Anna Kochan

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Re: Anna Kochan

Postprzez Barbapapa » 2010-12-18, 17:56

No dobrze, rozumiem kryterium wyboru najpiekniejszych w dniu oceniania przez tę sędzinę psów rosnących, zwłaszcza tych nierównomiernie, ale czy są osoby które mogą coś powiedzieć na temat zbyt niskich lub zbyt wysokich bernów, czy akuratnych=zgodnych ze wzorcem?
Co do koloru oka, to faktycznie sypiący śnieg nie ułatwiał zadania sędzinie, bo jak zrozumiałam, z reguły sędzina ta zwraca na to uwagę.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Anna Kochan

Postprzez kreska » 2010-12-18, 18:07

Bardzo sympatyczna sedzina(tak samo jak na poprzedniej wystawie ;-) )ale nadal twierdze ze ma zbyt male doswiadczenie w ocenie bernenczykow :roll: co czasem daje pozytywne efekty ale ma tez swoje minusy, ktore w miare doswiadczenia pewnie znikna :-)
dla porownania jedna z cech w oczach sedziny , ktora nie mogla w okresie 3mieś. ulec zmianie ;-)
9 mieś.
Suczka o sredniej kości :-)
12 mieś.
Suczka o mocnej kości :-D

Mam nadzieje ze bedzie coraz czesciej sedziowac bernenczyki :-D
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Anna Kochan

Postprzez Majszczur » 2010-12-18, 20:12

Busola napisał(a): Madziu, podejrzewam że w taką pogodę ciężko było dostrzec to jasne oko gdy śnieg sypał ...w oczy
ale... sędzina sama o tym jasnym oku powiedziała tłumacząc kolejność na lokatach ;-) :lol: mnie to zdziwiło, bo zawsze sądziłam, że jasne oko to bardziej niepożądana cecha niż... nierównomierny wzrost :roll: śnieg nie ma tu nic do rzeczy :-P
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Anna Kochan

Postprzez Beatinka » 2010-12-20, 19:32

Z tego co ja zrozumiałam ( może się mylę ;-) )... to sędzina porównując Dili i Dzez i tym samym ustawiając lokaty oceniła ,że Dili ma jasne oko i z tego powodu ustawiła nas na III lokacie.
W/g mojej wiedzy berneńczyki oceniane są nie tylko na podstawie koloru oka ;-) ...budowa, proporcje, dynamika, ruch...to wszystko wpływa na ocenę a tym samym i lokatę . Myślę ,że w większości przypadków budowa jest jest chyba number 1 :-D takie sa moje odczucia... chociaż w tym roku w Poznaniu p. sedzia oceniając Lazi stwierdził,że jest ona "zwarta" a on woli berneńczyki "lużne" ,ale.... właśnie ruch zadecydował ,że pokonała swoją konkurentkę :-D (a mi sie zawsze wydawało ,że zwarta budowa jest plusem :mrgreen: )
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Anna Kochan

Postprzez Ola_Dora » 2010-12-29, 19:28

Mi przypadła do gustu.
Widać było, że oceniała psa w takiech proporcjach :
- głównie patrzyła na charakter i podejście do obcych ( w tym wypadku własnie do sędziego )
- potem na budowę i ruch
- współpracę psa z właścicielem/wystawiającym
- na inne szczegóły np. umaszczenie, kolor oka.

Opis w większości dotyczył właśnie charakteru, dynamiki ruchu i budowiy. ( rzynajmniej u mnie )
Avatar użytkownika
Ola_Dora
 
Posty: 1276
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-04, 16:14
Lokalizacja: Lubin
psy: EYOWA Ered Luin [*]

Re: Anna Kochan

Postprzez kajrosa » 2011-01-07, 19:54

Potwierdzam sędzina super :)
Avatar użytkownika
kajrosa
 
Posty: 101
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-10, 20:17
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: briard Prince, jamniczka Sonia

Poprzednia strona

Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości