Dorota Pawlikowska-Rosół

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez anula » 2013-05-16, 12:12

Co powiecie na temat sędziowania Pani Doroty Pawlikowskiej-Rosół?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez Ella » 2013-05-19, 17:01

Po dzisiejszej wystawie w Bytomiu mogę napisać swoją opinię: Bardzo dokładna,dokładnie sprawdza uzębienie,zwraca dużą uwagę na odpowiednią budowę(szwajcary "chude",ze słabym umięśnieniem nie miały szans)oraz harmonijny ruch psa(w związku z czym trzeba się sporo nabiegać na ringu :mrgreen: ) Zwraca uwagę na zachowanie psa i sposób prezentacji.Miła,sympatyczna,kulturalna.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez kasia1 » 2013-09-01, 11:18

Witam serdecznie.
Jestem po wystawie w Świętochłowicach i muszę przyznać, że zupełnie się nie zmęczyłam bieganiem. Zrobiliśmy razem jedno maciupeńkie kółeczko i potem samodzielnie ok. 6 metrów w tą i z powrotem. Co do dokładności też mam inne wrażenie, Pani sędzina wydała werdykt po 1 minucie na ringu. Owszem grzeczna i kulturalna. Proponowała, abym prostowała mojej Belci włosy na zadzie (w opinii: lokowana na zadzie), natomiast właściciel brata Belci, otrzymał wskazówkę powyrywania mu włosów (tych jeszcze dziecinnych) za uszami. :lol:
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez felinae » 2013-09-01, 13:58

My też po wystawie w Chorzowie-Świętochłowicach.... Potwierdzam że Pani sędzia preferuje psy z gładka sierścią , my dostałyśmy II lokate za loki. Myślę kwestia gustu, mnie tez sie takie bardziej podobaja :lol: No i preferuje psy mocnej budowy!!!! Natomiast jestem pełna zachwytu nad podejściem do psów. Moja zazwyczaj sie stresuje przy ocenie zębów. Pani sędzia podeszła do nas z takim spokojem że Koma pozwoliła jej osobiście sprawdzić stan uzębienia <buzki>
Ja jestem w pełni zadowolona <pies>
Avatar użytkownika
felinae
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-19, 11:13
psy: Ajka z Różanej Zagródki, RAKIARA z Cichej Górki
Hodowla: Sen Pastarza

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez Beata i Fiona » 2013-09-02, 11:39

felinae napisał(a):(...) Natomiast jestem pełna zachwytu nad podejściem do psów. (...)>

ja mam zupełnie inną opinię - pogoda nie była sprzyjająca dla bernów (czyt. słonecznie i duszno), mimo to musieliśmy wszyscy czekać (i to bardzo długo!!!) na ringu na ocenę (niektórzy sędziowie proponują przejście do cienia). Sędzina z pamięcią absolutną (przynajmniej w babykach), najpierw pooglądała wszystkie psy, rozdała lokaty, a przy odbiorze kart zaczęła dyktować opisy. duża uwaga przywiązywana do umaszczenia. Pyta o wiek - ale odniosłam wrażenie że później wogóle nie bierze tego pod uwagę.
u championa 'pro forma' sprawdziła zęby, ale jajek już nie ;-) . nas akurat nie dotykała za dużo (jeśli wogóle)
nas ta Pani oceniała pierwszy i ostatni raz :->
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez Delicja » 2013-09-02, 19:58

Mi samo sędziowanie się podobało (to dopiero nasza trzecia wystawa, ale jak do tej pory tylko ta sędzina sama sprawdziła Deli uzębienie). Potwierdzam, że p. Pawlikowskiej - Rosół podobają się psy z prostą sierścią, ale dodam też, że preferuje psiaki bardziej wybarwione, nam wpisała w karcie "słabe znaczenie bieli na kufie" (Delicja jest piegata i ma mniej bieli po jednej stronie).
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: Dorota Pawlikowska-Rosół

Postprzez kreska » 2013-09-02, 23:05

oj tam z tym macaniem to sie czepiasz;)no chyba ze Was po macoszemu rzeczywiscie potraktowala <tak> ale widac miala swoj typ od poczatku ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=hkb8qBprYGI
http://www.youtube.com/watch?v=yW3FMtGgy2M
jest tych filmikow wiecej....i w cieniu byla ocena ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN


Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości