli champion ma być wystawiany w innej klasie, to nie powinien używać tytułów na tej wystawie...
(tym bardziej, że sam "z nieprzymuszonej woli nie chce startować" w odpowiedniej klasie dla siebie klasie)


Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez kreska » 2012-09-07, 21:51

Kresko z tego co pamiętam nie obwieszczałem nikomu w celach marketingowych,
że jestem reprezentantem tej czy tamtej osoby. Staram się być raczej skromnym człowiekiem,
więc nie imputuj mi zachowania innych… Nie przypominam też sobie,
aby moje psy były championami „inaczej” albo były tłumaczone zalegającym kałem w odbycie
albo w jakikolwiek inny sposób, który miałby pomniejszyć ich oczywistą porażkę!

Co do zapisu w regulaminach to sadzę, że jest on raczej wyraźny i jednoznaczny…
cytat pochodzi z:
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf


Drogi Bobrze, nie kokietuj swoja skromnoscia , nie raz juz dales popis swojej "skromnosci" <tak>
Bardzo sie ciesze ze jednak na biezaco sledzisz wiadomosci pojawiajace sie na forum <okok> . Rowniez nie przypominam sobie abys obwieszczal komus w celach marketingowych lub innych ze jestes czyims wasalem, lub wasalem , swojego wasala <okok> Rowniez nie pamietam abym obwieszczala , lub moj wasal, ze to ja jestem czyims wasalem lub czym kolwiek innym w celach marketingowych.Nie przypominam sobie rowniez aby Twoje psy byly championami "inaczej" za to milo mi sie oglada Twoje zagraniczne sukcesy podczas oceny polskich sedziow <okok> Byc moze informacje o zalegajacym kale Ty odebrales jako tlumaczenia, ale w ramach sprostowania nim nie bylo bo tego dnia wygraly psy w oczach sedziego lepsze a moj komunikat mial byc bardziej "lekcja" dla mniej swiadomych wystawcow ze, z psem nalezy sie przed wystawa wyspacerowac w celu lepszej prezentacji <tak> Dla Twojej informacji taka uwage otrzymalam od sedziego, wystawiajac omawianego psa nie jako wasal tylko "handler" <okok>
Okreslenie w regulaminie
Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas
wedlug mnie nie jest jednoznaczne i chyba bardziej logiczna interpretacja brzmi ;ze moga byc zgloszone do jednej klasy np. championow a nie do championow i jeszcze np. weteranow bo sa w wieku uprawniajacym do startu... <papa>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grupy, klasy wystawowe

Postprzez Bobik » 2012-09-10, 17:02

Napisałem na adres tavling@skk.se i wywiązała się z tego taka wymiana:

1.
My dog is a Polish and German national champion, as well as an Interchampion (FCI CIB).
After studying your dog show regulations, I still have doubts:
When brought to an SKK dog show, may my dog be entered in the Champion class?
When entered in Champion class, will he be eligible to obtaining the Certificate (Swedish Champion challenge)?
2.
What breed do you have?
3.
Entlebucher Sennenhund (Entlebuch cattle dog)
Berner Sennenhund (Bernese mountain dog) Zmyśliłem w interesie posiadaczy BPP
4.
You can choose if you want to enter your dog into champion class or open class.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości