Katarzyna Fiszdon

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Katarzyna Fiszdon

Postprzez Bielunia » 2011-07-10, 20:34

Pani sędzia oceniała nas dzisiaj w Gdyni na krajówce. Na przyszłość dla zainteresowanych: sędzina z bardzo dobrym podejściem do psów i wystawiających. Rzeczowo ocenia, zauważa to co dobre i umie wyłuskać nad czym trzeba popracować ;-), stara się także udzielić rzeczowych wskazówek nad czym należy (i w jaki sposób spróbować...) popracować, czym zaskarbiła sobie moją sympatię. Warto do niej pojechać chociażby po to by dostać rzetelną ocenę psa. :okok:
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Kamil » 2011-07-11, 21:30

Jak dla mnie mało zdecydowana, miała dużo wątpliwości z wyborami, sześć bernardynów sędziowała chyba z pół godziny 8-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-12, 07:27

Kamil napisał(a):Jak dla mnie mało zdecydowana, miała dużo wątpliwości z wyborami, sześć bernardynów sędziowała chyba z pół godziny 8-)

a czy to bardziej nie swiadczy o dokladnosci sedziny <mysli>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Vanilla Sky » 2011-07-12, 20:10

a czy to bardziej nie swiadczy o dokladnosci sedziny <mysli>

pozdr


Akurat w tym przypadku raczej nie.. ;-)

Byłam świadkiem oceniania przez tą Panią... nie spodobało mi się ;) Pani sprawiała wrażenie nieobeznanej, a wybory tej Pani czasami zadziwiały... nie przepadam za tym, jak sędzina daje same najwyższe noty... (tak było w tym przypadku).. to tak ogółem.
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-12, 20:30

Vanilla Sky napisał(a):
a czy to bardziej nie swiadczy o dokladnosci sedziny <mysli>

pozdr


Akurat w tym przypadku raczej nie.. ;-)

Byłam świadkiem oceniania przez tą Panią... nie spodobało mi się ;) Pani sprawiała wrażenie nieobeznanej, a wybory tej Pani czasami zadziwiały... nie przepadam za tym, jak sędzina daje same najwyższe noty... (tak było w tym przypadku).. to tak ogółem.

Vanilka, konkrety? "sprawiala wrazenie" i to ze Ci sie jej wybory nie podobaly nie swiadcza o jakosci sedzi :-> postarajmy sie wydawac opinie na temat konkretnych "za" i "przeciw" a nie tylko na podstawie "nie podobala mi sie" i "ja wybralabym inny typ" <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Kamil » 2011-07-12, 20:52

kreska napisał(a):
Kamil napisał(a):Jak dla mnie mało zdecydowana, miała dużo wątpliwości z wyborami, sześć bernardynów sędziowała chyba z pół godziny 8-)

a czy to bardziej nie swiadczy o dokladnosci sedziny <mysli>
pozdr

Jeżeli na ringu stoją dwie suki bernardyna, jedna, mocna, zwarta o dużej głowie i płynnym ruchu, a druga z francuzem, mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem, a sędzina się długo zastanawia nad wyborem zwycięskiej suki, finalnie stawia gorszą na 1 lokacie.
Oglądając jej sędziowanie miałem wrażenie, że tylko udaje, że się zna ;>
Kazała dużo biegać, a ruchu nie brała pod uwagę ;> Taki mały teatrzyk 8-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Vanilla Sky » 2011-07-12, 20:54

Vanilka, konkrety? "sprawiala wrazenie" i to ze Ci sie jej wybory nie podobaly nie swiadcza o jakosci sedzi :-> postarajmy sie wydawac opinie na temat konkretnych "za" i "przeciw" a nie tylko na podstawie "nie podobala mi sie" i "ja wybralabym inny typ" <okok>

pozdr


Oczywiście ;-) wcale nie uważam, że sędzina jest gorsza tylko dlatego, że nie podobały mi się Jej wybory ;-) nie jestem znawcą w tym zakresie ;-) piszę tylko własne zdanie, które nabyłam na Gdańskiej wystawie oglądając sędziowanie jako widz :-)

ale.. podam przykład (konkret :-) )

Klasa otwarta, psy BPP. Sędzina sprawdza zgryzy. Jeden pies stawia opór i to dość konkretny. Okazuje się, że ma obrzęknięte dziąsło. Sędzina stwierdza, że pies nie jest w kondycji wystawowej, a właścicielka powinna go zabrać do weterynarza. Podczas opisu jako jedyny w stawce nie chciał stać - właścicielka korygowała jego postawę nogą, obracała go nią o 180 stopni, gdyż pies siadał lub zmieniał pozycję . Poruszał się bez zarzutów, po czym stanął na pierwszej lokacie....


Taki mały teatrzyk 8-)


tutaj akurat też odniosłam takie wrażenie...np. gdy sędzina zastanawiała się nad wyborem zwycięzcy rasy..
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Boyowa » 2011-07-20, 14:00

Posty na temat inochodu zostały wydzielone -> viewtopic.php?f=96&t=8402 (chociaż nie wiedziałam w którym dziale to umieścić..?)
Natomiast teraz zastanawiam się jeszcze co zrobić z niektórymi powyższymi postami niedotyczącymi sędziowania Pani Fiszdon <mysli>
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez dorciaj » 2011-07-20, 14:10

Kasiu - ja bym dała jako nowy wątek w "sprawy dot. forum" ;-) - Np. pt. Prawa młodzieży na forum :-D
Przepraszam za off ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Bobik » 2011-07-20, 14:25

Boyowa napisał(a):Posty na temat inochodu zostały wydzielone -> http://szwajcary.com/viewtopic.php?f=96&t=8402 (chociaż nie wiedziałam w którym dziale to umieścić..?)
Natomiast teraz zastanawiam się jeszcze co zrobić z niektórymi powyższymi postami niedotyczącymi sędziowania Pani Fiszdon <mysli>

Moim zdaniem nowy wątek powinien mieć nieco przydługi tytuł "Jak wbrew relacjom świadków oraz używając argumentów ad personam miast ad rem, bronić werdyktów nierzetelnych i/lub niekompetentych sędziów kynologicznych".
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Boyowa » 2011-07-20, 14:29

dorciaj napisał(a):Kasiu - ja bym dała jako nowy wątek w "sprawy dot. forum" ;-) - Np. pt. Prawa młodzieży na forum :-D
Przepraszam za off ;-)

Ehh.. Dorotko co ja bez Ciebie zrobie? :kulka:

Wydzieliłam :-)
Posty na temat ''Praw młodzieży'' na naszym forum zostały przeniesione tutaj: viewtopic.php?f=55&t=8403
Natomiast posty o inochodzie tutaj :-) viewtopic.php?f=96&t=8402


Bobik nawet jakbyśmy chcieli to wątek nie może mieć aż tak długiego tytułu :]
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez o_elka » 2011-10-03, 22:37

No to co powiecie o sędziowaniu Pani Sędzia Katarzyny w Rybniku 2011
Sądząc po lokatach moim zdaniem zdecydowanie podobają się Jej suczki w dolnej granicy wielkości, o lekkiej budowie, delikatnym kośćcu. Szkoda tylko, że w opisie rasy jest nieco inaczej. Zapewne będzie to cenna uwaga dla właścicieli suczek tego typu.
Pani sędzia bardzo miła i dobrze zorganizowana. Na ringu spokojna atmosfera, współpracuje przy oglądaniu ząbków, pieski przy niej się nie stresują.
o_elka
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-14, 00:06
psy: ANABELLA, COLETTE, DIUNA, La Luna, JERICHO
Hodowla: quickstep

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Barbel » 2011-10-03, 22:55

wg. mnie - miała okreslony typ suki - podobały jej sie te wybrane i tyle. Na koniec zostawiała suki w innym typie. Lepiej tak - niż sytuacja gdzie sędzia miedzynarodowy punktuje jako wadę rzecz u psa po czym stawia na wyższej lokacie w innej klasie psa z ta sama wadą. O_elka - zdaje się, ze Wasza suka stanęła na drugiej lokacie - słabej kości jest ?????
Na moje - całkiem znośnie - ale ja jestem zwolennikiem berna, a nie niufa tricolor tudzież koszykarek z NRD (jak sie kiedyś Karolina wyraziła). W wątku wystawowym podałam przykład wielkiej suki - którą poza ringiem wziełam za psa. Wiem, ze niektóre duże suki to sie z psami i Barblowi myliły ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Miro » 2013-09-30, 05:39

Na przyszłość dla zainteresowanych: sędzina z bardzo dobrym podejściem do psów i wystawiających. Rzeczowo ocenia, zauważa to co dobre i umie wyłuskać nad czym trzeba popracować ;-), stara się także udzielić rzeczowych wskazówek nad czym należy (i w jaki sposób spróbować...) popracować, czym zaskarbiła sobie moją sympatię. Warto do niej pojechać chociażby po to by dostać rzetelną ocenę psa.


W 100% podzielam zdanie bieluni- założycielki tego wątku. :))
Avatar użytkownika
Miro
 
Posty: 79
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-05, 18:22
psy: CHIPP ( vel AJAKS QUERCUS NIGER)

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez katis » 2014-03-04, 19:56

Dziękuję za wyjaśnienia.
katis
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-04, 14:29

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez anulka776 » 2015-06-16, 19:44

Bardzo jestem ciekawa jak w niedzielę Pani Katarzyna oceni nas na naszej pierwszej wystawie w Gdyni :) Oby była łaskawa dla mojego futrzaka :)
Avatar użytkownika
anulka776
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-07, 22:46
psy: Brabus
Hodowla: Caveat Actor

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez jadziaa96 » 2015-06-19, 12:07

anulka776 napisał(a):Bardzo jestem ciekawa jak w niedzielę Pani Katarzyna oceni nas na naszej pierwszej wystawie w Gdyni :) Oby była łaskawa dla mojego futrzaka :)


Ja też jestem bardzo ciekawa, bo też się na wystawę wybieramy z Gabi. Do zobaczenia więc! :) i powodzenia <pies>
Avatar użytkownika
jadziaa96
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-06-10, 23:06
Lokalizacja: Elbląg
psy: Buffy

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez anulka776 » 2015-06-20, 18:21

Do zobaczenia :) I dużo szcześcia na wystawie :)
Avatar użytkownika
anulka776
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-07, 22:46
psy: Brabus
Hodowla: Caveat Actor


Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron