Izabella Studzińska-Romanowska

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez mysia.x » 2011-03-22, 19:57

Witam ;-)
Co mi powiecie o sedzinie Izabelli Studzińskiej-Romanowskiej :roll: jadę pierwszy raz "pod jej skrzydła" wiec nie wiem co bedzie i co preferuje miał już ktoś z nią doczynienia??? :->
Prosze o pomoc :roll: ;-)
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: P. Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez mysia.x » 2011-04-17, 19:04

My już po sędziowaniu...
Sędzina wydaje się być miła "dzień dobry" itp. Ale dość dziwnie ocenia... :-? Najpierw "maca" każdego po kolei. Tzw. maca bo tego moim zdaniem macaniem nie da się nazwać ;/ u psów (nie wiem jak u suk) dokladnie ogląda zęby,
po moim nawet ręką nie przejechała tylko od razu do jąderek i macała końcówkę ogona ... o.O
Chyba lubi psy obrośnięte i miśkowate... każe kilka razy biegać a tak to moim zdaniem reszta pobieżnie..
bo bieganiu ustawia psy na lokatach a potem dopiero bierze do oceny :-/
Ja chyba się już do tej sędziny nie wybiorę ... osobiście mnie nie zachwyciła :-|

edit: moim zdaniem w ogóle nie patrzy na zachowanie psa... tylko na to jak pies wygląda.. :-?
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: P. Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez kreska » 2011-04-18, 08:32

mysia.x napisał(a):My już po sędziowaniu...
Sędzina wydaje się być miła "dzień dobry" itp. Ale dość dziwnie ocenia... :-? Najpierw "maca" każdego po kolei. Tzw. maca bo tego moim zdaniem macaniem nie da się nazwać ;/ u psów (nie wiem jak u suk) dokladnie ogląda zęby,
po moim nawet ręką nie przejechała tylko od razu do jąderek i macała końcówkę ogona ... o.O
Chyba lubi psy obrośnięte i miśkowate... każe kilka razy biegać a tak to moim zdaniem reszta pobieżnie..
bo bieganiu ustawia psy na lokatach a potem dopiero bierze do oceny :-/
Ja chyba się już do tej sędziny nie wybiorę ... osobiście mnie nie zachwyciła :-|

edit: moim zdaniem w ogóle nie patrzy na zachowanie psa... tylko na to jak pies wygląda.. :-?


Maca ogon zeby sprawdzic czy nie zlamany i sprawdza dlugosc czy odpowiednia albo szuka bialej koncowki bo lubi wyraźne znaczenia;-) , ustawianie psow na lokatach a potem opis nie jest niczym dziwnym a kiedys bylo prawie standartem :roll:
Bardzo zwraca uwage na ruch i zachowanie, o czym glosno informowala przy niektorych wyborach :roll: lubi psy mocne ale nie przesadziste.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: P. Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez Beatinka » 2011-04-18, 09:10

Sędzina owszem sprawia wrażenie miłej ,ale w/g mnie sposób jej oceniania jest daleki od profesjonalnego. Jedynie ząbki sprawdzane bardzo dokładnie,poza nimi nasza suczka nie została nawet dotknięta :shock: więc nie wiem czy można mówić o choćby pobieżnym "macaniu". Na początek sprawdzany był ruch tj. dwa okrążenia ,następnie poproszono o ustawienie suczek frontem do p. sędziny , była chwila zastanowienia, następnie trzecie okrążenie i przydzielanie lokat. Brak biegu po prostej (przynajmniej w psach i suczkach młodzież) , ekspresowa "ocena budowy" psa w postawie "pysiami do sędziego" .Nie spotkałam się jeszcze aby tak kiedykolwiek sędzia oceniał np.kątowanie,górną, dolną linię ,osadzenie ogona itd. w takim ustawieniu psa. Nie zauważyłam również aby brała pod uwagę zachowanie psa na ringu. W sobotę w Grudziądzu oceniani byliśmy przez p.M.Hałas dobre porównanie- bo to była w ogóle inna bajka ;-)
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez anula » 2014-07-24, 11:28

Może jeszcze ktoś się wypowie na temat tej sędziny? Jakie ma podejście do psów, coś może się zmieniło w sposobie oceniania?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez kreska » 2015-03-03, 02:08

25 lutego 2015 roku Pani Izabella Studzińska-Romanowska odeszła z tego świata... (*) :(

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Izabella Studzińska-Romanowska

Postprzez saganka2 » 2015-03-03, 09:37

(*)..
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia


Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron