Handling

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Handling

Postprzez kruszon » 2009-09-21, 17:55

Jako że będziemy wystawiać Kruszona w klasie szczeniąt w Zabrzu i Poznaniu (może też w Kielcach), a nasza wiedza jest raczej zerowa :roll: , więc rozpatrujemy różne warianty i w związku z tym:

- czy znacie jakiegoś dobrego handlera (najlepiejz okolic Wawy) który zajmuje się przygotowaniem takich maluchów?

- czy wiecie jaki jest orientacyjny koszt takiego przygotowania, a potem ewentualnie wystawiania przez handlera?

- czy szczeniakowi trzeba zafundować kąpiel lub wizytę w psim salonie? - ile to może kosztować i co powinna taka wizyta obejmować?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Handling

Postprzez agusia » 2009-09-21, 18:44

Kruszon, czemu sam nie spróbujesz sam wystawiać Kruszonka :?: To naprawdę fajna zabawa... :-> Ja z Omeną zaliczyłam dwie szczenięce wystawy będąc totalnie zielona w tej kwestii i się udało. Przyznam się nawet, że nasz ringowy debiut to była moja druga wystawa w życiu na jakiej byłam :oops: ;-)
Przed wystawami funduję Omenie profesjonalną kąpiel, czyli porządne wyczesanie, wytrymowanie i wycinanie, pranko różnymi szamponami, odżyweczki, porządne suszenie i ułożenie fryzury :mrgreen: Ceny są kwestią indywidualną zależną od pieska i stanu jego szaty.
A handlingiem wiem, że zajmuje się p. Bożena z hodowli bene vobis. W Warszawie wystawiała DSPP.
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Handling

Postprzez qbav » 2009-09-21, 18:52

Sami wystawiajcie, większa frajda, wieksze emocje i satysfakcja ...osobiscie handlera bym rozwazal tylko jakbym sam nie mial czasu np jechac na wystawe. MY jak zaczynaliśmy też bylismy kompletnie zieloni, i nawet po kilku wystawach jak juz myslalem ze sporo wiem, to teraz wiem ze nic nie wiedzialem :mrgreen: DObry handling to idealna wspolraca i zrozumienie z wlasnym psem, znajomosci jego dobrych i slabych punktow i odpowiednie ich pokazanie badz ukrycie ... Podstawy mozemy Wam pokazac na jakims spacerze, a reszty sie nauczycie sami z czasem ....
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Handling

Postprzez kruszon » 2009-09-21, 18:56

Jeszcze nie podjeliśmy decyzji czy wystawiać samemu czy korzystać z pomocy Handlera - właśnie dlatego te pytania o handlera, przygotowanie i koszty...
Trochę trudno mi sobie wyobrazić że on będzie stał w miejscu, a potem biegał w kółeczko bez gryzienia smyczy i podskakiwania jak piłeczka :mrgreen:
Wiem że z tymi cenami w psich salonach to różnie i od wielu czynników zależy :roll: , ale chodziło mi jedynie o jakiś punkt odniesienia, przedział cenowy - powiedzmy taki mały :-P Kruszonek codziennie czesany, bez kołtunów - ok. 50, 100, 200 czy więcej?
Są też opinie że takiego szczeniaka jak nie jest specjalnie brudny to wystarczy dobrze wyczesać i ewentualnie "uprać" na sucho bo przycinać i trymować to raczej nie ma co... - a co Wy o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Handling

Postprzez agusia » 2009-09-21, 19:14

Porządny groomer w Warszawie i okolicach to koszt 150-200 zł spokojnie... Ja przynajmniej tyle płacę i uwielbiam ten powiew 'świeżości' w futrze Omeny po takim zabiegu. Po za tym nie jestem zwolenniczką dredzików przy uszach, które usuwamy przy okazji kąpieli :mrgreen:
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Handling

Postprzez kruszon » 2009-09-21, 19:16

qbav napisał(a):... Podstawy mozemy Wam pokazac na jakims spacerze, a reszty sie nauczycie sami z czasem ....

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc i uwagi :-P
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Handling

Postprzez Anna Rozalska » 2009-09-21, 19:47

Jeśli chodzi o wystawianie Kruszona to zróbcie to sami. Przecież wiadomo, że to jeszcze psie dziecko i nie będzie profesjonalnie stało w ringu. Ja byłam kompletnie zielona na I wystawie, ale poparzyłam na innych i pierwsze koty za ploty. Psi groomer w Warszawie to koszt z własnymi kosmetykami - 100 zł. bez 200zł. Można go wykapąć w psim salonie ale uprzedzić aby nie ruszali głowy bo zostanie łepek od szpilki. Niech tylko wykapią, uczeszą i wususzą.
My najbardziej byliśmy zadowoleni z salonu na Zielonym Zaciszu przy ul. Wyspowej.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Handling

Postprzez Cefreud » 2009-09-21, 20:57

a ja skorzystała bym z pomocy specjalisty.Nawet piękny pies źle wystawiany wygląda przeciętnie.
W Warszawie jest paru speców,którzy pomogą Wam wystawi psa, doradzą jak psa uczesac, w jakim tempie biegu pies prezentuje się najlepiej.
Poproście Beatę na pewno da Wam namiary na Kolę.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Handling

Postprzez edit » 2009-09-21, 21:20

Kruszonku , wykąp swego Kruszonka sama , wyczesz go delikatnie i nic się nie martw ponieważ w klasie szczeniąt wszystko jest dozwolone . Ja mam małe doświadczenie ponieważ zaliczyliśmy dopiero cztery wystawy ale z tego co zauważyłam to niektórzy mają problemy z dorosłymi psami ,więc nie masz czym się przejmować,pozdrawiam. ;-)
Avatar użytkownika
edit
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-16, 22:33
psy: MOZI Uśmiech Michała

Re: Handling

Postprzez annasm » 2009-09-21, 21:37

Polecam kąpiel u groomera (ja nie jestem w stanie tak psa wyczesać jak jest "zrobiony" w salonie). Ale wystawiajcie sami - dreszczyk emocji i smak wygranej - bezcenne, a i przegrana mniej boli jeśli wie się że samemu się dało ciała. Oczywiście profesjonalny handler jest w stanie więcej z psa "wycisnąć" :-P ale nie daje to myślę takiej satysfakcji. Zaczniecie w szczeniakach gdzie wiele niedociągnięć ze strony psa i wystawiającego uchodzi płazem a z czasem i z wystawy na wystawę będzie lepiej i bardziej profesjonalnie.
A i tak będą takie dni kiedy pies wam powie - "wystawiajcie się sami ja nie mam ochoty"
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Handling

Postprzez izu » 2009-09-21, 22:21

Tak, tak - wystawiajcie sami! To naprawdę wieeelka frajda! No i ...trening czyni mistrza :mrgreen:
W klasie szczeniąt nie wymaga się jeszcze od psinka zbyt wiele. Jeśli chodzi o gryzienie smyczy itp. to myślę, że kilka treningów ze smaczkami w domu powinno pomóc. Może cała ta nowa sytuacja na tyle zaciekawi malucha, że zapomni o gryzieniu? ;-) powodzenia!!!
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: Handling

Postprzez Anirysova » 2009-09-22, 10:33

Wystawiajcie sami :-D
Widziałam kilku profesionalnych handlerów z berneńczykami na ringu i wcale lepiej nie wypadali od właścicieli, tym bardziej że niektórzy polscy sędziowie nie lubią jak wystawiają profesjonaliści :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Handling

Postprzez Cefreud » 2009-09-22, 11:03

żeby nie było niedomówień, ja tylko uważam,że jeśli jest pod ręką specjalista, to można go poprosić o pomoc.Nie miałam na myśli tego,że tylko handler dobrze wystawi psa.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Handling

Postprzez Anirysova » 2009-09-22, 11:21

Wiem Karolina, a może ktoś z forumowej młodzieży ?
Jest troszkę młodych dziewczyn, które świetnie sobie radzą z wystawianiem bernusiów i pomagają innym :-D
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Handling

Postprzez Hekate » 2009-09-22, 11:30

kiedyś koleżanka opowiadała mi (tylko nie wiem czy chodziło o kraje zachodznie czy stany) że powstają tam szkoły przygotowujące własciceja jak i psa do wystaw, aby jak najlepiej się prezentowali. Patrząc na coraz większą ilość osób wystawiających swoje psy mogło by się i to sprawdzić u nas
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Handling

Postprzez Anirysova » 2009-09-22, 12:10

A może by tak zorganizować kursy przygotowujące do wystaw ?
Gdy my chodzilismy na PT, to w programie były takie elementy jak stanie w pozycji wystawowej, dotykanie psa i pokazywanie zębów obcej osobie.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Handling

Postprzez Boyowa » 2009-09-22, 15:24

My też debiutujemy w Listopadzie i to ma Międzynarodówce i przyznam, że stres jest jak to wszystko wypadnie ;-) ale mysle, ze nie będzie aż tak źle :lol:
Właśnie na PT bierzemy komende ''stój'' i głównie ma ona służyć do tego, że jak np. jedzie auto a pies niewiadomo gdzie to dajemy tą komende, żeby psiak stał w miejscu i mu sie nic nie stało ;-) Ale wiadomo, że w handlingu też troche pomaga. Jeśli chodzi o bieganie kłusem to też Boy nie pobiegnie bez smyczy w pyszczku :lol: Ale dopiero zaczeliśmy to trenować i myśle, że będzie coraz lepiej :-P
Dotykać Boyka mogą wszyscy w najbardziej czułe miejsca :lol: Jego to ''nie rusza'' :lol: No i z ząbkami mamy problemy bo chłopczyk pokazac nie chce :-P Ale tez ćwiczymy ;-)
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Handling

Postprzez Hekate » 2009-09-22, 15:28

Oj Aniu taki kurs bardzo by się przydał.
Kasiu ale tu nie chodzi o samą komendę stój czy bieganie, bardziej o konsultację z kimś kto nas nauczy odpowiednio ustawiać psa aby prezentował się jak najlepiej, czy jakie tempo wybrać w biegu.
Na PT też mieliśmy ćwiczoną komendę stój, ale w niej tylko chodziło o to by pies stał, byle jak ale stał.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Handling

Postprzez Drixon » 2009-09-22, 15:29

my też ćwiczymy, prawie dziennie już teraz - poza komendą stój i ząbki, polecam u samców (tych szczeniakowych też) macanie 'jajek' - bo czasem psiokowi to nie pasuje (zresztą wcale się nie dziwię)
a stres i adrenalika jest zawsze :-> - ale tak jest fajnie ... i już mi szkoda że w zimie wystaw nie ma :-|
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Handling

Postprzez AniaRe » 2009-09-22, 16:21

W najbliższym czasie - na razie przewidywany termin to druga połowa października- organizujemy szkolenie/warsztaty dla początkujących z przygotowania psa i opiekuna ;) do wystaw.
Spotkanie odbędzie się w Łubnie w okolicach Żyrardowa (50 km od Warszawy)
Będziemy sie uczyć:
- jak ustawiać psa i jak z nim biegać,
- na co zwracać uwagę przy prezentacji,
- jak podkreslac zalety i nie uwypuklać wad pupila
- jak psa uczyć prawidłowego zachowania w ringu
- jak poprawić komfort psa w czasie wystawiania

Bliższe szczegóły pod koniec tygodnia.

Ew. pytania na maila:
yulma@o2.pl
olfactus1@poczta.onet.pl
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Następna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości